Ram memorija

poruka: 16
|
čitano: 5.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Ram memorija

U racunaru mi je instalirano 4gb ram memorije,a u sistem properties mi pise da je iskoristivo samo 1,93gb kako mogu da namestim da mi sva ram memorija bude iskoristiva,molim vas pomozite

Komatina
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ram memorija

Koji windows imaš? 32 ili 64 bit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ram memorija

Integrirana grafa uzme dio i najverojatnije imas 32 bitni windows jer ta grafa ne moze uzeti 2 gb rama. 

Savjet u biosu namjesti koliko zelis da ti grafa uzme ili ako imas grafu posebno onda iskljuci taj dodatak i instaliraj 64 bitne windowse. 32 bit iskoristava samo 3.19gb bez obzirao koliko imao. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Ram memorija

Da li bi mu windowsi uopste vidjeli 4 GB da je 32 bitni win? Davno je bilo pa se vise i ne sjecam ;)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija
Torent kaže...

Da li bi mu windowsi uopste vidjeli 4 GB da je 32 bitni win? Davno je bilo pa se vise i ne sjecam ;)

 Da.

6 godina
neaktivan
offline
Ram memorija
[url=http://danhcotuong.org/]cờ tướng[/url]
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ram memorija

Pozdrav, da neotvaram novu temu kupio sam dva nova rama od 2 GB ddr2 i ubacio i neće ih očitati. Kompjuter se upali i ventilatori zuje ali nema ničega sve crno na ekranu. Kolega s foruma mi je dosta pomogao i puno mu hvala ali tu smo stali. Vratim stare (dva rama po 1GB i opet sve radi) probao jedan stari jedan novi i kompjuter se upali ali samo očita stari od 1 GB. Od starih ramova jedan je 800mhz a drugi manji. Ovi novi su oba od 800 mhz. Bios sam resetirao i ubacio ih odmah ali ništa. 

http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-S/ ovo je matična ploča. Windows 7 32

Može prijedlozi. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ram memorija

-vjerojatno neispravan ram..

-manja šansa, noviji bios, reset.. i dobro pritisnuti, očistiti kontakte itd.. (još manja šansa da je ram nov, staro 5-10god..).

-u neko reviziji biosa je fix za ddr-667.. moguće mada nije takav opis.

-probaj razne kombinacije, jedan 'keks', prvi-drugi utor, jedan novi + jedan stari.. nekoliko kombinacija pa ako ima promjene nastavi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija

Ramovi navodno novi, ovo zadnje sam probao svakako, sad jedino ta revizija ili neko namještanje u bios ili? Znači probao s svojom i neće. Nabavio polovan drugi opet neće. Kao da je naređeno negdje da uopće ne prihvaća ram od 2 GB. Jer ubacim jedan stari jedan novi i starog očita novi neće. 

15 godina
offline
Re: Ram memorija

-jedino još u drugi PC probati.. (ako ti je pri ruci..) :) .. ili 99% neispravan RAM. (jer po deklaraciji, MBO-chipset podržava ddr2-800 i do 8gb..)

naravno, ne-ecc, 1.8V (ne L .. ddr2L ..) itd. Provjeri oznake.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija

https://imgur.com/a/0ZagK

Evo rama. Takva dva i nijednog neće

15 godina
offline
Re: Ram memorija

beskorisna slika i oznaka.. jer ddr2-800 nije 'sve', to je samo glavna kategorija, ecc i napon, nakon tog standardno cas. To prava deklaracija sadrži ili kriptična oznaka proizvođača koja opet to googanjem kaže. Probaj zagooglati oznaku sa chipova..

+btw nije novo barem koliko se može po slici zaključiti.. i time veća šansa da je neispravno, ali.. neovisno o tome, poželjno je updateati BIOS, posljednjom verzijom pa probati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija

Probati ću update Bios.

7 godina
neaktivan
offline
Ram memorija

nisam jos update bios, nisam stigao. sad sam nabrzinu ubacio jedan novi i jedan stari i u biosu pogledao dali ga ocita,

evo slike i nije mi nista jasno, ispada koda je ra od dva mb

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 21:12 (joooka).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Ram memorija

Pozdrav.

 

Može li u ovo OEM čudo DDR3 1333 RAM? https://www.cnet.com/products/lenovo-thinkcentre-m73-sff-core-i3-4130-3-4-ghz-4-gb-500-gb-10b7001rus/specs/

 

Specke kažu da je tvornički 1600 MHz RAM, 1x4 GB a ja imam iz stare mašine 2x4 GB 1333 MHz pa bi prebacio ako može.

 

CPU podržava obje vrste RAM-a.

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ram memorija

Uzeo sam ram memoriju kingston ddr3 1333ghz i sad prije toga sam imo isto ddr3 ali 1600ghz i nemogu da ih uparim, stavim obadvije palim windows i samo zasteka, ako neko zna moze pomoc?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice