Externe baterije - power bank izdvojena tema

poruka: 845
|
čitano: 320.004
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Markić7 kaže...
Azzure kaže...

Pozdrav,

od prijenosnih baterija koje se mogu kupiti u Hrvatskoj (ili uže, u trgovinama po Zagrebu), koje marke su otprilike kvalitetnije? Tražim nešto u rangu 5k-10k mAh, lako prenosivo.

 Postoji li neka marka sa kojom imaš neugodna iskustva ??? 

Večina kupuju Xiaomi jer je to poznato ime i večinom ga naručuju izvana, ali moje mišljenje da ti bude skoro svaki powerbank bio dobar bez obzira tko ga je proizveo. Jer oni ne proizvode baterije, proizvodi neka druga firma koja proizvede baterije u velikoj količini i proda povoljnije drugim firmama koji od njih prave powerbankove.

 

Evo ovdje https://www.mall.hr/prijenosni-punjaci?p%5BCAPACITY_INTEGRATED_BATTERY%5D%5Bmin%5D=7500&p%5BCAPACITY_INTEGRATED_BATTERY%5D%5Bmax%5D=26800&gclid=Cj0KCQiA4bzSBRDOARIsAHJ1UO4Rc0U9-2agonaTdCCDcvw5R_tTCw45Cm1O9jwiQSbSZh4kkCpoj2UaAlmzEALw_wcB

 

pogledaj da nađes onu koja ti više odgovara, ja bi još gledao da podržava brzo punjenje, ako imas smartphone koji podržava brzo punjenje i kupiš powerbank koji ga nema onda ti bude jako dugo na tom powerbanku. 

 

Powerbankovi nisu skupi, ako riknu u jamstvenom roku onda si u mogučnosti zamjeniti, uloži novaca koliko mislis da bude opravdano da bi za 2 godine mogao opet kupiti drugi. Poanta je da svaka baterija je sklona degradaciji sa vremenom, ako uzmes preskupi onda si u večem gubitku.

A tehnologija brzog punjenja itd se s vremenom mjenja ako kupis drugačiji smartphone onda postoji vjerojatnost da nebude kompatibilan. 

 

 

Pogledaj koju tehnologiju brzog punjenja podržava tvoj smartphone i kupi powerbank koji podržava isto to.  

 

Ne, nemam nikakva iskustva, pa zato pitah. Brzo punjenje mi nije toliko bitno.

Hvala na preporuci, onda se neću previše živcirati oko marke. :D

11 godina
offline
Externe baterije - power bank

Ja imam ankete qc3 10000mah kupio u linku i iznimno sam zadovoljan...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Naručuje si ovaj Power Bank ali nigdje ne piše da li šalju u Hrvatsku? 
https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-10000mAh-Power-Bank-2-Black-373376.html

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Ne šalju.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
13 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

Ne šalju.

 Znaš di bi ga onda mogao kupiti?

14 godina
moderator
offline
Externe baterije - power bank

Neznam, možda aliexpress.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Ja sam taj isti model nedavno naručio sa gear besta.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Gearbest je slao nekih 2-3 tjedna ako i toliko i onda su opet prestali. Nisu mi jasni, s obzirom da šalju u Europu, ali zakaj ne u Hrvatsku to bi ih trebalo pitat.
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

2 tjedna sam im svaki dan ponavljao isto pitanje i uvijek je odgovor samo "ne šaljemo" bez ikakvog objašnjenja.

Čak sam im dao informacije kako mogu slati...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Imate li preporuku nekog powerbanka do 20 dolara da ima type c ulaz za punjenje i po mogucnosti da ima integriran kabel tako da ne moram nosit kabel posebno. Xiaomi vidim da hvalite, a posto imam njihov mobitel, narucio bih i powerbank samo kad bi imao type c ulaz tako da ne moram nositi dva kabela (micro usb i type c) sa njim.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 0:24 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Malo je više od 20 al ima C ulaz...

https://www.gearbest.com/power-banks/pp_492335.html

(ne šalju u HR, samo da vidiš specifikacije)

 

ZMI ti je zapravo isto ko i Xiaomi power bank...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Ne treba bit tocno 20 dolara to je samo radi carine i pdva, a sta se tice ovoga jel ima ijedna stranica da sad salje u nas powerbankome ili je najpametnije cekat? Kakav je ovaj u usporedbi sa xiaomi powerbank pro?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Externe baterije - power bank

Mislim da trenutno nitko od kineza ne šalje u HR...

 

Nisam imao prilike isprobati ZMI još tako da ne bih uspoređivao napamet.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Ima netko da je sa ebay-a naručivao Xiaomi Ultra-thin 10000mAh Lithium Polymer Power Bank 2 pa da mi preporuči sellera?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Da li ima možda netko NOA PowerBank 10000mAh? 

Ja sam kupio, i nigdje nema tikpa za upaliti/ugasiti i stalno svijetli pa ako netko zna? (link)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Externe baterije - power bank

Koje marke PowerBankova preporucate? Meni se cini da su Xiaomi i Anker uredu, jel ima jos kojih dobrih?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Externe baterije - power bank

Jel vrijede oni powerbankovi koji su kao solar punjenje?

 

recimo LINK1  LINK2

 

Neka preporuka isto tako do 20$?

 

Danas imaju 4. godisnjicu postojanja pa imaju neke popuste ne lose.

 

Ovdje je LINK na kojem su svi poredani od najmanje ka najvecoj cijeni koji su na popustu danas. Pa izdvojite molim vas nesto pametno. HVALA

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Externe baterije - power bank

Jel zna netko gdje kod nas nabaviti (ili gdje se može preko neta pouzdano naručiti, da nema carine i da je original) najnoviji model Xiaomi Power Bank 2 20000 mAh (model PLM05ZM)?

 

Isto tako me zanima koja je razlika da li na inputu ima 12V ili ne? Npr. ako jedan ima 5, 9 i 12 V a drugi samo 5 i 9 V? Jel to druga verzija Quick Charge-a ili?

 

Konkretno priča ide ovako: u 12. mjesecu sam u Linksu uzeo dotični model PLM05ZM s kojim sam prezadovoljan. Međutim, poklonio sam ga članu obitelji i odlučio sebi uzeti novi isti takav. U Linksu su imali samo jedan model gdje sam odmah primijetio da je ambalaža drukčija. Ali rečeno mi je da je to taj, da drže samo to i da ima QC pa sam ga kupio. Kad sam došao doma sam skužio da je to stari model Power Bank 1 i da ima QC samo na inputu pa sam ga vratio.

 

Danas sam bio u NeutrinoMobile koji ima Xiaomi Power Bank 2C 20000 mAh (model PLM06ZM). Koliko sam našao po netu, to je buđetna verzija dvojke. Razlika je to što je veći i teži što me ne brine toliko, i ima QC na ulazu i izlazu. Razlika je u korištenim ćelijama i u tome što nema 12V na ulazu, samo 5 i 9, pa me brinu performanse. Stvar je da im je to zadnji na lageru, i rezervirali su mi ga do sutra i sad ne znam što da radim. Kad bi znao da mogu negdje nabaviti PLM05ZM, radije bi njega, ali po HRV ga ne uspijem vidjeti a sa neta ne bi od bilo gdje, da ne dobijem kopiju.

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Aliexpress, onaj novi model sa quick charge. Frend je nedavno naručio, mislim da ga ispalo 180 kn, stiglo mu za 10-ak dana.
16 godina
moderator
online
Re: Externe baterije - power bank
acmilan2 kaže...

Jel vrijede oni powerbankovi koji su kao solar punjenje?

 

recimo LINK1  LINK2

 

Neka preporuka isto tako do 20$?

Nisam vidio kad si to napisao. Uglavnom, solarni panel za punjenje powerbanka treba biti velik. Znači, svi ovi koji su veličine samog powerbanka su beskorisni.

 

Ovi koji se rasklapaju pa imaju četri put veću površinu bi još i mogli dobiti nešto struje iz sunca. Naravno, za to solarni paneli trebaju biti usmjereni prema suncu, punjenje će trajati satima i satima i možebitno neće napuniti onoliko koliko si se ti nadao. Nisam testirao tako nekog, ali pretpostavio bih da ovaj rasklopivi može primiti 1-2W (lol - to sam napisao prije čitanja specifikacija - u specifikacijama piše 1,5W). Pa si sad ti računaj... Recimo da uspije izvući 1W. Ignorirajmo gubitke prilikom punjenja baterija u powerbanku (na što bi otpalo valjda 10-20%). Kapacitet baterija piše da je 8000 mAh, valjda pri 3,7 V, što daje cca 30 Wh. Znači, za punjenje cijelog powerbanka trebalo bi ti 30h idealnog izlaganja sunčevom svjetlu.

 

Uzmi u obzir i to da je taj rasklopivi powerbank zapravo loše rješenje - solarni panel bi trebao biti odvojen od powerbanka zato jer li-ionske baterije ne trpe visoke temperature. Pa onda ispada da to što bi nešto napunio powerbank, upropaštavaš si baterije u njemu jer ih pregrijavaš.

 

 

Tako da bih ti preporučio da si kupiš odvojeni solarni panel - čim veći tim bolji - i da njega koristiš s kojim god powerbankom želiš.  Možda ovako nešto. Ili ovako nešto. Ili ovako nešto.

15 godina
offline
Externe baterije - power bank

Hvala, pogledati ću. Ako ne, možda piknem i ovog 2C. Jedina razlika je u veličini i možda se mrvicu sporije puni. Iznutra ima skroz drugačije ćelije i čipove ali navodno jednako dobro radi.

 

Što se ovih solarnih tiče, imao sam davnih dana (još prije doba smartfona) neki mali powerbank koji je imao neku bateriju < 1000 mAh i solarni panel. Taj panel nije punio nikako. Oni stari dummy mobiteli su čak uspjeli registrirati punjenje preko njega kad je bio na jakom suncu ali trebao je cijeli dan da se napuni. Inače sam znao taj powerbank puštati na terasi cijele dane, jedva bi se nešto napunio i na kraju je krepao (vjerojatno ga toplina spržila, cijelo kućište-plastika je postalo onako ljepljivo i rastopljeno).

Ja sam od toga odustao jer su ti paneli preveliki i preskupi. Iako ovi sklopivi ne izgledaju loše. Ali radije zato imam 20000 mAh powerbank koji stalno punim tako gdje god da idem, imam za barem 4 punjenja dostatno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
mbaksa kaže...

Nisam vidio kad si to napisao. Uglavnom, solarni panel za punjenje powerbanka treba biti velik. Znači, svi ovi koji su veličine samog powerbanka su beskorisni.

 

Ovi koji se rasklapaju pa imaju četri put veću površinu bi još i mogli dobiti nešto struje iz sunca. Naravno, za to solarni paneli trebaju biti usmjereni prema suncu, punjenje će trajati satima i satima i možebitno neće napuniti onoliko koliko si se ti nadao. Nisam testirao tako nekog, ali pretpostavio bih da ovaj rasklopivi može primiti 1-2W (lol - to sam napisao prije čitanja specifikacija - u specifikacijama piše 1,5W). Pa si sad ti računaj... Recimo da uspije izvući 1W. Ignorirajmo gubitke prilikom punjenja baterija u powerbanku (na što bi otpalo valjda 10-20%). Kapacitet baterija piše da je 8000 mAh, valjda pri 3,7 V, što daje cca 30 Wh. Znači, za punjenje cijelog powerbanka trebalo bi ti 30h idealnog izlaganja sunčevom svjetlu.

 

Uzmi u obzir i to da je taj rasklopivi powerbank zapravo loše rješenje - solarni panel bi trebao biti odvojen od powerbanka zato jer li-ionske baterije ne trpe visoke temperature. Pa onda ispada da to što bi nešto napunio powerbank, upropaštavaš si baterije u njemu jer ih pregrijavaš.

 

 

Tako da bih ti preporučio da si kupiš odvojeni solarni panel - čim veći tim bolji - i da njega koristiš s kojim god powerbankom želiš.  Možda ovako nešto. Ili ovako nešto. Ili ovako nešto.

 

Ok, hvala za preporuku, svakako cu pogledat sto i kako 

Kovačić
16 godina
offline
Externe baterije - power bank

Zna li netko gdje se trenutno može kupiti Xiaomi power bank od 20000 mAh? Nebitno je li u Hrvatskoj ili vani.

www.petvolta.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Aliexpress, 180 kn model 2c
16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
kbenzema kaže...
Aliexpress, 180 kn model 2c

 Imaš li preporuku za pouzdanog sellera?

www.petvolta.com
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Stavi da ti razvrsta po narudžbama, ima onaj jedan koji je prodao više od 15 tisuća
13 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Darmarko kaže...
kbenzema kaže...
Aliexpress, 180 kn model 2c

 Imaš li preporuku za pouzdanog sellera?

 Pozdrav kolega. Evo ovdje link. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Externe baterije - power bank

Evo da se ja javim da sam ipak piknuo taj 2C u Neutrino mobile za 299 kn. Nije mi se dalo više glavu razbijati, a svugdje sam provrtio i očito više nitko ne drži običan 2, čak na Aliexpress su svi 2C. Ne znam zašto je tako, kad je 2 očito dosta bolji, ali dobro.

 

Ugl. razlika je sitna ali uočljiva. Brzina punjenja mobitela mi je gotovo pa ista između 2 i 2C (puni sa 80-85 %/h ako ne diraš mobitel). Kapacitet također, oboje napune moj Galaxy S7 Edge oko 4.5 puta. Što se dimenzija tiće, 2C je nešto veći i teži. Kad ih usporediš jedan pored drugog, to se dosta vidi ali nije sad nešto što smeta, dapače gotovo da i ne primijetim.

 

Ono što me jedino muči je brzina punjenja samog power banka. Čini se da se 2C puno sporije puni od 2. Znam da mi se 2 bio napunio preko noći, dakle cca 7-8 sati. Jedino se ne sjećam da li sam ga bio baš skroz ispraznio. 2C sam skroz ispraznio i trebalo mu je preko 10 sati da se skroz napuni (mislim blizu 12). Na stranici od Xiaomi-a piše da se 2 napuni za 6.2 sata, a 2C za 6.7. Razlika je u tome da 2C nema 12V input, samo 5 i 9. Ja sam čak mislio da meni to neće igrati nikakvu ulogu jer ja koristim Samsungov punjač od moba koji ima 5V 2A i 9V 1.67A dakle nema 12V i nešto je slabiji na 9V. Ali čini se da se ipak 2C nešto sporije puni. Ali sve u svemu, ne smeta mi toliko.

 

Oboje su vrhunski power bankovi, i iako nisam upućen skroz u tu tematiku, mislim da su trenutno best buy. 2 je nešto bolji od 2C (dimenzije i brzina punjenja power banka) ali razlika nije drastična. 2C je nešto sitno i jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 0:44 (Injection).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Moj se napuni za 6-7h, očito tvom ne odgovara punjač kojim ga puniš.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice