Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.072.822
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
razjaren kaže...
WackyZG kaže...
 Eventualno prati treba li napraviti unlock bootloadera. Ako nemaš accoubt sa odobrenim zahtjevom, napravi account / podnesi zahtjev već sada, jer se po mjesec dana čeka na odobravanje.

 

Možeš li mi malo ovo sa Xiaomi računom pojasniti ( vjerojatno mi je nešto promaklo pa nisam upoznat iako račun ( isti )imam od kraja 2014 godine )...

Ako ja tebe dobro shvatih,… želio si reći ako imaš račun i odobrene za otključavanje uređaja od prije onda ti se novi mobitel odmah otključa bez čekanja ?

Jesam li te dobro shvatio ?

Pojasni mi malo, promijenio sam 5 Xiaomi telefona , na zadnja dva sam otključavao bootloader ( na ona 3 prije nije trebalo , nije ni bio zaključan ).

 

Zadnji koji sam imao bio je MI Max 2 … imao je odobrenje i odjavio sam uređaj kad sam ga prodao ( da njega sam poslije prvog odobrenja i prvog otključavanja, ( nakon 72 sat mislim ), mogao koliko želim puta zaključat / otključat  .. bez ikakvog čekanja to stoji i to znam

Sad posjedujem MI8 .. isti račun sam logirao ali odobrenje moram čekat …. Prvo odobrenja naravno.

 

Tako da mislim iz zaključujem iz svoga iskustva da ipak moraš dobiti uređaj , prijaviti se s njega i tek od tada teče vrijem za prvo otključavanje , a sad je ono 720 sati ili koliko već ne sječama se točno . Mislim da se „zove povezivanje uređaja s računom“ kad dobiješ uređaj i s uređaja zatražiš odobrenje.

 

Ispravi me ako griješim .. možda mi je nešto promaklo .

 S obzirom da ima već račun i dobio si odobrenje za otključavanje bootloadera, ne bi (barem prema mojem iskustvu) trebao ništa više.. 

Točno misliš, bez čekanja ćeš moći otključati bootlader. Imao sam nekad "davno" Redmi Note 3, ove godine uzeo Mi Mix 2 i kad sam htio otključati bootlader, prijavom sa svojim računom u unlock utility odmah mi je ponudio otključavanje, bez ikakvog čekanja. Tako da, bar u mom slučaju, ulock privilegija je trajno dodana na račun i vrijedi za bilo koji Xioamijev mobitel. Isto sam bio maknuo Redmi kada sam ga prodao. E sad... nisam išao odmah otključavati bootloader, nego tek kada je došao MIUI 10 (prošlo nekih mjesec i pol u međuvremenu), tako da me možda zato nije tražilo da čekam (iako nisam nigdje zatražio otključavanje). Doslovno je bilo, Developer options -> OEM unlock, spoji mob kada unlock utility traži i odmah sam otključao bootloader. 

 

14 godina
moderator
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
WackyZG kaže...

 S obzirom da ima već račun i dobio si odobrenje za otključavanje bootloadera, ne bi (barem prema mojem iskustvu) trebao ništa više.. 

Točno misliš, bez čekanja ćeš moći otključati bootlader.

 

 Nema toga više.

Sad se prijaviš na mob i čekaš mjesec dana...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ja sam morao čekati 720 sati za otključavanje bootloadera Mix 2s iako sam godinu prije po istom računu čekao na otključavanje mi 6. Vrijeme počinje teći od prijave novog mobitela na račun.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Napokon joj cijena padne ispod 100 dolara!

 

https://www.gearbest.com/flush-ceiling-lights/pp_633589.html

 

A kad tamo, shipping odjednom poraste na 120 dolara..

Pfff...

 

Ak netko pronađe ovu lampu za dobru cijenu, pogotovo u EU, nek javi.

 

EDIT:

https://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Philips-LED-Ceiling-Lamp-White-382729.html

Evo ga ovdje, iz DE, ali trenutno nema na skladištu.

Sve se bojim kak će narasti cijena kad se pojavi :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 10:29 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel tko planira uzet Xiaomi Airdots? Cine se super za te novce, no zanima me kvaliteta poziva.. a trenutno nalazim samo neke broken english kineske reviewove

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav, ako naručim sa ovoga linka sa expedited shipping carine neće biti? Hvala

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009493755556.html?wid=1349303#goodsDetail

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ide iz HK, bit će.

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Frenkyca kaže...

Pozdrav, ako naručim sa ovoga linka sa expedited shipping carine neće biti? Hvala

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009493755556.html?wid=1349303#goodsDetail

 zbog čega ne bi bilo carine? po onome što vidim expedited shipping je samo brže od standardne besplatne poštarine ali se i dalje šalje iz hong kong-a.  carina se ne plaća ako paket dolazi iz eu. pretraži malo shopove koji imaju eu warehouse ili aliexpress trgovine koje šalju preko uk.

16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Xiaomi Mi Notebook Pro 16GB RAM 256GB (Geekmaxi DE skladište) - 40€ popusta s kodom HBLBJ6E1

 

 

 

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 22:55 (Bura).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Zna tko ko servisira Xiaomi u HR? Na Mi5 mi je izgleda crkao PMIC8994 chip, za zamjenu servis mi traže do 600 kn, a mob toliko ne vrijedi. Sam chip na Aliexpressu košta par dolara.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
tnakir kaže...

Zna tko ko servisira Xiaomi u HR? Na Mi5 mi je izgleda crkao PMIC8994 chip, za zamjenu servis mi traže do 600 kn, a mob toliko ne vrijedi. Sam chip na Aliexpressu košta par dolara.

Ovlašteni servis u HR za Xiaomi ti je Bijelić, Osijek.

servis@bijelic-co.hr

 

Uzimao sam originalni Xiaomi punjac od njih, sve OK i brzo. Tražio i bateriju original, susretljivi su bili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 20:16 (kiki_b).
12 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
kiki_b kaže...
tnakir kaže...

Zna tko ko servisira Xiaomi u HR? Na Mi5 mi je izgleda crkao PMIC8994 chip, za zamjenu servis mi traže do 600 kn, a mob toliko ne vrijedi. Sam chip na Aliexpressu košta par dolara.

Ovlašteni servis u HR za Xiaomi ti je Bijelić, Osijek.

servis@bijelic-co.hr

 

Uzimao sam originalni Xiaomi punjac od njih, sve OK i brzo. Tražio i bateriju original, susretljivi su bili.

 Bijelić nije serviser ničega, ne širi dezinformacije, on je distributer.

Drugo, on traži jeftini servis, a ne ovlašteni, vidiš da mu je 600 kn puno.

10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
bill_jobs kaže...

 Bijelić nije serviser ničega, ne širi dezinformacije, on je distributer.

Drugo, on traži jeftini servis, a ne ovlašteni, vidiš da mu je 600 kn puno.

Prvo, ajd ohladi malo.

Drugo...

Da? Onda su mi se oni krivo predstavili i krivo rekli što nude od svojih usluga. 

Ja sam shvatio da traži ovlašteni servis, moja greška.

 

12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam problem na svom MI MIXu. Unatrag 2-3 dana ljudi me ne čuju na početku poziva. 

Prvih cca. 5-10 sekundi ne radi mi mikrofon i onda odjednom proradi i dalje se sve noramalno čuje. Snimao sam razgovor za probu na mom mobitelu i čujem da se ni na snimci ne čuje provih 5-10 sekunda, onda se čuje neki svemirki zvuk (pištanje) od pola sekunde i nakon toga sve ok. 

Napravio sam Hardware test. Također sve isto. Prvih par sekundi ne radi i nakon toga sve super. Isto se dogodi na testu za Main mic speaker feedback testu, Simulation call testu, Front mic speaker feedback testu i Top mic speaker feedback testu.

Jedino što bi iz ovoga mogao zaključiti je da nije hardwerski problem jer mikrofoni rade nakon 5-10 sec. I teško da bi odjednom oba otišla. 

Ima tko kakvu ideju što bi to moglo biti i što da napravim a da ne moram flashati rom? (ROM je MIUI Global 8.0 Stable 8.0.7.0.0)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mibox MDZ-16-AB - Oreo problem

Nema više hrvatskog jezika, izbacili ga. Kako ga nema, google assistant ne kuži hrvatski.

 

Zna li netko rješenje ili neki savjet? Gdje tražiti vraćanje hrvatskog?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
papinijanus kaže...

Imam problem na svom MI MIXu. Unatrag 2-3 dana ljudi me ne čuju na početku poziva. 

Prvih cca. 5-10 sekundi ne radi mi mikrofon i onda odjednom proradi i dalje se sve noramalno čuje. Snimao sam razgovor za probu na mom mobitelu i čujem da se ni na snimci ne čuje provih 5-10 sekunda, onda se čuje neki svemirki zvuk (pištanje) od pola sekunde i nakon toga sve ok. 

Napravio sam Hardware test. Također sve isto. Prvih par sekundi ne radi i nakon toga sve super. Isto se dogodi na testu za Main mic speaker feedback testu, Simulation call testu, Front mic speaker feedback testu i Top mic speaker feedback testu.

Jedino što bi iz ovoga mogao zaključiti je da nije hardwerski problem jer mikrofoni rade nakon 5-10 sec. I teško da bi odjednom oba otišla. 

Ima tko kakvu ideju što bi to moglo biti i što da napravim a da ne moram flashati rom? (ROM je MIUI Global 8.0 Stable 8.0.7.0.0)

 Pod uvjetom da nisi nesto krivo napisao, rom koji imas nije original nego neki vendor rom koji je prodavac sam skuhao. Developer rom ima 3 broja (npr. 8.11.8), a stable rom ima 4 broja (npr. 8.0.7.0)

 

Vidi malo ovdje, vjerojatno su dali detaljne upute kako flashati original rom. Kad to napravis, velike su sanse da ces rijesiti i problem mikrofona ako nije hardverski

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Korisnik1251 kaže...
papinijanus kaže...

Imam problem na svom MI MIXu. Unatrag 2-3 dana ljudi me ne čuju na početku poziva. 

Prvih cca. 5-10 sekundi ne radi mi mikrofon i onda odjednom proradi i dalje se sve noramalno čuje. Snimao sam razgovor za probu na mom mobitelu i čujem da se ni na snimci ne čuje provih 5-10 sekunda, onda se čuje neki svemirki zvuk (pištanje) od pola sekunde i nakon toga sve ok. 

Napravio sam Hardware test. Također sve isto. Prvih par sekundi ne radi i nakon toga sve super. Isto se dogodi na testu za Main mic speaker feedback testu, Simulation call testu, Front mic speaker feedback testu i Top mic speaker feedback testu.

Jedino što bi iz ovoga mogao zaključiti je da nije hardwerski problem jer mikrofoni rade nakon 5-10 sec. I teško da bi odjednom oba otišla. 

Ima tko kakvu ideju što bi to moglo biti i što da napravim a da ne moram flashati rom? (ROM je MIUI Global 8.0 Stable 8.0.7.0.0)

 Pod uvjetom da nisi nesto krivo napisao, rom koji imas nije original nego neki vendor rom koji je prodavac sam skuhao. Developer rom ima 3 broja (npr. 8.11.8), a stable rom ima 4 broja (npr. 8.0.7.0)

 

Vidi malo ovdje, vjerojatno su dali detaljne upute kako flashati original rom. Kad to napravis, velike su sanse da ces rijesiti i problem mikrofona ako nije hardverski

 

Napravio sam obično resetiranje mobitela i od tog trenutka sve normalo radi :) Nekih 10-ak poziva je bilo bez ikakve smetnje

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

https://www.aliexpress.com/item/2018-Original-Xiaomi-vacuum-Roborock-S50-roborock-S55-Robot-Vacuum-Cleaner-2-APP-Control-Smart-Planned/32887935999.html

 

600 kn jeftinije nego kod nas.

Uzeti ili čekati crni petak (možda ovaj nestane, a više nebude popusta...)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Koji. Iaomi uzeti za nekih 1500-1700kn? Koji bi trenurtno bio super kupovina?

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Mi a2
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pozdrav, zna netko gdje ima najjeftiniji a2 64gb? Trazim avugdje ali nema manje od 1900
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bok ljudi, znate li da li odgovaraju maske i kaljenja stakla sa MI8 za Redmi Note 6 Pro?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Furthon kaže...

Bok ljudi, znate li da li odgovaraju maske i kaljenja stakla sa MI8 za Redmi Note 6 Pro?

 maske vjerojatno ne pašu jer je note 6 malo veći a kaljena stakla možda mogu poslužiti jer su ekrani šlične veličine ali teško da će savršeno odgovarat.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Thanks :)

 

 

  Od kud je najbrže naručivat maske i kaljena stakla? Po mogućnosti da se ne čeka tjednima.

 

Imam Redmi Note 6 Pro, u HR nema maske za taj model.

14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pozdrav ljudi!
Ima li netko od vas xiaomi soundbar?
Kako ste zadovoljni s njim?
Gdje ste kupili i koliko vas je koštalo?
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Vrijedi li S2 999kn?

Ili bolje uzeti A2 lite za 400kn vise?

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-redmi-s2-3gb-32gb-zlatni-proizvod-116/

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
👍
 
13 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ima li igdje kupiti mi mix 3 u bilo kojoj boji osim crne? Tražio valjda svugdje gdje sam se sjetio, nema ga još nigdje.
Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Upravo uzeo:

https://www.aliexpress.com/item/2018-Original-Xiaomi-Roborock-S50-roborock-S55-Robot-xiaomi-Vacuum-2-APP-Control-Smart-Planned-Sweeping/32887935999.html

 

Sa svim dodacima 2600.

Samo usisacač malo preko 2400kn.

Kod nas najjeftinij 3000.

 

Popust od nekoliko dolara s kuponima koje pokupite na stranici uz opis

 

Dostava free, iz Njemačke.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 19:22 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice