LG GT540- modovi i nadogradnje

poruka: 4.633
|
čitano: 748.941
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: LG GT540 Optimus
12 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Lijep pozdrav!

 

Radio sam nadogradnju na 2.1 ili 2 i doslo je do nekog prekida veze izmedju kompa i telefona. Pokusao sam sa mastre resetom: volume up+home+search , medjutim to ne pali u ovom slucaju.

Da li netko ima ikakvu informaciju kako sada njega resetirati jer ovako je igracka.

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

pozdrav

imam lg gt540 koji sam kupio ovdje s foruma s razbijenim ekranom, sad sam kupio ekran, i ubacio ga, mobitel fino radi ali ne moze se povezati na mrezu, svaki puta pise da povezivanje nije uspjelo, na njemu je instaliran swiftdroid, htio sam stavit neki drugi rom, da vidim da nije mozda neki softwerski problem u tome sto se ne povezuje na mrezu, ali mobitel nece u recovery, pri svakom pokusaju ulaska u recovery mobitel zablokira
kako da rijesim taj problem s mrezom a i s recovery?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
DejanK kaže...

Lijep pozdrav!

 

Radio sam nadogradnju na 2.1 ili 2 i doslo je do nekog prekida veze izmedju kompa i telefona. Pokusao sam sa mastre resetom: volume up+home+search , medjutim to ne pali u ovom slucaju.

Da li netko ima ikakvu informaciju kako sada njega resetirati jer ovako je igracka.

Unaprijed hvala.

probaj ovo:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10238074&postcount=41

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
testerica kaže...

pozdrav

imam lg gt540 koji sam kupio ovdje s foruma s razbijenim ekranom, sad sam kupio ekran, i ubacio ga, mobitel fino radi ali ne moze se povezati na mrezu, svaki puta pise da povezivanje nije uspjelo, na njemu je instaliran swiftdroid, htio sam stavit neki drugi rom, da vidim da nije mozda neki softwerski problem u tome sto se ne povezuje na mrezu, ali mobitel nece u recovery, pri svakom pokusaju ulaska u recovery mobitel zablokira
kako da rijesim taj problem s mrezom a i s recovery?

probaj ponovno staviti recovery i flashirati neki drugi ROM.

znam da su ti custom ROM-ovi imali problema sa odabirom mreze, pa je bilo najbolje staviti odabir mreze na auto.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
12 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Pozdrav

 

stavio sam android 4.0.3 ali ne radi mi bas kako sto treba pa sada kako mogu se vratiti na predhodni rom android 2.3.7 asis

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Kako si stavio 4.0.3? Preko recovery-ja?
Sad opet flash-as 2.3.7 i napravi full wipe.
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje

Preko recovery sam stavio,vratio sam se na 2.3.7 hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 12:32 (goran_oh).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Clockwork recovery rom
max1919 kaže...

A) recovery za 2.1 i 2.2 verziju sustava (ako želite 2.1 ili 2.2 sustav, stavite ovaj recovery):

 

1. skini http://www.mediafire.com/?6cnwnjdc6hqscwy (ver 2.5.1.8.)

2. downloadaj android SDK (bilo koja verzija) i stavi ga na C ili samo mapu tools: http://www.mediafire.com/?bt9fbvvrtbfd0r8

3. desni klik na my computer, properties-> Advanced-> Environment Variables->2x klikni na Path (doljnji dijalog) i dodaj C:\<androidsdk>\tools\; u path (slika 1.)

4. pokreni cmd (komanda linija;command prompt), uđi u direktorij gdje je SDK(komanda cd.. je za izlazak iz postoječeg direktorija, a cd <ime direktorija> za ulazak u direktorij tog imena), uđi u mapu tools

5. ugasi mob, i drži tipku za paljenje + kameru sve dok ne dobiješ prazan ekran (crni ekran, samo se pozadinsko svjetlo vidi)

6. utipkaj fastboot.exe flash recovery C:\recovery.img u cmd i pritisni enter, trebalo bi ispisati OK 2 puta (ako dobivaš error da nemože naću uređaj downloadaj http://www.mediafire.com/?ka5e10azk7140q9 i instaliraj driver)

7. utipkaj fastboot.exe reboot

 

B) recovery za 2.3 sustav (ako vam je cilj 2.3 stavljajte ovaj):

1. skini http://www.mediafire.com/?g8ndie45d207qof  (ver 3.0.1.4.) i raspakiraj

2. downloadaj android SDK (bilo koja verzija) i stavi ga na C ili samo mapu tools: http://www.mediafire.com/?bt9fbvvrtbfd0r8

3. desni klik na my computer, properties-> Advanced-> Environment Variables->2x klikni na Path (doljnji dijalog) i dodaj C:\<androidsdk>\tools\; u path (slika 1.)

4. pokreni cmd (komanda linija;command prompt), uđi u direktorij gdje je SDK(komanda cd.. je za izlazak iz postoječeg direktorija, a cd <ime direktorija> za ulazak u direktorij tog imena), uđi u mapu tools 

5. ugasi mob, i drži tipku za paljenje + kameru sve dok ne dobiješ prazan ekran (crni ekran, samo se pozadinsko svjetlo vidi)

6. utipkaj fastboot.exe flash recovery C:\recovery.img u cmd i pritisni enter, trebalo bi ispisati OK 2 puta (ako dobivaš error da nemože naću uređaj downloadaj http://www.mediafire.com/?ka5e10azk7140q9 i instaliraj driver)

7. utipkaj fastboot.exe reboot

 

 

kako koristiti recovery?

kada je mob ugašen drži home tipku i tipku za paljenje za ulazak u clockworks izbornik

za pomicanje gore-dolje koristite tipke za stišavanje/pojačavanje zvuka
za odabiranje pritisnite tipku za uspostavu poziva
za povratak pritisnite tipku za prekid poziva

ja ovo tu niš ne kužim kak to da napravim

 kak znam da sam u flashbotu,  ja kad stisnem power tipku mob zavibrira i onda stisnem camera tipku i niš se ne događa samo crni ekran, i ovo u cmd-u ne kužim, dajte neš sa slikama ili mi probajte nekak drugačije pomoć, jel ima gdje tutorijal kak stavit 2.3.7 android

dancy_94@hotmail.com
16 godina
offline
Re: Clockwork recovery rom
dancy kaže...

ja ovo tu niš ne kužim kak to da napravim

  kak znam da sam u flashbotu,  ja kad stisnem power tipku mob zavibrira i onda stisnem camera tipku i niš se ne događa samo crni ekran, i ovo u cmd-u ne kužim, dajte neš sa slikama ili mi probajte nekak drugačije pomoć, jel ima gdje tutorijal kak stavit 2.3.7 android

  Klik.

13 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

B) recovery za 2.3 sustav (ako vam je cilj 2.3 stavljajte ovaj):

1. skini http://www.mediafire.com/?g8ndie45d207qof (ver 3.0.1.4.) i raspakiraj

2. downloadaj android SDK (bilo koja verzija) i stavi ga na C ili samo mapu tools: http://www.mediafire.com/?bt9fbvvrtbfd0r8

3. desni klik na my computer, properties-> Advanced-> Environment Variables->2x klikni na Path (doljnji dijalog) i dodaj C:\<androidsdk>\tools\; u path (slika 1.)

4. pokreni cmd (komanda linija;command prompt), uđi u direktorij gdje je SDK(komanda cd.. je za izlazak iz postoječeg direktorija, a cd <ime direktorija> za ulazak u direktorij tog imena), uđi u mapu tools

5. ugasi mob, i drži tipku za paljenje + kameru sve dok ne dobiješ prazan ekran (crni ekran, samo se pozadinsko svjetlo vidi)

6. utipkaj fastboot.exe flash recovery C:\recovery.img u cmd i pritisni enter, trebalo bi ispisati OK 2 puta (ako dobivaš error da nemože naću uređaj downloadaj http://www.mediafire.com/?ka5e10azk7140q9 i instaliraj driver)

7. utipkaj fastboot.exe reboot

 

Zna li itko zasto mi se nista ne dogada kada drzim tipku za paljenje i kameru samo normalno ude na mob.....????

Mes que un club!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
ExE123 kaže...


 

Zna li itko zasto mi se nista ne dogada kada drzim tipku za paljenje i kameru samo normalno ude na mob.....????

  Probaj prvo stisnuti samo tipku POWER a nakon toga i tipku kamere i onda ih drži zajedno.

Koji ROM imaš instaliran?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Clockwork recovery rom

dodjem do 6. koraka i uradim sve ovo ali mi pise waiting for devices i ja onda skinem ovaj driver sto si stavio ali ne znam kako da ga instaliram nemam nikakvu instalaciju,molim za pomoc ako iko zna kako da instaliram Clockwork recovery!!! hvala unapred

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Cyanogen mod za gt540 (2.2)

zasto mi je pola na engleskom a druga polovina na ruskom,kako da namestim da mi sve bude na engleskom....
pokusao sam u settings/language ali nista ne uspevam :) hvala unapred xD

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cyanogen mod za gt540 (2.2)
Kalu21 kaže...

zasto mi je pola na engleskom a druga polovina na ruskom,kako da namestim da mi sve bude na engleskom....
pokusao sam u settings/language ali nista ne uspevam :) hvala unapred xD

 

postavi jezik na eng i restartaj mob

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
16 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Da vas pitam. Evo dugo imam ovaj mobitel u sebe (oko godine i po) i odlučio sam ga rootati. Skinuo sam s xda foruma aplikaciju zvanu z4root 1.3.0. Jeli ona radi za ovaj mobitel (inaće sustav 2.1 update-1*) gledao sam po youtubeu da radi za verziju 2.1 ali ovo update-1 me brine. HVALA

 

*jeli ovo update-1 išta znaći kod verzije sustava 2.1. Ne želim Brickat mob.{#}

 

ANTI_Fejzbukovac
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Riba kaže...

Da vas pitam. Evo dugo imam ovaj mobitel u sebe (oko godine i po) i odlučio sam ga rootati. Skinuo sam s xda foruma aplikaciju zvanu z4root 1.3.0. Jeli ona radi za ovaj mobitel (inaće sustav 2.1 update-1*) gledao sam po youtubeu da radi za verziju 2.1 ali ovo update-1 me brine. HVALA

 

*jeli ovo update-1 išta znaći kod verzije sustava 2.1. Ne želim Brickat mob.{#}

 

to je to, nečeš ga brickati

16 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Gigimon kaže...
Riba kaže...

Da vas pitam. Evo dugo imam ovaj mobitel u sebe (oko godine i po) i odlučio sam ga rootati. Skinuo sam s xda foruma aplikaciju zvanu z4root 1.3.0. Jeli ona radi za ovaj mobitel (inaće sustav 2.1 update-1*) gledao sam po youtubeu da radi za verziju 2.1 ali ovo update-1 me brine. HVALA

 

*jeli ovo update-1 išta znaći kod verzije sustava 2.1. Ne želim Brickat mob.{#}

 

to je to, nečeš ga brickati

E još nešto, jeli treba biti spojen na internet tokom rootanja i koliko mi treba bit raspoloživo interne memorije?

 

ANTI_Fejzbukovac
11 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Da li neko može nabaciti video kako se ovo radi!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Budy kaže...

Da li neko može nabaciti video kako se ovo radi!!

pa samo stisneš root i gotovo, već sam zaboravio kako program radi ali mislim da se resetira i rootan je. ne možeš ništa tu pogriješiti

16 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Budy kaže...

Da li neko može nabaciti video kako se ovo radi!!

Pogledaj na YouTub-u. Upiši z4root i izlistat će ti sve vezano za to.

 

PS: sad mi je žao što prije nisam rootao mob. kad sam vidio da je vrlo jednostavno i šta dobijem s tim.

 

i da moraš imat uključen USB Debugging al te program upozori na to. {#}

ANTI_Fejzbukovac
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 15:12 (Riba).
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Riba kaže...
Budy kaže...

Da li neko može nabaciti video kako se ovo radi!!

Pogledaj na YouTub-u. Upiši z4root i izlistat će ti sve vezano za to.

 

PS: sad mi je žao što prije nisam rootao mob. kad sam vidio da je vrlo jednostavno i šta dobijem s tim.

 

i da moraš imat uključen USB Debugging al te program upozori na to. {#}

Jeli znate neki font changer tko je koristio i koji bi sigurno radio na ovom telefonu.

ANTI_Fejzbukovac
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Riba kaže...
Riba kaže...
Budy kaže...

Da li neko može nabaciti video kako se ovo radi!!

Pogledaj na YouTub-u. Upiši z4root i izlistat će ti sve vezano za to.

 

PS: sad mi je žao što prije nisam rootao mob. kad sam vidio da je vrlo jednostavno i šta dobijem s tim.

 

i da moraš imat uključen USB Debugging al te program upozori na to. {#}

Jeli znate neki font changer tko je koristio i koji bi sigurno radio na ovom telefonu.

Oprostite evo mene opet {#}. Evo naišao sam na internetu OVU temu na xda forumu. E sad dali taj clockwork recovery installerta valja i kakvi su rizici (čini mi se dosta komplicirano instalirati clockwork recovery na PC-u gledao sam po temi kako ALI...) <<- Totalni sam Noob za ovo

ANTI_Fejzbukovac
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 12:42 (Riba).
13 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

imaš ovdje tutorial, čitaj ga i sve će biti u redu. on ti treba da možeš bez problema mjenjati romove bez brige da ćeš brickati mobitel

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Kupio sam unlock code preko ebay-a tako da mogu otkljucat mobitel da mi radi na drugim mrezama (sad je na tele2). Ako slijedim njihove upute koje sam dobio u mailu ili bilo koje koje su na webu(a sve su iste) meni nastane problem. Kada ukucam 2945#*540# trebao bi mi izabciti meni u koji mogu unijeti unlock code a meni krene zvat i pise "Pokrenit je USDD code" i onda "problem sa vezom ili nevazeći MMI kod". Inace mob je rootan i na sebi ima custom rom

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
Keklja kaže...

Kupio sam unlock code preko ebay-a tako da mogu otkljucat mobitel da mi radi na drugim mrezama (sad je na tele2). Ako slijedim njihove upute koje sam dobio u mailu ili bilo koje koje su na webu(a sve su iste) meni nastane problem. Kada ukucam 2945#*540# trebao bi mi izabciti meni u koji mogu unijeti unlock code a meni krene zvat i pise "Pokrenit je USDD code" i onda "problem sa vezom ili nevazeći MMI kod". Inace mob je rootan i na sebi ima custom rom

Vrati se na službeni, i onda ćeš moći otključati.
Na custom romu ne radi! 

14 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Pozdrav! Ispričavam se što upadam kao padobranac ali imam jedan problem vezan uz Optimus... Naime kada mi netko pošalje poruku ja je uopće ne dobijem... U čemu je problem, da li možda neka aplikacija u pitanju ili sam mobitel. Da probam karticu prebacit u drugi mobitel? Unaprijed Hvala!

Steroidi me neće učiniti boljom osobom.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje
HeadHunter500 kaže...

Pozdrav! Ispričavam se što upadam kao padobranac ali imam jedan problem vezan uz Optimus... Naime kada mi netko pošalje poruku ja je uopće ne dobijem... U čemu je problem, da li možda neka aplikacija u pitanju ili sam mobitel. Da probam karticu prebacit u drugi mobitel? Unaprijed Hvala!

to ti je normalno, na nekim romovima se zna to dešavati.

11 godina
protjeran
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Pozdrav,zanima me kako vratiti na mobu da imam ponovno hrvatski jezik.Modificirao sam ga davno a sad mi treba ponovno sve na hrvatskom!

hvala

The king is back!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG GT540- modovi i nadogradnje

Evo ovako ljudi 
Nadogradio sam svoj GT540 na android 4.0.3. ice cream sandwich i baterija mi je se brzo trosila pa sam odlucio vratiti ga na oficijalnnu 2.1 verziju. Uradi sam to i sada mi se nece upaliti. Pojavi se LG logo i onda onaj Android logo i stalno se ponavlja taj Android logo i ne zeli se upaliti. 

Molim vas za pomoc!

Sto da napravim???

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG GT540- modovi i nadogradnje

stavi 2.1 rom s fastboot-om preko kdz-a, udji u fastboot, otvori cmd upisi fastboot -w i nakon toga kad ti zavrsi upisi fastboot reboot

 

valjda znas fastboot koristit?

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: LG GT540 Optimus
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice