Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

poruka: 52
|
čitano: 24.288
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Dakle ja i moj prijatelj smo nedavno vodili zanimljvu raspravu o računalima i računalnim igrama.
i to o  tome koja je komponenta računala najvažnija za igranje igara, dok je po meni to ram, po njemu je važniji proocesor
stoga smo odlučili nabaciti malu okladu, pogledajte moj komp ( moj pc ), i kladilli smo se da će far cry 2 ići na najvećim postavkama i na najvećoj rezi 1680 x 1050 na mom kompu ukoliko dodam još 3 gige rama on tvrdi da neće, jer mi je procesor preslab
budući da nisam u financijskoj mogućnosti priuštiti se još 3 gigre rama odlučio sam ovdje pitati forumaša jer znam da se razumjete u računala.
Stoga...
Tko je po vama u pravu i bili mi Far Cry 2 išao na totalno najviše postavke da imamo još 3 gige rama?
zahvaljujemNamigiva.

duje kapitanović
 
1 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Nema šanse, možda i bi ali bi blokavalo skroz

CerIna:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

ti to ozbiljno? :-/

 

ako je u igrama nešto najvažnije, to je onda grafička kartica. ali je apsolutno glupo svađat se koja je komponenta važnija za igre, jer svaka komponenta igra veliku ulogu u izvršavanju igre.

 

BTW, popušio si okladu.

15 godina
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

nisam neki stručnjak,al sumnjam...

slab ti je proc,malo rama i grfička ti nije nešto

 

znači i ako dodaš još 3gb rama mislim da ti neće ići...

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
15 godina
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3200+(Venice) @ 2.7 GHz, 1 GB(2*512) Kingmax @ 360 MHz, PNY 7800 GS(AGP) @ 480/1410 MHz, Corsair TX650
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

Potpuno se slažem, BTW, dobio sam okladu. :D

Siddharta - "saznanje se može saopštiti, no ne i mudrost. Ona se može naći, u njoj se može živjeti i biti ponesen njome, ali se ne može iskazati i naučiti."
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Procesor je skuplji od rama znači ima veću ulogu. :D

CerIna:)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Moj zaključak bi isto bio za grafulju.Imam proc 3,0GHz 2GB DDR i 7600GT Agp i Gothic mi breakačak i na low.U igrici piše da konfiguracija koju imam bi bila više nego odlična.Zamjenom 7600GT 256MB u 512MB sve preformanse se mijenjaju i igra radi bez breakanja,a imao sam i 3GB DDRa i nisam postigao ništa.Pa ti sam odluči što je bitno...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
General Zed kaže...

Moj zaključak bi isto bio za grafulju.Imam proc 3,0GHz 2GB DDR i 7600GT Agp i Gothic mi breakačak i na low.U igrici piše da konfiguracija koju imam bi bila više nego odlična.Zamjenom 7600GT 256MB u 512MB sve preformanse se mijenjaju i igra radi bez breakanja,a imao sam i 3GB DDRa i nisam postigao ništa.Pa ti sam odluči što je bitno...

 U okladu nije ukljucena grafa tako da nije bitno.

 

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

 Nemoj ti vriđat ovu kantu jer ta kanta radi 7god. bez problema.

Cod4,fallout3,Grid,Far Cry2 na toj kanti idu sa malin problemima na srednjoj rezoluciji.

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Zavisi, nije isto 6gb rama i p2 proc, ili 1gb rama i C2D proc . .

 

Postoji neka minimalna granica za obje komponente,

a sto se tice uloga, glupo je to govoriti,

ako nemas iblo koju komponentu od navedenih dovoljno jaku, neces moci igrati . .

14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Pa ram bi imo veću ulogu samo ako imaš sami minimum za pokretanje te igre. U COD5-ici sam prelaskom s 512mb na 1024mb dobio nekih 15ak fps-a više a dok sam ga pokrenuo s 4gb bilo mi je potpuno isto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
cappy kaže...
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

 Nemoj ti vriđat ovu kantu jer ta kanta radi 7god. bez problema.

Cod4,fallout3,Grid,Far Cry2 na toj kanti idu sa malin problemima na srednjoj rezoluciji.

Pa izgubio si okladu.... kak ova tvoja konfa pokreće cod 4 ?

RIDER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

-----Izbrisano!!!!

RIDER
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2009 22:08 (rider15).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
rider15 kaže...
cappy kaže...
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

 Nemoj ti vriđat ovu kantu jer ta kanta radi 7god. bez problema.

Cod4,fallout3,Grid,Far Cry2 na toj kanti idu sa malin problemima na srednjoj rezoluciji.

Pa izgubio si okladu.... kak ova tvoja konfa pokreće cod 4 ?

 Lipo zasto ne.

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
cappy kaže...
rider15 kaže...
cappy kaže...
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

 Nemoj ti vriđat ovu kantu jer ta kanta radi 7god. bez problema.

Cod4,fallout3,Grid,Far Cry2 na toj kanti idu sa malin problemima na srednjoj rezoluciji.

Pa izgubio si okladu.... kak ova tvoja konfa pokreće cod 4 ?

 Lipo zasto ne.

Ništa a možel cod 5

RIDER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

 

Pa izgubio si okladu.... kak ova tvoja konfa pokreće cod 4 ?

 Lipo zasto ne.

Ništa a možel cod 5

 A ako ide 4rka zasto nebi 5ica ,instalirat cu je ovih dana pa vam javim.

duje kapitanović
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
rider15 kaže...
cappy kaže...
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

 Nemoj ti vriđat ovu kantu jer ta kanta radi 7god. bez problema.

Cod4,fallout3,Grid,Far Cry2 na toj kanti idu sa malin problemima na srednjoj rezoluciji.

Pa izgubio si okladu.... kak ova tvoja konfa pokreće cod 4 ?

 moja stara sempron 3000+ 1.81, 1.5Gb rama DDR, ATI radeon x1050 je pokretala cod 4 na 1280x1024 sve na low sa otp 15 FPS tako da njegova bi mogla i na medium...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
cappy kaže...
rider15 kaže...
cappy kaže...
Master Z kaže...

hahahahahaha...gle s tom kantom sigurno nećeš pokrenuti far cry 2 na najvišim postavkama i to na rezo 1680*1050. ma i da stavis još 6 gige rama nećeš osjetit neku razliku jer su ti proc i grafa preslabi da vrte tu igru na najvećim postavkama! i da...proc ima puno vecću ulogu u igrama od same ram memorije :D

 Nemoj ti vriđat ovu kantu jer ta kanta radi 7god. bez problema.

Cod4,fallout3,Grid,Far Cry2 na toj kanti idu sa malin problemima na srednjoj rezoluciji.

Pa izgubio si okladu.... kak ova tvoja konfa pokreće cod 4 ?

 Lipo zasto ne.

potpisujem... imao sličnu konfu prije i pokretao sam sve igrice do prije 6-12 mjeseci kad su izasle one koje vise nisam mogao pokrenut!!!!!

isto je radila 7 godina, od HP-a i bila je odlična kad sam ju kupio, sad je umirovljena :D:D:D

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
protjeran
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Ovo ti je stvarnost, svi sto ti kazu drukcije lazu!!!

 

Ti si izgubio...

 

Za igranje najnovijih igara treba ti:

 

  1. Kanta za vodu (kuciste)
  2. Pentium 2, 0.45 Ghz (Overclocked na 0.45002 Ghz)
  3. 22 Gb RAM-a (ne grizi se, ali tvoj drug je pobijedio)
  4. Bluetooth stick (uz malo maste uz pomoc ovog upopste ne trebas maticnu)
  5. Prskalica za travu (kad overcklockas svoj Pentium, gore naveden, trebat ce ti dobar timer, malo mozganja i improvizacije, i cooler ti ne treba)
  6. Mali ventilator (opet, uz malu improvizaciju ti ne treba CD-ROM, ustedis dosta kunica)
I to je to, ovo nitko ne zna, neka ovo bude nasa mala tajna.
Jesmo prevarili one marketinske strucnjake sto lazu da nam treba nova jaka graficka za igranje dobrih igrica...

Ovo mozes za par minuta pretvoriti u CD-ROM Ovo mozes za par minuta pretvoriti u CD-ROM
Uz malo mozganja najjaca maticna Uz malo mozganja najjaca maticna
Samo za Overclockane Pentiume (malo razmisljanja potrebno) Samo za Overclockane Pentiume (malo razmisljanja potrebno)
a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

vidi pod Moj PC na cemu sam ja :)

malko jaci proc od tvog i vise rama i vjeruj mi...nema sanse da zavrtim far cry 2 na max detaljima na 1024*768 i da ne trza a kamoli na vecoj rezi.

ram pomaze u tome da ti se igrica "ucita" u ram i tu dobijes na performansama. dobijes zato jer je komunikacija HDD->CPU sporija od komunikacije RAM-CPU.

dakle,kad imas puno rama igra se "ucita" u njega i kad proc treba nesto dobije to na brzi nacin.

za graficke detalje RAM->CPU su, pa, usudio bih se cak reci skoro pa nebitni jer je GPU taj koji obradjuje "vizualni" dio igre pa stoga i najbitniji.naravno tu je opet poveznica GPU->CPU :) gdje slab CPU kaska za GPU i opet gdje slabi GPU kaska za CPU ali to je neka druga prica.

ajd...ne bas nebitni ali...onak...jbga...komp mora biti vraski uskladjen :D end of story hehe

 

uglavnom, sry, ali ja isto vjerujem da si izgubio okladu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

kod mene far cry 2 sa max postavkama i 1280x1024 rezolucijom koristi oko 40% procesorske snage, 80-90% GPUa svih 512MB VRAMa i točno 1GB RAMa. tu je grafička kartica najbitnija, a još nisam naišao na igru koja koristi više od 1GB rama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 8:29 (dejo6).
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

e svašta budi sretan da ti komp pokrene far cry 2

Ako kome treba Lockerz pozivnica neka se javi pp
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

ma ni FarCry a kamoli FarCry2, komp se smrzne da mu pokažeš samo DVD na kojem piše FarCry2!

Nedajte se kontrolirat'!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

budimo realni...mogucnosti da ce ti komp sa još 6GB rama upalit far cry 2 jednaka je teoriji da polančec nije kriv za podravku Smijeh

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 9:01 (sk8 4 life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Nema šanse da ceš s tom kantom igrati Far Cry 2! Izgubio si okladu(bez uvrede) jer je procesor bitan jednako kao i GPU kad su u pitanju teksture i njihovo iscrtavanje, RAm sluzi za glađe igranje ali nije bitna samo kolicina vec i brzina! Za tulipana koji traži igru koja koristi više od gige rama imam samo jednu poruku GTA IV!!!!! Vidimo se na MW 2 serverima!!!:D:D:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Far cry 2 je smeće, ja bi šutnuo svoj komp da pokrene takvu igru Cool

 
2 7 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

evo, ja si kupio u linksu radeon xfx 5850 prije neki dan.

 

procesor je Q8400 na 2.66 mhz. 4 Gb ddr2

 

prije overclocka ---3dmark 06 14670

 

overclock na 3.30mhz ---3dmark  17890

 

overclock na 3.91 ----3dmark  22 150

 

grafičku nisam overclockao.

 

u igri batman arkhad asylum na full hd se jako primjeti povećanje brzine procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama
Bugofil kaže...

evo, ja si kupio u linksu radeon xfx 5850 prije neki dan.

 

procesor je Q8400 na 2.66 mhz. 4 Gb ddr2

 

prije overclocka ---3dmark 06 14670

 

overclock na 3.30mhz ---3dmark  17890

 

overclock na 3.91 ----3dmark  22 150

 

grafičku nisam overclockao.

 

u igri batman arkhad asylum na full hd se jako primjeti povećanje brzine procesora.

 Sta si toliko uzbuđen na overclocke.

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
Vrijednost RAM memorije i procesora u igrama

Evo ovako,ovi put nije pala oklada,al smo podjelili mišljenja,pa da cujem i vaša.

Na Laptopu (Moj PC),na kakvim postavkama bi moga ic MW2,uz male trzajeve.

BMW
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice