Huawei Mate 20 Pro izdvojena tema

poruka: 1.587
|
čitano: 352.417
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ja sam zamijenio u servisu svoj s LG ekranom za Boe i za sad nema nikakvih problema. Radi kako je i od prvog dana trebao :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Kako je moj stari s6 na izdisaju razmisljam uzeti novi mob, i to sam mislio uzeti Mate 20 Pro. Valjda su svi problemi sa zelenilom rjeseni. E sad sto mislite bolje sada uzeti Mate 20 Pro ili cekati mjesec ipo pa uzeti jednog od P30 Pro/S10?

5 Mate 20 pro
19 P30 pro/S10
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Daj mi recite kakvo je snimanje 4K po noći.Jel i dalje distorzija videa...??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Iskreno bi čekao S10.

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...

Daj mi recite kakvo je snimanje 4K po noći.Jel i dalje distorzija videa...??

 

 

Dobro video snimanje i Huawei ne idu u istu recenicu...za sada.

 

Rijesit ce oni to, nema sumnje, ali treba pricekati njihove sljedece modele.

Upravo zbog takvih stvari Mate 20 PRO ne smatram kompletnim proizvodom, a kamera i sve vezano uz nju su u TOP 3 bitne karakteristike vecini ljudi danas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 18:42 (ocean77).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Pa dobro svaki telefon ima nedostatke,Samsung komatozan SoC zbog schedulera koji utječe da je baterija 2-3 puta slabija od top Huawei modela uz dosta sporije sučelje naspram top Huawei modela. Meni je recimo brzina i fluidnost isto u Top 3 značajke uz bateriju i kameru. Stoga mi je Samsung po gonjen exynosom najgori mogući odabir(bio) s obzirom na cijenu.

Kod svakog modela je neki nedostatak ili više njih. Pitanje je šta je krajnjem korisniku bitno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 23:07 (saintmarcus9).
 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...
Pa dobro svaki telefon ima nedostatke,Samsung komatozan SoC zbog schedulera koji utječe da je baterija 2-3 puta slabija od top Huawei modela uz dosta sporije sučelje naspram top Huawei modela. Meni je recimo brzina i fluidnost isto u Top 3 značajke uz bateriju i kameru. Stoga mi je Samsung po gonjen exynosom najgori mogući odabir(bio) s obzirom na cijenu.

Kod svakog modela je neki nedostatak ili više njih. Pitanje je šta je krajnjem korisniku bitno.

Što se tiće baterije i sučelja slažem se da je tu M20P brži u svim segmentima.

 

Ako pogledamo da je M20P rađen na novom Soc-u na kojem će sad tek ovogodišnji top modeli biti, onda je razumljivo da je brži od Note 9.

 

Imao sam M20P a sad imam Note 9.

 

Ako pogledamo kod sebe što mi je prioritet...to je ipak kamera jer milistotnku sporije sučelje ili otvaranje aplikacija mi ne igra ulogu, kao loše snimanje, EIS umjesto OIS. 

 

Također ne mislim više kupovat mob koji nema brzo punjenje približno kao M20P (to me razmazilo) kao i kamera s X3 ili X5 zoom. Ako će S10 imat samo X2 zoom ili tipa brzo punjenje 15W ja ga naširoko zaobilazim. Nema šanse tj ne vidim smisao da mjenjam Note 9 za S10...

Onda rađe čekam Pixel 4.

 

Imam M20P svoji prednosti naspram prošlogodišnjih modela, ali ta kamera mi ipak ostavlja gorak okus, i ne mogu progutat taj EIS i loše snimanje., ali inače u svemu ostalom je meni mobitel top.

13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ljudi ima sam mate20pro ali je ekran pozelenio nisam htio cekat i uzeo iphone xs silver prezadovoljan .. ali me i dalje vuce mate .. jel se isplati minjat mob za mob ili radije cekat s10 i p30

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
augi80 kaže...

Ljudi ima sam mate20pro ali je ekran pozelenio nisam htio cekat i uzeo iphone xs silver prezadovoljan .. ali me i dalje vuce mate .. jel se isplati minjat mob za mob ili radije cekat s10 i p30

 Xs za M20P??

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...
saintmarcus9 kaže...
Pa dobro svaki telefon ima nedostatke,Samsung komatozan SoC zbog schedulera koji utječe da je baterija 2-3 puta slabija od top Huawei modela uz dosta sporije sučelje naspram top Huawei modela. Meni je recimo brzina i fluidnost isto u Top 3 značajke uz bateriju i kameru. Stoga mi je Samsung po gonjen exynosom najgori mogući odabir(bio) s obzirom na cijenu.

Kod svakog modela je neki nedostatak ili više njih. Pitanje je šta je krajnjem korisniku bitno.

Što se tiće baterije i sučelja slažem se da je tu M20P brži u svim segmentima.

 

 Najgore je šta Kirin 970 uređaji metu pod sa Samsungom po brzini sučelja i bateriji(pogotovo izraženo sada nakon updatea na EMUI9). Još uvijek je u istom kućanstvu moj bivši S9,bivši OP6 i sadašnji Mate 10 Pro koji mi je i dalje daily driver. 

 

Scheduler Exynosa 9810 je podešen za short burst na Geekbenchu ali kada dođe do real world usea događa se kuršlus i tu pomoći nema. 

 

I ima još jedna stvar,o kojoj ljudi ne pričaju,ali baterije Samsunga dosta brže degradiraju u godini+ dana korištenja nego ostali proizvođaći...nama to nije bitno jer mijenjamo mobove ko gaće jednom godišnje 2 puta ali....

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 14:24 (saintmarcus9).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...
R36 kaže...
saintmarcus9 kaže...
Pa dobro svaki telefon ima nedostatke,Samsung komatozan SoC zbog schedulera koji utječe da je baterija 2-3 puta slabija od top Huawei modela uz dosta sporije sučelje naspram top Huawei modela. Meni je recimo brzina i fluidnost isto u Top 3 značajke uz bateriju i kameru. Stoga mi je Samsung po gonjen exynosom najgori mogući odabir(bio) s obzirom na cijenu.

Kod svakog modela je neki nedostatak ili više njih. Pitanje je šta je krajnjem korisniku bitno.

Što se tiće baterije i sučelja slažem se da je tu M20P brži u svim segmentima.

 

 Najgore je šta Kirin 970 uređaji metu pod sa Samsungom po brzini sučelja i bateriji(pogotovo izraženo sada nakon updatea na EMUI9). Još uvijek je u istom kućanstvu moj bivši S9,bivši OP6 i sadašnji Mate 10 Pro koji mi je i dalje daily driver. 

 

Scheduler Exynosa 9810 je podešen za short burst na Geekbenchu ali kada dođe do real world usea događa se kuršlus i tu pomoći nema. 

 

I ima još jedna stvar,o kojoj ljudi ne pričaju,ali baterije Samsunga dosta brže degradiraju u godini+ dana korištenja nego ostali proizvođaći...nama to nije bitno jer mijenjamo mobove ko gaće jednom godišnje 2 puta ali....

Nečemo pretjerivat., nije baš tako. Od kad je došao ovaj novi Pie na Note 9 - odlično sve radi. Daleko od toga da je tolika razlika.

 

Razlika je između M20P i Note 9/S9 ali ne toliko da nebi kupio Note 9.

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

 Najgore je šta Kirin 970 uređaji metu pod sa Samsungom po brzini sučelja i bateriji(pogotovo izraženo sada nakon updatea na EMUI9). 

 

I ima još jedna stvar,o kojoj ljudi ne pričaju,ali baterije Samsunga dosta brže degradiraju u godini+ dana korištenja nego ostali proizvođaći...

ajoj sto se sve nece procitati na ovom forumu 

13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Da

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

 Najgore je šta Kirin 970 uređaji metu pod sa Samsungom po brzini sučelja i bateriji(pogotovo izraženo sada nakon updatea na EMUI9). Još uvijek je u istom kućanstvu moj bivši S9,bivši OP6 i sadašnji Mate 10 Pro koji mi je i dalje daily driver. 

 

 

 

 

Prosjecan korisnik ce prije primjetiti daleko losiju kameru sto se videa tice na Huaweiu u 4K nego sto ce taj isti korisnik primjetiti razliku u brzini sucelja.

Jednako tako ce isti taj korisnik primjetiti znatno uzi i manje iskoristiv ekran na Huaweiu od prostranog ekrana na Note 9.

 

Ono sto je objektivna prednost Huaweia je brzina punjenja i da si to napisao nitko ti nebi lupao minuse i slozili bi se sa tobom, a ovako samo ispadas neozbiljan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 17:46 (ocean77).
11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Pozzz ljudi....

Cura oce matu 20 pro, ja imam note 9, al joj se ne svidja...isplati li se to uzimat...jesi rijesili problem sa ekranom, kako provijeriti koji je...note 9 je meni odlican, moze li mu mate stat uz rame :D hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
josip199 kaže...

Pozzz ljudi....

Cura oce matu 20 pro, ja imam note 9, al joj se ne svidja...isplati li se to uzimat...jesi rijesili problem sa ekranom, kako provijeriti koji je...note 9 je meni odlican, moze li mu mate stat uz rame :D hvala unaprijed

 Na da mu moze stati uz rame nego je i bolji

samo prepruka za mate 20 pro

vrhunski mobitel

 

Huawei Mate 20 Pro
13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Jedna za malo zejdbancije na ovaj tmuran dan danas !!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...
saintmarcus9 kaže...

 Najgore je šta Kirin 970 uređaji metu pod sa Samsungom po brzini sučelja i bateriji(pogotovo izraženo sada nakon updatea na EMUI9). Još uvijek je u istom kućanstvu moj bivši S9,bivši OP6 i sadašnji Mate 10 Pro koji mi je i dalje daily driver. 

 

 

 

 

Prosjecan korisnik ce prije primjetiti daleko losiju kameru sto se videa tice na Huaweiu u 4K nego sto ce taj isti korisnik primjetiti razliku u brzini sucelja.

Jednako tako ce isti taj korisnik primjetiti znatno uzi i manje iskoristiv ekran na Huaweiu od prostranog ekrana na Note 9.

 

Ono sto je objektivna prednost Huaweia je brzina punjenja i da si to napisao nitko ti nebi lupao minuse i slozili bi se sa tobom, a ovako samo ispadas neozbiljan.

 A tko si ti da određuješ šta će korisnik prije primjetiti? Mogu ja odgovoriti: ti si niko i ništa.

 

Po čistoj logici,prosječan korisnik,bar ove koje ja znam....razgovaraju na telefonu,šalju poruke,pregledaju instač i fejs,odašalju koji mail ako im je bitno,pregledaju livescore. Ako će prije primjetiti loš 4k video nego responzivnost,tada su majti retardirani IMHO(al i takvih ima i treba im dati šansu za život).

 

Punjenje? Objektivna prednost kome? Isti mi je vrag kako se puni kada baterija,za raztliku od Samsungovih,traje do kraja dana i puni se preko noći. Barem meni,ne izigravam analista ko ti pa da tvrdim da je tako kod većine. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 0:15 (saintmarcus9).
10 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Danas su svi top modeli responzivni i brzi pa cak i jeftini Poco i tu prosjecan korisnik ne osjeti razliku jer se radi o milisekundama, ali su zato kamere jos uvijek nesto gdje ima opipljivih razlika i tu kinezi u koje ubrajam i Huawei ne stoje najbolje.
Fotke su svi savladali, ali video je i dalje mnogima enigma i kinezi tu nisu nivo Applea, Samsunga i Pixela kao i LG-a.
Neki kinezi su malo bolji kao npr. Oneplus pa cak i poneki Xiaomi, a Huawei je tu medju gorima...samo malo detaljnije pojasnjenje moga posta za koji si se uhvatio kao da sam napisao ne znam sta.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Zadnjih mjesec dana trošim bateriju kao lud na Note 9...i stvarno bi sve dao za M20P brzo punjenje. Ovo od Samsunga mi postaje smiješno.

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Prešao danas sa Mate 8 na Mate 20 Pro. Oba su pile, ipak treba pratit trendove pa ići za novijim. Mada imam osjećaj da bi Mate 8 izržao još 3 godine.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Pozdrav, evo smrska sam svoj S7 koji me godinama služio i sad triba kupit novi mobitel, mislim se prvenstveno izmedu mate20pro i s9+,Note9 mi je too much...

Ono što me zanima je: koliko je riješeno to oko zelenila na ekranu kod m20p, odnosno imaju li novije pošiljke uređaja taj problem, kolika je razlika u kvaliteti fotografija između s9+ i mate20pro, te kolika je razlika videa između njih.

Zanima me i može li s9+ uopce u usporedbu s matom ili tek note9

I zanima me može li se prilagodit mate20pro da nema onaj iphone đir di su mi sve aplikacije na homescreenovima nego da na home screenu iman gumb sve aplikacije... ako kuzite sta ocu rec...

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
+gunnerst kaže...

Pozdrav, evo smrska sam svoj S7 koji me godinama služio i sad triba kupit novi mobitel, mislim se prvenstveno izmedu mate20pro i s9+,Note9 mi je too much...

Ono što me zanima je: koliko je riješeno to oko zelenila na ekranu kod m20p, odnosno imaju li novije pošiljke uređaja taj problem, kolika je razlika u kvaliteti fotografija između s9+ i mate20pro, te kolika je razlika videa između njih.

Zanima me i može li s9+ uopce u usporedbu s matom ili tek note9

I zanima me može li se prilagodit mate20pro da nema onaj iphone đir di su mi sve aplikacije na homescreenovima nego da na home screenu iman gumb sve aplikacije... ako kuzite sta ocu rec...

Hvala unaprijed

 A gle,s9+ je sada dosta pala cijena tako da ga se na njušci novog zapakiranog nađe po jako dobroj cijeni. Obadva su top uređaji s kojim nećeš pogriješit. Jedino zbog čega bi ja uzeo mate20 bilo bi zbog baterije i zbog brzog punjenja. Ja osobno nebi Matu zbog zuba(notcha) koji me bode u oči. Odluči sam,nećeš pogriješit što kod uzeo.Ja imam s9+ nekih 5 mjeseci i da mi sad neko daje priliku da ga mjenjam za Matu20 ja se nebih mjenjo.

14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

uzmi mate 20 pro super kamera super baterija brzo punjenje fenomenalno 3d otkljucavnje face notch uopce ne smeta brzina rada fenomenlna BOE ekran top i fingerprint citac ispod ekrana

s9+ je ipak samo malo napucani s8+ tako da ako trenutno oces uzet tehnoloski najnapredniji mobitel uzmi mate 20 pro

ili cekaj s10 plus

 

Huawei Mate 20 Pro
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2019 16:49 (pasko).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
pasko kaže...

uzmi mate 20 pro super kamera super baterija brzo punjenje fenomenalno 3d otkljucavnje face notch uopce ne smeta brzina rada fenomenlna BOE ekran top i fingerprint citac ispod ekrana

s9+ je ipak samo malo napucani s8+ tako da ako trenutno oces uzet tehnoloski najnapredniji mobitel uzmi mate 20 pro

ili cekaj s10 plus

 

 Ja uživam, baš je pila.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

A recite mi sta se tice zastite stakla za njega sta preporucate (matu)

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Huawei Mate 20 Pro
DuMe kaže...

 A gle,s9+ je sada dosta pala cijena tako da ga se na njušci novog zapakiranog nađe po jako dobroj cijeni.

 Mene je sad iznenadilo da u ponudama operatera (A1 i HT, tražili sad u firmi ponude za produženje ugovora) S9+ je skuplji od Mate 20 pro, iako kad pogledaš ono što oni zovu puna cijene uređaja tamo je obrnuto, valjda su mate malo precijenili.

14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

evo ja prije tjedan dana uzeo matu,doduse u njemackoj. Nema zelenila,radi perfektno,notch se da sakrit sto je dobro,sad izgleda kao s9. Brz,baterija traje plus jako brzo puni. Mada sam uzeo 3 bezicna punjaca pa tako nadopunjavam na poslu i kod kuce jer mi se na p10 plus konektor razlabavio i zbog toga sam uzeo matu. Kad trebam brzo punjenje spojim,a ovako dopunjavam po potrebi. Ionako kazu da je bolje puno puta po malo punit nego od 0 do 100,da se onda baterija vise trosi zbog stresa,nezz jel stvarno tako,vidjet cemo s vremenom. Face unlock brz i precizan,cak i u mraku,fingerprint je precizan,al mu treba mrvicu dulje da ocita nego kod fizickih skenera. Fotkao dosta malo i slike su odlicne,snimao nisam,pa javim dojmove.

 

Zasad nemam neke bitne zamjerke osim jedne. Uzeo sam smart case od huaweia i ne radi mi always on display u njoj,tj. radi 10 sec i ugasi se,dok kad je maska otvorena radi normalno. Guglanjem vidim da je to problem koji gotovo svi imaju pa da provjerim jel ovdje netko ima taj problem

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Tako je. Ne radi nego 10ak s. Bez obzira jeli podešen always on ili ne. nekad i nakon otvaranja "poklopca" zna ne radit dobro ekran...ne reagira na "neke" dodire.

 

13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Evo i ja. Ponovo matu sada boe ekran jucer kupljen.  Mobitel je odlican nakon notea 9 i iphonea xs sve su nijanse ali da kazem meni mate odgovara izgledom i u ruci najbolje lezi.. iphone xs je odlican ali ekran tj boje su mi zivlje ma mati i koda je ekran ostriji ,kamera to su sve nijanse koje meni ne znace .. face id radi identicno plus otisak koji je isto precizan.. sve u svemu jako dobar telefon sad do izlaska s10 ovo koristim . Ko ga uzme falit nece

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice