Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.439.027
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zvuk iz videa, koji je mono

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Monokromatska kamera mi je odlična stvar i nadam se da ce ju Huawei zadrzati...bas sam ti pogledao neke fotke u galeriji i nekim fotkama bas pristaje BW tehnika...

Vidim da vam zavrsavaju i drugi toranj pored zavrsene zgrade Splitske banke...Splitu su bas falile tako neke poslovne zgrade da podignu opci dojam jer je cudno bilo da grad sa oko 200 000 stanovnika prakticki nema niti jednu modernu poslovnu zgradu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nije se pola godine makla s ovog :) ceka se rješenje neko...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

jel istina da su sjebali kameru updateom na 8.0? na raznim forumima se zale na lose lowlight fotke na automatici nakon updatea

nije mi jasan taj huawei da tako idu unazad po tom pitanju, a sto je najtragicnije imaju mjesta i za poboljsanje jer je automatika znala ponekad svasta napravit.. al ajd da barem ostave jednako ako vec ne idu poboljsat, a ne jos pogorsati...

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
WB fotke jako dobre, volio bih da više proizvođača gura taj WB senzor..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
thebatman kaže...

jel istina da su sjebali kameru updateom na 8.0? na raznim forumima se zale na lose lowlight fotke na automatici nakon updatea

nije mi jasan taj huawei da tako idu unazad po tom pitanju, a sto je najtragicnije imaju mjesta i za poboljsanje jer je automatika znala ponekad svasta napravit.. al ajd da barem ostave jednako ako vec ne idu poboljsat, a ne jos pogorsati...

 Ma ista je kvaliteta, testirao sam i na 7 i na 8 i sve je isto

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

zna li netko dobru foto aplikaciju na playstore koja ima opciju duze ekpozocije, npr. 30 sec, minutu, dvije i sl.? a da radi sa samsung, lg, huawei..

ne da mi se ici kopati redom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

zna li netko dobru foto aplikaciju na playstore koja ima opciju duze ekpozocije, npr. 30 sec, minutu, dvije i sl.? a da radi sa samsung, lg, huawei..

ne da mi se ici kopati redom..

 Preletio sam sada nabrzinu ove app koje ja koristim i nijedna nema duze od 4 sec.

 

-Open Camera

-FreeDCam

-Manual Camera

-Footej Camera

-Lightroom CC

 

8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 mi 5s sa zelenilom, oversatured je, ali svidja mi se. vecina je sa google kamerom ..

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zašto ti u Exifu pise da je fotkano sa Redmi Note 4?

Inace fotke izgledaju odlicno (gledam na mobu), ali kada stignem pogledat cu ih na IPS monitoru. 😊
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

prvih nekoliko je sa 5s i od sredine rn4 :)

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/s/aHsmjJrc41

 

Nekoliko novih fotki sa Pixelom 2XL.

Mob je super, kamera je super, video je vrh vrhova i iskreno video i stabilizacija su mi mozda najveci motiv da ga zadrzim.

Huawei P20 PRO je nemjerljivo zanimljiviji mob sto se kamere tice (zoom, monokromatska kamera...) i Pixelov najveci adut su AR Stickers (Virtual Reality) sa kojima se mogu cuda napraviti i vec spomenuto video snimanje.

Portrete radi takodjer odlicno, ali nista bolje od P20 PRO i ima barem 6X bolju selfie kameru od P20 PRO.

Nisam ni sam pametan, vuku me oba i oba imaju izuzetno jake adute...vise me vuce P20 PRO jer ima hrpetinu meni korisnih drugih stvari dok Pixel ima tih nekoliko u kojima je strahovito dobar...ako zanemarim kameru P20 PRO je isto odlican.

Meni je puno ljepsi, ima citac otiska prsta na boljem mjestu, ima face unlock koji se aktivira cim podignem mob dok Pixel moram podici i pipkati iza dok ne napipam citac otiska prsta...

Pixel opet ima bolji ekran, a Huawei bolju bateriju, Pixel ima bolje smjestene zvucnike, vec sada na njemu imam Android P koji ce P20 PRO vjerojatno imati tek nagodinu...

Na Pixelu mi se ne svidja bocna home tipka...strasno je mlitava.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 20:00 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Je stvarno su ludilo slike, za point and shoot ludilo, al ja se ne micem (bar za sada) sa monokromatskih kamera. Mislim da je P20 pro ipak neki najbolji izbor za mene, ali cu ga preskociti pa krajem godine novi mate uzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Bolesne fotke radi pixel. E da imam viška para odma bi ga uzeo, točnije puno mi je dat više od 700$ za njega, kad bi naletio negdje ko kolega markozd za 3500, odma bi ga uzeo jer bi onda bio miran sigurno iduće dvije godine.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Bolesne fotke radi pixel. E da imam viška para odma bi ga uzeo, točnije puno mi je dat više od 700$ za njega, kad bi naletio negdje ko kolega markozd za 3500, odma bi ga uzeo jer bi onda bio miran sigurno iduće dvije godine.

 Slazem se, 3.5tkn, je ok cijena, a i trebamo gledat naprijed, pixel 3, za kojeg se nadamo da ce kamera bit jos bolja, volio bih da stave novi senzor imx380 1 2/3" 1.55 pixel size..

 

Ovaj novi mate 20 ak stave novi cip i ak poprave softver i uglave kamere iz p20pro, definitivno ce bit bomba od kamere, mada jos ove godine ocekujemo flagsip iz Nokie, oni se isto bruse na veliko, a i sad izlazi htc 12+ koji puno obecava s kamerama, uglavnom izbora ce bit od strane flagsipa za ovu godinu..

 

Ove godine je Huawei definitivno izenadjenje napravio sa p20pro i o njem ce se jos dugo pricat, zahvaljujuci triple kameri i velikom senzoru koji je donio znacajniji napredak na polju kvalitete fotografije, s njim bi trebala pocet nova era (povecanje senzora).

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Slazem se, 3.5tkn, je ok cijena, a i trebamo gledat naprijed, pixel 3, za kojeg se nadamo da ce kamera bit jos bolja, volio bih da stave novi senzor imx380 1 2/3" 1.55 pixel size..

 

 

 

Je, cijena zvuci super, ali je ipak nerealna obzirom da je to i dalje aktualni Pixel, a novi nece van jos skoro pola godine. 

O cijeni od 3500 Kn u ovom trenutku mozete samo sanjati osim ako ne dobijete nekakav popust na kolicinu...sada ako ga nadjete za 4500 mozete biti sretni iako ide on i za 5 tkn.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam ga dobio za mrvicu vise od 3600. Uzeli ja i frendovi 3 komada i dao nam je za 1100kn. I jos je 128GB, dakle pun pogodak za te novce

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

I jos je 128GB, dakle pun pogodak za te novce

 

Kod Pixela je nebitna kolicina unutarnje memorije obzirom na neogranicenu kolicinu memorije koju dobijes na Google Photos do 2021 gdje sve fotke sprema u 100% kvaliteti.

Da nije toga onda bi bilo bitno obzirom da fotke i video kod vecine zauzimaju najveci dio prostora.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Kod Pixela je nebitna kolicina unutarnje memorije obzirom na neogranicenu kolicinu memorije koju dobijes na Google Photos do 2021 gdje sve fotke sprema u 100% kvaliteti.

Da nije toga onda bi bilo bitno obzirom da fotke i video kod vecine zauzimaju najveci dio prostora.

Pa dobro nije sve u fotkama i videima. Ja imam preko 50GB glazbe u flac formatu na mobitelu

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
@Marko, jesi probao HQ na Deezeru ili visoku kvalitetu na Google Play Music? Imam neograničeni internet i uglavnom koristim ova dva servisa za glazbu. U zadnje vrijeme malo više Google Play Music jer imaju odličan algoritam za slaganje playliste. Oni to zovu 'pokreni radio' dok slušaš nešto što to se sviđa. Nemam niti jednu pjesmu na mobitelu otkako sam počeo koristiti te servise.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 9:07 (Sil).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Uz flat internet i ove brzine koje danas imamo drzanje 50GB glazbe u mobitelu mi zvuci...antologijski.😄
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže... Slazem se, 3.5tkn, je ok cijena, a i trebamo gledat naprijed, pixel 3, za kojeg se nadamo da ce kamera bit jos bolja, volio bih da stave novi senzor imx380 1 2/3" 1.55 pixel size..

 

 

 

Je, cijena zvuci super, ali je ipak nerealna obzirom da je to i dalje aktualni Pixel, a novi nece van jos skoro pola godine. 

O cijeni od 3500 Kn u ovom trenutku mozete samo sanjati osim ako ne dobijete nekakav popust na kolicinu...sada ako ga nadjete za 4500 mozete biti sretni iako ide on i za 5 tkn.

OT: 4500kn, ne znam, tesko. Kolko gledam cijena p20pro pada, pa se da naci vec za 3900kn..

Ili nabavit oba, pixel i p20 pro, pixel za video a huawei za fotkanje

 

Bas sam malo gledal usporedbe videa low light pixel xl 2 i S9+ jel se to meni cini samo, S9+ ima odlican video u low lightu? Cak bolji nego pixeli, mada potonji ima malo bolju stabilizaciju neg samsung..

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
@Marko, jesi probao HQ na Deezeru ili visoku kvalitetu na Google Play Music? Imam neograničeni internet i uglavnom koristim ova dva servisa za glazbu. U zadnje vrijeme malo više Google Play Music jer imaju odličan algoritam za slaganje playliste. Oni to zovu 'pokreni radio' dok slušaš nešto što to se sviđa. Nemam niti jednu pjesmu na mobitelu otkako sam počeo koristiti te servise.

 

ocean77 kaže...
Uz flat internet i ove brzine koje danas imamo drzanje 50GB glazbe u mobitelu mi zvuci...antologijski.😄

Evo da vas obojicu pitam, tocnije obojici odgovorim. Kako vam radi taj neograniceni internet kad morate staviti Flight mode u avionu? Ili kada odete van hrvatske u drzavu u kojoj nemate EU roaming (BiH recimo)? Koristim flac otkad znam za sebe, imam zaseban DAC i vrhunske slusalice, ogroman sam audiofil. Takoder imam i flat internet i sve, ali mi ti servisi ne dolaze u obzir, bas zato jer se u 100% slucajeva nemogu pouzdati u njih

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako se ne varam, mislim da imam 10GB kad sam u roamingu. Što se kvalitete tiče, mislim da Deezer ima i opciju HiFi - FLAC. Nešto skuplja opcija ali dovoljno dobra opcija i za streaming na HiFi opremu.
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mate 9 night mode

 

https://flic.kr/p/26hRNMy

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

baš i ja mislio staviti video, na 6:13 je lista mobitela pa nemojte preskakati video 

 

1. C pixel

2. E samsung s9+

3. B iphone x

4. C pixel

5. E samsung s9+

6. C pixel

7. E samsung s9+

8. C pixel

 

pixel 4, samsung s9+ 3, te jedan phone x. ništa za oneplus 6 te P20 PRO tko bi rekao 

 

 

ne znam koliko znači takva usporedba bez da je uz slike jedana pro kamera te kvalitetan monitor, i još tome na lošem monitoru 

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Huawei mi je čak lošiji od oneplus 6 a to ne mogu vjerovat...

Test mi se čini dosta realan iako mi je iphone iznadprosječno dobar (što nisam očekivao) a Pixel i dalje vladar fotografije na mobitelima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

P20Pro najlošiji na skoro svakoj fotografiji.. šta radi od skin tona, užas

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice