Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 546.212
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...
digitall kaže...

stigao 153 ota update

btw ja imam redovito 8 sati sot ili vise

 Meni još ništa nije došlo

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/

 

skini si ovu aplikaciju, pa instaliraj preko kompa update

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Mitohondri kaže...
thebatman kaže...
digitall kaže...

stigao 153 ota update

btw ja imam redovito 8 sati sot ili vise

 Meni još ništa nije došlo

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/

 

skini si ovu aplikaciju, pa instaliraj preko kompa update

 

 

Zasto bi preko compa bilo ako nema ni preko moba...ja imam Hi Suite na compu i nema update jos...i dalje na 124.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Mitohondri kaže...
thebatman kaže...
digitall kaže...

stigao 153 ota update

btw ja imam redovito 8 sati sot ili vise

 Meni još ništa nije došlo

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/

 

skini si ovu aplikaciju, pa instaliraj preko kompa update

 

 

Zasto bi preko compa bilo ako nema ni preko moba...ja imam Hi Suite na compu i nema update jos...i dalje na 124.

ne znam zasto ti ne pokazuje, meni je update na kompu, dok na mobitelu ga nema

 

i to 153 update

 

isto je moguce da ti na mob dolazi kada operater dozvoli, a preko kompa odmah kada je dostupan na Huawei serveru za nasu regiju

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 11:52 (Mitohondri).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Jucer sam gledao izlozbene primjerke u tele 2 i bili su na 153 tako da ne vjerujem ni da je do operatera...meni nema update ni preko hi suite, a ni na samom mobu.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Jucer sam gledao izlozbene primjerke u tele 2 i bili su na 153 tako da ne vjerujem ni da je do operatera...meni nema update ni preko hi suite, a ni na samom mobu.

moj je od HT-a i nije bio update na mobu, dok na HiSuite ima

 

nije problem, pojavit ce ti se danas/sutra ili ga skini ovdje https://funkyhuawei.club/models

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 12:00 (Mitohondri).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏

 meni se cini da tebi nesto ne valja sa uredajem.

 

jer svaki problem koji imas, imas ti jedini i niko vise, kaj ti nije to cudno malo?

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ja sam probao preko hi suit na pc-u i kaze da imam zadnji.
Imam 124 a ne 153 tak da niti taj hi suit ne nudi zadnji update.
124 radi dost dobro i bitno da ima funkcionalni aod.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Dario7 kaže...
Ja sam probao preko hi suit na pc-u i kaze da imam zadnji.
Imam 124 a ne 153 tak da niti taj hi suit ne nudi zadnji update.
124 radi dost dobro i bitno da ima funkcionalni aod.

ocigledno ne nudi svima, zbog kojega razloga ne znam

 

meni je nudio i instalirao sam, kao sto se vidi gore na SS

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Timo kaže...
ocean77 kaže...
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏

 meni se cini da tebi nesto ne valja sa uredajem.

 

jer svaki problem koji imas, imas ti jedini i niko vise, kaj ti nije to cudno malo?

 Zapravo svi imamo taj problem.

 

Mobitel sam odlucuje kad ce palit periskopsku kameru a kad ce cropat main kameru. Ne postoji nacin da ga se natjera da koristi samo periskopsku. iritantno.

11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...
Timo kaže...
ocean77 kaže...
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏

 meni se cini da tebi nesto ne valja sa uredajem.

 

jer svaki problem koji imas, imas ti jedini i niko vise, kaj ti nije to cudno malo?

 Zapravo svi imamo taj problem.

 

Mobitel sam odlucuje kad ce palit periskopsku kameru a kad ce cropat main kameru. Ne postoji nacin da ga se natjera da koristi samo periskopsku. iritantno.

 to vam radi kada je objekt udaljen ili na blizinu?

 

i kako to skuzite koju kameru koristi, odnosno kako znate da cropa main kameru, a ne da koristi telescopsku?  nakon slikanja ili to mozete skuziti tokom slikanja, govorim o auto modu

5 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro
Meni p30 ne reaguje na hi suite? Prikopcam ga na usb ali nista
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Timo kaže...
thebatman kaže...
Timo kaže...
ocean77 kaže...
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏

 meni se cini da tebi nesto ne valja sa uredajem.

 

jer svaki problem koji imas, imas ti jedini i niko vise, kaj ti nije to cudno malo?

 Zapravo svi imamo taj problem.

 

Mobitel sam odlucuje kad ce palit periskopsku kameru a kad ce cropat main kameru. Ne postoji nacin da ga se natjera da koristi samo periskopsku. iritantno.

 to vam radi kada je objekt udaljen ili na blizinu?

 

i kako to skuzite koju kameru koristi, odnosno kako znate da cropa main kameru, a ne da koristi telescopsku?  nakon slikanja ili to mozete skuziti tokom slikanja, govorim o auto modu

 Ovisi koliko svjetla dobiva.

Razlika je vidljiva iz aviona.

11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...
Timo kaže...
thebatman kaže...
Timo kaže...
ocean77 kaže...
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏

 meni se cini da tebi nesto ne valja sa uredajem.

 

jer svaki problem koji imas, imas ti jedini i niko vise, kaj ti nije to cudno malo?

 Zapravo svi imamo taj problem.

 

Mobitel sam odlucuje kad ce palit periskopsku kameru a kad ce cropat main kameru. Ne postoji nacin da ga se natjera da koristi samo periskopsku. iritantno.

 to vam radi kada je objekt udaljen ili na blizinu?

 

i kako to skuzite koju kameru koristi, odnosno kako znate da cropa main kameru, a ne da koristi telescopsku?  nakon slikanja ili to mozete skuziti tokom slikanja, govorim o auto modu

 Ovisi koliko svjetla dobiva.

Razlika je vidljiva iz aviona.

 razlika u cemu? u kvaliteti fotke? jos ne kuzim kako da znam koju kameru koristi, to mi objasni, fakat ne znam

 

skuzite nakon sto pogledas fotku, pa ti pise f/1.6 umjesto f/3.4 ili kako?

10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Skuzim odmah tokom fotkanja, ali i exif

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Ne zuri mi se nigdje, kada dodje-dodje...ionako ne ispravlja ono debilno prebacivanje sa glavne na periskopsku iako je aktivirano uvecanje 5x.
Jucer sam isprobao u Tele 2, HT i A1 i svi imaju isti problem...bas sam se nadao da ovaj update to rjesava...ili Huawei smatra da tako mora biti.😏

Ovo oko x5

Neće ti koristit periskopsku kameru kada je objekt blizu jer onda ispadne mutno. Bolje ispadne kad napravi crop.

Na udaljenim objektima ti nikad nećeš cropat.

 

Tako da ne znam šta je tu čudno.

 

Na kraju krajeva zoom nije izmišljen zato da bi objekt koji je jako blizu približio još više...nego baš suprotno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 14:34 (R36).
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...

Skuzim odmah tokom fotkanja, ali i exif

 Šta si ti htio šalicu kave zoomirat x5????

10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Ma ne nego sad sjedim na kavi pa fajem primjer. Trwbali bi mi kso useri dobit mogucnost kontrole nad tim koja ce se kamera koristit, pa promjeniti izbor ako nam se ne sviđa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...

Ma ne nego sad sjedim na kavi pa fajem primjer. Trwbali bi mi kso useri dobit mogucnost kontrole nad tim koja ce se kamera koristit, pa promjeniti izbor ako nam se ne sviđa. 

 To je neka druga priča...na kraju krajeva imaš profi mod pa biras.

 

Ja sam testirao baš taj zoom i nikad ti neće koristit crop za objekte udaljene više od 2m...

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

inače mi je na svim uređajima ai off, na ovom sam stigao malo testirati, i dosta mi dobro odradi.. nije previse agresivan kao modeli od ranije dodaje malo saturacije, kontrasta, zamućenja, oštrine i sl. ovisno o situaciji, taman manje više toliko koliko bi i sam dodao naknadno.

 

ovako obične fotke su mi prerealne, preobicne, dosadne.. (znam da netko trazi bas to) 

jedino sirokokutna daje vise saturacije i bez ai..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...
thebatman kaže...

Ma ne nego sad sjedim na kavi pa fajem primjer. Trwbali bi mi kso useri dobit mogucnost kontrole nad tim koja ce se kamera koristit, pa promjeniti izbor ako nam se ne sviđa. 

 To je neka druga priča...na kraju krajeva imaš profi mod pa biras.

 

Ja sam testirao baš taj zoom i nikad ti neće koristit crop za objekte udaljene više od 2m...

 Prebacuje on sam i u pro modu.

11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...

Skuzim odmah tokom fotkanja, ali i exif

aha, ma da to sam si i mislio, za objekte koji su preblizu ne prebacuje na tele kameru

 

totalno nebitno u stvari

 

thx

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Kako je nebitno.
Ako sam pritisnuo uvecanje 5x ne moze mi raditi crop glavne kamere.
Sa vama nekima rasprava nema smisla jer osim sto ne kuzite problematiku imate i jako niske kriterije...sudeci po ovom sto pisete.
Nema to veze dali je objekt preblizu ili ne jer ja imam uspjesnih pokusaja i sa 5x uvecanjem za bliske subjekte, a isto imam i neuspjesnih i to frustrura...ovo nema veze sa mozgom sto je Huawei napravio.
Trebali su barem u PRO mode dopustiti korisniku da sam bira, a ne da mu se i tamo miješa Huawei AI koja je očito glupa...netko je napisao zasto bi netko koristio 5x uvecanje za nesto blizu...pa zašto ne...recimo mozes postici prirodni bokeh, a ne onaj bzvz umjetni kojemu sada svi teze.
 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

meni nebitno, jer necu zuimirat objekt koji mi je na dohvat ruke, ako zbog toga imam niski kriterij, onda ok, i can live with that 

 

kuzim problematiku, samo mi je apsolutno nebitna u ovome slucaju, da to radi na objektima na daljinu, to bi bio problem svakako, ovako je meh

 

ako hoces prirodni bokeh na tako bliskim objektima, pa valjda ces onda radit macro ili super makro, a ne zoomirat, jer je makro bolji 100 puta, pogotovo na tome P30P koji ma najboji makro ikad

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Zasto macro ako zelim recimo portret osobe koju fotkam sa udaljenosti 3-4 metra...
Kada uspijem postici da koristi periskopsku kameru dobijem lijepu fotku sa prirodnim blurom odnosno bokehom...to je nesto sto nismo imali do sada na mobitelima a ovaj Huawei to nudi... doduše kada ne prebacuje na glavnu kameru na kojoj radi crop jer je to onda totalno losa fotka....da to radi dobro kako je Huawei zamislio onda bi glavna kamera trebala imati full frame senzor i 60MP, a sa ovim malim senzorom je to samo losa ideja.
Ja se iskreno nadam da ce neki update ispraviti ovo...ako nista drugo barem na PRO mode, a vi kojima je ovo super nastavite tako na auto mode i AI... šteta.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

na udaljenosti 3-4 metra ti nikad neće prebaciti na običnu, jedino možda u nedostatku svjetlosti, a to radi svaki mob ikad napravljen

 

ustvari ovaj čak i po noci skoro uvijek koristi periskopsku, ako ne slikaš baš mrkli mrak, što me čudi i pozitivno iznenađuje 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 10:11 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Da, svjetlo ga cesto remeti, cak i kada je jako suncano ako se fotka u smjeru odakle dolazi sunceva svjetlost, zatim u hladu cesto procjeni da je svjetlo preslabo pa prebaci na glavnu...kako god jako je iritantno.
Nadam se da ce se naci netko pametan iz vodstva Huaweia tko koristi ovaj mob i da ce primjetiti ovaj problem.
Jucer fotkam nesto na jednom rođendanu, prebacim na 5x, kadriram i on u momentu prije slikanja prebaci na glavnu kameru...obzirom da je glavna kamera, odnosno njezin objektiv na drugoj poziciji kompletno mi se pomakne i kadar...to naprosto nije dobro koliko god neki ovdje marginaliziraju ovaj problem.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 10:16 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Kako je nebitno.
Ako sam pritisnuo uvecanje 5x ne moze mi raditi crop glavne kamere.
Sa vama nekima rasprava nema smisla jer osim sto ne kuzite problematiku imate i jako niske kriterije...sudeci po ovom sto pisete.
Nema to veze dali je objekt preblizu ili ne jer ja imam uspjesnih pokusaja i sa 5x uvecanjem za bliske subjekte, a isto imam i neuspjesnih i to frustrura...ovo nema veze sa mozgom sto je Huawei napravio.
Trebali su barem u PRO mode dopustiti korisniku da sam bira, a ne da mu se i tamo miješa Huawei AI koja je očito glupa...netko je napisao zasto bi netko koristio 5x uvecanje za nesto blizu...pa zašto ne...recimo mozes postici prirodni bokeh, a ne onaj bzvz umjetni kojemu sada svi teze.

 

ocean77 kaže...
Zasto macro ako zelim recimo portret osobe koju fotkam sa udaljenosti 3-4 metra...
Kada uspijem postici da koristi periskopsku kameru dobijem lijepu fotku sa prirodnim blurom odnosno bokehom...to je nesto sto nismo imali do sada na mobitelima a ovaj Huawei to nudi... doduše kada ne prebacuje na glavnu kameru na kojoj radi crop jer je to onda totalno losa fotka....da to radi dobro kako je Huawei zamislio onda bi glavna kamera trebala imati full frame senzor i 60MP, a sa ovim malim senzorom je to samo losa ideja.
Ja se iskreno nadam da ce neki update ispraviti ovo...ako nista drugo barem na PRO mode, a vi kojima je ovo super nastavite tako na auto mode i AI... šteta.

Koje ti nebuloze pricas.

Ja mislim da si samo ti skužio drugačije zoom kameru od većine populacije.

Raditi ću portret osobe s 3-4m udaljenosti s x5 zoom kamerom.Na čemu si ti???

1.ili se priblizis 1-2 metra toj osobi pa napraviš portret lica ako si to mislio

2.ili se ona tebi približi pa napraviš portret

 

Dobro da nisi rekao da hoćeš napravit portret osobe udaljene 100m s x50 zoomom!!! 

 

Ti Huawei inženjeri nisu znali da bi netko s njihovom kamerom tražio toplu vodu., pa nisu uveli tu mogućnost.

Meni zoom služio da bi približio objekt koji je jako udaljen. Ovo da ću ja koristit x5 zoom x10 zoom i sl na objektima udaljenim 3m mi se koji s zdravim razumom.

 

Dalekozor sluzi da gledaš udaljenije objekte.Jel bi se žalio na dalekozor što ne vidiš objekt udaljen od tebe 3m.??

 

Evo jedna slika...zoom x5 - udaljenost od objekta 1m.Bez problema sam se mogao dići i uslikati navedeno.,ali zbog kolega sam koristio zoom x5.

 

Huawei inženjeri su dobro tj logično namjestili postavke zooma samo nisu znali da u HR pojedinci zoom koriste na drugačiji način od logicnog.

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Da, svjetlo ga cesto remeti, cak i kada je jako suncano ako se fotka u smjeru odakle dolazi sunceva svjetlost, zatim u hladu cesto procjeni da je svjetlo preslabo pa prebaci na glavnu...kako god jako je iritantno.
Nadam se da ce se naci netko pametan iz vodstva Huaweia tko koristi ovaj mob i da ce primjetiti ovaj problem.
Jucer fotkam nesto na jednom rođendanu, prebacim na 5x, kadriram i on u momentu prije slikanja prebaci na glavnu kameru...obzirom da je glavna kamera, odnosno njezin objektiv na drugoj poziciji kompletno mi se pomakne i kadar...to naprosto nije dobro koliko god neki ovdje marginaliziraju ovaj problem.

 da, zna prebaciti na glavnu kad tof senzor skuzi da pokušavaš uslikat nesto bliže od metar dva..

uglavnom mislim da je ovo prvi mob koji može po noći koristiti zoom leću

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

@R36

 

I jesi i nisi u pravu. Nisi u pravu kad se cudis da se zoom objektivi koriste za portrete. Koriste i te kako. Radi kompresije pozadine.85mm se smatra idealnim portretnim objektivom sto je vec zoom objektiv. U pravu si jer je to ipak mobitel a ne punokrvni fotoaparat i pravljen je za prosjecnog korisnika koji u 99% slucajeva sve radi na automatici. Ko zeli punu kontrolu prilikom fotografisanja kupice fotoaparat.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 10:39 (Posmatrač).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice