Visoko opterecenje RAM-a

poruka: 8
|
čitano: 17.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Visoko opterecenje RAM-a

trebao bi pomoc, dok mi upaljen komp, opera, winamp, msn i skype RAMi mi rade na 60tak %

 

odem u task manager i vidim imam tamo jako jako puno procesa, frend mi jednom rekao da ih je previse, da on ima puno puta manju kolicinu procesa...

 

htio bi smanjiti % opterecenja RAMa ali neznam koje procese mogu ugasiti (imam neke programe koji mi ne koriste, npr. nokia ovi suite, i jos neke, ali kad ih ugasim mi se % RAMa spusti full malo)

 

opera mi zauzima jako jako puno, nju ne gasim, skupa sa ovim gore citiranim programima...

 

zanima me ovaj svchost, imam ih 10tak upaljenih...cemu to sluzi? jel se moze ugasiti? ili nesmije?

 

malo sam noobast sto se tice ovog dijela, pa ako moze pomoc, bio bi zahvalan!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Visoko opterecenje RAM-a
RuskeGTT kaže...

trebao bi pomoc, dok mi upaljen komp, opera, winamp, msn i skype RAMi mi rade na 60tak %

 

odem u task manager i vidim imam tamo jako jako puno procesa, frend mi jednom rekao da ih je previse, da on ima puno puta manju kolicinu procesa...

 

htio bi smanjiti % opterecenja RAMa ali neznam koje procese mogu ugasiti (imam neke programe koji mi ne koriste, npr. nokia ovi suite, i jos neke, ali kad ih ugasim mi se % RAMa spusti full malo)

 

opera mi zauzima jako jako puno, nju ne gasim, skupa sa ovim gore citiranim programima...

 

zanima me ovaj svchost, imam ih 10tak upaljenih...cemu to sluzi? jel se moze ugasiti? ili nesmije?

 

malo sam noobast sto se tice ovog dijela, pa ako moze pomoc, bio bi zahvalan!

Ne smiješ gasit svchost. A uostalom zašto ti sme ta što ti je 60% iskorišteno? Pa nije to tako strašno... I nemoj baš slušat frenda, da ne bi bilo neželjenih posljedica {#}

13 godina
offline
Visoko opterecenje RAM-a

ma pitao sam samo za taj svchost, posto ih imam 10tak :D

 

a neznam, cini mi se ono ram 12-14 sati dnevno na 60+% kao veliko opterecenje za njih...bo :)

 

kad vidim da je proc ispod 20% stalno

 

ako ima ko jos sta pametno rec, neka, hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Visoko opterecenje RAM-a
RuskeGTT kaže...

ma pitao sam samo za taj svchost, posto ih imam 10tak :D

 

a neznam, cini mi se ono ram 12-14 sati dnevno na 60+% kao veliko opterecenje za njih...bo :)

 

kad vidim da je proc ispod 20% stalno

 

ako ima ko jos sta pametno rec, neka, hvala :)

Ma ne, ne radi ti to tako. Tih 60% ti je količina popunjenosti, kao na hard disku, mogu oni biti i 100% popunjeni, neće im biti ništa. Kod procesora to zbilja je opterećenje, ali kod rama samo koliko su popunjeni podacima.

15 godina
offline
Visoko opterecenje RAM-a

Rješenje za to ti je, nabavi još radne memorije, ili gasi operu i procese koji mnogo zauzimaju.

Meni nedavno crkla 2 GB Radne memorije, i evo trenutno mi je zauzeto 85%, a sama Mozilla mi koristi 500 mb, tako da moram nabavit novi ram xD

P.S postotak za procesor je CPU Usage, znači moze se reć opterećenje (kod mene trenutno 7-8%), a za ram popunjenost

"Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime" "No metter how deep i search, humans are big fools"
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 1:55 (markoal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Visoko opterecenje RAM-a

imam 4 nova rama ddr3 1600, a opera mi zauzima 800mb -.-

 

hvala na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Visoko opterecenje RAM-a
Probaj tu i tamo ugasit i ponovo upalit operu, pa ce ti se smanjit zauzece.
12 godina
offline
Visoko opterecenje RAM-a

Eventualno pogasi nepotrebne procese i s vremenom odradi restart računaa i to je to.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice