Google Pixel/Xl - rasprava

poruka: 53
|
čitano: 15.068
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Google Pixel

 Ajmo bacit raspravu o  nadolazecem modelu iz Googlea..

http://www.gsmarena.com/google_pixel-8346.php

 

Cijena je visoka i to dosta, 650$ za 32gb model..

 

Ne znam, mob je zapravo jako dobar, ak izuzmemo neke stvari, mislim da su vise subjektivne prirode..

Navodno su stavili OIS na ionaku odlicnu kameru iz prethodnika (5x/6p) znaci kameru su jos dodatno ispeglali..

 

Ovaj 7.0 na 5x radi odlicno i baterija dulje traje, mou mislit kak bu onda pixel letio na 7.1:)

 

2770mAh na 5" bi trebalo bit ok, uz stedljiviji proc..

 

U oko upadaju dvije stvari, cijena i izgled uredjaja..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 18:56 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava

Meni je čak i izgled dobar, jedva čekam recenzije kamere.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
I ja sam željno iščekivao pixel xl ali me je cijena razočarala. Kopirat ću cijene prednarudžbe u Njemačkoj. Kod nas samo mogu biti jos više
Das Google Pixel kostet hier 759 Euro (32 Gigabyte) beziehungsweise 869 Euro (128 Gigabyte). Das Pixel XL wird für 899 Euro (32 Gigabyte) beziehungsweise 1.009 Euro (128 Gigabyte) angeboten
8 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
očito cijena uređaja pokrivaju i "neograničen besplatno cloud".

Međutim, mene više zanima, da li je uređaj imun na do sada otkrivenih 400 malware aplikacija u Google Play-u (prema Trend Micro-u).
16 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
mrbean kaže...

Meni je čak i izgled dobar, jedva čekam recenzije kamere.

 Ne znam jesi li vidio ovu recenziju

 

https://www.dxomark.com/Mobiles/Pixel-smartphone-camera-review-At-the-top

 

Odličan mi je mob, ali cijena je paprena.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Mene je jednostavno sramota, dati 1.000€ za mobilni i necu ga kupiti. Jedino ako naši operateri budu imali neku šemu
16 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
jazojazo kaže...
Mene je jednostavno sramota, dati 1.000€ za mobilni i necu ga kupiti. Jedino ako naši operateri budu imali neku šemu

I mene bi bilo sramota dati tolike pare za mob 

Možda dođe u T-com pa ga ljudi budu uzimali sa tarifama pa stavljali na njuškalo, jedino tako drugačije ne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 15:03 (crozoki).
15 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava

Pixel mi izgleda kao ružna koija ip6 sa ispremještanim kamerama i gumbina po kučištu hahah

#fsb
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Trenutno imam Nexus 6P i ne vidim razlog zašto bi prešao na Pixel, mrvicu jači HW i tjt.

Kamera sumnjam da će biti bolja...ima tu stabilizaciju i tjt. ( ma da koliko sam skužio nije riječ o OIS-u, već žiroskop snima pokrete i softverski stabilizira video )... ma da sam ja na 6P doskočio i tom problemu nabavkom DJI Osmo mobile.

Cijena je pre velika i ništa ju ne opravdava, mobitel je ružan i deblji od 6P, nema stereo zvučnike za razliku od 6P...jednostavno katastrofa, za 4/5 mj OP4 će ga pojesti za tri/četri puta manju cijenu.

Tak da eto, ko voli nek izvoli...ja ne ću.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava

preskupo, i dalje bez podrske za prosirenje memorije, nema ni IP67/68 certifikat, vec Ip53. bez stereo zvucnika. takodjer, interna je trebala biti prosirena na 64gb minimum.

a nije sad da će verzija od 128gb biti na svakom cosku dostupna po nekim razumnim cijenama.

osim sto je iphone bila jedina insipiracija za dizajn, kopirali su i filozofiju applea sa ogranicenjem interne memorije, samo sto je google otisao korak dalje i ponudio samo 32gb i 128gb.

lijep telefon, lijep hardware, ali jednostavno ne opravdava toliku cijenu. vjerovatno googleu i nije u planu da prodaju veliki broj telefona, već neka demonstracija sile IMHO

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

Nad kime? Pa android drzi 85+trzista.... I ja ne vidim razloga da nabavim pixel pored 6p....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Kao korisnik 6P uredjaja, moram priznati da me nista previse nije dojmio Pixel, fino je sve to hardware je jaci, stedljiviji, kazu kamera jos bolja, medjutim neide mi u glavu da nema vise front facing speaker a ima ogroman bezel, i mi sada imamo beskonacan cloud storage koliko ja znam tako da im i to nije nes, uostalom vecinu 7.1 pixel stvari bi i mi trebali dobiti, u jednom changelogu se spominje EIS 2.0, Google assistant i jos par stvarcica koje bi 6P trebao dobiti nadolazecim nougatom
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

Ni mene isto.... Meni 6P ljepsi cak...

16 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
mrbean kaže...

Meni je čak i izgled dobar, jedva čekam recenzije kamere.

Ti se šališ? 

 

Pa daj pogledaj bezele tog telefona haha, izgleda kao jeftini kinez iz 2013. godine.

 

Pa daj usporedi bezele sa recimo LG G2 koji je 4 godine star telefon... Pixel izgleda katastrofalno naspram njega...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 9:41 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

Nope, iako su mogli biti manji istina. Ali nije mi toliko loš koliko ekipa prica.


Imam G2 trenutno, znam sta mislis :) 

 

Iako mislim da je bolje uzeti 6P, update na 7.1 i cekati da dobije vecinu, ako ne sve stvari od pixela.

11 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava

Izgleda mi kao da se bacaju na princip Apple-a. Cijena je paprena, nema proširive memorije i dalje, sistem pohrane sa cloud memorijom (bar daju besplatno naspram Apple-a), priče o sigurnoj podršci "najmanje" 2god, google asistent...A ni izgled nije daleko. 
Dobar proizvod, al za te pare?! Očito ih nije ni briga. Kupovat će probrano društvo isto kao i iPhone. Hvala, ali ne hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 11:34 (Abalo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Google Pixel/Xl - rasprava

Gledao recenzije, stoji rame uz rame ip7 po brzini.. Najveći adut mu je kamera, definitivno...

Baterija je čak i dobra, manja veličina ekrana, za 5" to je ok..

 

Cijena mu je najveća ako ne i jedina boljka, uzet ćemo u obzir da sa svakim smartfonom moraš radit kompromis, pa nije ni izuzet od toga ni pixel, tak da po meni, cijena je minus, ostalo je na visokoj razini..

Dizajn ne uzimam u obzir, zato kaj je to individualno..

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 11:46 (zvonac).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Koliko su krhkiji mobiteli koji su manje bezelasti?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Android kaže...
Koliko su krhkiji mobiteli koji su manje bezelasti?

G2 koji osobno imam ima jedne od najmanjih bezela među mobitelima uopće... nebitno što je model star 4 godine, ni većina današnjih modela ga ne stiže po tom pitanju...

 

Telefon mi je pao u ove 2 godine koliko ga imam jedno 5x. Što na tepih, parket, 3x na asfalt...

 

Na asfaltu sam čak odvalio ćošak telefona (onako pošteno zgrebao) ali telefon je ostao cijel i kompaktan, ekran u savršenom stanju, kamera također...

 

Tako da nisu niti malo krhkiji... 

 

Ali po meni ovaj pixel jednostavno ima sramotne bezele za 2016 godinu... Izgleda kao najjeftiniji kinez.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 10:59 (lllnuclearlll).
7 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava

Vau.....

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
fer-de-lance kaže...

Vau.....

 

 Pa ovo je snimao profesionalac na predobrim lokacijama... Ovo možeš napravit i s bilo kojim drugim telefonom... A izgleda da ima i nekakav gimbal.

7 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

Svejedno ima odličnu kameru Pixel.

Hrpa detalja, i dobar bitrate za 4K.

Samo na par mjesta je usfalilo bitratea za 4K.

I po Dxomarku je na prvom mjestu među mobitelima:

https://www.dxomark.com/Mobiles/Pixel-smartphone-camera-review-At-the-top

Premda, slažem se, slične rezultate mogu postići i drugi flagshipovi, ali lijepo je vidjeti da je i Pixel na vrhu po fotografiji (kao što je bio i 6P).

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

Ukupna ocjena na DXOmarku ti ne goori apsolutno nista. Treba znati tumaciti podatke sa DXOmarka...

 

 

 

Odgledaj ovaj video ako vec nisi....

13 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava
Senzor je odličan. Definitivno najbolji u klasi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Google Pixel/Xl - rasprava

Nisam vidio u živo, i znam da ne treba suditi do tad ALI ovako po fotografijama sa neta malo mi je ipak odbojan.

Ne sviđa mi se taj wanabee modularni dizajn. Mislim da će mobitel biti odličan ali kako ste već i ostali napisali za tu cijenu ništa se manje ni ne očekuje.

Sada mene zanima bliža budućnost i najave da će Pixel (valjda budući modeli) koristiti jedan android, dok će se ostalim kompanijama nuditi drugačija verzija. Po meni je tu Google nastupio šupa..i dok su svi ostali ispali glupi i nespremni za mogući takav scenarij.

 

I još jedna stvar http://www.klikmagazin.com/2016/10/upoznajte-pixel-prvi-cistokrvni-google-smartphone/ što točno znači "čistokrvni"? Mislim, i ovaj se ako sam dobro skužio pravi u pogonima HTC-a jer Google ni danas nema svoje tvornice za izradu i sklapanje tehnoloških gadgeta..

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

http://www.klikmagazin.com   ovdje si trebao prestati cistati ;)

 

Evo clanaka od istog autora.... Pa ti procijjeni koliki genijalac trebas biti da pokrijes kvalittno sva ova podrucja....

 

Sto se tice proizvodnje nema to veze. Bitno je ko dizanira i cija je kontrola kvalitete.... Pixel ce izgleda samo prvi dobijati nove verzije andorida pa ostatak nexus linije pa svi ostali. A tako je bilo i do sada... Ja na nexusu uredno imam manje vise sve sa pixel mobitela...Softwerski barem naravno...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 14:16 (Torent).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Eh pa da, ti imas manje vise sve na Nexus uredaju. Sada neki kinez ima manje vise sve, .... Ide pitanje, do kojr granice mi kao korisnici pristajemo na to manje/vise sve. Ocito i kod tebe neke stvari nedostaju. Ovi sto koriste Samsung bi zeljeli neke, a neke bi zeljeli ukloniti da mogu (bez rootanja). I ja sam zadovoljan sa kinezom, ali bih volio da je Android ostao open kao sto je trebao, a ne da ga sada Google kastrira i takvog nudi svima osim u svojim modelima
8 godina
odjavljen
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava

Pazi nije to bas tako crno bijelo.... Moj komentar je bio na ono cisti android. I na nexusu je cisti android. Louncher kao takav je drugaciji ali android je otvoren sistem i apsolutni niko ne sprecava bilo kojeg proizvodjaca da stavi svoj louncher koji moze biti bolji. NE zaboravi da je note 4 imao split scree na andoridu 5 cini mi se a nexus to dobija sa androidom 7....U tome i jeste prednost andorida. Tacno je da google ima neke stvari rezervisane za nexus ali to su softverske stvari i ni na koji nacin ne ogranicava nikoga da napravi isto ili bolje....Ja kad sam sad kupio nexus 6p poslije S6 i nisam nesto pao na dupe sto se tice mogucnosti jer sam manje vise sve imao i na prethodnim telefonima....

12 godina
offline
Google Pixel/Xl - rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pixel/Xl - rasprava
Purger155 kaže...

 I onda se ekipa ruga Apple-u. Za tako ružan mob s ništa posebnim specifikacijama dat 8000kn 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice