Huawei Mate 20 Pro izdvojena tema

poruka: 1.587
|
čitano: 351.631
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Timo kaže...
DGS kaže...

Velis softver koji se vuce od prvog iphonea ali je i dalje SF za stock android, a ove EMo-e emuie i dr ne treba ni spominjati :) Isao sam isprobati Matu 20pro jer mi se cinio kao zgodna promjena. Nakon isprobavanja u ht i a1 odustao sam. Mobitel zastajkuje kod brzog skrolanja. Ne postoji mate 20 pro koji kod brzog skrolanja index.hr nece zastajkivati i nekoliko puta skrolanjem gole i dole. Mob snima neupotrebljivi video po noci. Mob ima zeleni ekran.

Brw. XS sam platio cca. 5500kn sa PDV a ne 10k. (900kn jednokratno i 190 na 24 rate uz biz L tarifu za 189kn)

M20P nema stuttera nikakvog, kod pregleda i skrolalnja bilo kakvih stranica, ili recimo twitter feeda koji je bas najgore optimizirani app na androidu, i svim telefonima koje sam imao radi stutter, negdje manje negdje vise, osim na Oxygenu i sada na M20P.

 

novi update, zelenilo je jos uvijek prisutno u prvobitnom obliku i ne poveca se niti se prosiruje , sada je to vec 4. tjedna

 

 

 

 

 

 t-com ili? zašto ne odeš u servis po novi? 

11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
bobo23 kaže...
Timo kaže...
DGS kaže...

Velis softver koji se vuce od prvog iphonea ali je i dalje SF za stock android, a ove EMo-e emuie i dr ne treba ni spominjati :) Isao sam isprobati Matu 20pro jer mi se cinio kao zgodna promjena. Nakon isprobavanja u ht i a1 odustao sam. Mobitel zastajkuje kod brzog skrolanja. Ne postoji mate 20 pro koji kod brzog skrolanja index.hr nece zastajkivati i nekoliko puta skrolanjem gole i dole. Mob snima neupotrebljivi video po noci. Mob ima zeleni ekran.

Brw. XS sam platio cca. 5500kn sa PDV a ne 10k. (900kn jednokratno i 190 na 24 rate uz biz L tarifu za 189kn)

M20P nema stuttera nikakvog, kod pregleda i skrolalnja bilo kakvih stranica, ili recimo twitter feeda koji je bas najgore optimizirani app na androidu, i svim telefonima koje sam imao radi stutter, negdje manje negdje vise, osim na Oxygenu i sada na M20P.

 

novi update, zelenilo je jos uvijek prisutno u prvobitnom obliku i ne poveca se niti se prosiruje , sada je to vec 4. tjedna

 

 

 

 

 

 t-com ili? zašto ne odeš u servis po novi? 

 vec sam napisao u prijasnjim postovima zasto.

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Mar kaže...

Ovi Samsung fanboyevi su prestrašni.

Ima sam priliku koristiti skoro sve njihove top modele i S7E, S8 I S9 su slični, gotovo identični što se rasponzivnosti i brzine tiče.

 

Tek kad prijeđeš na neki bolji mobitel osjetiš razliku. Prije jedno godinu dana sam materi uzeo Lenovo P2 (SD625, 4GB) koji je značajno brži u općem korištenju od mog S7E unatoč nazivno bržem hardveru Samsunga.

 

Kad vidiš kako taj mid range mobitel leti nasuprot 3-4x skupljem top modelu ne znaš da li bi se smija ili plaka.

 

Da ne govorim o bateriji, naravno Lenovo ima jaču, od 5100MaH, ali unatoč tome traje 3x dulje u osnovnom korištenju od Samsuga s 3600MaH te daje preko 10h SoT kroz 3-4 dana dok je Samsung jedva izdrža 1 dan i 3h SoT. Oba dva imaju istu diagonalu ekrana i AMOLED.

 

Znači Samsung sa 30% slabijom baterijom izdrži 30% vremena od Lenova. Ugrubo Lenovo 400-500ma po satu upaljenog ekrana, Samsung 1000-1200.

Frend mi s S7E prešao na S9+ i kaže da mu je mob odličan ali da baterija traje jedno 10% kraće nego prije 🤣

 

Mate trenutno ubija u brzini i bateriji među flagshipovima, kamera ima odličan hardware i soft se samo treba ispolirati u nekim stvarima. Već s novijim updateovima ima pomaka u određenim modovima. 

Kako ga neki uopće mogu usporediti s Noteom 9, regresivnim modelom dok je prije Note serija bila donositelj nove tehnologije, sad izlazi 6mj nakon S serije s istim specifikacijama za višu cijenu.

 

 

a ti si cisti primjer toga kako su huaweijevi fanboyevi postali najgori

ne koristis ni malo logiku i racionalno razmisljanje, tvrdoglav si i ne das da ti se objasni, i cim netko ima neku kritiku na racun m20pro, proglasis ga fanboyem

16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Koji Huawei fanboy? Pa u životu Huawei nisam kupio. Postao mi je interesantan tek s M10P ili P20P nego sam ima Samsung.

 

Svaki mobitel ima prednosti i mana i nema savršenog mobitela, ali je totalno nerealno govoriti što ovjde neka ekipa dipli po tome kako Samsung ima bolje mobitele od M20P kad jednostavno nije istina.

Da, neke stvari su bolje na nekom Samsungu ali tako možeš reći za bilo kojeg proizvođača. 

Je li ovaj Lenovo P2 bolji od S7-S9 jer brže otvara aplikacije tipa dialer, viber, browser, mail itd i ima bateriju koja traje 6x duže a košta 3x manje? Kamera i video naravno nisu na razini, ali nekom kome to nije bitno mobitel je objektivno bolji izbor.

 

Isto kao i Mate, ako mi je bitna kvaliteta fotografija i svestranost kamere (što je bitno velikoj većini ljudi jer je to jedan od glavnih razloga zašto uzeti top end mobitel jer već i mid range ima odlične real world performanse i bateriju), inače možeš 2x jeftiniji Poco ako ti je bitna samo brzina, onda ćeš uzeti Mate a ne nekog Samsunga.

 

Tko želi olovku uzet će note.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ponavljam pitanje:

da li itko ima kakvu informacijh u vezi Mate 20 (obicnog) ?
hoce li biti dostupan u hrv?
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
d666sermek kaže...
ponavljam pitanje:

da li itko ima kakvu informacijh u vezi Mate 20 (obicnog) ?
hoce li biti dostupan u hrv?

 zvao sam u Mobis, jer me zanimao X prije nego sam uzeo Pro, i rekli su mi da ce imati samo M20P i M20 Lite, M20 i M20 X nece dolaziti na nase trziste, bar ne sto se tice sluzbenog kanala

12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Evo i moje recenzije. Pokušao sam biti objektivan. Nadam se da sam i uspio.

 

Dizajn i dimenzije : Veličine 6.4inca a osjećaj je u ruci kao da držiš manji i kompaktniji mobitel. Bolje leži u ruci od Pixela 2 XL. Zadnja strana je s nečim premazana tako da se mob ne skliže niti ostaju toliko packe od prstiju. Ja sam si nabavio brutalnu masku tako da odlično leži u ruci. Kvaliteta izrade je vrhunska, kako i kod svih top modela. Znači sve je to čvrsto sklopljeno tako da tu nema problema. Ta kombinacija zakrivljenog zaslona + notch mi odgovora.

 

Ekran – mislim da o njemu sve znamo. Ja za sad nemam zeleno, ali nije nemoguće da se pojavi. Ima 14 dana rok za testiranje tako da ako nešto bude – povrat u A1, i vračam se na svoj Pixel 2 XL. Jednostavno ne znam što bi moga kupit u A1 a da mi odgovara. Mijenjat ponovno za M20P gdje postoji mogućnost ponovnog zelenog ne želim, a uzimat BOE ekran – ne, jer nije kvaliteta ista kao na LG-u.

Sam ekran je odlična – boje su odlične, svjetlina je odlična, sve to lijepo izgleda. Automatsko namještanje svjetline meni radi bez greške. Ajmo reći da izgleda kao Samsungov ekran, samo manje zasićen.

 

Software : Probao sam sve, imao sam sve, i za EMUI mogu reći bez pretjerivanja da je ovo najfluidniji software koji sam koristio. Vidim da svi nešto filozofiraju oko EMUI, ali morate znat da je ovo novi EMUI koji se vrti na Androidu Pie na trenutno najboljem procesoru u android taboru. Znači brutalno brzo, bez štekanja. Software me oduševio. Zaboravite EMUI na prijašnjim Huaweima. Ovo je stepenica više., i jednostavno sve let.

Što se tiče prilagodbe EMUI-a – sve i svašta se može prilagodit, tako da mi je bolji od čistog Androida i u razini je Samsunga.

 

Baterija : sa brzim punjenjem koji doslovno napuni bateriju na 70% u 30min me boli ona stvar koliko imam Sot-a. Napunio ga u sub popodne – 14h, i izdržao mi je do nedjelje navečer 21h, s tim da je bluetooth bi upaljen i na njega sat spojen konstantno i mjerio. Lagat ću vas – oko 6 i pol/ 7h Sot-a. Baterija je i punjenje u toj kombinaciji je vrhunsko. Nema boljeg trenutno. Bežićno punjenje ista stvar tako da inače punim bežićno. Zaključak – baterija i punjenje je vrh i nema boljega., i oko toga nema rasprava.

 

Kamera : uh, šta da kažem. Ja sam fan Pixela i njihove filozofije slikanja. Uzmeš mob, upališ kamera, slikaš, spremiš mob i slika vrhunska. E kod M20P sam stavio na 10mpix s uključenim AI. Znači AI samo određuje što je ispred i prema tome podešava postavke. Znači ima po meni čak i previše opcija za podešavanje. Tu bi pojedini kolege koji se kuže brutalno u kameru bili na svome kao djeca u igraonici. Slike ispadnu bolje nego na Pixelu ali ipak treba više vremena. Meni je problem (noćni uvijeti) što ima taj Laser AF, a ne Dual Pixel AF. Dual Pixel AF je bez premca najbolji način fokusiranja, tako da ga tu Pixel pojede. Kažem, nije ovaj Laser AF loš, ali nije dobar kao Dual Pixel. U dnevnim uvjetima i jedan i drugi AF rade odličan posao, ali u noćnim uvjetima na Pixelu je bolji.

Ona fora Night shoot – ok je i napravi bolju sliku, ali ako ja moram držat mob 4-5 sek da on to sve obradi, ta funkcija mi gubi smisao. Ta funkcija ima smisla ako slikam nešto statično – neke građevine, spomenika i sl… za sve ostalo nema smisla. Isto mislim za tu funkciju na Pixel. Čekam kad će procesori biti toliko dobri da Night shoot bude kao instant slikanje. Kužite me što mislim.

Kvaliteta slika – vrhunska, odlično to sve izgleda, AI radi dobar posao (nije agresivan kao na P20 Pro), nema greške. Općenito bolje slike nego na Pixelu u svim uvjetima. Onaj zum x3, x5 odličan.

Prednja kamera – dobar, treba više vremena za dobru sliku baš zbog AF.

Video snimanje – pričali već ovdje o tome. Dan – sve odlično izgleda i nema greške. Noć – stavio sam video. Kad si statičan video snimanje je vrhunsko, čim kreneš hodat slika se piga.

AI – radi odličan posao., lijepo ti sugerira što on misli da bi to trebalo biti, i što bi se trebalo istaknut i uvijek po meni dobro pogodi. Nije agresivan i to je veliki plus naspram P20 Pro.

Kombinacija 3 kamere – pohvalno, odlično to sve radi.

Nisam proba 3D skeniranje igračaka, niti sam istraživao što još može kamera jer stvarno kamera ima previše opcija.

 

3D  otključavanje – brutalnooo brzo, gubi mi se smisao senzora otiska prsta, bez obzira što sam fan senzora otiska prsta.

Senzor otiska prsta – radi odlično i u 99% otključa mob iz prve.

Geste – odlične, i sve radim s gestama. Brzo sam se navikao.

Notch – meni nikad nije smetao, i kad su ga svi pljuvali na Iphoneu X ja sam rekao da mi ne smeta. Zbog ovog 3D otključavanja bi svaki put uzeo mob s notchom.

 

Hardware : Vas par kolega je spomenula kako dolazi 2019. godina tj dolaze novi modeli. Da, slažem se, ali je fora što Iphone XS i Mate 20 Pro imaju hardware za 2019. godinu, bez obzira što su izbačeni u 2018., tako da nitko od ovih koji misle kupit M20P neće biti zakinut za brzinu ili za bilo šta. Doče P30 Pro ali vrti će isti ovaj procesor, imat će isti set kamera, isti način punjenja, samo s ispravnim ekranom. Ista priča i s S10, i novijim top modelima.

 

Zaključak :

Mobitel je trenutno bez premca najfluidniji android. Ima punjenje i bateriju koji nitko nema, tako da se nema smisla zamarat baterijom. Kamera je vrhunska i daje odlične slike u dnevnim uvjetima. U noćnim isto ali treba duže vremena jer je po meni Laser AF nedostatak. Video snimanje bi trebali popravit nekom nadogradnjom jer hardware bez beda bi to trebao obradit. Zeleni ekran je veliki problem, ali koji ga misle kupit znaju da riskiraju. Kvaliteta izrade je vrhunska i po meni mob koji najbolje leži u ruci naspram veličine ekrana. Nadam se da će nadogradnjama popravit određene stvari kao što je video snimanje.

 

Ako imate kakvih pitanja. Slobodno.

 
10 1 hvala 5
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...

Evo i moje recenzije. Pokušao sam biti objektivan. Nadam se da sam i uspio.

 

 

 Koju si uzeo masku ?

Galaxy S8+ :)
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
DGS kaže...

Ne želim ići na ničiji fanboy forum jer nisam ničiji fanboy. Zapravo zna se nerijetko desiti da želim brzo odskrolati na dno ili gore, ali nije poanta u brzom skrolanju gore dole već je to simptom nečega - neoptimiziranosti ili čega god - ne znam, ali je prisutno i javljalo bi se. Isto znači da bi uz 30-50 otvorenih tabova i nekoliko aplikacija moglo biti i primjetnijeg zastajkivanja. Ovo kaj si se i sam složio za video fakat nije zanemariva stvar. Video koji je R36 uploadao je katastrofa (kaj god on napisao) i na razini nekog Silvercrest budget moba iz Lidla , a isto vrijedi i za ostale snimke na youtube-u. Ovo oko Huaweia (ne samo po boji) sve više vuče na Herbalife po pitanju nekakvog sektašenja - tko napiše kritiku postane meta za uvrede - ili je Samsungoljubac ili "Apple ovca" :) Čak je za koju razinu iznad Samsung sektašenja što je donedavno bilo teško moguće.  


Pa kad su svi redom dosadni do bola, tupe o glupostima i sami sebe ponavljaju. Kako sam ti i napisao u tvom postu, priznajem ti opasku za video, jer je realan i stvaran problem. I svatko tko je u ovoj temi zato da se dopisujemo i raspravljamo o problemima i nedostatcima i razmjenjujemo iskustva je dobrodošao. Ali ako će netko svaki dan tupiti po 10 puta o tom zelenom ekranu zbog nedostatka pravih argumenata onda bolje da ni ne piše ništa. Da se razumijemo, meni je ovo prvi Huawei mobitel, do sad sam najviše koristio samsunge, uz poneki LG, tako da nisam nikakav huawei sektaš ili bilo šta. 

Galaxy S8+ :)
10 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Imam ja pitanje R36

 

Posto si ovo sve lijepo opširno objasnio  mene zanima emui sustav  

Tj kakvi su izbornici  jel ima kao u samsunga da se teme  ikone itd dalje mogu skidati i instalirati  ili treba neki launcher .?

Nitko na YouTube nije izbornik prikazao u review od ovih što recenzije deru

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

@R36, onak, M20P vs Xl2, fluidnost OSa, brzina, pokretanje aplikacija itd.?

Da li je ipak XL2 tu malo bolji ili su isti?

 

 

Edit: pa poanta i je u tome da ti slikas iz ruke uz zadrsku 4-5s, naravno, to i je za staticne situacije, tj to joj je namjena, bar ne treba stativ za te stvari, dok je 4-5s pucas iz ruke, di ces bolje, probaj to s "obicnim" smartfonom fotkat na 4-5s..

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:30 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
manipulator kaže...

Imam ja pitanje R36

 

Posto si ovo sve lijepo opširno objasnio  mene zanima emui sustav  

Tj kakvi su izbornici  jel ima kao u samsunga da se teme  ikone itd dalje mogu skidati i instalirati  ili treba neki launcher .?

Nitko na YouTube nije izbornik prikazao u review od ovih što recenzije deru

Imaš aplikaciju "Teme" : možeš mjenjat teme bez problema., a kad promjeniš temu mjenja se i izgled ikona.

Početni ekran ti izgleda kao i kod Iphonea tj sve aplikacije su ti na ekranu, ali su meni složene po folderima.

Vidi slike...stavio sam 2 slike kako meni izgleda početni ekran i 2 slike kako izgleda aplikacija teme.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:35 (R36).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zvonac kaže...

@R36, onak, M20P vs Xl2, fluidnost OSa, brzina, pokretanje aplikacija itd.?

Da li je ipak XL2 tu malo bolji ili su isti?

 

 

Edit: pa poanta i je u tome da ti slikas iz ruke uz zadrsku 4-5s, naravno, to i je za staticne situacije, tj to joj je namjena, bar ne treba stativ za te stvari, dok je 4-5s pucas iz ruke, di ces bolje, probaj to s "obicnim" smartfonom fotkat na 4-5s..

Fluidnost je kompletno na stani M20P. Kažem ti da mi je Pixel 2 XL bio mjerilo fluidnosti, ali sad je to M20P. Bez pretjerivanja tvrdim da je M20P najfulidniji android. Ludo brzo sve otvara - od aplikacija, do google chroma i internet stranica. Lag ne postoji.

 

Zato ti je meni bilo čudno što pojedinci pljuju po EMUI a ja ga imam u ruci i vidim potpuno nešto drugačije.

 

Hvala ti na objašnjenju ovo za slikanje iz ruke - to stvano nisam znao., i onda ovo odborjavanje ima na Pixelu i M20P smisla. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:44 (R36).
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...
manipulator kaže...

Imam ja pitanje R36

 

Posto si ovo sve lijepo opširno objasnio  mene zanima emui sustav  

Tj kakvi su izbornici  jel ima kao u samsunga da se teme  ikone itd dalje mogu skidati i instalirati  ili treba neki launcher .?

Nitko na YouTube nije izbornik prikazao u review od ovih što recenzije deru

Imaš aplikaciju "Teme" : možeš mjenjat teme bez problema., a kad promjeniš temu mjenja se i izgled ikona.

Početni ekran ti izgleda kao i kod Iphonea tj sve aplikacije su ti na ekranu, ali su meni složene po folderima.

Vidi slike...stavio sam 2 slike kako meni izgleda početni ekran i 2 slike kako izgleda aplikacija teme.

 

 

Uz napomenu da ovo nije obavezno, može se u opcijama uključiti klasični "Drawer" ili kako to naši lijepo prevedu "Ladica" ...

Galaxy S8+ :)
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
goranbm kaže...
R36 kaže...
manipulator kaže...

Imam ja pitanje R36

 

Posto si ovo sve lijepo opširno objasnio  mene zanima emui sustav  

Tj kakvi su izbornici  jel ima kao u samsunga da se teme  ikone itd dalje mogu skidati i instalirati  ili treba neki launcher .?

Nitko na YouTube nije izbornik prikazao u review od ovih što recenzije deru

Imaš aplikaciju "Teme" : možeš mjenjat teme bez problema., a kad promjeniš temu mjenja se i izgled ikona.

Početni ekran ti izgleda kao i kod Iphonea tj sve aplikacije su ti na ekranu, ali su meni složene po folderima.

Vidi slike...stavio sam 2 slike kako meni izgleda početni ekran i 2 slike kako izgleda aplikacija teme.

 

 

Uz napomenu da ovo nije obavezno, može se u opcijama uključiti klasični "Drawer" ili kako to naši lijepo prevedu "Ladica" ...

 Hvala na informaciji. Onda stvarno svako sebi može prilagodit ekran - tj što mu više odgovara.

12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

zvonac šta ti još mogu reći oko EMUI-a. Znaći uopće više ne gasim aplikacije u pozadini, jer jednostavno nema potrebe. Uvijek ti ostane oko 2-2,5 GB rama slobodno.

 

Da, AOD je svijetliji od AOD-a na Pixelu 2 XL. AOD ima svjetlinu kao što sam imao na S8.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Drugim rijecima, sinonim za brzinu vise nejde samo Pixel ergeli neg i Huaweiu:)

Aj lijepo kaj su si dali truda, onak na prvu, super mob, baterija mi se dopada..

 

Ak imas jos XL2, okini fotke na auto i okaci na flickr, da vidimo usporedbu..

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 12:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
zvonac kaže...

Drugim rijecima, sinonim za brzinu vise nejde samo Pixel ergeli neg i Huaweiu:)

Aj lijepo kaj su si dali truda, onak na prvu, super mob, baterija mi se dopada..

 

Ak imas jos XL2, okini fotke na auto i okaci na flickr, da vidimo usporedbu..

 Ima ga još, a i dalje je backup bez obzira što imam iznenađujuće dosta upita da ga prodam ali sam još neodlučan.

10 godina
online
Huawei Mate 20 Pro

Dobra i realna recenzija R36, daleko korisnija od nekih proljeva na nasim portalima koji rade sponzorirane recenzije.

Ono sto mi se ne svidja na EMUi je i dalje kupus od UI-a...sto si ne prilagodis sucelje da ne izgleda tako neujednaceno.

Meni je recimo saka u oko kada je dialer npr cetvrtasta ikona, a ostale okrugle i opcenito tako neke razlike.

Recimo svi ostali osim mozda jos LG i HTC su dosljedno napravili UI da bude vise uniformiran...npr ovako je kod mene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 12:54 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...

Dobra i realna recenzija R36, daleko korisnija od nekih proljeva na nasim portalima koji rade sponzorirane recenzije.

Ono sto mi se ne svidja na EMUi je i dalje kupus od UI-a...sto si ne prilagodis sucelje da ne izgleda tako neujednaceno.

Meni je recimo saka u oko kada je dialer npr cetvrtasta ikona, a ostale okrugle i opcenito tako neke razlike.

Recimo svi ostali osim mozda jos LG i HTC su dosljedno napravili UI da bude vise uniformiran...npr ovako je kod mene.

ti se zajebavas ili si ozbiljan?

 

smeta ti neujednacenost ikona na androidu?

 

znas da se to moze mjenjati po zelji na svakom uredaju, hoces kockaste, okrugle, teardrop itd itd?

 

onaj tren kada mi ovakva pizdarija bude bila dealbraker za neki uredaj, isti tren cu se upucat

10 godina
online
Re: Huawei Mate 20 Pro
Ne, ne zajebavam se jer neki uredjaji i dalje po defaultu imaju takav kupus od UI-a.
Masa ljudi zeli imati sve stock i ne zele stavljati Nova launcher i sl. pa su ovdje zakinuti za oku ugodan UI.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...
Ne, ne zajebavam se jer neki uredjaji i dalje po defaultu imaju takav kupus od UI-a.
Masa ljudi zeli imati sve stock i ne zele stavljati Nova launcher i sl. pa su ovdje zakinuti za oku ugodan UI.

 

Kao prvo ovdje uopće ne trebaš stavljati nikakve dovoljne launchere, samo trebaš otvoriti aplikaciju Teme i odabrati si temu sa ikonama koje ti se sviđaju. Otprilike 1 minuta posla.

Galaxy S8+ :)
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...

Dobra i realna recenzija R36, daleko korisnija od nekih proljeva na nasim portalima koji rade sponzorirane recenzije.

Ono sto mi se ne svidja na EMUi je i dalje kupus od UI-a...sto si ne prilagodis sucelje da ne izgleda tako neujednaceno.

Meni je recimo saka u oko kada je dialer npr cetvrtasta ikona, a ostale okrugle i opcenito tako neke razlike.

Recimo svi ostali osim mozda jos LG i HTC su dosljedno napravili UI da bude vise uniformiran...npr ovako je kod mene.

Kolega hvala.

 

Iskreno meni ti to ne smeta - taj izgled ikona. Navikao sam se na onaj čisti Android, a ovo tu mi je kao da je netko ispred mene stavio švedski stol (pa možeš sve jest tj namjestit) 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...
Ne, ne zajebavam se jer neki uredjaji i dalje po defaultu imaju takav kupus od UI-a.
Masa ljudi zeli imati sve stock i ne zele stavljati Nova launcher i sl. pa su ovdje zakinuti za oku ugodan UI.

pa da, to ti i kazem, ne treba ti nova ili tako nesto, svaki proizvodac ima svoje teme i svoje icon packove, i moze i tamo a i u postavkama sustava promjeniti oblik ikona (ne znam da li to EMUI ima, jer nisam nikad koristio)

 

jeba ga led, pa mislim da ima bitnijih stvari od toga sto tamo neka ikona izgleda drugacije od nekih drugih, kod odabira mobitela, i do sada nisam nikada cuo da je to nekome bitno

10 godina
online
Re: Huawei Mate 20 Pro
Nije bitno i nije presudno i nebi odbacio iz uzeg izbora mob zbog toga, ali cinjenica je da su neki "out of box" bolji po tome.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Na koji način se update-a sat i npr dodaju novi skinovi? Preko neke aplikacije na pc-u poput hisuite-a ili? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
matrix777 kaže...

Na koji način se update-a sat i npr dodaju novi skinovi? Preko neke aplikacije na pc-u poput hisuite-a ili? 

 Imaš 11 skinova. Update se dobiva preko telefona., čim sam spojio telefon s njim, na telefon se skinuo nova verzija softwara s poboljšanjima i preko bluetootha se na sat update-o.

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78198146&postcount=1258

 

Velike razlike među starim LG Panelima,BOE i novim LG panelima. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78198146&postcount=1258

 

Velike razlike među starim LG Panelima,BOE i novim LG panelima. 

dakle sanse za dobiti ispravan m20pro su se upravo smanjile na 33% 

a moj huawei...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78198146&postcount=1258

 

Velike razlike među starim LG Panelima,BOE i novim LG panelima. 

 Jel ovo moguće

 

Ništa QA kod Huaweia.. ne postoji

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice