Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 549.360
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

 

Ovog lika najvise cijenim sto se recenzija tice.

Taj sigurno nije sponzoriran.

 

 

Sto se tice boja na P30 PRO, meni najbolje izgleda u ovoj sivo/crnoj kombinaciji.

Na ostalim bojama obrub modula kamere mi nekako jeftino izgleda dok se na sivoj to ne primjeti.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Evo jedna mala usporedba detalja kod CROP-a sa slika koje je stavio R36.

Zelio sam vidjeti ima li benefita veceg senzora naspram manjeg.

Huawei P30 PRO ima dosta veci senzor nego Note 9, ali na detaljima se to ne vidi.

Koliko vidim Note 9 unatoc manjem senzoru ima vise detalja.

 

Ovo je u svakodnevici naravno nebitno i tako nitko ionako ne gleda slike, ali ipak je interesantno znati da veci senzor nije (uvijek) preduvjet za detaljnije fotke.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
love2ml86 kaže...
zabranjeniples kaže...
love2ml86 kaže...
zabranjeniples kaže...
Huawei ima IR senzor, koji mwni osobno savršeno koristi, a nema ga nitko drugi.

 

 Xiaomi?

 Ni blizu Huawei-ovog.

U kom smislu?

 U smislu da mi se ovaj na huaweiu do sada pokazao preciznijim i bolji app u svakom smislu.

Takav app ne radi na Xiaomiu, barem ga ja nisam uspio nac.

Mozes spojit bilo koji uređaj u HR, dok vamo ne mozes.

Jednako kvalitetnu stvar je imao LG, dok nije izbacio port.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Sestra uzela P30 pro kako mora imati najbolju kameru uvijek. Stiglo danas.

Predugačak mobitel svakako.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 22:20 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Evo moja recenzija P30 Pro.

 

Dizajn - meni osobno pun pogodak s ovom kapljicom na sredini. Također ima najmanji razmak između rubova i ekrana ako ga upoređujemo s konkurencijom tj Iphoneom i Samsungom. Sklizak je za popizdit tako da sam isti dan otišao po običnu silikonsku prozirnu masku. Meni ne smeta ovaj edge zaslon, a i nije toliko zakrivljen da bi stvarao probleme u upotrebi. Iza su 4 kamere korektno složene.

Uzeo sam crnog i meni je ok.

 

Biometrija i sigurnost -  P30 Pro nema 3D otključavanje što je i logično jer bio onda trebao imat notch s prednje strane umjesto kapljice., ali bez obzira na to otključavanje licem je instant brzo. Također čim su neki mračni uvjeti, neće prepoznat lice što je logično. Zato parlaleno možeš koristit otključavanje putem senzora otiska prsta i otključavanje licem.

Senzor otiska prsta radi brzo i dobro, tako da se nema što bunit. Dolazi nova nadogradnja koja poboljšava senzor otiska prsta (brzinu i preciznost). 

Pojedinic su rekli da je mana što nema 3D otključavanje - poanta je priče da ne možeš i ovce ili novce. Ili ćeš dobit dizajn (kapljicu) ili sigurnost (notch). Ja sam ipak na strani dizajna. Na kraju krajeva tu je senzor otiska prsta tako da je sigurnost zajamčena.

 

Zaslon - koliko čujem da je zaslon od Samsunga. Očito su se opametili na grešci zvanoj LG i M20P. Zaslon je OLED 398ppi...Full Hd i mogu reći da bi to stavio pod manu. Volio bi da je 4K ali tako je kako je. Da ne filozofiram...čim zaslon radi Samsung mora da je dobar. Također moram reći da prevladavaju hladniji tonovi, pa je na zaslonu bijela boja stvarno bijela boja a ne žučkasta.

Možeš namjesit pod postavkama zaslona : normalno, životopisno. Ja sam stavio životopisno - zadano (pa je bijelo) a da sam stavio životopisno - toplo (bijela boja bi mi bila žučkasta).

 

Hardware - Kirin 980, 7nm - koji se vrti i na M20 Pro. Ja sam uzeo P30 Pro s 128GB i samim time imam 6GB rama. 256GB ima 8GB rama. Nemam tu šta puno filozofirat. Jako je štedljiv što se tiće baterije, nema pregrijavanja, štekanja i sl. Sve radi bez greške.

 

SoftwareEMUI je meni sjeo, tako da nemam nikavih problema na prilagodbu. Moram reći da su njihove ikone ružne, ali imaš Huawei teme aplikaciju pa sam si skinuo temu koja mi odgovara. Bitno da ima normalan status bar koji možeš namjestit prema svojim potrebama. Opcija "postavke" je također razumno složena....sve se namjesti bez beda. Čekam da dođe nadogradnja AOD koja će pokazivat aplikacije trečih strana tako da će mi to biti top. To mi je na Samsungu oduvijek bilo odlično., pa je lijepo što će takvu funkciju imat i Huawei. 

Moram reći da je EMUI najbrži software kojeg sam koristio. Jednostavno brže otvara aplikacije i kad se paralelno uzme drugi mobitel to postaje primjetno. Do sad sam uvijek stavljao animacije na svim mobitelima s X1 na X0.5 ali na ovome nema potrebe jer je stvarno brz. Korstim geste i taj način kretanja po mobu mi odgovara. Geste su odlično složene.

Ne vidim ni jedan konkretna razlog zašto bi nekom EMUI bio porblema jer se stvarno sve da namjestit.

 

Kamera - već sam sve rekao stranicu, dvije prije. I dalje tvrdim da je kamera naspram Note 9 podjednaka osim u zoom-u i AI. Sve zavisi tko što voli. Na P30 Pro ćeš dobit realne boje na slici tj ono što vidiš, ali će ponekad biti manje atraktivne. Kod Note 9 ćeš dobit zasičenije boje a samim time slika izgleda atraktivno. Ja koristim AI i ovisi kako to AI složi. Ali mogu slobodno reći da je AI manje agresivan na P30 Pro nego na ostalim prošlim Huawei modelima. Ponavljam da čekam update koji poboljšava kameru - koliko čitam baš taj AI i pogađanje scena. Možda stvarno slože da budu ipak malo zasičenije boje.

Video snimanje - poboljšano naspram M20 Pro i više nema da se po rubovima slika razljeva. Snimam u 4k 30fps. Moram naglasit da se ti hladniji tonovi odnose i na video snimanje pa će slika biti realna a manje atraktivna. Slobodno mogu reći da pokušavaju složit software kamre kao na Pixelima...

Selfi kamera - iznenađenje - u određenim situacijama jednaka ili bolja od Note 9. 

 

Baterija - po meni najbolja baterija i punjenje današnjice. Em traje dugo : na 50% imam 3:50min Sot-a s tim da su mi uključeni mobilni podaci (4G), GPS, bluetooth - povezan konstantno s satom, i sve ostale aplikacije (gmail, whats app, instagram, pozivi, poruke). Što god radio, nema šasne da je netko može iscjedit do kraja od 07:00h do 22:00h navečer., osim ako igra igrice.

Punjenje fascinantno. Za oko 1h vremena od 0-100%. Kupio sam si brzi Huawei auto punjač - 22W, kao i bežični Huawei punjač - čekam da mi dođe iz Kine.

 

Zaključak -  napokon sam zadovoljan Huaweiem., naspram problema s M20P i njegovim zaslonom. Mogu reći da su P30 Pro najveće prednosti : Baterija, brzo punjenje, zoom, brzina emui-a.

U svakom slučaju kompletan mob ne postoji i kod svakog moraš imat kompromis. Moj kompromis je Full HD ekran, a sve ostalo mi odgovara.

Dobio sam ga za 4560kn + sat i mislim da je to stvarno korektna cijena za taj uređaj. Toliko od mene. Za bilo kakva pitanja sam tu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:34 (R36).
 
9 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...

Zaključak napokon sam zadovoljan Huaweiem

 

Najjači si

 

Sry, morao sam

 

Nego, daj mi reci, imao si M20P, jel primjetna razlika u brzini između P30P i M20P, svakodnevno korištenje (pokretanje aplikacija, instaliranje, brisanje itd.)?

Mislim i M20P je brutalno brz.

8 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Isto je brzo.
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
zvonac kaže...
R36 kaže...

Zaključak napokon sam zadovoljan Huaweiem

 

Najjači si

 

Sry, morao sam

 

Nego, daj mi reci, imao si M20P, jel primjetna razlika u brzini između P30P i M20P, svakodnevno korištenje (pokretanje aplikacija, instaliranje, brisanje itd.)?

Mislim i M20P je brutalno brz.

 

 

Ne primjeti se razlika jer su i jedan i drugi stvarno brzi.

11 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Android stock, Oxygen OS i sada EMUI 9 su svi integrirani u kernel OS-a i naravno da su najbrzi trenutno sto se Android OS-a tice

 

ostali proizvodaci bi se takoder trebali potruditi i napraviti 100% kernel integraciju, tako da ne moramo vise raspravljati tko ima najbrzi i najresponzivniji "skin" 

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Huawei P30 Pro kamera u uvjetima umjetnog svjetla je totalno pogubljena. Grozni skin tonovi, urnebesni white balance i saturacija slikovnice za djecu. Nije do hardwarea. 

Ugroženi su ko Canon sa crvenom bojom, ali idu i dalje sa color shiftom u crveno.

 

Uspoređivano sa S10 koji je i dalje puno bliže true to life. 

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Vezano za brzinu rada, mislim da je to kod svih top modela ok i da se vece razlike osjete kod onih mid range mobitela i pogotovo onih baznih.
Ja sam imao i Huawei i Oneplus, Samsung, iPhone X i svi su mi bili zadovoljavajuce brzi odnosno niti jedan mi nije bio nesto pretjerano los...vaznije mi je da OS izgleda lijepo u stock verziji nego da je milisekundu brzi, a Samsung je trenutno najbolji sto se tice brzine OS i samog dizajna sucelja.
 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Vezano za brzinu rada, mislim da je to kod svih top modela ok i da se vece razlike osjete kod onih mid range mobitela i pogotovo onih baznih.
Ja sam imao i Huawei i Oneplus, Samsung, iPhone X i svi su mi bili zadovoljavajuce brzi odnosno niti jedan mi nije bio nesto pretjerano los...vaznije mi je da OS izgleda lijepo u stock verziji nego da je milisekundu brzi, a Samsung je trenutno najbolji sto se tice brzine OS i samog dizajna sucelja.

 ne pricamo o brzini skrolanja gore dolje po meniju ili browseri i slicno, govorimo o brzini poziva i loada aplikacija i komandi, tipa save, share fotke, datoteke, poziva bilo koje aplikacije i njezinog loada

 

Androdi je Linux kernele, koji radi preko java virtual masine, i ako "skin" nije 100% integriran u kernel, ne moze biti ni blizu brz kao ovi koji jesu to napravili, naravno to vecina korisnika nece nikada previse primjetiti, ali mi nismo vecina korisnika

 

sam izgled, opcije i sucelje OS-a je stvar ukusa i o tome ne vrijedi raspravljati, meni recimo niti jedan nije ni blizu Oxygenu, to je jednostavno savrsenstvo customizacije

8 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Sad kad sam cuo da netko tvrdi da Samsung ima najbrze sucelje, siguran sam da se vece cudo nece dogoditi barem do Uskrsa.

12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Uvjeti umjetnog svjetla.

https://flic.kr/s/aHskQoggRp

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Huawei od Kirina 970(sa EMUI9) su brzi i responzivniji od 10tki. 980 kirini su osjetnija razlika naspram novih desetki. Moja sestra šta ne pati na to primijeti. Govorim o general useu tu.

A sada na meni bitne igre. (nema baš 3d grafike,strategije)

Probao sam dve,loadom intenzivnije igre(Vikings War of clans,Thrones)pokrenuti na P30P i Samsungu i dere ga Huawei ko mačku u obje. Kao i po fluidnosti unutar igre
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
saintmarcus9 kaže...
Huawei od Kirina 970(sa EMUI9) su brzi i responzivniji od 10tki. 980 kirini su osjetnija razlika naspram novih desetki. Moja sestra šta ne pati na to primijeti. Govorim o general useu tu.

A sada na meni bitne igre. (nema baš 3d grafike,strategije)

Probao sam dve,loadom intenzivnije igre(Vikings War of clans,Thrones)pokrenuti na P30P i Samsungu i dere ga Huawei ko mačku u obje. Kao i po fluidnosti unutar igre

Natavno na ovo tvoje...

 

Kaže kolega : 

 

Radio onaj Techutopia Throttling test i nakon 10min Kirin(cpu+gpu) jede novog Exynosa za doručak. Toliko o geekbenchu.

 

Laže on, lažem ja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 11:58 (R36).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Update koji uključuje podršku za 3rd party aplikacije na AOD, te neka poboljšanja na području kamere je već dostupan ako ga želite instalirati preko HiSuite-a:

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/. (Ja sam na T-comu i nije mi bio dostupan prije tjedan dana kada su ga pustili otprilike pa sam ga na ovaj način instalirao).

 

Ima stvarno poboljšanja i na području kamere sa ovim update-om. Na automatskim postavkama dok je uključen AI se pogotovo primjete poboljšanja, konkretno sam primjetio kada se slika po noći(lens flare puno manje izražen).

 

Meni je ovo prvi Huawei uređaj, dosad sam koristio samo samsung S serije od S6. Pošto mi je firma uzela mob odlučio sam da bi se mogao switchati na Huawei(išao sam logikom ko ga j**e i ako ne valja jer ga ne plaćam ja :D ) i moram priznat da sam za sad stvarno zadovoljan jako. Neću govorit da je nešto najbolje dosad, ubojica samsunga i ostale gluposti, možda ubuduće opet uzmem Samsungov flagship ali prvi dojmovi su za sad super.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 12:56 (robradic).
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
robradic kaže...

Update koji uključuje podršku za 3rd party aplikacije na AOD, te neka poboljšanja na području kamere je već dostupan ako ga želite instalirati preko HiSuite-a:

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/. (Ja sam na T-comu i nije mi bio dostupan prije tjedan dana kada su ga pustili otprilike pa sam ga na ovaj način instalirao).

 

Ima stvarno poboljšanja i na području kamere sa ovim update-om. Na automatskim postavkama dok je uključen AI se pogotovo primjete poboljšanja, konkretno sam primjetio kada se slika po noći(lens flare puno manje izražen).

 

Meni je ovo prvi Huawei uređaj, dosad sam koristio samo samsung S serije od S6. Pošto mi je firma uzela mob odlučio sam da bi se mogao switchati na Huawei(išao sam logikom ko ga j**e i ako ne valja jer ga ne plaćam ja :D ) i moram priznat da sam za sad stvarno zadovoljan jako. Neću govorit da je nešto najbolje dosad, ubojica samsunga i ostale gluposti, možda ubuduće opet uzmem Samsungov flagship ali prvi dojmovi su za sad super.

 Koelga...dužan sam ti . Nisam znao da ga se tako može instalirat.

6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Vezano za brzinu rada, mislim da je to kod svih top modela ok i da se vece razlike osjete kod onih mid range mobitela i pogotovo onih baznih.
Ja sam imao i Huawei i Oneplus, Samsung, iPhone X i svi su mi bili zadovoljavajuce brzi odnosno niti jedan mi nije bio nesto pretjerano los...vaznije mi je da OS izgleda lijepo u stock verziji nego da je milisekundu brzi, a Samsung je trenutno najbolji sto se tice brzine OS i samog dizajna sucelja.

Zar nije Oxygen OS trenutno najbrži?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Ma ništa, tu smo da djelimo iskustva. :) 

Iskreno mi se sviđa ta mogućnost instalacije sistemsih updatea preko HiSuite, odnosno da se ne ovisi o operaterima (nikad mi nije bilo jasno zašto neki dobivaju update kasnije od drugih i to me malo živciralo) i ako nastave i dalje pružat tu podršku, a koliko sam skužio hoće mislim da ću nastavit s tim načinom update-anja sustava.

 

Btw. da ne sklapam novu poruku dodat ću ovo još samo. Ukoliko ima ljudi koji se bave sa AI, konkretno Deep learningom i neuronskim mrežama, isplati Vam se kao firmi ili pojedincu uložit u ovaj uređaj. Čisto zbog zoom-a i uvjeta slabijeg osvjetljenja. Na trenutnom modelu koji koristimo u firmi za Object(person) detection smo dobili konačni mAP(mean average precision) veći za 9% što nije mala razlika. Model koji smo prije toga trenirali je koristio slike i sa S9+ i IPhone X i P20Pro.

Eto malo je možda offtopic al nekom će možda biti bitno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 14:24 (robradic).
5 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

dobar tip za HiSuite, da se ne treba cekat update 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Da to je točno,sustained testovi pod loadom odlaze na stranu Kirina 980. Ali mi nije jasno kakve veze to ima sa UI experiencem.

Ovo sa frame dropovima unutar UIa/appova je više vezano uz optimizaciju os-a i schedulera. Schedulera koji je i dalje rak rana Samsunga i Exynosa.

I tu bi završio, ovo nije Sammy tema :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 15:54 (saintmarcus9).
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
:)
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Došla danas zvijerka, a odmah došla i naručena maskica

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Tako je...

Nisam ni glasao jer sam znao da je najmanje zasićenja slika P30 Pro.

 

To je činjenično stanje : ekipa voli zasićenije slike i tu nema pomoći.

Pa ne bi ova Instagram populacija koristila toliko filtera na svakoj slici, da preferiraju realne slike.

 

Na svakom takvom blind testu će pobjediti mob koji ima takve slike.

14 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Evo dobio sam jučer čim sam raspakirao uređaj OTA update na firmware 9.1.0.124 - od A1 uređaj.

 

Mob je stvarno velik, ali je uzak pa se može normalno držat u ruci, bez maskice mi ga je apsolutno nezamislivo koristiti, sklizak je do bola, sad se još jedino moram naučiti na zaobljeni zaslon, to će mi biti najteže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...

Tako je...

Nisam ni glasao jer sam znao da je najmanje zasićenja slika P30 Pro.

 

To je činjenično stanje : ekipa voli zasićenije slike i tu nema pomoći.

Pa ne bi ova Instagram populacija koristila toliko filtera na svakoj slici, da preferiraju realne slike.

 

Na svakom takvom blind testu će pobjediti mob koji ima takve slike.

 Samsung najvise zasiti sliku. 

 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...

Evo dobio sam jučer čim sam raspakirao uređaj OTA update na firmware 9.1.0.124 - od A1 uređaj.

 

Mob je stvarno velik, ali je uzak pa se može normalno držat u ruci, bez maskice mi ga je apsolutno nezamislivo koristiti, sklizak je do bola, sad se još jedino moram naučiti na zaobljeni zaslon, to će mi biti najteže.

Otprije desetak dana sam vlasnik Mate 20 Pro koji je s P30 Pro usporediv i po veličini, i po skliskosti, a i po zakrivljenosti ekrana.

 

S ovim o skliskosti se slažem... Bez maskice ne bi bilo šanse koristiti ga bez straha da će ispasti i da će ga vrag odnijeti. 

 

Veličina je OK, čak i za mene s poprilično kratkim prstima.

 

Što se tiče zaobljenosti, brzo ćeš se naviknuti. Osobno nikad prije nisam imao telefon sa zaobljenim ekranom i nakon dva-tri dana sam se potpuno naviknuo na njega. Ne tvrdim da će kod svakoga to biti slučaj, ali meni osobno zaobljenost ne predstavlja nikakav ergonomski problem. S druge strane, zaobljenost uzrokuje nešto što nisam očekivao (a zapravo je potpuno logično). Naime, prilikom čitanja teksta ili pregledavanja slika, dogodi se da isti budu iskrivljeni zajedno s rubovima ekrana i to je nešto što traži određeno navikavanje.

 

 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Veli ovako:

1. Skinut sa punjača 19:00

2. Uključeni svi standardni servisi, Wifi, 4G, GPS, fejsbuki i 100 IM-a, AOD....

3. Povremeno odgovaranje na IM poruke, fejs notifikacije itd...

4. 23:25 baterija.je.na 98%

 

Ajd valjda je zbog veće baterije, ali zamzungi u standbyu troše daleko više.

 

Kako su ostali kinezi po tom pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice