Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.444.572
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo sad radi

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

 

stavio sam i 4K@60 video, gdje se vidi pri kraju problem koji ima sa auto fokusom

 

 

 

Nebih ja ovo nazvao problem sa auto focusom jer ni Pixel ne fokusira uvijek bas na tako nesto tanko poput žice.

 

Ja sam bio u pocetku malo skeptican u vezi kamere, a sada mislim da je sasvim OK.

Ne treba se zamarati brojkama i EXIF-om jer kada tamo gledas puno toga nije onako kako bi mnogi voljeli, ali konacan rezultat je dobar.

Sinoc smo bili vani navecer i probao sam par fotki sa Pixelom i OP6 u istim uvjetima i na nekima OP6 ode i na ISO 3200, ali kada pogledas rezultat izgleda odlicno za tako visoki ISO.

Po tome me podsjetio na HTC M10 koji je isto cesto stavljao visoki ISO koji je super izgledao...minimalan šum.

Realno sve te kamere u mobitelima su onako...zadovoljavajuce i neusporedive sa pravim foticima (npr. m4/3 i pogotovo APS-C i full frame) i samo se razlikuju koja je manja "katastrofa".

Pixel je mozda i najmanja "katastrofa", OP6 je mrvicu veca "katastrofa" dok bi neki mobiteli bili potpuna "katastrofa".

 

Napretkom kamera u mobitelima nasi kriteriji su se srozali jer ovo sto mi sada imamo u najboljem mobitelu je na razini Canona S90 iz 2011, a i to je diskutabilno.

10 godina
offline
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava


OP6 ima dobru kameru, potonji ima bolju stabilizaciju u videu, al ne znam, na Pixelu je video detaljniji..
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Danas je predstavljen Mi 8. Cijena odlična, 523$ na Xiaomi global storeu na aliexpressu.

Kaj mislite jel se može nosit s najskupljim flagshipovima po pitanju kamere?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...


OP6 ima dobru kameru, potonji ima bolju stabilizaciju u videu, al ne znam, na Pixelu je video detaljniji..

 

 

Kao sto sam rekao...imam oba i nije Oneplus nista drasticno losiji.

Video snima podjednako dobro i mozda cak bolje snima zvuk, a fotke kako u kojoj situaciji.

Fokus je pouzdaniji na Pixelu i opcenito je pouzdaniji u nekim zeznutijim situacijama.

Mozes se vise pouzdati u njega...izvadis ga iz djepa, fotkas i rezultat je u 99% slucajeva savrsen...to ga najvise izdvaja iz mase.

Meni se dodatno svidja na Pixelu sto ima onaj prirodni noise sa senzora gdje SW taj noise ne zagladjuje kao kod Samsunga i to mi je OK jer ono sto Samsung radi je zadovoljavanje manje iskusnih koji su u vecini. 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ako nekoga zanima M10P u usporedbi sa OP6

 

evo galerija jucer i danas snimljene fotke

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

po meni - pobjeda oneplusa

 

napokon su i oni dostigli taj nivo da ne mozes reci da ga neces kupiti radi losije kamere od konkurencije..

malo me mato razocarao u lowlight, skoro sam ga uzeo.. prema tim tvojim slikama moja nokia 7plus radi bolje nocne fotke.. inace me jako ugodno iznenadila po pitanju fotica (kao i po svemu ostalom).. opcenito ne zaostaje puno za skupljom ekipom, a u nekim stvarima presisa i s7e.. sa gcam daje jos bolje rezultate navodno, nisam jos stigao testirati..

napokon ne moras izdvojiti hrpu love za mob sa upotrebljivom kamerom u svim uvjetima..

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 22:18 (digitall).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Danas je predstavljen Mi 8. Cijena odlična, 523$ na Xiaomi global storeu na aliexpressu.

Kaj mislite jel se može nosit s najskupljim flagshipovima po pitanju kamere?

 naravno, ako je note 3 bio dobar, ovaj sa vecim senzorom se moze sa svima nositi

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

po meni - pobjeda oneplusa

 

napokon su i oni dostigli taj nivo da ne mozes reci da ga neces kupiti radi losije kamere od konkurencije..

malo me mato razocarao u lowlight, skoro sam ga uzeo.. prema tim tvojim slikama moja nokia 7plus radi bolje nocne fotke.. inace me jako ugodno iznenadila po pitanju fotica (kao i po svemu ostalom).. opcenito ne zaostaje puno za skupljom ekipom, a u nekim stvarima presisa i s7e.. sa gcam daje jos bolje rezultate navodno, nisam jos stigao testirati..

napokon ne moras izdvojiti hrpu love za mob sa upotrebljivom kamerom u svim uvjetima..

tocno to.

 

zao mi je jedino, sto sam prodao Note 8 i U11+ dan/dva prije nego mi je dosao OP6, tako da ih nisam mogao sa njima usporediti, ovako kao sto sam napravio sa M10P

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kamera sto se fotki tice je odlicna koliko sam vidio po uzorcima iako na nekim usporednim slikama sa Pixelom 2 XL  kod CROP-a se vidi marginalno veca kolicina detalja kod Pixela.

Razlika je zanemariva, ali ima je nesto malo.

Ono sto bi trebalo zabrinjavati je video i Oneplus 6 je prvi "kinez" za kojega mogu reci da mu video izgleda kao da je iz "prve lige".

Osim sto je dobra slika, odlicna je i stabilizacija kao i snimljeni zvuk, a upravo te zadnje dvije stavke posebno treba pogledati pod povecalom kod Mi8.

Mi Note 3 je snimao dobar zvuk, a i stabilizacija je bila korektna...nadam se da ce i kod ovoga biti korektna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

U12+ vs Pixel 2

 

Ajmo prokomentirat ovaj video; mozda je OIS malko bolji na Pixelu 2..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni izgledaju toliko ujednaceno da se ne sjecam da sam gledao ikada neku usporedbu sa toliko podjednakim rezultatom.

Pixel mi se cini da ima mrvicu bolju stabilizaciju videa, U12 mi na par slika ima bolje pogodjen WB i cini mi se da malo ljepse radi umjetni bokeh.

Kamera im je podjednaka, ali je U12+ neusporedivo ljepsi mobitel tako da bi ga prije uzeo nego malog Pixela 2.

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.phonearena.com/news/OnePlus-6-vs-Galaxy-S9-Pixel-2-XL-low-light-night-camera-photos_id105570

 

jefitiniji su postali konkurencija do nedavno nedodirljivima.. napokon!

u tom testu samsung za dlaku bolji od pixela i op6

 

ako nekog zanima mogu napravit kratki review nokie 7 plus po pitanju kamere.. kad stignem kroz par dana i kad uspijem vise fotki napraviti u svim uvjetima..

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/138697606@N04/42710096011/in/dateposted-public/

malo long expo, namjerno je iso 3200 da vidim sta sve moze izvuc :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Flossy je dosta nahvalio kameru na G7, očito su se u LG-u opametili.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Flossy je dosta nahvalio kameru na G7, očito su se u LG-u opametili.

Flossy se kuzi u kamere ko ja u zenske tampone

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Flossy je dosta nahvalio kameru na G7, očito su se u LG-u opametili.

 Vjerojatno su opet izvukli maksimum iz skromnog hardware-a..slicno kao i Apple.

10 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pomoć.

Imam priliku uzeti samsung galaxy s8 za 2400 te huawei p20 za 1800 kn. Oba imaju vrhunsku kameru sto je meni jako bitno. Zanima me koji ima bolju po vašem mišljenju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

P20. Možda kompletno nije bolji mob, ali bolju kameru svakako ima

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Super, hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.dpreview.com/reviews/samsung-galaxy-s9-plus-review

 

Test kamere na Galaxy S9+...sta rec, Pixela svakako nije nadmasio.

Vrijedi ga uzeti najvise zbog videa i za vecinu solidnih foto mogucnosti.

Za moj ukus nije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 19:01 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/tR24th

Ne mogu ja bez manualnih kontrola.😎
Evo par fotki sa Pixel 2XL, koristio sam Lightroom kameru PRO mode i RAW pa zatim obrada i provlacenje kroz LR i eksport u JPEG bez kompresije.
Mozda zvuci komplicirano, ali nije i sve se napravi u mobitelu...ovo naravno nije pogodno za svakodnevno fotkanje, ali u nekim prilikama je odlicno i samo mi pokazuje koliko je velik potencijal Pixelove kamere.
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/tR24th

Ne mogu ja bez manualnih kontrola.😎
Evo par fotki sa Pixel 2XL, koristio sam Lightroom kameru PRO mode i RAW pa zatim obrada i provlacenje kroz LR i eksport u JPEG bez kompresije.
Mozda zvuci komplicirano, ali nije i sve se napravi u mobitelu...ovo naravno nije pogodno za svakodnevno fotkanje, ali u nekim prilikama je odlicno i samo mi pokazuje koliko je velik potencijal Pixelove kamere.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/tR24th

Ne mogu ja bez manualnih kontrola.😎
Evo par fotki sa Pixel 2XL, koristio sam Lightroom kameru PRO mode i RAW pa zatim obrada i provlacenje kroz LR i eksport u JPEG bez kompresije.
Mozda zvuci komplicirano, ali nije i sve se napravi u mobitelu...ovo naravno nije pogodno za svakodnevno fotkanje, ali u nekim prilikama je odlicno i samo mi pokazuje koliko je velik potencijal Pixelove kamere.
 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne znam kakve su ovo fotke ali iskreno ja sam s Xiaomi mi5 uslikao ljepše fotke nego ove iz albuma 

 

Imao sam i Pixel 2 XL i znam da je miljama ispred mi5 ali ovo što si stavio nema previše veze s pixelom. Daj malo truda 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ljepota je jedno, a IQ nesto drugo.
Da si uslikao ljepse, vjerujem da jesi jer nije mi ni cilj ovdje bio uslikati lijepe slike vec pomaknuti granicu IQ koju je kod Pixela vrlo tesko obzirom da mu i defaltna camera app radi vrhunski.
Google cam je ovdje isla na visi ISO i ima manje detalja od ovih primjera koje sam stavio...ove sam fotkao sa najmanjim mogucim ISO i vrlo malom brzinom zatvaraca i fotke imaju vise detalja od onih sa defaultnom kamerom u istim uvjetima...to je poanta moga posta koju ti nisi shvatio....fotke ti se ne moraju svidjati.
Tko zeli izvuci jos mrvicu vise moze to sa LR cam.
 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kuzim poantu ali ne vidim smisao. Ovo sto si ti slikao bi uslikao isto ili cak i bolje s bilo kojim drugim uredajem. Pixel je poznat po svojoj autmoatici a ti sad izmisljas toplu vodu i zelis od mobitela napravit dslr i slikat s 100 iso... Nema veze s vezom ali ok. Nhf

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice