[FAQ] Android flash, custom ROM, root izdvojena tema

poruka: 2.068
|
čitano: 743.719
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root
Jel mi moze tko dati link za cyanogenmod za htc desire hd? Googlao sam al nisam nista nasao. Hvala
Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
13 godina
online
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

.

12 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Proz0r kaže...

koji sad?{#}

Stable Mod
Experimental Mod
Nightly Builds

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

A gle, ovakva je situacija.

Kažu da je Stable Mod - stabilan. Da nema bugova i oni ga imaju razloga nazivati Stable. Kako je na dosta mobitela, isti taj stable povučen i stavljena mu je oznaka RC (relese candidate), pretpostavljam da i nije toliko stable i bugfree koliko bi trebala biti.

 

Ja bi osobno išao na Nightly Builds i napravio bi update svakih 7 dana. Kako se Nightly Builds obnavljaju više manje svakog dana (barem 4 puta tjedno), kroz tjedan dana se da nakupit dosta poboljšanja i ispravljenih bugova ;)

12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pitanje?

Imam htc desire. Trenutni rom mi je:RunnymedeMod007 v022.6.35.14-gingercakes Android 2.3.5 Htc sense 3.5.

Izgleda predobro, sve mi se svidja, ali memorija mi je losa skroz, imam 3 aplikacije na internoj memoriji i nemogu vise ni jednu da skinem jer mi je slobodna mmorija s12 mega.Ima li neki slican rom koji ima vise memorije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Apps 2 SD je ono što ti treba. Googlaj ;)

14 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

imam milestone 2 i probao sam sve nacine rootovanja sa xda sajta i bez uspjeha pa me interesuje moze li neko obasniti kako da uradim to

atila2602
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Nisi dobro čitao. Izbriši sve fileove sa kompa. Dovedi nekog prijatelja nek sjedne do tebe i kontrolira što si previdio.

Svi mi ti možemo prevesti ono što je na xda napisano, ali kakve koristi kad ćeš opet isto napraviti.

Zato nemoj biti lijen, odvoji 4-5 sati i rootaj.

Ja sam jučer rootao Xperiu Arc jedno 3-4 sata. A sve sam to napravio već 100 puta prije toga na drugim mobitelima ;)

12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

imam rootanog HTC Desire HD-a i na njemu Android Revolution HD room, i sad bi htio promjenit rom a cuo sad da kad se mjenja rom treba ocistit ( izbrisat ) cache ili tak nesto....pa di se to izbrise?

Hvala!

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Imam htc desire. Na njemu je android 2.2, htijeo bi staviti 2.3.5, pa me zanima kad ga upgrade-am dali cu izgubiti root koji sam napravio?

mmiklauz
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Stolnik kaže...

imam rootanog HTC Desire HD-a i na njemu Android Revolution HD room, i sad bi htio promjenit rom a cuo sad da kad se mjenja rom treba ocistit ( izbrisat ) cache ili tak nesto....pa di se to izbrise?

Hvala!

Znači kada instaliraš ROM, instaliraš ga preko recovery moda. Kad uđeš u recovery mod, tamo imaš opciju wipe (wipe/format user data) i imaš opciju wipe cache. Ovisno što se traži, najčešće ovo prvo, znači da potpuno izbrišeš sve kontakte, poruke, postavke, programe i slično. Stvari sa SD kartice poput slika i glazbe ostaju. To se radi kako bi se izbjegli bugovi i svi ostali problemi..

Kontakte spremi na gmail (ukoliko već nisu), a ostalo je više manje nevažno..

mmiklauz kaže...

Imam htc desire. Na njemu je android 2.2, htijeo bi staviti 2.3.5, pa me zanima kad ga upgrade-am dali cu izgubiti root koji sam napravio?

Vjerojatno hoćeš. Da li je to službeni upgrade ili ćeš staviti custom ROM? Jer ako stavljaš custom ROM sa androidom 2.3.5, vjerojatno je i ROM sam po sebi rootan, a ako ideš službenim putem, onda ćeš vjerojatno i izgubiti root, što znači da bi ga morao opet dobiti naknadno. Ovo su najčešći slučajevi, no moguće je, ali malo vjerojatno da ga čak i ne izgubiš.

14 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

ćao ljudi..

neki dan rootao sam HTC Sensation,bez problema! :)

al šta je sad problem?

kad izadjem iz bilo koje aplikacije ili bilo cega,pokaze mi se onaj bijeli ekran s HTC slovima,onim zelenima!?! :O

Kako da to rijesim?

Hvala

E8400~4.2Ghz+Sycthe Katana III,Gigabyte EP45C-DS3,OCZ HPC Reaper X 2*2GB Ram PC8000 1000Mhz,Sapphire HD4850 512DDR3,OCZ PowerSuply StealthXStream 500W HDD hitachi 500gb 7200rpm
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
softstriker1992 kaže...

ćao ljudi..

neki dan rootao sam HTC Sensation,bez problema! :)

al šta je sad problem?

kad izadjem iz bilo koje aplikacije ili bilo cega,pokaze mi se onaj bijeli ekran s HTC slovima,onim zelenima!?! :O

Kako da to rijesim?

Hvala

Stavi custom rom.

There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no chaos, there is harmony. There is no death, there is the force.
14 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

koji je najbolji po tebe,al da ima Sense? :)

E8400~4.2Ghz+Sycthe Katana III,Gigabyte EP45C-DS3,OCZ HPC Reaper X 2*2GB Ram PC8000 1000Mhz,Sapphire HD4850 512DDR3,OCZ PowerSuply StealthXStream 500W HDD hitachi 500gb 7200rpm
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
softstriker1992 kaže...

koji je najbolji po tebe,al da ima Sense? :)

ovaj

hobi:moj-android.net
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

imam HTC Desire HD root-an, android version 2.3.7 i na njemu cyanogenmod 7 nightly builds verzija ( cm_ace_full-252 ) i sad vidim da je izasla verzija ( cm_ace_full-253 ) kako da sad update-am na verziju ( cm_ace_full-253 )?

unaprijed hvala {#}

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 16:49 (Stolnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Imam HTC Wildfore Froyo, ali mi je mob uzasno spor pa imam nekoliko pitanja.

1) Jeli kolicina aplikacija utice na brzinu mobitela?

2) Jeli mogu nadograditi svoj android na 2.3?

3) Jeli mi preporucavate rootanje moba iako se prvi put susrecem s necim takve vrste, koliko ce mi pomoci(ubrzati) root mobitela, jeli gubim garanciju(procitao sam da nekada gubim, nekada ne) pa jeli ima netko iskustava?

4) Postoji li neki drugi nacin osim roota da ubrzam mobitel?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

wtf niko ne znam kak update-at cyanogenmod 7.1?

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Pa kak si ga flashal, tak ga i updateaj. Odi tam na stranicu od tog ROM-a i citaj upute sto pise. Ako ima zip fajl, skines i flashas ga u recoveryju.
HTC Desire [MIUI-XJ]
13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

eto i mene nooba sa glupim pitanjem...ne želim ništa zeznuti...

 

dakle htc desire HD   nikad rootan original unlockan jedan od onih prvih od VIPa...uredno updatean sad ima android 2.3.3. sense 2.1 kernel 2.6.35.10  build 2.50.405.2 

 

garancija je gotova.jel ima za njega sandwitch ili što mi je činiti da bi eventualno ga rootao...jel treba undergrade i slično...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
milan blenton kaže...

eto i mene nooba sa glupim pitanjem...ne želim ništa zeznuti...

 

dakle htc desire HD   nikad rootan original unlockan jedan od onih prvih od VIPa...uredno updatean sad ima android 2.3.3. sense 2.1 kernel 2.6.35.10  build 2.50.405.2 

 

garancija je gotova.jel ima za njega sandwitch ili što mi je činiti da bi eventualno ga rootao...jel treba undergrade i slično...

nema sendvica jos. mozes ga rootat bez downgradea. i onda ako hoces stavis drugi rom.

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

znači samo sliedim upute sa ovog threada. nemrem niš sprčkati?  jel ima neki rom koji je štedi bateriju ili neki koji bi baš onako preporučili?

15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
milan blenton kaže...

znači samo sliedim upute sa ovog threada. nemrem niš sprčkati?  jel ima neki rom koji je štedi bateriju ili neki koji bi baš onako preporučili?

ne, upute s ovog threada su stare, nakon njih se pojavilo jednostavnije rootanje u par klikova. javiš se na PM ako te  zanima da riješimo to.

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Imam CM 7 (za Sony Ericsson x10 mini) i imam problem,da nakon što ga rebootam LED notifikacijska lampica samo zasvijetli jedan put kad imam  propušten poziv ili poruku. Kad napravim hard reset, opet normalno radi (cijelo vrijeme blinka ,dok ne vidim notifikaciju) do prvog gašenja mobitela. Ništa ne kužim...

Pokušao sam namjestiti i pod postavkama,ali uopce ne reagira. Koristim Task Killer, da li to moze biti  problem?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

pozdrav dali neko zna postupak kako otkljucati Android na sve mreze.

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ovisi o uređaju, koji mobitel imaš?

~
13 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

htc Desire, sad radi na vip

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pogledaj ovo, ali pazi, postoji nezanemariva mogućnost da ti nakon procesa mobitel postane lijepi sjajni uteg za papire.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=943726

~
13 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

hmm znaci nije bas preporuceno za napraviti iako vidim da im radi na tom forumu

 

pozdrav

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice