[GUIDE]T-Mobile MOVE/Alcatel OT-908 Root/ROM mod

poruka: 5
|
čitano: 15.227
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
[GUIDE]T-Mobile MOVE/Alcatel OT-908 Root/ROM mod

 

 

Večer svima.

Nakon izvjesnog vremena, konačno sam uspio rootati ovaj mobitel i napraviti što me uvijek mučilo: počistiti stock rom. Nažalost nema custom romova za ovaj uređaj pa sam morao naći neki način da maknem sve natrpane gluposti koje dolaze sa stock romom. Ali, krenimo redom.

  1. Pobrinite se da imate barem 60% punu bateriju.
  2. Priključite mobitel u računalo barem jednom prije ove procedure da računalo instalira sve potrebne drivere.
  3. Backupirajte sve važne podatke na mobitelu jer nakon upgradea mobitel radi factory reset (vračanje na tvorničke postavke) i gube se svi kontakti/bilješke/poruke/itd.
  4. Potrebno je  updateati firmware mobitela na zadnju verziju (u vrijeme pisanja ovog vodiča, FRG83G.v66z-0). To se može postići stavljanjem mobitela u debugging mode (settings > applications > development > USB debugging) i spajanjem s računalom. Nakon toga pokrenite move upgrade 1.5 (kojeg možete preuzeti ovdje) i kliknite start da počne procedura upgradeanja softwarea. Nakon što procedura završi (~1h), mobitel će se ponovno pokrenuti i počet će postupak vračanja na tvorničke postavke i postavljanja novog firmwarea (roma). Slobodno odspojite mobitel od računala i ugasite move upgrade.
  5. Kada se mobitel ponovno pokrenuo i kada ste obavili početnu proceduru (gmail acc i ostalo), pokrenite SuperOneClick 2.2 (kojeg možete preuzeti ovdje) kao administrator i kliknite „ROOT“. Pošto je mobitel ostao u debugging modu, nije potrebno opet uključivati tu opciju. Nakon što program završi s radom i pita vas želite li busybox, kliknite što želite, ali ja sam odabrao da ne želim (nakon rootanja, moguće je da će se mobitel ponovno pokrenuti). Pogledajte ako se na mobitelu pojavila aplikacija „superuser“. Ako nije, ponovite postupak. Nije potrebno provesti test.
  6. Ako ste došli do ovog koraka, znači da je sve proteklo u redu. Sada skinite s marketa (google play) aplikaciju Super Manager (link) i instalirajte ju. Nakon što ju pokrenete, otiđite u apk manager i pritisnite tipku za dodatne opcije (srednju tipku) i stisnite „settings“. Dolje imate opciju „ROOT“ koju možete uključiti samo ako je uspješno rootan mobitel. Kada ju uključite, u APK manageru možete uninstalirati BILO KOJU APLIKACIJU, tu nastupa onaj dio gdje ne odgovaram za apsolutno nikakvu štetu koju napravite na svom mobitelu. U slučaju da ipak nešto zabrljate, ponovite korak 4 i sve bi trebalo biti po starom, kao da se nije ništa dogodilo. Dolje se nalazi popis aplikacija koje sam unistalirao s mobitela i mobitel dalje radi kao urica.
  7. Nakon što se uninstalirali sve aplikacije koje ste mislili, možete uninstalirati Super Manager ako vam ne treba više i možete unrootati mobitel istom aplikacijom kojom ste rootali. Samo kliknite „Unroot“.
  8. Kad ste sve sredili, preporučam da napravite još jednom "factory reset" da se iz popisa aplikacija obrišu zaostali podaci.

 

 

POPIS APLIKACIJA KOJE SLOBODNO IZBACITE:

Android keyboard

Android manager

Battery saver

Email

Facebook

File browser

Foursquare

Internet

JrdSensor (koji kod mene jede puno baterije)

Latitude

Midnight bowling

Music

Music widget

Pinball

Shazam

T-wisepilot

Twitter

Voice dialer

Voice search

World clock

Live wallpaper

Magic smoke wallpaper

Clockappwidget

Digital clock

Android live wallpapers

 

 

EDIT: Također postoji i One Touch Upgrade Q 1.9.1 koji ne upgradea preko bilo kojeg firmwarea koji je na mobitelu (ako je najnoviji) pa ga ne preporučam jer ako nešto zeznete, a aplikacija vam javi da nema novi upgrade, morate nositi mobitel u servis. Također je dobro znati da se gore navedenim postupcima gubi garancija. Garancija se zadržava samo u slučaju da opet skinete firmware koji će sve vratiti na tvorničke postavke.

 

 

Sretno :)

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 20:01 (Bass).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
[GUIDE]T-Mobile MOVE/Alcatel OT-908 Root/ROM mod

Pozdrav!Jedan kolega je kupio ovaj mobitel pa ga zanima da li se može na njega instalirati IGO navigacija i koliko memorije zauzima?Hvala!

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[GUIDE]T-Mobile MOVE/Alcatel OT-908 Root/ROM mod

link za move upgrade ne radi page 404 file not found ako bi mi mogao dati novi link plz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [GUIDE]T-Mobile MOVE/Alcatel OT-908 Root/ROM m
Bass kaže...

 

 

Večer svima.

Nakon izvjesnog vremena, konačno sam uspio rootati ovaj mobitel i napraviti što me uvijek mučilo: počistiti stock rom. Nažalost nema custom romova za ovaj uređaj pa sam morao naći neki način da maknem sve natrpane gluposti koje dolaze sa stock romom. Ali, krenimo redom.

  1. Pobrinite se da imate barem 60% punu bateriju.
  2. Priključite mobitel u računalo barem jednom prije ove procedure da računalo instalira sve potrebne drivere.
  3. Backupirajte sve važne podatke na mobitelu jer nakon upgradea mobitel radi factory reset (vračanje na tvorničke postavke) i gube se svi kontakti/bilješke/poruke/itd.
  4. Potrebno je   updateati firmware mobitela na zadnju verziju (u vrijeme pisanja ovog vodiča,  FRG83G.v66z-0). To se može postići stavljanjem mobitela u debugging mode (settings > applications > development > USB debugging) i spajanjem s računalom. Nakon toga pokrenite move upgrade 1.5 (kojeg možete preuzeti ovdje) i kliknite start da počne procedura upgradeanja softwarea. Nakon što procedura završi (~1h), mobitel će se ponovno pokrenuti i počet će postupak vračanja na tvorničke postavke i postavljanja novog firmwarea (roma). Slobodno odspojite mobitel od računala i ugasite move upgrade.
  5. Kada se mobitel ponovno pokrenuo i kada ste obavili početnu proceduru (gmail acc i ostalo), pokrenite SuperOneClick 2.2 (kojeg možete preuzeti ovdje) kao administrator i kliknite „ROOT“. Pošto je mobitel ostao u debugging modu, nije potrebno opet uključivati tu opciju. Nakon što program završi s radom i pita vas želite li busybox, kliknite što želite, ali ja sam odabrao da ne želim (nakon rootanja, moguće je da će se mobitel ponovno pokrenuti). Pogledajte ako se na mobitelu pojavila aplikacija „superuser“. Ako nije, ponovite postupak. Nije potrebno provesti test.
  6. Ako ste došli do ovog koraka, znači da je sve proteklo u redu. Sada skinite s marketa (google play) aplikaciju Super Manager (link) i instalirajte ju. Nakon što ju pokrenete, otiđite u apk manager i pritisnite tipku za dodatne opcije (srednju tipku) i stisnite „settings“. Dolje imate opciju „ROOT“ koju možete uključiti samo ako je uspješno rootan mobitel. Kada ju uključite, u APK manageru možete uninstalirati BILO KOJU APLIKACIJU, tu nastupa onaj dio gdje ne odgovaram za apsolutno nikakvu štetu koju napravite na svom mobitelu. U slučaju da ipak nešto zabrljate, ponovite korak 4 i sve bi trebalo biti po starom, kao da se nije ništa dogodilo. Dolje se nalazi popis aplikacija koje sam unistalirao s mobitela i mobitel dalje radi kao urica.
  7. Nakon što se uninstalirali sve aplikacije koje ste mislili, možete uninstalirati Super Manager ako vam ne treba više i možete unrootati mobitel istom aplikacijom kojom ste rootali. Samo kliknite „Unroot“.
  8. Kad ste sve sredili, preporučam da napravite još jednom "factory reset" da se iz popisa aplikacija obrišu zaostali podaci.

 

 

POPIS APLIKACIJA KOJE SLOBODNO IZBACITE:

Android keyboard

Android manager

Battery saver

Email

Facebook

File browser

Foursquare

Internet

JrdSensor (koji kod mene jede puno baterije)

Latitude

Midnight bowling

Music

Music widget

Pinball

Shazam

T-wisepilot

Twitter

Voice dialer

Voice search

World clock

Live wallpaper

Magic smoke wallpaper

Clockappwidget

Digital clock

Android live wallpapers

 

 

EDIT: Također postoji i One Touch Upgrade Q 1.9.1  koji ne upgradea preko bilo kojeg firmwarea koji je na mobitelu (ako je najnoviji) pa ga ne preporučam jer ako nešto zeznete, a aplikacija vam javi da nema novi upgrade, morate nositi mobitel u servis. Također je dobro znati da se gore navedenim postupcima gubi garancija. Garancija se zadržava samo u slučaju da opet skinete firmware koji će sve vratiti na tvorničke postavke.

 

 

Sretno :)

  pozdrav, hvala na objašnjenju, ali pošto sam ja u ovome dosta nestručan, ako može malo detaljnije uputstvo, npr. pod točkom 2 gdje kaže da se mob spoji s računalom da   računalo instalira potrebne drivere, pa me zanima koji su to driveri. zatim pod točkom 5 što se tiče superoneclick, otišao sam na ovaj link i skinuo tu aplikaciju, ali kad je otvori otvori mi zip file, mislim što treba s tim, prebacit na mob ili nešto drugo. prebacioo sam taj superoneclick na desktop i kad ga pokušavam pokrenuti javlja mi da je naišao na problem, pa eto ako može mala pomoć u vezi toga, nadam se da nije problem. hvala

15 godina
offline
Re: [GUIDE]T-Mobile MOVE/Alcatel OT-908 Root/ROM m
ja,vrba kaže...

Pozdrav!Jedan kolega je kupio ovaj mobitel pa ga zanima da li se može na njega instalirati IGO navigacija i koliko memorije zauzima?Hvala!

vjerojatno se moze staviti navigacija, nisam probao.

 

Link je dead za t mobile move upgrade 1.5 i nisam uspio naci novi link.

Muflon kaže...
  pozdrav, hvala na objašnjenju, ali pošto sam ja u ovome dosta nestručan, ako može malo detaljnije uputstvo, npr. pod točkom 2 gdje kaže da se mob spoji s računalom da   računalo instalira potrebne drivere, pa me zanima koji su to driveri. zatim pod točkom 5 što se tiče superoneclick, otišao sam na ovaj link i skinuo tu aplikaciju, ali kad je otvori otvori mi zip file, mislim što treba s tim, prebacit na mob ili nešto drugo. prebacioo sam taj superoneclick na desktop i kad ga pokušavam pokrenuti javlja mi da je naišao na problem, pa eto ako može mala pomoć u vezi toga, nadam se da nije problem. hvala

2.) to su oni obicni driveri koje si windowsi oraju instalirati da bi uopce komunicirali s racunalom, najcesce ih povuku s windows updatea.

5.) otvori file i klikni na ROOT. ako je sve ok, na mobitelu bi trebala biti superuser aplikacija. ako nije, ponovno pokrenite mob i probajte ako se aplikacija pojavila. ako nije ni onda, ponovite rootanje.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice