Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

poruka: 168
|
čitano: 42.283
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Ne znam je li se pričalo o tome, ali zanima me kako "iskoristiti" 8GB RAM-a. Dakle ne u smislu koji bi poslovi i programi iskoristili toliko rama nego  postoje li neka podešenja koja se mogu napraviti kako bi se u svakodnevnom radu iskoristilo to što imaš 8GB umjesto npr. 4GB rama?

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Fuck it :)
Moj PC  
3 132 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

dafuq?

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
12 godina
protjeran
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Koji k**** ti to znaci?

Fuck it :)
Moj PC  
0 79 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Glupost. Znači, GPU će najednom duplo brže renderirati frejmove ako imaš 8 GB memorije? Ili će CPU početi brže obrađivati podatke?
Ako igra ne mora swapati, jednako će se brzo izvršavati sa 512 MB i 8 GB.
Eventualno što OP može napraviti jest isključiti virtualnu memoriju, i to je sve. No ne bih preporučio takvo što.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Da, likovi u igrama se duplo brže kreću. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

Koji k**** ti to znaci?

Znači da pričaš gluposti, da igra ide dublo brže zbog duplo više rama svi bi samo rame stavljali u računalo, rami nisu ni blizu važni kao gpu i cpu.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
16 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

 

Eto zanima i mene .Oni koji su proširili sa 4Gb na 8 GB , da li ste primjetili brže čitavanje nekog nivoa , brže podizanje sustava ( imam i SSD ) ili veći broj FPS-a u npr. GTA IV ?

 

 

26 Isplati se 4gb >8gb
44 Ne isplati se
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

8 GB memorije nema smisla - igre ionako imaju 32 bitni exe koji može za svoje potrebe mapirati koliko ono, 2 GB RAMa? :)

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Nadao sam se da neću dobiti glupe odgovore o "brzini igara", ali eto uzaludna nadanja :-)

Zanima me što je s postavkama vitualne memorije i imali još neke postavke koje se mogu podesiti da se natjera windowse da maksimalno koriste ram za što bi inače koristili HDD?

 

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 12:57 (AceRimmer2012).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Pa dobio si odgovore .Jedino što možeš je isključiti virtualnu memoriju ili ju fiksirati na neku minimalnu vrijednost .Ja sam ju znao fiksirati na maksimalno 128 mb i nisam imao nikavih problema .

 

Toliku memoriju možeš iskoristiti jedino u masovnijem multitaskingu tj. ako istovremeno koristiš nekoliko zahtjevnijih programa.

 

Ono što je mene zanimalo se odnosilo na priložene jubito filmove .U GTA IV , iako je 32 bitna igra , dobili su skoro duplo veči broj FPS-a .U prvom filmeku , pretpostavljam da su koristili za test 64 bitnu verziju Crysisa , dobvaju znatno ubrzanje prilikom učitavanja nivoa kao i brže dizanje windowsa .Kako imam SSD to mi ionako radi brzo i sobzirom da virtualnu memoriju imam na SSD-u , baš me zanima da li je netko probao u sličnoj situaciji preći sa 4GB na 8GB i kakvo je ubrzanje osjetio .

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 13:16 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

brzina ucitavanja igara, programa, os-a ovisi samo o hard disku a ne o nikakvom ram-u. ram ti sluzi npr. ako otvoris hrpu programa odjednom pa da ne steka iako ni to ne ovisi samo o ram-u nego o procesoru itd.

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

otvori sto vise programa odjedanput :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Do not feed the Easter troll!!!{#}

ButcherCRO ingame! kaje tuje krava jesti mora!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 13:41 (Butcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
AceRimmer2012 kaže...

Ne znam je li se pričalo o tome, ali zanima me kako "iskoristiti" 8GB RAM-a. Dakle ne u smislu koji bi poslovi i programi iskoristili toliko rama nego  postoje li neka podešenja koja se mogu napraviti kako bi se u svakodnevnom radu iskoristilo to što imaš 8GB umjesto npr. 4GB rama?

Ne kužim zašto bi htio iskoristiti 8GB rama, brkate lončiće...

Količina memorije nema nikakve veze s brzinom računala, osim ako neki program zahtjeva vecu kolicinu a ti je nemas, onda je racunalo sporo...

12 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Father_Dougal kaže...

8 GB memorije nema smisla - igre ionako imaju 32 bitni exe koji može za svoje potrebe mapirati koliko ono, 2 GB RAMa? :)

Neke igre već imaju 64bit exe.

 

Crysis & Warhead, također i nastavak (2), su mi prve koje padaju napamet i za koje sam siguran da se izvršavaju u 64bitnom modu (uz naravno podržani i 32bitni).

 

Davno kada sam probavao na računalu sa 4GB RAM-a razlika je bila unutar 2-3 FPS u koristi 64bitnog exe-a. U average FPS u benchmark-u.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Dobro je imati 8GB RAM-a za zahtjevne igrice i više programa + windowsi svoje šta koriste, ali naravno nećeš dobiti duplo brže ništa niti ćeš uvijek moći iskoristiti sav RAM (osim ako namjerno ideš otvarat puste gluposti)

Ali uvijek je dobro imati viška, pogotovo kako izlaze sve zahtjevnije igre (ili programi malo profesionalniji šta već koristiš) onda je dobro imati taj višak za OS + ti programi {#}

 

I da, slobodno onda ugasi virtualnu memoriju ili je stavi na minimum jer ti ne treba s toliko rama

Avira+CIS
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 13:51 (njonji).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

ja sam skoro uzeo jos 4gb rama jer je prejeftino i jedino sto sam osjetio razliku jeste da mi se u bf3 mape puno brze ocitavaju i to je to.. za ostale igrice ne znam jer nista drugo i ne igram trenutno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

nisam siguran al nekako kada sam update sa 4gb na 8 napravio, nekako mi je sve fluidnije islo... bf3 je stalo cimao, s 8gb toga vise nije bilo :S.. nemoj samo ovo za sigurno uzet mozda opce do rama nije bilo xd al nekak mi se ucinilo

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Nisam nikada uspio napuniti svojih 3GB RAM-a na PCu sa Windowsima 7.

Sa dolaskom Windows 8 cu imati jos vise MB RAM memorije prazno.

 

Sve iznad mi je nepotrebno, iako bih si mogao kupiti 1GB DDR2 dok je jos kolko tolko jeftino za svaki slucaj i cekati tu 2015. da zamjenim MBO sa nekom koja podrzava DDR4 i odmah kupiti neki novi proc. {#}

 

8GB, stvarno ne znam cemu je to potrebno obicnom korisniku osim za preseravanje. Bolje kupiti 4GB neke brze memorije.

 

 

- Psiho246
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Ubodi ti SSD jer ces sa njime vidjeti pravi pomak.4GB memorije je jos uvijek dovoljno za high end gaming, pricam o single playeru a sa 8GB u igrama razliku neces vidjeti osim u BF3 i slicnim MP igrama.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Po meni je nepotrebno imati 8gb rama,ja imam 4gb i koristim windows 7 i nikad ne iskoristim ni 50%,i mislim da nemozes iskoristiti ram od 8 gb do kraja jer nemas sto otvoriti da uzme toliko puno radne memorije...

Softwer
 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Sama upotreba ram memorije na OS-evima se smanjuje, WIN8 je jos manje gladan od WIN7 a meni WIN7 X64 u idleu guta 950MB.Dakle samo SSD i loadanje ide ko metak.

clock2much
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

trebalo bi uvest kažnjavanje za dezinformacije, npr ko šta se sad dobije karton za vrijeđanje tako bi se trebalo dijelit kartone za definformacije, ovo bi zaslužilo ban od 10-ak dana npr.

 

 

Za autora: pa slušaj,potrebe ram-a ovise od korisnika do korisnika, netko ne može iskoristit 4 a ja se stalno gušim u svojih 8 jer mi je daleko pre malo, imam puno programa koji rade,ostavljam tabove u google chromeu koji mi trebaju ,ne gasim pc nikako a to rezultira dodatnim punjenjem + volim igrat battlefield 3 koji sam pojede do 4gb ako mu daš i još ubroji da mi je pagefile upaljen! da mi je 16gb bia bi puno slobodniji i komotniji pa razmišljam da dodam još,a da ne spominjem kako renderiranje videa pojede!  tako da to sve ovisi od korisnika do korisnika, ako ti ne mozes iskoristit svoje ne moj se žalit xd :), ponašaj se malo slobodnije, npr ako ce ti za 3 dana opet trebat neka stranica u browseru jednostavno je nemoj ugasit ;),a pc stavljaj na sleep umjesto gašenja pa ce ti ostajat neke stvari koje su ti potrebne.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Softwer kaže...

Po meni je nepotrebno imati 8gb rama,ja imam 4gb i koristim windows 7 i nikad ne iskoristim ni 50%,i mislim da nemozes iskoristiti ram od 8 gb do kraja jer nemas sto otvoriti da uzme toliko puno radne memorije...

nemoj tako, ja si ram ne mogu spustit ispod 60% koliko se trudia, a kad igram battlefield ne pada ispod 90% i pagefile stalno radi jer mu fali, ugasim pagefile eto nestabilnosti radi nedostatka memorije, tako da meni je potrebno i 16gb, na 4 ne mogu živit.

 

EDIT: citam povise komentare kako je 8gb preseravanje? dobro shvatite da ne koriste svi računalo za iste stvari ko i vi.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 14:13 (athlon64).
13 godina
protjeran
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

znam, daj meni 4 gb i 4 gb ostavi sebi ;)

 

edit:autoru teme

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 14:18 (NoDiggity).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
NoDiggity kaže...

znam, daj meni 4 gb i 4 gb ostavi sebi ;)

kad citiraš citiraj da se zna kome govoris xd.

 

evo ss task meneger-a, da ne govorim da su mi otvorena 3 tab-a u chromeu jer sam ih bia prisiljen zatvarat 10 radi nedostatka ram-a.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Stavi si na komp win7 x64 msm da podrzava 8 gb rama

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

@Athlon64

8GB ti je sasvim dovoljno, samo se pozabavi micanjem tih tabova i gasenjem nepotrebnih programa dok rendas video pa nece faliti memorije.Ukratko zasto drzati nepotrebne aplikacije upaljenima ako su nepotrebne?Komp doslovno za nista trosi vise energije, vise opterecujes CPU i automatski imas vise temperature.

BTW opazio sam da vam Chrome guta mnogo vise nego FF kad imate vise tabova otvorenih.U mene trenutno tri tab-a na firefoxu,Skype i par potrebnih programcica pa mi ovoliko guta.Uzmimo u obzir cinjenicu da WIN7 vise guta ako imas vise ram memorije, to je uvijek tako.Prilagodava se compu, to je razlika izmedu njega i WIN XP.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 14:20 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice