Programi u Linuxu - memorija

poruka: 5
|
čitano: 1.893
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Programi u Linuxu - memorija

Da li ako se puno programa instalira u Linuxu, isto usporava sistem ili je to samo boljka u Windowsima ? Zelio bi isprobati programa, a ne bi zelio da mi se sve uspori pa da moram ponovo sve ispocetka raditi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Programi u Linuxu - memorija

pa opterećuje kao i svaki operativni sustav, bilo Linux, OSX, Xp ili Vista....

 

pogledaj ovdje zgodan video na tu temu

http://news.softpedia.com/news/Vista-SP1-Running-108-Apps-Goes-Against-Mac-OS-X-150-Apps-and-Linux-110-Apps-83089.shtml

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Programi u Linuxu - memorija
samo oni koji su aktivni, dakle ti mozes instalirati sto god zelis, memoriju ce koristit samo oni koje pokrenes
16 godina
neaktivan
offline
Programi u Linuxu - memorija

Ja recimo imam jedno ~100 programa instaliranih i nista nije usporeno. Program ce ti koristiti memoriju jedino ako je aktivan(cak i kad je u listi procesa, ako ga nekoristis za nista o nece koristiti nista memorije).


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Programi u Linuxu - memorija
Kezo kaže...

Da li ako se puno programa instalira u Linuxu, isto usporava sistem ili je to samo boljka u Windowsima ? Zelio bi isprobati programa, a ne bi zelio da mi se sve uspori pa da moram ponovo sve ispocetka raditi.

 To se ne dešava ni na Windowsima. Kao što ti je već rečeno, programi memoriju koriste samo upaljeni.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice