Ubunt 7.10

poruka: 20
|
čitano: 3.708
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

problem mi je.. imam xp na c particiji.. i kad sve sredim za instaliranje ubunta na e partiiciji ono prekine na nekih 15%..vise puta pokusao.. kako samm citao kaze treba prvo ubunt pa onda xp..i da ko fol ubunt ide na c particiju...da li je to tacno?..mrsko mi je citat one romane po stranicama..hocu odgovore vas koji to znate..

i jel on moze na neku drugu particiju sem c.. npr na e da onda ponovo xp lijepim na c.. ?..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10

To su gluposti da Ubuntu treba ići na C: particiju i da se prvo on instalira. XP ostavi na miru i pripremi dvije particije za Linux. To možeš s Disk Directorom, recimo. Jedna particija ti treba biti velika 1 ili 2GB i na nju ide linux swap. Veličina druge nek bude kolko hoćeš (recimo 10GB) i na nju ide Ubuntu (/ - root). Formatiraj ju kao ext3. Ako ti onda i dalje bude štekao na 15% probaj s drugim medijem obaviti instalaciju. Nakon iste će ti se pojaviti GRUB boot izbornik gdje ćeš uredno birati koji OS želiš bootati.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10

Ubuntu koristi razliciti file sistem od windowsa, najbolje bi ti bilo smanjiti d:\ s nekim alatom za particije, a oslobodjeni dio ostaviti kao unpartitioned space do instalacije Ubuntu-a. U instalaciji Ubuntu-a onda stvoris particije (/, /swap, /home) iz unpartitioned space-a. Najbolje je prvo instalirati win., a onda Ubuntu. Ubuntu instalira grub boot loader u master boot record, prepoznaje windows-e i nudi opciju bootanja istih, sto ako instaliras windows-e poslije Ubuntu-a, oni se upisu u mbr i vise nemas izbor bootanja u Ubuntu. To se moze popraviti naknadnom instalacijom grub-a s live cd-a, ali u to necemo ulaziti.

16 godina
offline
Ubunt 7.10

Korak po korak:

 

http://www.linuxzasve.com/wiki/ubuntu_instalacija.html


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10
ambivalent kaže...
 Dobra stranica. Konačno sam skužija ovo particioniranje.
16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

POVREMENO KORISTIM UBUNTU 7.10  

al imam problem... Imam printer Canon IP1800, za njeha nisam našel drivere. 

 

Skinem ih s interneta al printer i dalje ne odgovara.  Mučil sam se s internetom 2 tjedna al ovo je več mjesec dana.

 

Kaj se tiče particija ja imam dva harda. Na jednom su Windowsi, a na drugom je Linux. Sa zadovoljstvom radim i s jednim i s drugim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

http://hex1a4.net/xubuntu/howto.php?htid=04

 

evo ti tutorial za piximu tvoju, gugl ti je prijatelj, i ubuntuforums.org.


i nogom u guzicu je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10

Tnx

16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

np, uzivaj na linuxu:)


i nogom u guzicu je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubunt 7.10

Ajde da ne otvaram novu temu... Planiram skinuti Ubuntu sad neznam jel mi je bolje 32bit ili 64bit verzija? Imam 6.10 64-bitnu sve super radi osim interneta, pa sad neznam....


Što se mora, ne mora se
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubunt 7.10

Skini 32bitnu.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ubunt 7.10
ambivalent kaže...

Skini 32bitnu.


 Zbog cega? moze malo objasnjenje?

Što se mora, ne mora se
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10
tiki kaže...
ambivalent kaže...

Skini 32bitnu.


Zbog cega? moze malo objasnjenje?

64 bitna verzija ima problema sa stabilnošću, Flashom, zvukom, eyecandy sučeljem i efektima, brže prazni bateriju na laptopu i ne donosi gotovo nikakva značajnija poboljšanja, osim ako imaš snažnu konfiguraciju (i barem 4GB RAM-a).

64 bitna verzija je još u povojima i polako se razvija i prilagođava krajnjim korisnicima.

Ako se ne varam, primjetio sam da nemaš puno iskustva na Unixoidnim sustavima, stoga ti preporučujem, kao i ambivalent, 32 bitnu verziju jer će ti 99% hardvera raditi out-of-the-box.Namigiva


16 godina
offline
RE: Ubunt 7.10
sale kaže...
brže prazni bateriju na laptopu


Kernel 2.6.24 bi trebao promjeniti ovo.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
16 godina
offline
RE: Ubunt 7.10
sale kaže...
tiki kaže...
ambivalent kaže...

Skini 32bitnu.


Zbog cega? moze malo objasnjenje?

64 bitna verzija ima problema sa stabilnošću, Flashom, zvukom, eyecandy sučeljem i efektima, brže prazni bateriju na laptopu i ne donosi gotovo nikakva značajnija poboljšanja, osim ako imaš snažnu konfiguraciju (i barem 4GB RAM-a).

64 bitna verzija je još u povojima i polako se razvija i prilagođava krajnjim korisnicima.

Ako se ne varam, primjetio sam da nemaš puno iskustva na Unixoidnim sustavima, stoga ti preporučujem, kao i ambivalent, 32 bitnu verziju jer će ti 99% hardvera raditi out-of-the-box.Namigiva


Ok, zahvaljujem se na informacijama... i da, dobro si primjetio ;)

Što se mora, ne mora se
16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

S obzirom na količinu ponuđenih programa i današnje veličine diskova dobro je predvidjeti više od 10 GB za ext3 particiju. A koliko sam primjetio za swap je dovoljno 512 MB.


In vino veritas !
Omnia mea mecum porto !
Alea iacta est !
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

ma ja..za swap izmedju 512MB i 1 GB...a sto se tice ext3 mah dovoljno 10 GB..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10

Ako imas vise od 3GB memorije onda skini 64, ako ne onda 32bitnu verziju, kako je netko napisao 64 ima malih problema sa flashom i par ostalih aplikacija. Nije da nece raditi na 64 ali treba malo vise zafrkancije pri instalaciji.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubunt 7.10
sale kaže...
tiki kaže...
ambivalent kaže...

Skini 32bitnu.


Zbog cega? moze malo objasnjenje?

64 bitna verzija ima problema sa stabilnošću, Flashom, zvukom, eyecandy sučeljem i efektima, brže prazni bateriju na laptopu i ne donosi gotovo nikakva značajnija poboljšanja, osim ako imaš snažnu konfiguraciju (i barem 4GB RAM-a).

64 bitna verzija je još u povojima i polako se razvija i prilagođava krajnjim korisnicima.

Ako se ne varam, primjetio sam da nemaš puno iskustva na Unixoidnim sustavima, stoga ti preporučujem, kao i ambivalent, 32 bitnu verziju jer će ti 99% hardvera raditi out-of-the-box.Namigiva


 
64 bitna verzija nema nikakvih problema sa stabilnoscu, compiz fusionom ili bilo cime drugim (za bateriju neznam jer sam na laptop digao 32bitnu verziju) . Istina flash instalacija malo odudara od uobicajane procedure, ali opet nista ne rjesivo
16 godina
neaktivan
offline
Ubunt 7.10

Slažem se sa izjavom da 64bitna nema nikakvih problema. Na mom lapu sa 512 Mb Rama-a radi kako beba, Compiz Fusion leti, ukratko sve radi kako želim... Problema s flashom nisam zamjetio jedino malo sporije mi ga boota, al vidjeh na nekom forumu neke boot tweakove pa probam. Eto kratki osvrt od mene... Ubuntu Rulzzz!!!! Cool

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice