Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.498
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Obzirom na hardware ocekivao sam vecu dominaciju M20 PRO.

Na kraju jedina vidljiva i opipljiva prednost je wide kamera.

Video mi izgleda nesto bolje na Samsungu, usporena snimka takodjer, prednja kamera isto bolja na Samsungu, a na maksimalnom zoom-u oba su podjednako losa.

Kada vidim jos neki test i usporedbu mozda korigiram misljenje, ali po ovom videu nisam vidio neku prednost Matea.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

sve ovisi tko i sta gleda.

 

ne znam szasto si ocekivao da bude neka ogromna razlike, s obzirom da je to P20P hardver, sa popeglanim softverom i hrpom tehnologija, koje su odlicne

 

bilo kako bilo, meni je M20P puno bolji, bar u ovom videu, i sa vise opcija i tehnologija, pogotovo kod videa, ova fora  sa crnobijelo/boja video, totalno cool

 

iako kod nekih fotki su razlike male, kod drugih su opet malo vece, ali sve ukupno kada se gleda M20P bolji

 

ljubitelj sam opcija i tehnologija, i trenutno M20P nudi stvarno hrpu toga za igrati se i uzivati u fotkanju, snimanju.

 

steta sto je video samo 30fps, ali stabilizaciju mu je najbolji trenutno koja postoji, iako nisam ljubitelj stabilizacija, volim kod filmova taj "hand shot" efekt

 

stvar ukusa kao i uvijek, medutim po ovom videu cini mi se da je M20P na vrhu, bar dok ne dode S10 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

sve ovisi tko i sta gleda.

 

ne znam szasto si ocekivao da bude neka ogromna razlike, s obzirom da je to P20P hardver, sa popeglanim softverom i hrpom tehnologija, koje su odlicne

 

bilo kako bilo, meni je M20P puno bolji, bar u ovom videu, i sa vise opcija i tehnologija, pogotovo kod videa, ova fora  sa crnobijelo/boja video, totalno cool

 

iako kod nekih fotki su razlike male, kod drugih su opet malo vece, ali sve ukupno kada se gleda M20P bolji

 

ljubitelj sam opcija i tehnologija, i trenutno M20P nudi stvarno hrpu toga za igrati se i uzivati u fotkanju, snimanju.

 

steta sto je video samo 30fps, ali stabilizaciju mu je najbolji trenutno koja postoji, iako nisam ljubitelj stabilizacija, volim kod filmova taj "hand shot" efekt

 

stvar ukusa kao i uvijek, medutim po ovom videu cini mi se da je M20P na vrhu, bar dok ne dode S10 

 

 

 

 

Zasto u ovom videu ta stabilizacija izgleda losije nego na Noteu?

 

Volim i ja opcije i novosti i tu je Mate 20 PRO puno bolji, ima neke cool opcije sa crno bijelim efektima, ali to nije nesto sto bih koristio cesto kao i na Pixelima onu virtualnu stvarnost...koristio sam ju nekoliko puta.

 

Jednostavno ocekivao sam vise od Mate, na papiru brdo svega, a u realizaciji mi je podbacio malo...misljenje zasnivam iskljucivo na ovom videu.

Mozda jedan video nije dovoljan, pogledat cu jos neke pa vidjeti.

Ovdje sam vidio da mu je prednja kamera vidljivo losija, stabilizacija videa isto losija, nema 4K 60 fps (trenutno), vidljivo losiju sliku ima na usporenim snimcima, fotke na cropu podjednake (10 MP losije), zvuk na videu losiji...

 

Masu puta sam vec rekao da najvise vjerujem samome sebi i volio bih osobno to isprobati i mozda bi Mate bio bolji...P20 PRO mi se bio jako svidio sto se fotki tice...imao sam ga neko vrijeme.

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

Zasto u ovom videu ta stabilizacija izgleda losije nego na Noteu?

 

 

 kak losija, pa to sto si linkao stabilizacija je na M20P bolja pun k nego na N9

 

uglavnom, pogledah sada jos nekoliko iPhone XS vs M20P vs N9, i svi stavljaju XS i M20P ispred N9

 

kao sto i sam kazes, to su youtube reviewi, ko zna sta kako i kakve uredaje imaju i sta rade, dok ne probas sam

 

ali trenutno ako gledamo ovo sto nam je dostupno, M20P je vrh, meni, jer XS ne bih nikada razmatrao jer me zanimaju samo Android uredaji, a N9 je ipak uredaj koji je vise poslovno orjentiran i ne bih ga iskoristio u potpunosti

 

da sada kupujem M20P bih uzeo, sve da su svi top androidi isti po kvaliteti fotki i videa, M20P mi se cini da nudi najvise mogucnosti, jedini deal braker kod njega moze biti OS koji je totalni iOS klon

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

M20P sam narucio i prije ovih usporedbi

 

gledajuci danas osvrte, dobro je, vidi se napredak u odnosu na P20P

 

ono sto jedino moze brinuti je, da se ne ponovi M10P prica, gdje je isto bio vrh na recenzijama i DxO testu, a onda kada sam ga dobio, nije bio ni blizu tome sto se na webu moglo naci, a pogotovo ne ono sto je DxO prikazao na testu

 

bilo kako bilo, ne trazim najbolju kameru, imao sam OP6, tako da mi nije bitno da je 100% najbolja, medutim ako ne bude blizu ovoga sto vidimo i bolja od P20P onda cu popizdit 

 

kao sto je gore spomenuo kolega, tehnoloskih novotarija ima hrpu i to je super

 

kako ce biti uzivo, vidjet cemo, ako ne bude dobro, prvi cu priznati da nije tako kao sto se predstavlja na online recenzijama, i ide u prodaju kada dode S10

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

mislim da su ova tri smartphona vrh sto se kamere tice, sve ostalo je stvar osobne preferencije

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljivo je da jedan pocophone koristi isti senzor kamere kao i pixel 3 (naravno bez ois-a), a to u prijevodu znaci poprilicno solidan port GCAMa.

Ja sam zadovoljan kvalitetom fotografija na stock poco kameri, ali gcam port (tek prva verzija) obecava dosta. 

 

Evo par usporedbi na ogromnom cropu:

 

https://flic.kr/p/QdTFKm

https://flic.kr/p/29AbobS

https://flic.kr/p/29Abo9N

https://flic.kr/p/QdTFCC

 

Gcam ne smanjuje buku toliko agresivno kao poco kamera, tako da su teksuture poprilicno ocuvane.

 

Evo i slika u punoj velicini:

 

https://flic.kr/p/29AboEC

https://flic.kr/p/29Abo7o

 

Ko što rekoh, za prvu verziju porta i više nego dobro.

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
X3M kaže...

mislim da su ova tri smartphona vrh sto se kamere tice, sve ostalo je stvar osobne preferencije

 

 

 Najviše mi se sviđaju slike na Iphoneu. Jednostavno Iphone ima najbolju točnost boja...i čak ovaj 10x zum mi je najbolji na Iphoneu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 13:09 (R36).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://i.imgur.com/JIxdZhY.jpg

https://i.imgur.com/cbdNNAC.jpg


Prva slika sa Stock nokia kamere, druga port pixel 3 sa night modom.


Wtf nokija, ili bolje reci salute google

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
X3M kaže...

mislim da su ova tri smartphona vrh sto se kamere tice, sve ostalo je stvar osobne preferencije

 

 

 Najviše mi se sviđaju slike na Iphoneu. Jednostavno Iphone ima najbolju točnost boja...i čak ovaj 10x zum mi je najbolji na Iphoneu.

iPhone ima uvjerljivo najbolji dinamicki raspon (osobno najbitnija stavka kod fotki) i balans bijele boje, fotke sa vise detalja nekada ima M20P nekada iPhone, dok Samsung zaostaje jako malo za ovim dvojcem

 

nocne fotke naravno huawei night mode je kralj, tu se nema sta komentirati

 

kako preferiram android, usudio bih se reci da je trenutno na androidu M20P vrh, jedino jos nisam vidio dobre usporedbe videa, pa to jos ostaje nepoznanica, ne toliko sto se tice stabilizacije vec kvalitete videa

 

a posto za sada ne moze snimati 60FPS, pretpostavljam da dok to ne omoguce nece biti na nivou samsunga ili one plusa, 60 vs 30 fps, se jako osjeti i na kvaliteti video

 

bumo vidli, kada ga se netko sa foruma docepa i posta fotke i video 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

iPhone ima uvjerljivo najbolji dinamicki raspon (osobno najbitnija stavka kod fotki) i balans bijele boje, fotke sa vise detalja nekada ima M20P nekada iPhone, dok Samsung zaostaje jako malo za ovim dvojcem

 

nocne fotke naravno huawei night mode je kralj, tu se nema sta komentirati

 

kako preferiram android, usudio bih se reci da je trenutno na androidu M20P vrh, jedino jos nisam vidio dobre usporedbe videa, pa to jos ostaje nepoznanica, ne toliko sto se tice stabilizacije vec kvalitete videa

 

a posto za sada ne moze snimati 60FPS, pretpostavljam da dok to ne omoguce nece biti na nivou samsunga ili one plusa, 60 vs 30 fps, se jako osjeti i na kvaliteti video

 

bumo vidli, kada ga se netko sa foruma docepa i posta fotke i video 

 

 

Dinamicki raspon je bitan, ali svakako ne najbitniji.

Lumia 1020 ima kriminalno los dinamicki raspon pa me to ne sprjecava da ju cesto uzmem i nesto fotkam...situacije gdje mi je vazan dinamicki raspon su mozda 20% od svih situacija u kojima se nadjem i sa tako malim udjelom ta stavka mi svakako nije na vrhu liste prioriteta.

Naravno da je super kada je i ta stavka TOP, ali nije mi presudno.

Sto se iPhonea tice moram priznati da vidim neke super primjere, a isto tako i poprilicno lose pa mi je on za sada "tako-tako" sto se kamere tice.

Evo ovdje neki primjeri koji su dobri, a ima i strasno losih...da ne kazem razocaravajucih:

 

https://1.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7780769194/4698243017.jpg

 

Ova je ISO 400, previse šuma za moj ukus...nisam protiv šuma, ali ovo je previše.

 

https://3.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7780769194/8591885831.jpg

 

Ova je ISO 1000...uzasan efekt vodenih bojica.

 

https://3.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7780769194/0047882287.jpg

 

Portret mode mi se cini losiji nego na Noteu gdje je toliko tocan da prakticki nikada ne izostavi nista.

Ova fotka gore je nivo kineza od prije godinu-dvije i njihove implementacije bokeha...to nije nivo Notea 9.

 

Sto vise gledam novi iPhone i nuspojave na nekim primjerima fotki sve vise mi se cini kao da ima i dalje onaj mali 1/3 senzorcic...sorry, ali meni to nije nivo Notea.

Video mu je dobar, tu nemam zamjerke.

 

NAPOMENA...sve te fotke gledam na velikom kvalitetnom IPS monitoru tako da ne komentirajte moje komentare ako te iste fotke mislite gledati na 5-6 inca ekrancicu mobitela.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 21:35 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/d16319

 

Evo par mojih nocnih primjera sa Note 9.

Svidja mi se sto konacno nema efekta vodenih bojica na visim ISO vrijednostima...ovaj gradski bus je ISO 1000, fotkan u pokretu "panning" i ima taman šuma koliko je oku ugodno za tako visok ISO.

Ostale slike su od moga auta pod umjetnom rasvjetom...svidja mi se sto ne ide na visoki ISO ako ne treba i uvijek ide za cim nizim ISO.

Note 9 me nije na prvu osvojio kamerom, ali sto ga duze koristim to mi pokazuje da je kamera izuzetno jaka i pouzdana stavka...u skoro svim situacijama.

Live focus, odnosno portrait mode mu je definitivno najbolji koji sam do sada vidio.

Uz sve to i ostatak moba je na visini tako da planiram ostati na njemu malo duze...ne sjecam se kada mi se neki mob tako svidio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 21:44 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Dinamicki raspon je bitan, ali svakako ne najbitniji.

Lumia 1020 ima kriminalno los dinamicki raspon pa me to ne sprjecava da ju cesto uzmem i nesto fotkam...situacije gdje mi je vazan dinamicki raspon su mozda 20% od svih situacija u kojima se nadjem i sa tako malim udjelom ta stavka mi svakako nije na vrhu liste prioriteta.

Naravno da je super kada je i ta stavka TOP, ali nije mi presudno.

Sto se iPhonea tice moram priznati da vidim neke super primjere, a isto tako i poprilicno lose pa mi je on za sada "tako-tako" sto se kamere tice.

Evo ovdje neki primjeri koji su dobri, a ima i strasno losih...da ne kazem razocaravajucih:

 

https://1.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7780769194/4698243017.jpg

 

Ova je ISO 400, previse šuma za moj ukus...nisam protiv šuma, ali ovo je previše.

 

https://3.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7780769194/8591885831.jpg

 

Ova je ISO 1000...uzasan efekt vodenih bojica.

 

https://3.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7780769194/0047882287.jpg

 

Portret mode mi se cini losiji nego na Noteu gdje je toliko tocan da prakticki nikada ne izostavi nista.

Ova fotka gore je nivo kineza od prije godinu-dvije i njihove implementacije bokeha...to nije nivo Notea 9.

 

Sto vise gledam novi iPhone i nuspojave na nekim primjerima fotki sve vise mi se cini kao da ima i dalje onaj mali 1/3 senzorcic...sorry, ali meni to nije nivo Notea.

Video mu je dobar, tu nemam zamjerke.

 

NAPOMENA...sve te fotke gledam na velikom kvalitetnom IPS monitoru tako da ne komentirajte moje komentare ako te iste fotke mislite gledati na 5-6 inca ekrancicu mobitela.

nisam rekao da je dinamicki raspon najbitnija stvar kod fotografije, rekao sam da je meni najbitnija stvar kod fotografije.

 

jednostavno su mi fotke koje imaju vrhunski dinamicki raspon bolje od onih koje nemaju, bez obzira s cime su fotkane

 

uzmimo dof na ove gore tri fotke sa hranom, pogledaj highlights, dinamicki raspon, detalje objekta u fokusu, balanas bijele, zasicnost itd itd, ova dva su tu njegdje a N9 zaostaje

 

ili uzmi ove tvoje fotke auta, i pogledaj onau crnu stangu iza autu, odlicna fotka, osim te stange iza, njezin highlight i sjena kvare fotku (naravno samo kada cropas, sto mi je debilno raditi)

 

sve se svodi na to tko ima kakve afinitete kad gleda fotke, na primjer, tebi nije dinamicki raspon bitan, meni je najbitniji, tebi ne smeta sum, ja ga ne mogu smisliti i kvari mi fotku, ti proucavas fotke na full cropu, mene zaboli za full crop itd itd

 

svatko koristi uredaj koji mu daje najbolje fotke sa onim parametrima koje smatra za sebe najvaznijima, jer fotkam za sebe a ne za publiku na izlozbi, i jedino je bitno da si covjek nade uredaj koji ce mu raditi fotke koje najblize ostvaruju ono sto taj koji fotka smatra dobrom fotkom

 

(34" IPS monitor sa 125% sRGB color gamutom i Delta E od 0.2)

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77,, novi ajfoni dolaze s vecim senzorima isto ko sto imaju vecina flagsipa danasnjih i proslogodisnjih, znaci 1/2.55".

Nego P3 ima kriminalno los zvuk, ziva koma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Znam ja da dolaze sa vecim senzorima, ali neke fotke imaju simptome kao da se radi i dalje o onim manjim senzorima.
Bojim se da ove nove AI fore utjecu na rezultate pa zato i imsmo ovakve oscilacije u kvaliteti fotki...sa L1020 uvijek znas na cemu si.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 8:41 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
X3M kaže...

mislim da su ova tri smartphona vrh sto se kamere tice, sve ostalo je stvar osobne preferencije

 

 

 Mate mi ima nekako najbolje kontraste a u 10x zoomu IPhone ubija

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 10:17 (Anđeo bez falinge).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nakon koristenja iPhona Xs vec neko vrijeme, kamera je na visokim ISO vrijednostima i po mraku - tragicna. Shebali su nesto ili sa procesiranjem ili sa Smart HDR, ali peglanje detalja je vidljivo i bez zumiranja

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Poco gcam vs stock, svaki komentar je suvisan :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam sa Note 9 zadovoljan kamerom.
Bas je pravi P&S, uvijek odabere prave postavke i prakticki nikada ne treba ici u PRO mode... eventualno zbog WB jer voli dodati malo previse zute boje na ulicnoj rasvjeti.
Sto se ISO tice uvijek ide na sto manji, šuma ima taman podnosljivo i noise reduction je dobro odmjeren u idnosu na Samsunge nekad.
Note 9 nema kameru koja ostavi bez teksta kao ponekad kamera na L1020, ali je korektna, pouzdana i moze se pouzdati u nju... općenito ovo je najbolji mob uopce koji sam koristio, nemam niti jednu zamjerku na nista...ostajem do daljnjeg na njemu...evo par nocnih sa Note 9.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/x592eh

 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jesi li ugasio AI prepoznavanje scena? Mislim se uzeti ili N9 ili M20 Pro sada

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
AI ugasen...e sad, obzirom da planiras kupovati tek mozda je ipak bolje ici na Mate 20 PRO...ja sam uzimao prije mjesec i pol i nije bilo Mate jos... doduše ni ne žalim previše jer je Note 9 toliko dobar da uopce i ne razmišljam o drugim mobitelima.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://flic.kr/p/2bqQJYW

Note 9 tele kamera, live focus, ISO800.
Jedino je dodan VSCO filter bez dodatnog editiranja.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

N9 vs M20p camera

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=U-XBIZQCsGw

 

 

 

Ovo će bit pun pogodak ak stave veći senzor u S10, volio bih da i ostali počnu taj trend pratit..

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 9:03 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

a vidis da ce im velicina pixela biti  0.8 i onda ce ih spajat u vece, sto je uvijek uzas, ako ne implementiraju to hardversi/softverski kako spada 

 

treba vidjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

A gle, vidit ćemo kak bu to u praksi izgledalo..

Mene brine samo da ne forsaju agresivni NR i oversharpening i bit će ok na kraju..

 

Baš sam pikirao uzet nekaj ove godine, al fotići su svi na istu foru, i teško se izdvajaju jedan iznad drugog, sljedeća će bit zanimljiva, Samsung stavlja veći senzor a i Nokia je nekaj najavila killer kamere za kraj ove tj početak sljedeće godine..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

a vidis da ce im velicina pixela biti  0.8 i onda ce ih spajat u vece, sto je uvijek uzas, ako ne implementiraju to hardversi/softverski kako spada 

 

treba vidjet

 

 

Nije to nista novo i lose, tako funkcionira i L1020, a tako funkcioniraju i P20 PRO i Mate 20 PRO.

Imas opciju 38MP i 48MP (Samsung) gdje imas manje pojedinacne pixele sto kod L1020 nije lose kada koristis 40 MP jer svaka takva fotka obiluje hrpom detalja, a ako hoces vece pixele onda u opcijama prebacis na 5 MP sto isto izgleda sjajno...nekada gledam i ne vjerujem kako dobro izgledaju te L1020 5 MP fotke.

 

Hocu reci da to nije nista nuzno lose, senzori napreduju i sve su bolji i drago mi je da su krenuli putem kojim je Nokia isla jos 2012...nazalost trebalo im je pola desetljeca da to shvate.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 14:42 (ocean77).
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
3dfx kaže...

a vidis da ce im velicina pixela biti  0.8 i onda ce ih spajat u vece, sto je uvijek uzas, ako ne implementiraju to hardversi/softverski kako spada 

 

treba vidjet

 

 

Nije to nista novo i lose, tako funkcionira i L1020, a tako funkcioniraju i P20 PRO i Mate 20 PRO.

Imas opciju 38MP i 48MP (Samsung) gdje imas manje pojedinacne pixele sto kod L1020 nije lose kada koristis 40 MP jer svaka takva fotka obiluje hrpom detalja, a ako hoces vece pixele onda u opcijama prebacis na 5 MP sto isto izgleda sjajno...nekada gledam i ne vjerujem kako dobro izgledaju te L1020 5 MP fotke.

 

Hocu reci da to nije nista nuzno lose, senzori napreduju i sve su bolji i drago mi je da su krenuli putem kojim je Nokia isla jos 2012...nazalost trebalo im je pola desetljeca da to shvate.

 da, ali oni imaju 1.7 mikorna velicinu piksela, a ovaj, bar po najavi ce imati 0.8

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

 da, ali oni imaju 1.7 mikorna velicinu piksela, a ovaj, bar po najavi ce imati 0.8

 

 

Nope...

 

 Samsung claims "the GM1 and GD1 can deliver light sensitivity equivalent to that of a 1.6μm-pixel image sensor at 12MP and 8MP resolution, respectively."

 

Kada smanjis rezoluciju onda su veci pixeli...jednako stvar funkcionira i na Huaweima i na Nokia 1020, a tako ce biti i na Samsungu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice