Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

poruka: 16
|
čitano: 40.183
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

Ovako imam Samsung galaxy j5 i instaliro sam novi android tj, 6.0.1 lolipopi nikako  ne mogu narediti da mi se sprema na sd karticu, Jel netko ima iskustva ?

Laco
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung

Aplikacije? Samo one koje su pisane da to moze a to znas kad udjes u setings pa aplication i onda kad udjes u pojedinu aplikacija ponudi ti ili ne move to sd card. Ako koristis widget od neke aplikacije on ti vjerovatno nece raditi kad premjestis aplikaciju na sd card.

15 godina
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung
CooLaa kaže...

Ovako imam Samsung galaxy j5 i instaliro sam novi android tj, 6.0.1 lolipopi nikako  ne mogu narediti da mi se sprema na sd karticu, Jel netko ima iskustva ?

 nije ti to do telefona (koji je fenomenalan, usput), nego do androida. iz neznanih razloga dosta verzija samo po sebi odbija pohranu bilo čega na sd-kartice, pa su reklamirana "proširenja memorije" marketinška laž u 99% slučajeva (od KitKata nadalje) koju raja uredno puši, kupuje kartice i "jebe staru babu po tavanu". jedan od načina zaobilaženja tvrdoglavosti androida je uporaba ovoga. pokušaj, nemaš ionak kaj izbubiti, a recenzije su dobre. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung

Bilo cega? Niakd vidio ni cuo da se recimo fotografije ne mogu spremiti na sd karticu...Muzika.. Samo je instaliranje aplikacija na sd karticu problem....

15 godina
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung
Torent kaže...

Bilo cega? Niakd vidio ni cuo da se recimo fotografije ne mogu spremiti na sd karticu...Muzika.. Samo je instaliranje aplikacija na sd karticu problem....

 eto, KitKat neće niti to (na Lenovu). jebga. kartica unutra stoji uzalud, iako postoji opcija: store evrything on SD card (as default). problem je samo u tome što to NE radi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
neaktivan
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

Probo i ES File Explorer File Manager i Link2SD , al nemam dozvolu recimo to tako od androida, na marshmallow radi al strah me instaliravat nove verzije androida rucno da nebi nes zaje*o !

 

Laco
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung

Pa instaliraj zadnju zvanicnu verziju....

Koja ti je tacno oznaka modela i koju verziju androida imas?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 20:27 (Torent).
8 godina
neaktivan
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

Cega ?

Laco
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung
Mobitela
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung

lol...

CooLaa, odi u settingse u about pa tamo piše sve.

8 godina
neaktivan
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

I šta da tamo vidim ?

Laco
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

aha, nisam vidio do karaja poruku

Android 6.0.1 Marshmallow*

SM-J500F

Laco
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

Samo nativne aplikacije i NEKE aplikacije sa Samsungovog app storea mogu kreirati nove foldere na SD kartici - tako je uređen selinux. Jednostavno, sa ugrađenim file managerom kreiraj potrebne foldere na SD kartici (glazba, slike, video) i onda konfiguriraj programe da tamo spremaju stvari. Jednom kreirani folderi dostupni su svima.

Ne znam kome je pala na pamet ta ingeniozna ideja, al tako je kako je.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung G J5

Negdje sam procitao da android jednostavno ne dopusta skidanje na sd karticu radi nekih svojih razloga (ako grijesim ispravite me, a ne odma u pljuvaonu). Mozes skinut i instalirat app i onda je premjestit na sd. Super iritantno postaje kad na uredaju imas malo mjesta, a na kartici par gigi i on ti naravno ne dopusti skidanje i instaliranje jer kao nema mjesta -.-

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung

A čekajte, podržava li Samsung na tom mobitelu Adoptable storage u Marshmallowu? Znači, pod postavkama SD kartice bi trebalo biti "Format as internal", onda se može preseliti fajlove itd. na SD karticu i ona postaje i default instalacijsko mjesto za aplikacije. Opet mislim da se ne može baš sve preseliti, ali mnoge mogu. Samo treba imati dovoljno brzu karticu jer su u tom modu kriptirane pa se ponešto uspore.

 

Znam da na S7 nije podržano službeno, ali se može aktivirati preko adb-a.

Here's how to configure adoptable storage on your S7 / S7 Edge - Android - MoDaCo

 

Ovdje se može malo više pročitati o Adoptable storage:

Let's clear up the confusion regarding storage in Android once and for all, including adoptable storage in Marshmallow. : Android

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 10:49 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako skidat aplikacije na sd karticu- Samsung

Imam ja Galaxy J5 sa friško instaliranim 6.0.1 i aplikacije vrlo jednostano možeš prebaciti na sljedeći način:

 

1. Otvoriš Application manager i odabereš aplikaciju koju želiš prebaciti.

 

 

2. Odabereš Storage i potom Change

 

 

3. Odabereš SD card

 


Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 13:31 (macak).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice