Huawei P20/P20 PRO izdvojena tema

poruka: 686
|
čitano: 264.926
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ajde ne svirajte gluposti uzmite slobodno s9 ili s9+ ako ocete inferiorniji mobitel u vecini stvari osim ekrana...
Kamera neku vecer na adventu u splitu u perivoja p20 pro je razgulio s9 pa sad pastelne boje gluposti ove one pišite negdi di je neka druga tema jer u stvarnoj usporedbi te veceri nas 6 u izboru p20 pro mate 10pro i s9 najbolje slike su daleko bile na p20pro i to je real case scenario navecer..
Moj PC  
6 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
A što tebi znači real case scenario? Da svi stoje na mjestu i čekaju da se opali fotka? Koliko vidim dosta ljudi se ovdje žali na kameru jer očekuju da radi, a ne daje muljave i bezbojne fotke.
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Meni je fotografija odlicna. Neku noc smo sjedili u kafani u drustvu iphonea x s kojim je drug probao opaliti "selfie" i na kraju je za drustvene mreze otisao "selfie" sa p20pro jer je na X-u slika bila pretamna, u tamnom, zatvorenom prostoru slika je bila puno jasnija, svjetlija na p20pro.
Ja za kameru u 6 mj koristenja p20pro zaista nemam zamjerku, tacnije imam jednu zamjerku i ona se odnosi na video u 4k sto nema stabilizacije, al ostalo mi je sve odlicno. Pogotovo kad se uzme u obzir da sam p20pro novog platio 1.200KM, u trenutku kada je s9 kostao nekih 200ak KM vise, a iPhoneX najmanje 50% vise, ja sam sa telefonom prezadovoljan. Godinama sam koristio samo samsung S i Note seriju telefona, ovo mi je prvi Huawei i opcenito prvi brand mobitela koji nije samsung i ni sekunde nisam zazalio.
PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ženi sam nedavno uzeo P20 i sve je relativno ok ali kamera je kurto...

posebno u zatvorenom prostoru, stvarno mi nije jasno da neki ovdje govore kako nemaju zamjerke za kameru i da im je kamera super.

Ajde jos po danu na otvorenom prostoru to cak i nije lose, ali unutarnji prostor je kriminal

 

BTW na sam rad telefona i ostale stvari nema prigovora, brzo punjenje, face unlock, dizajn, kvaliteta izrade...

 

iPhone X  sɪʟᴠᴇʀ
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Koji si mob imao prije kad ti je vau kamera u svim uvijetima na P20 pro? Spominješ selfie da je odličan s njime. Nema gore selfie kamere od huawei selfie kamera. Nema auto focus i sve muti iza osobe, debilana žešća 😁

11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Real case scenario iliti ga na rvatski u stvarnim uvijetima...
U stvarnim uvijetima s9 s9+ nece imat baterije da nesto slikaju pa kad nesto slikaju slike ce bit gore od p20pro eto to je real case scenario...
Meni je apsurdno kako na svakoj temi Huawei mob dode ekipa trubit od Samsungu... Uzmi onda to i šuti ne doc a vidi ja sam kupio j6 plus bolja je slika nego na p20 jer onda ovaj forum kao tehnicki forum nema nekog smisla...
Znaci svi na svijetu recezenti ekipa i eto ja osobno sam se uvjerio da p20 pro je kompletan uredaj izvrstan u svim segmentima pogotovo u kameri između ostalog ali onda dode 2 3 znalaca kako je Samsung u svemu bolji... A zo sto taj samsung ne moze zadnje dvije generacije huaweiju odriješit patike nema veze. Glavno je da Samsung sve radi najbolje.... Dobro je da jos niste poceli usporedbu s s7 ili da mu fali olovka da bude kompletna ovca...
Moj PC  
2 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Bilo bi dobro da stavite slike za usporedbu kada hvalite/kudite neki uređaj u usporedbi sa p20p, pogotovo kada pričate kako su fotke ispale s drugim uređajem bolje/lošije. Ili neke bolje činjenice oko kojih možemo diskutirati.
Ja imam p20p i zadovoljan sam sa kamerom u smislu fotografija, ali videom nisam, na s8+ mi je bio bolji. Nažalost nemam usporedbu videa sa s8+, ali mogu reći da kod videa na p20p imam problema sa autofokusom, pogotovo kod zumiranja se gubi i muti video, što na s8+ nije bio slučaj. Takoder zoom na Samsungu je bio "gladak" a ovdje "trza". Vjerojatno trzanju pridonosi činjenica da mora mijenjati kamere prilikom zumiranja....?
Za fotografiranje, camera mi je odlična, pogotovo mi je dobar night shoot (čak i za ne potpuno mirne fotke) i zoom. Na 3x zoom imam osjećaj da uopće ne gubi se kvaliteta slike (to bi trebao biti optički) a na 5x ipak vidim lošije rezultate (to bi trebao biti hibridni).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
S7 edge sam ranije koristio. Nisam rekao da je selfie kamera Vau, nijedan telefon nema Vau kameru al je sigurno rame uz rame sa ostalim mobitelima tog ranga, i to sa telefonima koji su i do 50% skuplji od navedenog uredjaja.
PSN Tokioplastic292
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
LordSnow kaže...
S7 edge sam ranije koristio. Nisam rekao da je selfie kamera Vau, nijedan telefon nema Vau kameru al je sigurno rame uz rame sa ostalim mobitelima tog ranga, i to sa telefonima koji su i do 50% skuplji od navedenog uredjaja.

 Isprobaj selfie i glavnu kameru od Googla Pixela 2 pa ćeš vjeruj mi brzo promijenit mišljenje a to mogu potvrditi svi na forumu koji su ga imali .Pixel je što se tiče kamere i glatkoće rada neki drugi svijet iako ima sada već stari Snapdragon 835.. ako tako dobro radi on kako tek radi Pixel 3 s Snapom 845 i još boljom kamerom.  Huawei ima samo dobar marketing, iskače gotovo iz paštete. Stalno ga reklamiraju na tv... 

12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ne znam za pixele, uzivo sam imao priliku porediti kameru sa s8, s9, iphone X... Za pixel 2 sam citao testove poredenja kamere i primjere slika sa p20pro i nisam naisao na neki test u kojem pixel razvalio p20pro, (al to je vjerovatno, sto su jedan ili dva forumasa ovdje iz pouzdanih izvora otkrili da je huawei platio svakog moguceg recenzenta na planeti). A uostalom niko nije ni rekao da huawei ima najbolju kameru na svijetu, al da je u cjelini odlicno zaokruzen telefon, sa odlicnom baterijom, displayom, kamerom i vise nego dobrom cijenom to mu niko ne moze sporiti.
PSN Tokioplastic292
9 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

P20 PRO - odlican uređaj, prošao sam od Samsunga sve S serije do S8 od tad sam koristio LG G-Seriu 4,5,6 i od prije pola godine P20 PRO.
Od svega LG G4 je imao savršenu kameru, problem što LG-G seria ima problema sa Burn display-om i crkavanjem maticnih, stvarno je bilo previše za te top modele.
Možda me to samo tako zapalo...

Da iskomentiram hm... nemam šta i bezazleno je uopce stavljati u kontekst sa Samsungom ili sl. uredajima.
Fotografija mu je realna i u low-light uvjetima daje max iskoristivo, možda je teška riječ ali DSLR i mirorless aparati sa kojima i radim teško da u nekim uvjetima izvuku bolje.

Fotografiranje nije samo uzeti i smile :) klik klik... low-light uvjeti su otežani, ekspozicija je na minimum a sve to pridonosi hoce li fotka biti ok ili ne... Po danu je besprijekoran TOP
Ali sveukupno od fluidnosti/brzine a da ne spominjem trajanje baterije, teško da se može uspoređivat sa svakim ovdje navedenim uređajima.
Svi imaju svoje prednosti, po meni najviše zaokruženo i spojeno u cijelinu je P20 PRO

LP ;)

AMD Ryzen™ R7
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ivan27 kaže...
LordSnow kaže...
S7 edge sam ranije koristio. Nisam rekao da je selfie kamera Vau, nijedan telefon nema Vau kameru al je sigurno rame uz rame sa ostalim mobitelima tog ranga, i to sa telefonima koji su i do 50% skuplji od navedenog uredjaja.

 Isprobaj selfie i glavnu kameru od Googla Pixela 2 pa ćeš vjeruj mi brzo promijenit mišljenje a to mogu potvrditi svi na forumu koji su ga imali .Pixel je što se tiče kamere i glatkoće rada neki drugi svijet iako ima sada već stari Snapdragon 835.. ako tako dobro radi on kako tek radi Pixel 3 s Snapom 845 i još boljom kamerom.  Huawei ima samo dobar marketing, iskače gotovo iz paštete. Stalno ga reklamiraju na tv... 

LordSnow kaže...
Ne znam za pixele, uzivo sam imao priliku porediti kameru sa s8, s9, iphone X... Za pixel 2 sam citao testove poredenja kamere i primjere slika sa p20pro i nisam naisao na neki test u kojem pixel razvalio p20pro, (al to je vjerovatno, sto su jedan ili dva forumasa ovdje iz pouzdanih izvora otkrili da je huawei platio svakog moguceg recenzenta na planeti). A uostalom niko nije ni rekao da huawei ima najbolju kameru na svijetu, al da je u cjelini odlicno zaokruzen telefon, sa odlicnom baterijom, displayom, kamerom i vise nego dobrom cijenom to mu niko ne moze sporiti.

U kontekstu kvalitete slike, uvijek sam bio iznimno zadovoljan i sa HTC DHD gadgetom, sa Samsung GN II kao i sa iPhone 6 Plus, a da o iPhone Xs Max ne spominjem! 

Ono što mene više žulja je design samog gadgeta 

Nisam imao u ruci niti jedan PIXEL uživo da mogu komentirati iz prve ruke, ali opet i ipak svejedno, svoj stav opravdavam da sam ih sve mogao dobro vidjeti na slikama! 

Huawei sam skorom ako ne i svaki imao fizički u rukama, i mogu kazati da su dizajnerski nemjerljivo ljepši od bilo kojeg PIXEL gadgeta. 

Ukusi su individualna stvar i nebi trebali biti podložni marketingu podmazanom sponzorskim dogovaranjima, oa obzirom je opće poznata činjenica da su YouTuberi potkupljiva kasta, ne vidim smislenog razloga vjerovati nekima od njih uopće! 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ajmo sad pixel ima bolju kameru p20 pro je pastela... A onda opet u krug Samsung ima amoled .. pa iza mozemo o tome kako cubot ima 6000mah bateriju koja je veca od one u p20 i p20pro...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ne znam cemu toliko spustanje P20p,mobitel je zaista odlican.I ja sam do prije nekog vremena govorio da nema boljeg od samsunga dok si Huawei nisam kupio.Svi govore kamera ovo ono kod Huawei a nitko ne govori koliko je baterija od samsunga losa,ili da je ocitavanje lica katastrofalno a usudim se reci da je i otisak prsta bolji kod Huawei.E sada sto jos nitko nije rekao a pljuje po mobu cemu ova tema zapravo ne sluzi ali ok,koliko cete platiti novi S10 kada izadje a koliko novi Huawei?
Dali je tih 200 eura razlike isplativo?dali je taj S10 uistinu toliko bolji? Ja mislim da ne,jer ono sto se vise plati je samo ime.A sto je vec netko prije u temi napisao,svaki mobitel ima svoje mane i vrline.Zato se ljudi moje ne hvatajte oko 1 pixela na kameri .
A ovako mozemo u nedogled kao u prvom razredu osnovne:Moj je tata jaci od tvog tate

mac
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Pusti to uvijek ima ovaca jer im nesto fali a to je trava za zvakanje, za novce je p20 odlican mobitel.
P20PRO je za svoj cijenovni rang stavio u kos cijelu konkurenciju ove godine njegova konkurencija nije pixel 3 nije note 9 to je vec konkurencija za mate 20pro.
Njegova konkurencija je oneplus xiaomi mi8 s9 s9+ sony xz a navedeni p20 pro cjelokupno gledano sve njih jede za dorucak u cijelokupnom iskustvu...
Tako da sorry ali neki likovi ode valjaju gluposti ili su trollovi....
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO
I onda ti valjaš gluposti navodom da P20 Pro jede ove navedene za doručak. Ne, svaki od navedenih ima prednosti koje drugi nema i na korisniku je da odredi što točno želi i je li spreman dati toliko novaca. Jer za neke osobe P20 uopće nije mob za njih, dok Galaxy jest. I obratno. Sve ovisi o kriterijima.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
zuper kaže...
I onda ti valjaš gluposti navodom da P20 Pro jede ove navedene za doručak. Ne, svaki od navedenih ima prednosti koje drugi nema i na korisniku je da odredi što točno želi i je li spreman dati toliko novaca. Jer za neke osobe P20 uopće nije mob za njih, dok Galaxy jest. I obratno. Sve ovisi o kriterijima.

 

P20Pro definitivno ima najbolju kameru u svijetu smartphonea trenutno. Jednostavno mobitel ima duplo veći senzor od svih ostalih (osim Mate 20 Pro) i to mu daje ogromnu prednost što se tiče kamere, ne znam zašto ostali nisu takav senzor integrirali...

 

Što se tiče ostalih stvari, pa prilično dobro zaokružen flagship... Sve štima, od procesora, ekrana, a kamera i baterija su mu tip top... za 4500kn koliko trenutno košta to je sasvim sigurno best buy flagship... kome se da nek daje 1000 eura za mate 20 pro ili note 9... 

 

što se tiče galaxya s9 i s9+, najviše im zamjeram bateriju, a i kamera nije na razini p20pro, iako je isto vrhunska...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 13:40 (lllnuclearlll).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ja sam lijepo napisao da cjelokupno zaokruzeno gledajuci sve komponente ukljucuju i i cijenu p20 i p20 pro ubijaju konkurenciju (honor im nije konkurencija obzirom da je ista firma) ali Samsunga HTC LG Sony ubijaju u pojam. Jer ako meni iko rece da je s9 flagship ja cu mu kazat da nije jer dzabe mu sve kad je u podne baterija mrtva... Dzabe mu ekran kamera ovo ono kad je cigla. Ali ne kuzim zasto na ovoj temi pricamo o s9 kad bi to trebalo bit u svojoj temi ali tamo da nesto tako napisem vjerojatno bi bio proglasen ovcom i neznalicom...
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Horatio_Hornblower kaže...
Ja sam lijepo napisao da cjelokupno zaokruzeno gledajuci sve komponente ukljucuju i i cijenu p20 i p20 pro ubijaju konkurenciju (honor im nije konkurencija obzirom da je ista firma) ali Samsunga HTC LG Sony ubijaju u pojam. Jer ako meni iko rece da je s9 flagship ja cu mu kazat da nije jer dzabe mu sve kad je u podne baterija mrtva... Dzabe mu ekran kamera ovo ono kad je cigla. Ali ne kuzim zasto na ovoj temi pricamo o s9 kad bi to trebalo bit u svojoj temi ali tamo da nesto tako napisem vjerojatno bi bio proglasen ovcom i neznalicom...

 Stvarno ubijaju. Da mi je samo znati sa kojeg pogleda haha

Svi su ti uređaji tu negdje. U zadnje 4 godine imam na Njuški cca 50ak prodanih mobitela, dakle vjerojatno više nego što si ti ikada držao u rukama. Meni najviše paše Samsung S linija. To ne znači da mi je Huawei P linija loša. Meni baterija na S9 izdrži cijeli dan bez nekih problema. Ako koristim navigaciju, imam punjač u autu. S9 mi više služi kao multimedia i zabavni mob. Za posao imam A3 DS.

Kamere su isto tu negdje. Daleko je to od profi DSLR aparata.

Po tvom načinu pisanja bih rekao da si neki uživljeni klinjo koji si je uzeo svoj prvi flagship i to na pretplatu, i sada je taj uređaj postao tvoj smisao života. Ohladi cowboy 

12 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Neda mi se postavljat slike, ali onaj ko zna barem malo o fotografiji... sa ovim mobitelom moze cudo postic. 

 

 

Doso je Android 9... Jeste ga svi dobili ? kakav vam je ? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Meni nije. Koliko sam vidio po tablici u europu dolazi 28.12.? To je službeno, znam da se moze flashat, ali mi se ne da s tim zezati...
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Onaj tko zna za što 90% ljudi koristi fotoaparat na mobitelu zna da je software na P20P za k. Koliko ljudi radi statične fotke? Već sam napisao da P20P ne može u stanu uhvatiti čovjeka dok sporo hoda. Jad i bijeda. Mobitel je dobar. Čak i odličan. Ali kamera za consumer upotrebu je očaj.
16 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Def najbolja kamera ako slikas mirne scene ili frendove koji stoje i cekaju na fotku. 

Za situacije u kojima moras uraditi brzinski point and shoot je uzas ali ne moze se ni ocekivati od ovolikog senzora da slika munjevito kao senzor na npr. s9+ ili pixelu. Da im je postprocesing mogao biti bolji je ali tako je kako je. 

Kakav je Huawei bio prije godinu dvije i sada za ocekivati je da ce buduci update-i donijeti poboljsanja.

 

Ja mislim da necu ici na Adroid 9, koliko sam vidio ne dozvoljava third party appse koje vrse snimanje telefonskih razgovora, sto je meni veoma bitno pa tako da mi valja jedno vrijeme ostati na Oreu 

 
1 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ja ne znam od kud ti takvo iskustvo, ja slikam po stanu djecu koja skaču dok je vani noć i ako je rasvjeta dovoljna da se vidi unutra, dovoljno je i da fotke ne budu mutne.
Ako imaš kakav primjerak takve fotografije, slobodno tu podjeli.
Također ako imas fotku sa drugom kamerom koja ispada čišća u tom trenutku, daj i to postaj.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 22:00 (Dan1234567890).
9 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Evo jedne fotke sa P20 PRO iz ruke slikano u setnji... Sve AUTO

Oni koji znaju malo o fotografiji znat ce o cemu pricam... 

Samo za razliku ovo isto da sam napravio sa fullframe DSLR ili mirorles aparatom sa ovim postavkama sa stabilizacijom vjerujte nebi ovako ispalo, sad toliko o tome sto je zamuceno i neispravno.

Statika, sport, portret, pejsaži, nocni uvjeti, ljudi slikajte ali sve nosi svoje kako kad šta... 

Al neda mi se zamarati u ovoj temi ko je imao više mobitela i sl, jer vec sam rekao a ponavljam se da svi imaju neke prednosti i mane, nekom leži ovaj nekom onaj, sve je to u redu. Ocu samo reci da za cijenu od 4500kn uredaj ima dosta to sve izbalansirano za naprednog korisnika. Žao mi je samo što fotka se malo uništi preko ovog forumskog stavljanja al eto i to mora biti...

Evo link org... Link

AMD Ryzen™ R7
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 23:29 (Extrime).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Pozdrav  Da li tko zna kako riješiti problem. Imam p20 lite I otkad sam ga kupio ima gornje i donje rubove crvene. U početku sam mislio pustit to ali već lagano smeta  I animacije su ubrzane, zapravo nema ih. Recimo kad idem pomaknuti na desnu stranu na desktopu onako se odjednom prebaci bez animacije. Usporio sam animacije u developer modu ali isto je. Eto ako ko zna, hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Jel ti upaljen neki battery saving mode? Loša je slika koju si stavio pa ne vidim ikone...
13 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Isključen je štednja baterije

 

Ovako je u kameri. Ugl u svim aplikacijama je tako. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 19:03 (markot).
16 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Sinoc sam sa rajom ufotkao par slika u jednom pubu i moram reci da sam razocaran sa kvalitetom slika u prosjecno losim uvjetima osvjetljenja.

Ne znam kakva je situacija kod vas ali kod mene je vecina slika kada je osvjetljenje losije poprilicno losa. 

Prije sam imao Galaxy s7 edge i moram priznati da su mi slike u istome pubu bile primjetno bolje i ljepse. 

Evo tri fotke pa procjenite sami. Posljednja fotka je slikana night modom pa djeluje kao malo bolja. 

Takodje stajali smo pokraj lampe na zidu pa smo bilo fino osvijetljeni i po mom misljenju fotke su trebale biti bolje ali eto tako je kako je.

Danas sam malo citao i navodno kada se ukljuci master AI hdr mod bude ukljucen po defaultu pa cu pokusati opet upiknuti par slika sa njim da vidim ima li nekih poboljsanja.

Rezolucija koristena je 10Mpix, onaj njegov defaultni mod.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO

Jel sad bolje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 16:27 (lllnuclearlll).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice