Memory runs at flex mode

poruka: 3
|
čitano: 3.116
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Memory runs at flex mode
pitanje

Hail!

Ovako nekako. U kompu sam imao 2 GB rama (2 slota od 1 GB, 800 MHz od kingmax-a), pa rekoh, pošto su pojeftinili, zašto ne kupit još dva. Uglavnom kupih ja 1 slot od 2 GB kingmax 800 MHz, i sve je radilo sjajno prvih 2 tjedna . Prije par dana sam restartao komp jer mi se učinilo da se malo usporio (radio je neprekidno već nekoliko dana) i smrznuo se na onom dijelu kad broj količinu ram-a, i dao je poruku "testing memory". U međuvremenu sam išao u Austriju na tekme naše repke i na jedan festival, ukratko bančio po cijele dane bez hrane i spavanja. Dođem danas na posao pa rekoh, prije što pozovem "majstora" daj da ja upalim komp, kad ono sistem se uredno digne, no uz jednu poruku; "Memory runs at flex mode".

Na kraju ove pripovijetke sljede krucijalna pitanja: Što se tu dogodilo i kako spriječiti da se problem ne ponovi?

Unaprijed Vam zahvaljujem na razumijevanju i promptnim korisnim odgovorima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Memory runs at flex mode

mislim da ti radi u flex mode zato sto nisu popunjeni svi utori.

Moguce d prva dva rade u dul channel,  a treci normalno

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Memory runs at flex mode
prihvaćeno rješenje

to nije problem... probat cu ti sto jednostavnije objesnit. primjer 1: imas 2 × 1 GB i 1 × 2 GB. inace ako nemas flex mode, takva bi kombinacija radila u single channel-u, ali posto ti imas flex mode na maticnoj ta memorija radi u "dual channelu". ta tehnologija omogucava da ti RAM radi u dual channel-u tako sto stavi onih 2 × 1 GB u dual channel, a onih 1 × 2 GB podijeli (2 × 1 GB) da moze radit u dual channel-u. primjer 2: recimo da imas maticnu koja ima samo 2 slota za RAM. RAM je slozen u 2 × 1 i ti jedan dan odlucis nadogradit RAM tako da izvadis 1 plocicu od GB i stavis od 2 GB cime bi imao ukupno 3 GB. flex mode ti omogucava da 2 GB (od ukupno 3) radi u dual channelu, a onaj jedan preostali u single channel-u, tj. radi 1 + 1 , 1 (podebljano je plocica od 2 GB, podcrtano je plocica od 1 GB).

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice