Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji? zaključana tema

poruka: 35
|
čitano: 7.746
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Ovako,htio bih si stavit Linux jer me Windows užasno živcira,za svaku glupost mi izbaci error. I da,stalno "molim resetirajte računalo" poslje svake instalacije programa,čak i da je najmanji program ja moram resetirati kompjuter. Windows je ko podmornica,čim otvoriš prozor,počinju problemi. Odlučio sam se za Linux jer je free,super brz,dovoljan za moje potrebe (tipa proguglat,i nafejsat se). Eventualno koja igrica tipa super mario il tako nešto. Sada me zanima,za koji Linux mislite da je bolji,Ubuntu ili Backtrack?  Ovo je link od Backtracka http://www.backtrack-linux.org/ a ovo je od Ubuntu-a http://www.ubuntu.com/ tako da odmah vidite koja je najnovija verzija itd. Što mi preporučujete? Nisam kak da kažem n00b,kužim se pomalo i u comande,radio sam prije  programe sebi u CMD-u (Batchu) tako da se mogu koristiti CMD-om od Backtracka. Ajde,dosta priče,više postova,šta je bolje?

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

ubuntu/mint

to su desktop distre ,a bactrack je http://www.bug.hr/forum/post/linux/linux-pitanja-odgovori/2176104.aspx

Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Hvala,znaći ide Ubuntu {#}

13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

preporučujem 10.04 LTS

Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Ubutnu je nešto sasvim drugo od Backtracka. Dok je prvi namijenjen za mase, i baka bi ga znala koristit, drugi je namijenjen samo za tkz. power usere, koji će znat rukovat njegovim mogućnostima.

 

Dakle Backtrack kao OS za svakodnevne radnje, je čista ludost, nije neizvedivo, ali :/

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
sumski kaže...

preporučujem 10.04 LTS

Izašla je novija verzija,radije bih novu verziju nego nešto malo stariju. (To ti je ko da biraš između Viste i Sedmice,svako bi radije Sedmicu).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
EVO kaže...

Ubutnu je nešto sasvim drugo od Backtracka. Dok je prvi namijenjen za mase, i baka bi ga znala koristit, drugi je namijenjen samo za tkz. power usere, koji će znat rukovat njegovim mogućnostima.

 

Dakle Backtrack kao OS za svakodnevne radnje, je čista ludost, nije neizvedivo, ali :/

Znaći Ubuntu je za npr. slušanje glazbe.skidanje filmova i programa itd. (sve što se može sa vindovzom) a Backtrack je nešto ko za *ackere? E sad,imam pitanje,šta je ljepše i šta ima više postavki za namjestit,da se može namjestit da radi ko singerica?

12 godina
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
filipvk1000 kaže...
sumski kaže...

preporučujem 10.04 LTS

Izašla je novija verzija,radije bih novu verziju nego nešto malo stariju. (To ti je ko da biraš između Viste i Sedmice,svako bi radije Sedmicu).

Pa i nije bas uvijek ta logika upotrebljiva. i Vista je bila novija od XP-a pa su ljudi radije birali XP. Za mene ja 10.04 bolji izbor od 11.04.

13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

velim ubuntu jer je a) LTS izdanje b) ima već više godinu dana da je vani pa je ispeglan c) 11.04 je u najmanju ruku kontroverzan zbog novog sučelja (ja ga probal nakratko i {#}).

To Each His Own

 

Skineš oba izdanja pa vidiš po Live CD-u koji ti bolje leži/radi.

Na svakoj distri moreš kaj i na nekoj drugoj - razlika je u out of the box doživljaju i o tome kolko je potrebno podešavanja

Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
BlueMax kaže...
filipvk1000 kaže...
sumski kaže...

preporučujem 10.04 LTS

Izašla je novija verzija,radije bih novu verziju nego nešto malo stariju. (To ti je ko da biraš između Viste i Sedmice,svako bi radije Sedmicu).

Pa i nije bas uvijek ta logika upotrebljiva. i Vista je bila novija od XP-a pa su ljudi radije birali XP. Za mene ja 10.04 bolji izbor od 11.04.

U čemu je točno razlika između 10.04 i 11.04? Ako nije tajna...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
sumski kaže...

velim ubuntu jer je a) LTS izdanje b) ima već više godinu dana da je vani pa je ispeglan c) 11.04 je u najmanju ruku kontroverzan zbog novog sučelja (ja ga probal nakratko i {#}).

To Each His Own

 

Skineš oba izdanja pa vidiš po Live CD-u koji ti bolje leži/radi.

Na svakoj distri moreš kaj i na nekoj drugoj - razlika je u out of the box doživljaju i o tome kolko je potrebno podešavanja

Znaći 10.04 da skinem? Vidim da ga večina voli...

15 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Probaj i Kubuntu, to ti je Ubuntu sa KDE suceljem. Meni je bolji od Gnomea i Unity-a. Ja ga dualbootam sa Sedmicom.

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 0:38 (sumski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
EVO kaže...
Dakle Backtrack kao OS za svakodnevne radnje, je čista ludost, nije neizvedivo, ali :/

"Cista ludost" je pretjerivanje. Sve je to linux. Ako netko moze koristiti slackware za destkop uporabu, ne vidim zasto ne bi mogao Backtrack. Naravno, nije previse prakticno jer Backtracku fale neke stvari za klasicnu desktop uporabu koje ce korisnik morati naknadno dodavati. Ali ako bas zeli...

 

filipvk1000 kaže...

Izašla je novija verzija,radije bih novu verziju nego nešto malo stariju. (To ti je ko da biraš između Viste i Sedmice,svako bi radije Sedmicu).

E pa nije bas kao izbor izmedu Viste i Sedmice. 10.04 je long term support verzija koja ce biti podrzavana tamo negdje do cetvrtog mjeseca 2013. To je starija, zrelija verzija namjenjena onima koji ne zele cesto mijenjati OS i nisu skloni eksperimentiranju. Verzija 11.04 je klasicna verzija sa podrskom od 18 mjeseci nakon cega biva zamjenjena novijom te podrska za nju prestaje. U te verzije sa kracom podrskom se trpa sve i svasta, ponekad i eksperimentalno.

 

Ako zelis bas bleeding edge onda si stavi najnoviju Fedoru.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 0:27 (rustweaver).
14 godina
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

A sve je izvedivo, ali ipak za nekog tko tek počinje radit s linuxom, baš i nije najsretnije riješenje.

__ __ ____ ____ /\ \ /\ \ /\ _`\ /\ _`\ \ `\`\\/'/ __\ \ \L\ \ __ __\ \ \/\_\ __ `\ `\ /' /'__`\ \ _ <'/\ \/\ \\ \ \/_/_ /
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Znaći Ubuntu 10.04? Moram otić do tetka da mi to skine,zato jer ja nemam flat nego 5GB interneta pa nesmjem skidati :/ ,e,ljudi u prijašnjim postovima,nisam spominjo ostale linuxe,nego sam spominjo ubuntu i backtrack..

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 11:39 (filipvk1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Pa skineš Ubuntu, instaliraš ga, zatim skineš kde for ubuntu, ili staviš gome shell 3, untiy što god hoćeš, za sve imaš tutoriale po internetu.

:) :) :) :) :) :) :( :) :) :) Gdje je Pero :)?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

misli da kod ubuntua nece biti restartanja kompa kod vecih upgradea?

15 godina
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
sumski kaže...

velim ubuntu jer je a) LTS izdanje b) ima već više godinu dana da je vani pa je ispeglan c) 11.04 je u najmanju ruku kontroverzan zbog novog sučelja (ja ga probal nakratko i {#}).

To Each His Own

 

Skineš oba izdanja pa vidiš po Live CD-u koji ti bolje leži/radi.

Na svakoj distri moreš kaj i na nekoj drugoj - razlika je u out of the box doživljaju i o tome kolko je potrebno podešavanja

PA možeš ti maknut Unity i koristit gnome ko i u 10.04

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Pošto sam novi u svijetu Linuxa,zapravo još nisam ni ušo u svijet Linuxa jer nisam instaliro Linux,jel mi možete objasniti šta je to Gnome i to što spominjete neke kratice itd...kolko sam ja skužio..ma nisam skužio xD...eto objasnite mi da znam u čemu je razlika između tog Gnome i tim kraticama ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Gnome, KDE i Unity su desktop manageri.

 

Gnome 3 i Unity su neintuitvni, nepraktični i restriktivni i kao takve ih osobno označavam kao beskorisne. Ali možda će se tebi svidjeti, tko zna.

 

KDE je dobar za nekog tko prelazi sa win jer će se lako snaći, ima lijepo sučelje itd.

 

Linux desktop enviroments:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_environment

 

Gnome: http://www.gnome.org

 

KDE: http://www.kde.org

 

Unity: http://www.ubuntu.com

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Za pokretaca teme: da ovo ne bi preraslo u prepucavanje koje je sucelje ili koja je distribucija bolja, ko sto to obicno na ovom forumu zavrsi, odi na http://www.linuxzasve.com/ gdje je predstavljena vecina aktualnih distribucija i odaberi sta ti pase. Takodjer, tamo imas i forum na kojem ces dobiti konkretne odgovore na svoja pitanja za razliku od ovog foruma gdje su odgovori vecinom "meni se ne svidja", "totalno je gay", "mislim da je ovaj bolji"....

Za pocetak je upravo odabir distribucije i sucelja najvazniji jer je vizualno ono sto ce te privuci ili potjerati od linuxa. Poslije ce ti to biti manje bitno.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
filipvk1000 kaže...

Pošto sam novi u svijetu Linuxa,zapravo još nisam ni ušo u svijet Linuxa jer nisam instaliro Linux,jel mi možete objasniti šta je to Gnome i to što spominjete neke kratice itd...kolko sam ja skužio..ma nisam skužio xD...eto objasnite mi da znam u čemu je razlika između tog Gnome i tim kraticama ...

Gnome, KDE, XFCE, LXDE, Unity... su ti desktop environmenti (slicno kao shell u windowsima). To znaci da imaju utjecaj na "izgled" linuxa. Tj. ono sto vidis kada vidis linux, je zapravo DE koji je instaliran. Npr. na backtracku si gledao KDE, i to verziju 3.4 cini mi se. Od ovih nabrojanih DE prva dva su daleko najpopularnija. Desktop environmenti cesto dolaze i sa cijelim setom dodatnih aplikacija poput text editora, file managera...

 

Neke distre po defaultu koriste neke desktop environmente, npr. Fedora koristi Gnome, a SUSE koristi KDE, dok su neke neutralne po tom pitanju i ne forsiraju ti niti jedan (mislim da Arch spada u tu kategoriju). Naravno kako na linuxu mozes mjenjati sve i svasta to uopce ne znaci da na Fedoru ne mozes staviti KDE, ili neki drugi, ako ti bas srce zeli, ili na SUSE staviti Gnome...

 

Najbolje da vidis slike (za jos slika obrati se Googleu, naci ces ih hrpu, samo googlaj Gnome ili KDE):

KDE 4.3 KDE 4.3
KDE 3.4 KDE 3.4
Gnome 2.6 Gnome 2.6
Gnome 2.26 Gnome 2.26
Gnome 3 sa aktiviranim Gnome shellom Gnome 3 sa aktiviranim Gnome shellom
So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 13:59 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
Bypass kaže...

Gnome, KDE i Unity su desktop manageri.

rustweaver kaže...

Gnome, KDE, XFCE, LXDE, Unity... su ti desktop environmenti

Ili su možda GUI?

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Otišao sam na GNOME stranicu,i samo daju za Fedoru i open SUSE...nedaju za Ubuntu...eh,da,jel kad instaliram Ubuntu jel on ima "defaultni" DE ili baš moram skidati? a ako ima "defaultni" jel ga ja mogu ostavit ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
filipvk1000 kaže...

Otišao sam na GNOME stranicu,i samo daju za Fedoru i open SUSE...nedaju za Ubuntu...eh,da,jel kad instaliram Ubuntu jel on ima "defaultni" DE ili baš moram skidati? a ako ima "defaultni" jel ga ja mogu ostavit ili?

Naravno da ima. Zove se unity i možeš ga ostaviti.

 

Predlažem da skineš, pa ćemo onda dalje rješavat probleme kad ćeš ga imati instaliranog. Ako bude problema ;)

14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

Nemogu sad skiniti,moram pričekati par dana da dođem kod tetka koji inače puno downloada jer ima flat a ja nemam flat nego imam 5GB  neta pa moram paziti kolko skidam i trošim itd...u redu,skinit ću 10.04,pošto vidim da svi govore da je ta verzija najbolja...ako imate joiš nešto za reći što bih trebao znati o Ubuntuu da mi kažte da nebi kasnije bilo problema...pa da nebiste još vi ispali krivi >.< ..znaći,komplikacije,update-i,postavke itd. što god samo napišite ovdje da znam unaprijed. Hvala svima koji su se potrudili napisati postove koji su mi uvelike pomogli!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 14:56 (filipvk1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?
bed kaže...
Bypass kaže...

Gnome, KDE i Unity su desktop manageri.

rustweaver kaže...

Gnome, KDE, XFCE, LXDE, Unity... su ti desktop environmenti

Ili su možda GUI?

Ali su cesto puno vise od GUI-a, bar u slucaju Gnomea i KDE-a ne govorimo samo o izgledu prozora, nego doslovce o kompletnom okruzenju (dolaze sa kolekcijom softvera tipa media player, web browser, mail client, text editor, file manager, login manager, control panel...) Kada googlas KDE dobijes ovo ispod linka na KDE stranice:

KDE is a powerful graphical desktop environment for Unix workstations.

Uostalom sama kratica KDE dolazi od "K Desktop Environment"

 

Imas jos i ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_environment#Desktop_environments_for_the_X_Window_System

 

U svakom slucaju ne zelim se natezati oko terminologije, znas na sto sam mislio. Da sam napisao GUI, vec bi se netko nasao da me ispravlja kako nije GUI nego DE. Ah ti linux korisnici, jednostavno ih moras obozavati...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 15:31 (rustweaver).
12 godina
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

He he, ja bi te prvi ispravio :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ubuntu ili Backtrack,koji je bolji?

KDE = DE =/= GUI
KDE4 GUI = Plasma

Safer world through superior firepower
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice