Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.068.593
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
ibirkic kaže...

Nisam siguran kako bi to mogao izvesti, s obzirom da osim sto trebas ukljuciti bluetooth, trebas pokrenuti i MiFit aplikaciju da bi ona odradila sinkronizaciju. 

 Ustvari skužio sam da Mi Fit sam traži paljenje bluetootha pri pokretanju aplikacije, pa se samo moram poigrati s Taskerom da ga izgasi za 5min. Jbga koliko god BT bio štedljiv ne volim da mi radi 24 sata a ne koristim ga na ništa drugo...

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Naravno, svako ima svoje afinitete. Da, MiFit traži spajanje sa narukvicom. Tasker je vjerojatno jedna od opcija, nikad se nisam detaljno igrao s njim.

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Paolo Maldini kaže...

 Ustvari skužio sam da Mi Fit sam traži paljenje bluetootha pri pokretanju aplikacije, pa se samo moram poigrati s Taskerom da ga izgasi za 5min. Jbga koliko god BT bio štedljiv ne volim da mi radi 24 sata a ne koristim ga na ništa drugo...

 Moći ćeš to sa taskerom sigurno. Ja imam napravljen profil da mi automatski ugasi bluetooth 10 sekundi nakon disconnecta BT uređaja, i odlično radi. Za tvoj problem će vjerojatno biti i jednostavnije jer ti samo treba timer na 5 minuta bez ikakvog drugog triggera 

Stoja
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne znam čemu gašenje bluetootha i MiFit aplikacije. Kod mene oboje rade 24/7, stalno dobivam notifikacije za svaku primljenu poruku na mobu, a na niti jednom mobu do sada aplikacija nije bila na vrhu liste potrošača baterije. Evo sad baš gledam današnju potrošnju baterije, od toga je sama aplikacija 4.9% (od ukupno potrošene baterije), bluetooth 0.9%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Zna li neko traje li još akcija u areni u mi store trgovini za električni romobil m365,sad su oko 3000 kn,vidim da su na aliju oko 2500 kn,što preporučujete...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Stigao Mi MIX 3 maloprije, ako imate kakvo pitanje slobodno javite pa odgovorim kad dođem s posla taman dok se malo priviknem na nove sitnice.

 

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cromaki kaže...

Stigao Mi MIX 3 maloprije, ako imate kakvo pitanje slobodno javite pa odgovorim kad dođem s posla taman dok se malo priviknem na nove sitnice.

 

 

 od Kineza? koliko para?

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja sam dobio od MIUI Foruma u sklopu annual awards, ispalo me samo carina 672kn 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
8 0 hvala 1
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia
Baterija nakon nekoliko ciklusa, dal je klizni mehanizam labav, skuplja li se prašina ispod, kvaliteta mono zvučnika.
Interesira me Mi Mix 3, smatram da je možda najljepši mob trenutno. Pravi fullscreen smartphone. Nikakvi notchevi, rupe, zakrivljenosti
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Redmi note 7 pro uskoro u Indiji; za sada izgleda jako interesanto - baterija, quick charge usb c, gorilla (ima par crash testova na utube), 48+5mpx sony senzor...

Izgleda da pro ima bolji senzor od obicne verzije.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ništa me ne uzbuđuje taj note 7, kamera ništa posebno, proc već viđen mada odličan, jedino dizajn je ok, ali po meni Mi 8 SE ili Lite je puno bolja opcija za istu ili sličnu cijenu.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ne bi bas rekao da kamera od 48mpx u tom cijenovnom rangu nije nista posebno. Dobro, treba vidjet velicinu senzora i softver..

Enivej, odlicna baterija, gorila 5, usb c fast charge, dizajn, kamera, soc, mini noch.. ako bude do 200$ (navodno 150$ u indiji??), nema se sta raspravljati :)

Evo crash test:
https://m.youtube.com/watch?v=C7ko6UdtAaE
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

@Cromaki

Ajd postaš u temu MIX3 dojmove kroz par dana korištenja. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 11:56 (mrki_man).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Maki,

 

eto meni stoji već 10 dana u ladici...prije par dana odradio unlock, da bi onda skužili da nema TWRP za Global ROM...imaš ideju ?

Nakalemiti Googlo na China ROM, uz silni bloatware, i nije neka opcija ( al radi...)

Thx

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Evo kratki osvrt za prvu ruku, ujedno i za mene mali note da vidim hoće li se dojam promijeniti nakon nekog vremena.

 

Što se samog dizajna tiče, sa stražnje strane mi je kao Mi 8/SE tako da tu ništa novo što se mene tiče ali zaobljeni rubovi jednostavno daju taj neki premium osjećaj i baš ugodno sjedne u ruku naspram kockastog Mi 8 SE.

Naravno koristim i njihovu maskicu (safety is #1 priority) čisto zbog toga jer je sklizak kao i prvi Mi MIX kojeg  imam i jednostavno ne nosim bez maskice da ne isklizne jer često imam vlažne ruke + nema otisaka prstiju.

 

Što se samog sučelja i OS-a tiče, na njemu sam instalirao China Developer ROM i sve radi super brzo i fluidno kao i očekivano, ja sam velik ljubitelj MIUI i full screen gestura, a sa ovakvim full screen uređajem jednostavno to je perverzija kako sve lijepo izgleda i funkcionira.

Ima već i podosta AOSP ROM-ova za flashati, pa tko voli neka izvoli ja nisam ljubitelj AOSP-a jer je po meni daleko iza svih ostalih Android skinova a njihove "gesture" ne želim ni komentirati. Ali svakome na volju da isproba...

 

 

Slider je jako dobro napravljen, do sada nisam još niti jednom "slučajno" otklizao dok sam vadio mobitel iz jakne/džepa. Prašina i prljavština se ne skupljaju jer je cijelo vrijeme zatvoreno zbog maskice i jednostavno nema mjesta da uđe unutra (jedino ako je slider cijelo vrijeme izložen vanjskim uvjetima ali ne vidim zašto bi to netko radio). Ne mrda se lijevo-desno odnosno nije labav i osjećaj je baš ugodan, i da napomenem zvučni efekt koji se može promijeniti ili ukloniti je baš prava stvar i drago mi je što su i to dodali.

 

Što se baterije tiče, rekao bih da je prosječna jer imam uređaje od 4400mah (Mi MIX) i 3120 mah (Mi 8 SE) i SoT na kraju dana za očekivati je oko 7h koliko imam i na ova dva uređaja. Koristim Always on Display, nemam nikakvih battery saving opcija uključeno i bluetooth je stalno uključen zbog Amazfit sata. Znači za jednodnevnu oporabu je i više nego dovoljno.

 

Kameru još nisam puno testirao tako da o tome neki drugi put, i da Google Camera port radi out of box tako da ne treba ništa modificirati, flashati i slično ako koga veseli 

 

 

Slobodno pitajte što vas zanima, stojim na raspolaganju da ne pišem samo ono što se meni sviđa.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
15 1 hvala 7
11 godina
protjeran
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mi Max 3 testirana baterija sa nekim drugim usb testerom od mog, opet ne prelazi 4200mah ja neznam di su kinezi iskopali 5500mah :( Sot mi nikako nije preko 9 i nes sitno sati a po nekim recenzijama gledam da su uspjeli i po 15h navuc. Jel fakat moguce da sam dobio mob sa sjebanom baterijom :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

@Cromaki

 

 

Fini osvrt. Kad već mogu pitat, evo nekoliko. Jel baš toliko sklizak? Keramiku iza je skroz teško ogrebati, pa mi se čini i kao mob koji bi se mogao nositi bez casea. Neki su mu pod minus stavili i da je pretežak. Mono zvučnik, jel ima bar neke kvalitete ili je onak, niš posebno? Kvaliteta videa, 4K 60fps i jesu li konačno popravili audio tokom snimanja? Ako je moguće, nekoliko fotki da vidimo i usporedbu sa Night modeom. Eto, malo gnjavim 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da sklizak je ukoliko imaš vlažne ruke i moraš biti oprezan na kakve podloge stavljaš mobitel jer na nekim glatkim površinama samo otklizi par centimetara...

Doslovno sam dobio srčani udar nekoliko puta danas kad sam ga odložio na radni stol u uredu i onda shvatio da je zbog mog zdravlja sigurnije sa maskicom.

 

Mobitel je malo teži naspram Mi 8 SE kada ih držim u ruci i uspoređujem ali nakon dugog tipkanja ne osjetim nikakav umor ruke.

Nebih rekao da je to nekakav minus, već daje pouzdan i premium osjet u ruci za razliku od aluminija/plastike.

 

Zvučnik je vrlo dobar 4/5, nisam primijetio krčenje ili nekakve defekte prilikom razgovora i slušanja glazbe ali niti nije nešto wow. Bilo bi super da je stereo.

 

Video ima odličnu stabilizaciju,  isprobao sam 1080p@30/60FPS u H265 i 4K@60FPS i rezultati su odlični, ali se primijeti kao nekakav mali šum u zvuku i volio bi da je malo glasnije tako da treba pričekati još koji update za kameru.

 

Evo i za kraj par fotografija sa stock camerom , sviđa mi se output!

https://imgur.com/a/9fNTbxY

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Koji xiaomi bi mi preporucioi nakon redmi 4x ??

vazno mi je da ga lako mogu koristit u jednoj ruci surfanje i tipkanje, te da ima veliku bateriju..

MA ono sve sto je imo redmi 4x.

Nekako sam zapeo na mi a2 lite ili mi8 se..

Samo sto je 8 se china only i skuplji 80e

Akoimakokakvu drugu pametnu ideju..

 

P.s: vratite nam kapacitativne tipke!! Ima nas koji to Volimo!

R33mba#2892
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia
Super su noćne fotke, jako malo šuma. Slobodno stavi taj link i u temi za kamere na mobitelima jer još nismo imali taj model na djelu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel netko ima Roborock S50? Kak ste zadovoljni? Gdje je najjeftinije kupiti? Treba mi usisivac samo da sakuplja psece dlake po stanu da ne moram usisavati svaki dan, a citam da je S50 bolji nego neki dosta skuplji, ali ipak volio bi cuti iz prve ruke. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Iz prve ruke, jedna od najboljih kupnji. Ikad.

Jedina bolja kupnja od ovoga je perilica suđa.

Nemam zamjerke nikakve.

Know your limits.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Di si kupio? 

 

Btw - moja perilica suda (ne bas jeftina electrolux) je valjda najgora kupnja ikad. Od prvog dana sa svim mogucim sredstvima sjajno, metalno posude opere da je toliko musavo da opet moras prati na ruke 🤦

9 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Zna li neko kako da vratim ikonu KONTAKTI na početni zaslon?

 

Čačkam i tražim ... ali ne mogu naći nikako.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
tap3ah kaže...

Zna li neko kako da vratim ikonu KONTAKTI na početni zaslon?

 

Čačkam i tražim ... ali ne mogu naći nikako.

 

 Na MIUIu se ništa ne može obrisati, samo deinstalirati.

A sistemske aplikacije se ne mogu deinstalirati, a ovo je sistemsko.

 

Pogledaj, negdje mora biti. Na jednom od ekrana, ili u nekom od foldera.

Kad pronađeš, držiš na njoj i samo ju vratiš na ovo mjesto.

 

A ako je stvarno nema... onda ne znam kak je to moguće :D

 

 

(Osim ako ovo nije MIUI)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
TTTT kaže...

Jel netko ima Roborock S50? Kak ste zadovoljni? Gdje je najjeftinije kupiti? Treba mi usisivac samo da sakuplja psece dlake po stanu da ne moram usisavati svaki dan, a citam da je S50 bolji nego neki dosta skuplji, ali ipak volio bi cuti iz prve ruke. 

 Ja sam uzeo ovdje:

https://www.aliexpress.com/item/2018-Original-Xiaomi-Roborock-S50-roborock-S55-Robot-xiaomi-Vacuum-2-APP-Control-Smart-Planned-Sweeping/32887935999.html

 

Kad sam ja tražio, onda je ovdje bilo najjeftinijie. (Obavezno odaberi DE, bez carine...)

 

Još ga nisam upalio! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
tap3ah kaže...

Zna li neko kako da vratim ikonu KONTAKTI na početni zaslon?

 

Čačkam i tražim ... ali ne mogu naći nikako.

 

 Pogledaj u mapi "Alati". AKo ne pronađeš onda probaj pobrisati data/cache od Mi Launchera u Settings > Installed apps i poništiti će raspored ikona na početne postavke.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
9 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Hvala, hvala i hvala

Našao ... sakrila se bila.

:)

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
TTTT kaže...

Di si kupio? 

 

Btw - moja perilica suda (ne bas jeftina electrolux) je valjda najgora kupnja ikad. Od prvog dana sa svim mogucim sredstvima sjajno, metalno posude opere da je toliko musavo da opet moras prati na ruke 🤦

mall.hr, kada je bio dobavljiv.

 

I moja Bosch opere šugavo. Dok ne ubacim deterdžent za sjaj i kvalitetnu sol.

I samo Somat Gold.

Onda se sve sjaji :)

 

Know your limits.
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mnogo novosti iz Xiaomia:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
6 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice