Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.072.983
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
I ja sam radio neke prepiske sa šajomijem i najblaže rečeno su smećari.
E sad ja malo euforistično i navijački o njima pričam al biće da i sa njima treba malo loptu spustit.
To je naravno samo moje mišljenje.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kičo kaže...

Dobar dan razmišljam uzet od Xiaomi smart home osnovni paket pa me zanima je li netko ima iskustva i postoje li verzije sa Eu utičnicama? I di se može narucit a da je donekle provjereno ... Hvala

 Imam ti ja. Možeš tu u ovoj temi naći moja iskustva. Nema ti verzija s EU utičnicom, ali možeš staviti adapter ili kao što sam si ja stavio kinesku zidnu utičnicu pa mi je uštekano direktno u nju. 

Naruči s aliexpressa. Odaberi si proizvod, klikni da ti sortira po broju narudžbi i izaberi jednog među prva 3 najnaručivanija. 

 

 

7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kosturko1 kaže...

Cisto za info. Bio sam danas u Bijelicu, malo pogledao u salonu. Nema nista cijena, nekih 8-9 mobitela, narukvica, ventilatora i tako. Vidio sam cak i taj skuter zapakiran u kutiji na stanju.

Dobio sam kompletan cjenik mobitela VPC/MPC, ako nekog zanima mogu ga postaviti.

Nudili su mi broj servisa koji se nalazi u Avenue Mall-u Osijek, znaci servis radi i servisna podrska postoji (barem za njihove kupce, nisam isao u detalje).

 

VIP mi nudi A2 za nekih 850kn u poslovnoj L tarifi. Mi MAx 2 je oko 2900, kao i Samsung A8. A6 bi bio oko 1500kn.

 

Nisam pametan.....

 Ma kako sad to. Pa mene se ovdje isprdalo kad sam spomenuo taj servis i da nemamo mi pojma da samo "ON" sve zna i da nikad nece to proradit :/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
papinijanus kaže...
Kičo kaže...

Dobar dan razmišljam uzet od Xiaomi smart home osnovni paket pa me zanima je li netko ima iskustva i postoje li verzije sa Eu utičnicama? I di se može narucit a da je donekle provjereno ... Hvala

 Imam ti ja. Možeš tu u ovoj temi naći moja iskustva. Nema ti verzija s EU utičnicom, ali možeš staviti adapter ili kao što sam si ja stavio kinesku zidnu utičnicu pa mi je uštekano direktno u nju. 

Naruči s aliexpressa. Odaberi si proizvod, klikni da ti sortira po broju narudžbi i izaberi jednog među prva 3 najnaručivanija. 

 

 

 Hvala.

5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam mi A2 hr garancija,isplati li mi se prelazak na poco F1,ili mi 8se 6 GB RAM  kupljen u web shopu,više sam internet korisnik,kamera mi je isto bitna,poco tu nije ništa bolji,mi 8 se ima amoled zaslon,da li je vrijedno rizika..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cesare kaže...

Imam mi A2 hr garancija,isplati li mi se prelazak na poco F1,ili mi 8se 6 GB RAM  kupljen u web shopu,više sam internet korisnik,kamera mi je isto bitna,poco tu nije ništa bolji,mi 8 se ima amoled zaslon,da li je vrijedno rizika..

 Prelazak što se tiče kamere ti se ne isplati baš. Poco i MI8SE imaju istu kameru, ali MI8 Se se ne isplati uzimati pored poca i Mi8

Uzmi MI8, parstokn dođe više od Poca i Mi8 SE, a dobiješ i AMOLED i bolju kameru. Ako je baš Poco vs Mi8se, uzmi poco. Mi8se nije ni predviđen za neko tržište osim kineskog.

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mene zanima električni romobil Mijia M365, jel netko uzimao, kakva su iskustva?

Po recenzijama je čudo, kod nas najjeftinije što sam našao je na ekupi: https://www.ekupi.hr/Xiaomi-elektricni-romobil--XIAOMI-MiJia-crni-1345703.aspx

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Prolistaj malo temu, koristi search... Vec nekoliko puta se pisalo o istom.
5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mi A2 povremeno smrzne ekran i treba čekati ,na ekranu piše čekaj ili zatvori aplikaciju,kakva su iskustva sa A1 čini se da nije softverski ispeglan i da treba čekati nadogradnju,Huawei p9 mi nije zaštekao u dvije godine nijednom...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Očito je problem u aplikaciji, u kojoj se točno dešava?

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Stigao mi je Xiaomi Aqara smart gateway i jučer sam ga uspio uštekati nakon kemijanja sa adapterima. Ovaj adapter što ga oni šalju je stvarno smeće jer nikako ne paše u naše utičnice. Ali ok, uspio sam riješiti to.

Nakon što sam spojio gateway u kućnu mrežu i sve ostalo u Mi home aplikaciji, pokrenuo sam preko moba internet radio ( unutar Mi Home aplikacije na mobu).

A tamo... Samo kineske radio stanice!?

Ne-kineskih stanica nema nigdje. Vjerojatno je to zato što sam morao odabrati region: China u Mi Home aplikaciji da bih uopće vidio gateway.

Kad promijenim regiju u neku drugu, onda ne vidim gateway.

Mislim WTF, prodaju gateway i reklamiraju da ima internet radio a možemo slušati samo kineze!

Ima li neki workaround?

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
myroman kaže...

Stigao mi je Xiaomi Aqara smart gateway i jučer sam ga uspio uštekati nakon kemijanja sa adapterima. Ovaj adapter što ga oni šalju je stvarno smeće jer nikako ne paše u naše utičnice. Ali ok, uspio sam riješiti to.

Nakon što sam spojio gateway u kućnu mrežu i sve ostalo u Mi home aplikaciji, pokrenuo sam preko moba internet radio ( unutar Mi Home aplikacije na mobu).

A tamo... Samo kineske radio stanice!?

Ne-kineskih stanica nema nigdje. Vjerojatno je to zato što sam morao odabrati region: China u Mi Home aplikaciji da bih uopće vidio gateway.

Kad promijenim regiju u neku drugu, onda ne vidim gateway.

Mislim WTF, prodaju gateway i reklamiraju da ima internet radio a možemo slušati samo kineze!

Ima li neki workaround?

 To je stari problem. Ja mislim da sam naletio na njega prije više od dvije godine kada me sličan uređaj zanimao.

Uglavnom, traženje rješenja me odvelo na http://ximiraga.ru/ . Preko toga se kao dalo namjestiti na druge nekineske stanice (nešto se kao i rootanje spominjalo, ali više se ne sjećam).

No, odustao sam od kupovine pa nisam niti provjerio.

12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

To je općepoznata stvar da ima samo kineski radio. Odnosno da na radio možeš zaboraviti. Sjećam se da prije godinu dana kad sam ga ja kupovao nije bilo ni jedne recenzije, a da to nije bilo jasno istaknuto. 

Adapter ovisi o trgovcu kakav šalje. Uvijek ti piše kakav adapter šalju, ako ne u opisu proizvoda onda napiše netko u komentarima. 

Slika 1: OK adapter

Slika 2: beskoristan

Slika 3: OK adapter

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Naručio sam ovaj prvi adapter.

A što se tiče radija, budem danas probao iskemijati sa rootanim tabletom ovu priču sa ximiraga.ru.

Isprobam pa javim. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
papinijanus kaže...

To je općepoznata stvar da ima samo kineski radio. Odnosno da na radio možeš zaboraviti. Sjećam se da prije godinu dana kad sam ga ja kupovao nije bilo ni jedne recenzije, a da to nije bilo jasno istaknuto. 

Adapter ovisi o trgovcu kakav šalje. Uvijek ti piše kakav adapter šalju, ako ne u opisu proizvoda onda napiše netko u komentarima. 

Slika 1: OK adapter

Slika 2: beskoristan

Slika 3: OK adapter

 Slika dva me je dobro nasmejala.   kad bih to pronašao u kutiji...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
5 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Google Chrome,njuškalo a čini mi se i inače kad nešto radiš brzinski,kao da se zbuni.smrzne i onda nakon 5,6 sekundi proradi...

5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Poco f1 u usporedbi s mi A2,nešto kompaktniji,bolje leži u ruci,ne osjeća se da je nešto teži Iako je ekran nešto veći čak je i manji,ali mrvicu deblji,vidi se da je plastičan ali ionako ide u masku.Noću za nijansu lošija kamera,zaslon otprilike isti,u mi A2 nešto svjetliji,što se tiče otvaranja aplikacija ne vidi se neka velika razlika iako poco ima brži procesor.

Uglavnom poco bi bio moj izbor,a mi A2 zbog manje cijene,razlike u uređajima nisu nešto drastične kad se sve zbroji...oba sam uređaja imao istovremeno nekoliko sati s tim da poco odlazi,jer nije moj,a mi A2 ostaje...

 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Samo da javim da je ovlašteni servis za Xiaomi uređaje kupljene u ovlaštenim dučanima (Santa Domenica i sl) Agram servis.

Svi ostali uređaju kupljen preko raznih webshopova i sl ne mogu ostvarit u Agram servisu garanciju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Razlika u korištenju između s660 i s845 mobitela je stvarno osjetna, ne znam kako ti je to isto.

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Neke aplikacije iz sustava i ugrađene apk mi A2 otvara brže neke poco...ali nisu to neke drastične razlike...

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pocophone u tele 2 za 1 kunu u web shopu,uz tarifu raspali i bezbroj gigabajta, 24 rate po 100 kn što iznosi 2400,ovo je čak povoljnije od kineskih web shopova uz hr garanciju..i na 24 rate..

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kako? Kod mene pokazuje drugačije. Ako je to istina odmah danas ga uzimam...

5 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Baldric kaže...

Kako? Kod mene pokazuje drugačije. Ako je to istina odmah danas ga uzimam...

 Da je to tako, svi bi ga odmah uzeli.... 269 mjesečno kuna kod mene piše.

 

EDIT: Izgleda da je mislio na cijenu uređaja po 100 kuna mjesečno na 24 mjeseca, ali to ne ide bez te tarife.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 19:08 (Seronja nezauzet).
5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Naravno da je ta tarifa oko 170 kn plus 100 kn uređaj,na niže tarife uređaj je 249 kn odmah plus 100 mjesečno na dvije godine,mislim da je to dobra ponuda...pogotovo ako nemate odmah novaca a i dobijete hr garanciju...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cesare kaže...

Naravno da je ta tarifa oko 170 kn plus 100 kn uređaj,na niže tarife uređaj je 249 kn odmah plus 100 mjesečno na dvije godine,mislim da je to dobra ponuda...pogotovo ako nemate odmah novaca a i dobijete hr garanciju...

 Ide i u grupnim tarifama, gdje ako imate više brojeva plaćate manje mjesečno za tarifu. Za flat tel/sms se plati 150kn (2-4 broja) i onda si svatko plaća internet (1GB=34,5GB=64,10GB=74,flat=84kn).. 

12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Malo smo skrenuli s glavne teme, ali pa kakve su to cijene pretplate o kojima govorite? To je čisto guljenje kože. Ja, koji sam stalno na mobitelu. Koji imam barem 2000 minuta razgovora, oko 500 smsova + internet plaćam sve to sa svim naknadama 90 kuna. Jedino ako gledate filmove pa vam treba više interneta, onda ok. Inače, ne vidim razlog za plaćanje 160 kuna. Dakle to je 70 kn viška + 100 kn za mobitel = 4080 kn za pocophone. Alo???

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Xiaomi Mi Pad 4 Plus Unboxing & In Depth Review

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja danas produlji M tarifu u vipu, dobio za 200kn mjesečno i pocophone i tarifu. U usporedbi sa lošijom tarifom prije i 300kn mjesečno s mobom

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam Mi Note 3, kod kojeg mi se pojavio problem: Home tipka ne reagira kad hoću izaći iz aplikacije (svejedno koje) i vratiti se na početni zaslon. Tipka reagira (osjeti se vibro kad se dodirne) i otključavam telefon njome, ali za sve ostalo jednostavno ne reagira.

 

Ima li tko ideju što je u pitanju?

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pa potrošićeš 4800 kn za dvije godine,i još ćeš dobiti mobitel s hr garancijom...i tarifu s 5000 min i 30 gb interneta...baš čudno kako nisi naručio iz kine...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice