Max. količina memorije

poruka: 13
|
čitano: 4.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Max. količina memorije
pitanje

Ljudi imam pitanje. Moj frend tvrdi da u novoj pili ima čak 32 gb RAM-a, zanima me dal je to uoće moguće ?, stavimo na stranu matičnu koja ograničava količinu memorije...


WWE
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Max. količina memorije
U najnoviji Mac Pro moguce je utrpati 32GB RAM-a...
16 godina
neaktivan
offline
Max. količina memorije

Moguće ako ima doma server, ali čisto sumljam.Smijeh

U MacPro se može nakrcat pun k memorije ali taj tip memorije je prekskup (FB-DIMM - oprostite  ako sam krivo napisao) ali nisam baš siguran kolika je granica

 

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 0:34 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Max. količina memorije

16GB je najvise sta se moze koristiti sa 64 bitnim OSom.

32 GB je moguce ugurati u maticnu ali pol te memorije se nece koristit a ako imas 32 bitni OS koristit ces 3.2 GB.

Il tak nes...Smijeh


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Max. količina memorije
64bit-ni OS može podržati 16.8 milijuna terabajta RAM-a, samo ovisi za koliko je ugrađena podrška. Pa zašto bi stavljali podršku za toliko memorije kada se to neće koristiti još pun k.... godina?
16 godina
offline
RE: Max. količina memorije
prihvaćeno rješenje

Windows XP i Vista x64 trenutno podržavaju 128 GB fizičke memorije, dakle uz odgovarajuću ploču moguće je utrpati i iskoristi 32 GB RAM-a.

16 godina
offline
Max. količina memorije

Evo ovdje sve pise: http://www.tomshardware.com/2008/02/15/vista_workshop/page3.html

 

 U kratko: Ultimate, Enterprise I Business verzije Viste 64 podrzavaju 128 GB RAMa dok Home Premium podrzava 16 GBa a Home Basic 8 GBa.

XP 64 bitna verzija postoji samo Professional i podrzava 128 GB RAMa.

Sve 32 bitne podrzavaju 4 GB (3.2 ja mislim) osim Viste Starter koja podrzava 1 GB i XP Starter koji podrzava 512 Mb.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 2:02 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Max. količina memorije

meni je win xp pro sp2 radio probleme pri 4 gb rama,dok Vista Ultimate bez problema radi sa 4 gb(oba su 32-bitna systema),pošto sam odlučio imat dvosistemsko računalo,sklonio sam 2 keksa po gigu i stavio 2x512 mb  i sad to radi bez ikakvih s...anja. Inače 32-bitni Os-ovi prepoznaju max 3583 mb rama što znači da s 4 gb,jedan keks od 512 mb stoji za ukras......lolololololol


C2D,E4300 1800mhz,overclock 2700mhz(9x300),MBO Gigabyte P-965 DS3,2x1gb+2x512 mb kingmax ddr2 800mhz, HDDSeagate 320Gb,Gainward 8600 GTS 512 mb,Chieftec BIG tower,Fortron Blue Storm 2 500 W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Max. količina memorije

ne bi htio vrijeđat, ali...

frend ti se kupa u parama? jerbo bi trebo imat 16 memorijskih utora ako govorimo o običnim pc-ima, svi popunjeni sa 2gb keksima. ili kako je netko rekao, kaj si je kupil server? ili možda neku radnu stanicu na nekom sajmištu?

koju matičnu ima... ecs možda? jer se ecs reklamiral ko prvi proizvođač čije mbo podržavaju 32gb ram-a.

kolko ti je dobro frend upoznat sa informatikom? da nije jedan od onih koji su svojevremeno za ve-mil napravili reklamu da ako kupiš dvojezgreni intel-ov cpu kojem jezgre trče na 3.2 ghz, da zapravo imaš cpu koji leti na 6.4ghz.

koji os koristi? također, jel možda kupio kakav ssd disk, pa ga mulja kaj se u ssd-ovima koriste memorijski čipovi?

isto, jel ti frend koristi naočale, pa mu je promakla decimalna točka između 3 i 2 (daklem, 3.2 gb ram-a, ko što vrli ljudi prije mene konstatiraše za 32-bitne os-ove)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Max. količina memorije

Cccc, tipični hrvatski jal.. Čovjek je fino pitao da li je to moguće, a ti mu udario filozofirati. Kakve veze ima kako njegov frend stoji s lovom i za što koristi to računalo. Čovjeka koji mu je prijatelj to ne zanima, a što to tebe toliko pati.

Pa kako ti se samo dalo ovoliko raspisati taj svoj stav...Sramota.


www.cartmanlee.net
16 godina
neaktivan
offline
Max. količina memorije

Ja sam dosad mislio da je MAX 2X4=8GB RAM

Prije nekoliko mjeseci sam pročito da OCZ ima modele od 4GB

Znači da je s njima MAX  4X4=16GB  RAM

 

A kako je on ugurao 32GB meni nije uopče jasnoNeodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Max. količina memorije

Ovaj tvoj prijatelj je vjerovatno jedan od onih koji se razbacuje gigabajtima i megabajtima kao na placu a valjda miješa i Hz i MHz. Večina desktop ploči za masovno tržište zasada podržava max. 8GB RAM-a. XP pro SP2 ne radi nikakve probleme, imao ti 4 ili 8GB RAMa. I 32bit XP i Vista prepoznaje max. 3.25GB RAMa. Ako ima 32GB, onda ima neki workstation ili server.

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 8:36 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Max. količina memorije

@CartmanLee:

ma kakav jal, kaj se mene tiče može imat i terabajte ram-a... samo pitah da mu frend nije možda pomiješao neke stvari... možda fakat ima tolko rama, al je malo čudno, obzirom da većina desktop ploča (ako ne i sve) ima 4 utora za ram, pa ti onda logika nalaže da ima 4gb (ili do max 16gb ako je kupovao kekse vani). jesam lijepo napisao da ne želim ikoga vrijeđat? a i uzmi jednu računicu... 32x1GB keks = cca 3,500 kuna (i uz to mora imat 32 utora za ram) ... ne čini ti se to malo nebulozno?

 

isto tako, jesam li lijepo pitao da li mu frend ima ecs-ovu mbo? jer su se one reklamirale da podržavaju 32gb, pa mi se samo učinilo da mu frend nije došao do pogrešnog zaključka... imati i podržavati su dvije potpuno različite stvari. još jedna stvar... možda je swap povećal do uber-a? pa mu zato javlja 32GB ram-a ukupno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 21:04 (TripperNX).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice