Sony Xperia J - Problem za poluditi

poruka: 10
|
čitano: 4.323
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Pozdrav svima

 

Ovako, imam ovaj problem sa mobitelom već jako dugo i sad je prešlo svaku granicu.

 

Naime, ja sam zbog ovog problema poslao mobitel na servis prije 5-6 mjeseci upravo zbog ovoga, dok je još bio pod garancijom.

 

I vrate ga oni, tj. kao riješili problem i da pazim oko aplikacija ....

 

I nakon 10ak dana opet isti vrag.

 

Znači kad idem ažurirati ili preuzeti neku aplikaciju / igru piše mi da nemam dovoljno memorije (SLIKE SU DOLJE)

 

I što god ja učinio isto se pojavljuje, neznam kako da to više riješim, ako netko zna volio bih da mi pomogne.

 

Evo slike:

 

 

Kada idem ažurirati / instalirati aplikaciju / igru Kada idem ažurirati / instalirati aplikaciju / igru
Moja memorija Moja memorija
Nikola
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Aplikacije ti se najčešće instaliraju u onaj manji dio preostale memorije , a ne u onaj od 2 gb internog prostora, tako da ti nije to ništa čudno.....

Možda ti se neka od instaliranih aplikacija da prebaciti u interni prostor pa ćeš tako dobiti nešto malo novog prostora u sistemskom dijelu namijenjenom za os i aplikacije....

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia J - Problem za poluditi

Ali, imam SD karticu, zašto onda igre ne mogu instalirati na nju ?

5 GB slobodnog prostora imam. 

Nikola
10 godina
protjeran
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Pa zato što su to tako zamislili programeri androida, da os i sve aplikacije idu u onaj najmanji dio unutarnje memorije .

Njima paše da svko malo kupiš novi mob sa novim mogućnostima i većim dostupnim prostorom.

Imaš nekakvih alata da ipak neke aplikacije možeš prebaciti na sd karticu i na onaj veći dio interne memorije.

Možeš ga o rootati pa onda izbrisati hrpu tvorničkih predinstaliranih aplikacija koje ti netrebaju...

Od kitkata se uvela mogućnost da neke aplikacije mogu i direktno na sd.....

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia J - Problem za poluditi
bunkermax kaže...

Pa zato što su to tako zamislili programeri androida, da os i sve aplikacije idu u onaj najmanji dio unutarnje memorije .

Njima paše da svko malo kupiš novi mob sa novim mogućnostima i većim dostupnim prostorom.

Imaš nekakvih alata da ipak neke aplikacije možeš prebaciti na sd karticu i na onaj veći dio interne memorije.

Možeš ga o rootati pa onda izbrisati hrpu tvorničkih predinstaliranih aplikacija koje ti netrebaju...

Od kitkata se uvela mogućnost da neke aplikacije mogu i direktno na sd.....

 

Ma rutovao sam ja njega odavno već i izbrisao tvorničke aplikacije.

 

Samo facebook zauzima mnogo memorije -.-

Nikola
10 godina
protjeran
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Da,,i meni,,jbg,,,,

Novije generacije moba imaju daleko više mjesta za aplikacije... U xperiji m2  2 gige mi je dostupno...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Ma, jbt, kad bi se mogla povećati ta memorija nekako hahahahah

Nikola
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Ja j.. ne vidim gdje je tu problem!!!

 

Koliko para toliko muzike.

 

4 GB (2 GB user available), 512 MB RAM - s ovim možeš zaboravit masovno instaliranje aplikacija i sl. Max 2-3-4 aplikacije i to je to.

 

Facebook ti se neće preuzet jer zauzima oko 177MB a tebi je slobodno 80-90mb.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 10:47 (R36).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Ok, hvala na odgovorima.

 

Riješenje: Kupovina novog mobitela (kad mi pare padnu sa neba) 

Nikola
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia J - Problem za poluditi

Pokusaj swapat memoriju ako ti se da i ako imas vremena, inace ako si ga roota mozes izbrisat aplikacije koje dolaze sa xperiom, isto uninstaliraj bezvezne update od porgrama kao sta su google maps i takvih. 

Kao sto kolega kaze to le low end mozda i mid uredaj dakle sta ti netreba i sta nekoristis brisi. 

ps Sta ti radi dobro nemoj updejtat mene je to shebalo par puta posebno ako nemas backup...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice