BB Curve 8520 WI-FI problem

poruka: 37
|
čitano: 16.225
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
BB Curve 8520 WI-FI problem

Pozdrav

 

Posjedujem po prvi puta neki BlackBerry uređaj, tj. model 8520.

 

Htio bi se spojiti na internet samo preko wirelessa. Skeniram mrežu nađe wireless ruter,
uredno ga prihvatim unesem lozinku, ali me ne pušta na net.
Options-Mobile network-Data services-Off , ako stavim na ON logično je da ide na net, ali troši i novce ?


Da li se da posložiti znači da mogu samo na net preko wirelessa ?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BB Curve 8520 WI-FI problem

Probaj bez sim kartice..........

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Izvadio sam karticu. Ne pušta niti sada na internet.

 

Ako postavim : Mobile Network -  Data Services : ON , onda dobivam sljedeću poruku :

This is a Wi-Fi service.

Please ensure your device has an active Wi-Fi connection and try again.

 

Ako postavim : Mobile Network -  Data Services : OFF, onda dobivam sljedeću poruku :

Please insert a valid SIM Card....

16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

To nema logike. Valjda bi trebalo biti obratno. A sto se tice wifi moze biti nekoliko razloga. PRvi je da ti ne podrzava tvoj nivo enkripcije. Iskljuci bilo kakvu zastitu na routeru pa pokusaj onda. Drugi je da ti nije ukljucen dhcp ili iz nekog razloga mob ne pokupi adrese i gateway pa ne moze na net. Prvo eliminisi ovo dvoje pa onda cemo dalje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Isključio zaštitu na ruteru, i dalje ne radi.

 

DHCP je uključen na ruteru, ali BB si ne prihvati postavke od rutera, probao sam mu ručno upisati

podatke, no ne radi i dalje...

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Svasta. A vidi mrezu?

16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

da, vidi, sve lijepo poskenira, nađe sve mreže kao i moj prijenosnik

ukucam key ali neznam više kaj da pokušam....

 :(

16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

jesi probao bez zastite. DA stavis da ti je mreza open?

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Pokušaj nadografiti softver. 8520 dolazi s OS-om verzije 4.6, no za njega ja dostupan i OS verzije 5.0, koji se lako može pronaći na internetu i instalirati na mobitel pomoću Desktop Managera. Uz to što možda riješi problem s bežičnom mrežom, 5-ica ima neke nove mogućnosti i uglavnom je bolja od starijih verzija. Kreni s www.crackberry.com, a tu ćeš naći linkove za OS 5.0 http://forums.crackberry.com/forumdisplay.php?f=95.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Budem stavio OS 5

 

Zanima me samo da li mogu staviti ovaj : LINK

pište da je za 8530 , ali bi trebalo biti isto kao 8520 ili ?

 

LP

14 godina
neaktivan
offline
BB Curve 8520 WI-FI problem

Imas ovdje software za svoj mob..............

 

Odaberi svoj mob iz liste, klik na next, tamo odaberi v5.0 (prvi po redu) i download..............

 

The quieter you become, the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 13:47 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Preporučujem da skineš OS sa sljedećeg linka http://forums.crackberry.com/f95/leaked-os-8520-5-0-0-681-exe-468881/, jer se radi o najnovijem OS 5 leaku. 8530 je namijenjen američkim CDMA mrežama, a čini mi se da nema ni WIFI.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Skinuo sam taj OS, pokrenuo instaliciju.

U Desktop Manageru mi se pojavila opcije da izaberem koji OS da instaliram.

Dok idem na NEXT, više ne mogu ništa delje odabrati, a instalacije niti ne počne ?

U čemu je stvar ?

 

Slike u prilogu

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
14 godina
neaktivan
offline
BB Curve 8520 WI-FI problem

Jesi li probao sa ovim...........

 

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

jesam, ista stvar se dešava...

14 godina
neaktivan
offline
BB Curve 8520 WI-FI problem

Hm cudno mi je kako kod tebe dole desno nepise check for updates............

Probaj ovo.............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Nije loše proučiti Crackberryev forum prije nadogradnje softvera. Pokušat ću ti pomoći u par koraka. Prvo, idi u direktorij C:\Program Files (x86)\Common Files\Research In Motion\AppLoader i izbriši datoteku Vendor.xml. Zatim, u Programs And Features deinstaliraš sve BB OS datoteke osim zadnje verzije (.681), npr. "BlackBerry Device Software v5.0.0 for the BlackBerry 8520 Smartphone" (dolje u prozoru će biti prikazana informacija o verziji, npr. "Product Version 5.0.0.509"). Bitno je da na računalu imaš instaliranu verziju .681, jer je trenutno najnovija i iz svog i iskustva drugih korisnika na Crackberryu znam da radi kako treba. Zatim pokreneš datoteku Loader.exe iz gore spomenutog AppLoader direktorija i pratiš upute.

Pokušaj, pa javi kako je prošlo. Osmijeh

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 16:42 (Leprechaun).
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem
Leprechaun kaže...

Nije loše proučiti Crackberryev forum prije nadogradnje softvera. Pokušat ću ti pomoći u par koraka. Prvo, idi u direktorij C:\Program Files (x86)\Common Files\Research In Motion\AppLoader i izbriši datoteku Vendor.xml. Zatim, u Programs And Features deinstaliraš sve BB OS datoteke osim zadnje verzije (.681), npr. "BlackBerry Device Software v5.0.0 for the BlackBerry 8520 Smartphone" (dolje u prozoru će biti prikazana informacija o verziji, npr. "Product Version 5.0.0.509"). Bitno je da na računalu imaš instaliranu verziju .681, jer je trenutno najnovija i iz svog i iskustva drugih korisnika na Crackberryu znam da radi kako treba. Zatim pokreneš datoteku Loader.exe iz gore spomenutog AppLoader direktorija i pratiš upute.

Pokušaj, pa javi kako je prošlo. Osmijeh

 

 

 

Obrisao sam taj file, i pokrenuo Loader.exe

Sad mi se pojavi sljedeće (slika u prilogu)

 

Što moram sad tu dodati ?

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Provjeri si u Programs And Features što sve imaš od BB OS instalacija kako sam ti naveo gore. Ukoliko si ih sve izbrisao, instaliraj .681 na računalo, no na kraju te instalacije nemoj odabrati nadogradnju softvera (ako se takva opcija nudi, govorim napamet), nego samo završi instalaciju, obriši Loader.xml iz spominjanog direktorija i pokreni Loader.exe. Ukoliko i dalje imaš više instaliranih verzija OS-a na računalu, izbriši ih sve, pa na "čisto" instaliraj .681.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Evo stanja kojeg imam trenutno na PC-u

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Pokušaj deinstalirati, pa ponovo instalirati .681 OS na računalu. Također, Desktop Manager ti mora biti zatvoren pri korištenju Loadera, na što te već dotični upozorio porukom.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Ah probao sam već sve to.... već niti sam neznam šta da probam... :(

To je sve bilo na Win 7

 

Idem još probati sve to staviti na Win XP,

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Odlična ideja, probaj sve ponoviti na XP-u. Znači, instaliraj Desktop Manager, zatim .681 softver na računalo (nemoj mu omogućiti da odmah pokrene i instalaciju na mobitel), obriši Vendor.xml, pa pokreni Loader.exe. Kad ti kaže zatvoriš Desktop Manager i slijediš upute, mobitel treba, naravno, biti priključen preko USB-a, a Loader pri pokretanju prepoznati i uspostaviti s njim komunikaciju.

Ako se problemi nastave, postoji jedan programčić za nadogradnju softvera, no pokušaj prvo ovim "konvencionalnim" načinom.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 18:01 (Leprechaun).
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Instalirao Desktop M. na XPu, zatim .681 softwer

Obrisao onaj fajl, i opet ista stvar isti problem.

 

Sad sam već stvarno lud i jadan......

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Pokušaj sa programčićem BBSAK (BlackBerry Swiss Army Knife). Tu ćeš pronaći informacije i link za download istog http://forums.crackberry.com/f35/bbsak-1-7-released-10-25-09-a-346247/. Vjerojatno je problem u samom mobitelu, tj OS-u koji je trenutno gore (4.6). Možda ti zbog toga i wireless ne radi. Jesi li mobitel kupio nov ili rabljen? Nadograđivao sam već nekoliko puta softver na djevojkinom 8520, kao i svom Boldu, nikad do sad nisam imao problema s tim. Bilo kako bilo, prođi malo forumom, pokušaj BBSAK-om nadograditi na 5.0, a ako ne uspije, možeš probati napraviti i tzv. "wipe", tj. brisanje svog softvera sa mobitela. Tada će ti mobitel biti u tzv. "bricked" stanju, tj bez OS-a, no i dalje možeš stavljati softver na njega, jer ga računalo najnormalnije prepoznaje. Također, brandiranje ti ostaje, tj. ostaje zaključan. Probaj kad budeš malo napunio živce, sretno!

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Mobitel je novi, kupljen pred par dana u VIPu.

Otkljucani je, i sad je na T-Mobile. Bio je neki stariji OS gore, ali dok sam instalirao Desktop M. me pitao da li želim

nadograditi na 4.6 pa sam to odradio.

Wireless nije radio niti prije a niti sada na 4.6

 

Instalirao sam ovaj program koji si mi dao link.

Dešava se ista stvar.

 

Imaš još kakvu ideju ?

 

Oprosti da te gnjavim, ali htio bi si to riješiti.

 

 

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Svakako probaj sa wipe opcijom. Mogao bi baš u tome biti problem, otključavanje mobitela, pa taj update na noviju verziju 4.6 OS-a. Može biti da ti nisu sve servisne knjige na broju, tko zna. Znači, wipe, pa onda probaj učitati OS 5. I nije problem, htio bih ti pomoći, malo nas je tu s BB-ima i red je da si izlazimo u susret. Osmijeh

Dakle, probaj wipe, pa javi. I da, napominjem da moj Bold nije otključavan i da sam radio wipe kad sam sa 4.6 prelazio na 5-icu (tek toliko da imam "čist" mobitel), sve je prošlo bez problema.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Pozdrav

 

Uspio sam staviti gore OS v5.0.0.681 (Bundle 1168, Platform 5.2.0.67), i to kako si napisao .

Napravio sam Wipe, pa nakon toga mi je dozvolio Load OS.

 

Na sreću novi OS je gore a na žalost problemi ostaju isti...

Problem sam wirelessom je ostao :(

 

Prilikom instalacije mi je nudio opciju da "čekiram" aplikacije koje želim da se instaliraju.

Odabrao sam BB Aplication Center, BB App World, ICQ, MSN, Gtalk, Maps i slično... no te aplikacije nigdje nema, niti u folderu gdje se nalaze aplikacije.

Jedino u Options - Aplication , imam popis da su aplikacije instalirane i nudi mi samo mogućnost da ih obrišem.

Pod opcijom Thrid Party nema niti jedne, a dok odaberem Add-on, onda se pokažu sve ali kako sam  napisao,

nudi mi mogućnost da ih samo obrišem...

16 godina
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Izvrsno da si uspio nadograditi softver, da je wipe pomogao. Pretpostavljam da ti nedostaju servisne knjige, pokušaj sljedeće: Options -> Advanced Options -> Host Routing Table -> Register Now (iz menija). Koristiš li T-mobileov BIS? Ako ne pomogne to s registracijom, pošalji mi svoju e-mail adresu na PP, pa ću ti poslati svoje T-mobile servisne knjige, a imam i generičke, to je najvjerojatnije razlog neprikazivanja navedenih aplikacija, a nadam se da će riješiti i wireless.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 11:37 (Leprechaun).
16 godina
neaktivan
offline
RE: BB Curve 8520 WI-FI problem

Ne koristim BIS, pogledao sam tu pod opcije u servisnoj, nema ništa unutra : *No Entries*

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice