RedHat i JAVA

poruka: 11
|
čitano: 2.973
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA
pitanje

Ovako, instalirao sam JAVA JRE 1.6.0_02 na RedHat Linux i ista je vidljiva i uključena u Java Control Panelu.

 

Medjutim, which java naredba i dalje pokazuje na /usr/bin/java folder, umjesto na /usr/java/jre1.6.0_02/usr/java

 

Java koristenje u browseru me ne zanima, imam neke aplikacije koje zahtijevaju JAVU i koje se odbijaju izvrsiti pod defaultnom JAVOM u usr/bin/java

 

Kako sto bezbolnije i najjednostavnije podesiti potreban folder i koristenje jave za SVE korisnike na sustavu (svi trebaju koristiti istu verziju JAVE) jer se pod tim korisnicima vrti potrebna aplikacija.

 

export JAVAPATH ili kako vec (googlao sam) nije pomoglo. :(

 

 

Dakle, ukratko, kako sto krace i najbezbolnije svim korisnicima omoguciti koristejne zadnje instalirane jave na sustavu?

I da postavke ostanu sacuvane nakon reboota.

 

Hvala!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: RedHat i JAVA
autorov komentar

Eh, da, evo poruke o gresci koju dobijam kada pokrecem neku JAVA aplikaciju:

 

Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: -1
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$TabbedPaneLayout.calculateTabRects(int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$TabbedPaneLayout.calculateLayoutInfo() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$TabbedPaneLayout.layoutContainer(java.awt.Container) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at java.awt.Container.layout() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$PropertyChangeHandler.propertyChange(java.beans.PropertyChangeEvent) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.event.SwingPropertyChangeSupport.firePropertyChange(java.beans.PropertyChangeEvent) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.event.SwingPropertyChangeSupport.firePropertyChange(java.lang.String, java.lang.Object, java.lang.Object) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.JComponent.firePropertyChange(java.lang.String, java.lang.Object, java.lang.Object) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.JTabbedPane.setModel(javax.swing.SingleSelectionModel) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)

 

OK, kuyim da je problem u libgcj.so.5.0.0. ali koji tocno paket skinuti i instalirati. Uvijek mu fali nesto od potrebnih librarya. Hocu sve u jednom, stroj je za testiranje nekih stvari koje se vrte u produkciji kod korisnika i nemam vremena za instaliranje 101 raznog librarya i paketa da bi citava stvar proradila.

16 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA

Jesi probao linkati  /usr/java/jre1.6.0_02/usr/java na /usr/bin/java ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA

briši JRE ;)

Imaš open source alternativu JRE koju je napravio baš RedHat
instaliraj paket java-openjdk  i plugin za browsere

(ako ne postoji taj paket, traži: IcedTea (bivše ime) ili OpenJdk

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RedHat i JAVA
Dilbert kaže...

Eh, da, evo poruke o gresci koju dobijam kada pokrecem neku JAVA aplikaciju:

 

Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: -1
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$TabbedPaneLayout.calculateTabRects(int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$TabbedPaneLayout.calculateLayoutInfo() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$TabbedPaneLayout.layoutContainer(java.awt.Container) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at java.awt.Container.layout() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.plaf.basic.BasicTabbedPaneUI$PropertyChangeHandler.propertyChange(java.beans.PropertyChangeEvent) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.event.SwingPropertyChangeSupport.firePropertyChange(java.beans.PropertyChangeEvent) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.event.SwingPropertyChangeSupport.firePropertyChange(java.lang.String, java.lang.Object, java.lang.Object) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.JComponent.firePropertyChange(java.lang.String, java.lang.Object, java.lang.Object) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
   at javax.swing.JTabbedPane.setModel(javax.swing.SingleSelectionModel) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)

 

OK, kuyim da je problem u libgcj.so.5.0.0. ali koji tocno paket skinuti i instalirati. Uvijek mu fali nesto od potrebnih librarya. Hocu sve u jednom, stroj je za testiranje nekih stvari koje se vrte u produkciji kod korisnika i nemam vremena za instaliranje 101 raznog librarya i paketa da bi citava stvar proradila.

 Probaj pokretati program ovako:

LD_LIBRARY_PATH="/usr/lib/libgcj.so.5.0.0" [ime_programa]

Evo pravi primjer:

LD_LIBRARY_PATH="/usr/lib/libgcj.so.5.0.0" compiz


Hmm. Ali nevjerujem da bi to radilo, jer program nadje library. Kad dodjem kuci pa cu pogledati ciji je to library i dali ima update za njega. Update-a vjerojatno nece biti(sistem bi ti sam rekao) pa ce trebati kompajlirati iz source-a. btw ima nacin da instaliras sve pakete odjednom(pakete koji sadrze java u sebi):

[komanda_za_instalaciju_paketa] java* jre* - neznam koji packet manager koristi RH(mislim yum).
Arch user, Don't Panic!!!
15 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA
autorov komentar

@stef: kako linkati?

 

Hvala svima, ali nista od toga nije zadovoljavajuce rjesenje. Program se u stvari pokrece preko jednog Windows schedulera, putem mreze, i MORA raditi na nacin da se pozove samo program, koji onda sam poziva ostalo sto mu treba (.jar datoteke i Java interpreter preko njih).

Ono sto ne zeli da suradjuje u cijeloj prici je Java. Jednom davno sam to uspio rijesiti (uz puno muke), ali sad to vise ne sljaka. :(

Sto god da mi poziva Javu, ne radi, a to su 2,3 programa koja trebaju za produkciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2008 18:47 (Dilbert).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: RedHat i JAVA

linkanje se radi s:

 

ln -s /putanja/na/koju/hoces/linkati

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2008 18:52 (bmw_power).
16 godina
offline
RE: RedHat i JAVA

Također stavi si PATH varijablu u svoj .profilni_fajl do JRE-a.

16 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA

pa rađe koristi open source stvar koju je napravio proizvođač tvojeg operativnog sustava..... radit će 100%

i stvar jednako dobro radi kao i prava JRE, bar meni nikada nije štekala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA
prihvaćeno rješenje

Nije isto da li se korsiti SUNova, IBMova ili neka treća Java. Ovisi o namjeni.

 

Kako linkati:

 

ln -s <TARGET>  <LINK_NAME>

 

link_name će ti biti /usr/bin/java. No prvo pogledaj da li je to već link na Javu koja se nalazi negdje drugdje na filesystemu. Ak nije, preimenuj taj dir pa onda napraviš link na Javu koju želiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RedHat i JAVA
autorov komentar

Hvala svima koji su se potrudili pomoći, linkanje je riješilo problem.

 

I da, nije isto koja se Java koristi, proizvođač izričito traži korištenje Sunove Jave. Ne garantira da će sa drugim verzijama raditi, a i u tom slučaju, možeš se oprostiti od direktne podrške proizvođača ukoliko nešto ZBILJA ne radi. Smijeh

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice