Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.815
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja i dalje nisam vidio toliko detalja na fotkama koliko je u stanju dati Lumia 1020 koju povremeno koristim.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 10:53 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
I ja na svojoj L930. Da znam postaviti sliku bez gubitka kvalitete, stavio bih ju da vidite
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
L930 nije bas usporediva sa L1020 jer L1020 ima neusporedivo veci senzor cak i danas ne nudi nitko veci osim onog Panasonica CM1 kojeg je kupilo troje ljudi.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedan mali album sa XZ3. Nemam nesto vremena zadnjih dana pa cu probati ubacivati fotke u album. Prvo sto cu reci da je ovo najbolja kamera sto je Sony ikad u mobitel ubacio, jako me iznenadio i ocekivao sam dosta losiji rezultat. Malo sam usporedivao sa maminim S8, XZ3 je bolji u dnevnim i nocnim uvjetima. O videu necu ni pricati, puno bolja situacija na XZ3. Prvo sto cu napomenuti kao prednost Sonija naspram S8 je puno zrelije procesiranje, u nocnim uvjetima, kao i na umjetnom osvjetljenju, S8 gubi boju, puno nr. Sony ima vise suma ali je slika puno bolja sa puno vise detalja. Mislim da bi Sony sa XZ4 mogao vratiti staru slavu kad bi popravio par stvari. Prvo i osnovno brzina aplikacije za kameru, ovo je sramotno. Redizajn cijele aplikacije i ubrzanje po hitno. Drugo bi nadodao da jos mrvicu smanje sharpening, s obzirom da iz senzora je moguce dobiti prilicno detaljnu fotku, za ovim nema potrebe. Na XZ3 iz ruke bez beda izvucem 1/8, pa nekad uspijem i 1/4 brzinu okidaca. Uz manji ISO dobijem vrhunske slike kakve ni sa iPhone Xs nemogu dobiti. Znaci sa XZ4 ubaciti po mogucnosti OIS, da 1/4 bude omogucen u 99% slucajeva iz ruke. Kad bi jos uz to mogli staviti otvor blende bar na F1.8 ili cak manje, uz manji sum bi ovo bio pun pogodak. Uz taj OIS bi video bio jos bolji. Iako ga nema stabilizacija je vrhunska i nisam osjetio toliki nedostatak (take notes Huawei). 4K HDR video je vrhunski, ali u nocnim uvjetima obavezno ugasiti HDR. Dodati na ovo 60FPS - strava. Eto ovo bi im bio recept za uspjeh sa XZ4. Takoder da dodam, ovo je ponajbolja prednja kamera koju sam imao priliku koristiti, u svim uvjetima! Samo Pixel 2 je bio bolji.

 

Tu ima nekoliko slika. Ova sa snijegom je recimo iz auta u pokretu. Sve pogledajte sami

 

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/0k099V

 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bome, odlične fotke radi XZ3, napokon onak kak su trebali i prije, šum je prisutan, al on je taman, nema agresivnog NR; aj baci koji noćni video..

Po tebi, kak se XZ3 nosi sa XL 2 što se tiče fotki?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 e kad bi svi ovako testirali, sa brojkama i mjerenjima, a ne meni je ova fotka ljepsa od ove druge

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Bome, odlične fotke radi XZ3, napokon onak kak su trebali i prije, šum je prisutan, al on je taman, nema agresivnog NR; aj baci koji noćni video..

Po tebi, kak se XZ3 nosi sa XL 2 što se tiče fotki?

 

 

 

XZ3 je losija od P2 jer nije pouzdana, treba joj OIS projena aplikacije (ovo je pod hitno), kod P2 samo okines i dobijes najbolju sliku u svim uvjetima.

 

Gdje da uploadam video da ostane ista kvaliteta?

11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

 

 

 

XZ3 je losija od P2 jer nije pouzdana, treba joj OIS projena aplikacije (ovo je pod hitno), kod P2 samo okines i dobijes najbolju sliku u svim uvjetima.

 

Gdje da uploadam video da ostane ista kvaliteta?

 Imao sam Nexus 5X i 6P bez OISa, nisam primjetio neki dramatičan nedostatak OISa, a fotke su bile boli glava..

 

Al kaj je da je Sony sa XZ3 je napravio odličan posao, stvarno sam iznenađen sa slikama..

Stavi na YT.

 

EDIT: daj baci još noćnih fotki.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 15:03 (zvonac).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Imao sam Nexus 5X i 6P bez OISa, nisam primjetio neki dramatičan nedostatak OISa, a fotke su bile boli glava..

 

Al kaj je da je Sony sa XZ3 je napravio odličan posao, stvarno sam iznenađen sa slikama..

Stavi na YT.

 

EDIT: daj baci još noćnih fotki.

Evo jedna nocna, doduse ne iz ruke, 1s ekspozicija, sjecam se iPhona Xs sto sam nedavno imao, on je izgledao smijesno iz istog kadra/uvjeta pored ovoga. 

 

https://flic.kr/p/2drCuG1

 

Nabacit cu ovih dana jos nocnih ali iz ruke. Video cu probati staviti na Drive

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 

2013 mob vs 2018 mob...vec to govori kolika je velicina L1020 kada se i dan danas neki nadmecu sa njom.

U toj usporedbi vidim sve one blagodati Lumie 1020 i zasto volim njezin IQ, a ne IQ Huaweia.

Huawei treba ugasiti AI, prebaciti RAW i po potrebi provuci kroz Lightroom i onda ce to biti mozda oku ugodno...ovaj post processing u JPEG-u grize oci.

 

Rezultat zanemarujem i ovo je moj subjektivan dojam.

 

MARKOZD15 kaže...
zvonac kaže...

Bome, odlične fotke radi XZ3, napokon onak kak su trebali i prije, šum je prisutan, al on je taman, nema agresivnog NR; aj baci koji noćni video..

Po tebi, kak se XZ3 nosi sa XL 2 što se tiče fotki?

 

 

 

XZ3 je losija od P2 jer nije pouzdana, treba joj OIS projena aplikacije (ovo je pod hitno), kod P2 samo okines i dobijes najbolju sliku u svim uvjetima.

 

Gdje da uploadam video da ostane ista kvaliteta?

 

Ja sam jako volio moj Pixel 2 XL i nacin na koji je radio, ali jedna stvar mi se nije nikada svidjala a to je preizostrenost fotki...nije koma kao na gore navedenom Huaweiu, ali ima tendenciju pretjeranog izostravanja...nazalost.

 

MARKOZD15 kaže...
zvonac kaže...

 Imao sam Nexus 5X i 6P bez OISa, nisam primjetio neki dramatičan nedostatak OISa, a fotke su bile boli glava..

 

Al kaj je da je Sony sa XZ3 je napravio odličan posao, stvarno sam iznenađen sa slikama..

Stavi na YT.

 

EDIT: daj baci još noćnih fotki.

Evo jedna nocna, doduse ne iz ruke, 1s ekspozicija, sjecam se iPhona Xs sto sam nedavno imao, on je izgledao smijesno iz istog kadra/uvjeta pored ovoga. 

 

https://flic.kr/p/2drCuG1

 

Nabacit cu ovih dana jos nocnih ali iz ruke. Video cu probati staviti na Drive

 

 

Ova nocna sa XZ3 mi se svidja i takve nocne volim...prakticki ne vidim post processing i slika izgleda odlicno sa ocekivanom razinom "prirodnog" šuma za takve uvjete...jedan nas portal uredno ovo navodi pod minus jer fotke imaju ŠUM...mora biti lijepo zagladjeno. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 18:11 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Svi su danasnji recenzenti takvi, pogotovo na amaterskim portalima, a ja sam osobno alergican na visak izostravanja i noise reductiona, ne podnosim to

 

@ocean77 

Kakve su ti fotke na linku sto sam dao za XZ3?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 18:55 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intermedia.hd.camera.pro&rdid=com.intermedia.hd.camera.pro&pli=1

 

Ekipa, probajte ovu kameru, meni je najugodnije iznenadjenje od svih alternativnih do sada...neki dan je bila free, ne znam jel jos uvijek (ne vidim jer mi je instalirana).

 

Svidja mi se user interface i podsjeca me na nekadasnje koristenje LG G4 a i rezultat je odlican na Note 9.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Svi su danasnji recenzenti takvi, pogotovo na amaterskim portalima, a ja sam osobno alergican na visak izostravanja i noise reductiona, ne podnosim to

 

@ocean77 

Kakve su ti fotke na linku sto sam dao za XZ3?

 

 

Cijeli dan sam na mobu i sad sam ih tek pogledao na velikom monitoru...cine se dobre iako su dnevne danas dobre i na jeftinijim mobitelima.

Vise su me nocne pozitivno iznenadile.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Svi su danasnji recenzenti takvi, pogotovo na amaterskim portalima, a ja sam osobno alergican na visak izostravanja i noise reductiona, ne podnosim to

 

 Točno to! Pada mi mrak na oči dok vidim nabrijavane fotke na najjače..

 

Nego, jel imaš iskustva sa XZ2 Premium?

Neki vele da bolje fotke radi neg XZ3..

 

EDIT: Nisam pratio, si možda probal koristit gcam na XZ3?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 19:29 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Note 9 i ova gore HD Camera PRO app fotka:

 

https://flic.kr/p/2drMuGJ

 

Jako mi se svidja jer kljucne postavke namjestim brze nego na nekoj drugoj app...ona originalna Samsungova je na rubu upotrebljivosti u PRO mode...slider je ocajno napravljen za razliku od ove HD Camera PRO.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 19:34 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže... 

 Točno to! Pada mi mrak na oči dok vidim nabrijavane fotke na najjače..

 

Nego, jel imaš iskustva sa XZ2 Premium?

Neki vele da bolje fotke radi neg XZ3..

 

EDIT: Nisam pratio, si možda probal koristit gcam na XZ3?

Sa XZ2 Premium nemam iskustva, niti me zanima s obzirom na tezinu/dimenzije, odbojan mi je. Sto se tice gcam na XZ3, ne radi jer XZ3 nema puni camera2api support, RAW je iskljucen a gcam radi pomocu RAW formata (na RAW ubacuje svoj post processing). 

 

Prodat cu XZ3, dosadio mi je i vrijeme je za nesto novo, nije najbolja kamera na trzistu, ali je definitivno prevazisla sva moja ocekivanja s obzirom na iskustva kakva sam imao da Sonijem

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

 

Prodat cu XZ3, dosadio mi je i vrijeme je za nesto novo, nije najbolja kamera na trzistu, ali je definitivno prevazisla sva moja ocekivanja s obzirom na iskustva kakva sam imao da Sonijem

 

 

Ovako je i mene pucalo sa mnogim mobitelima do Notea 9...uopce ga ne zelim mijenjati kada vidim kompromise na drugim.

Ovdje nemam nikakvih kompromisa, fotke super, video, baterija, ekran, dizajn, izrada, brzina rada...sve super...uopce ne vidim nista dostojno zamjene u ovom momentu.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Ovako je i mene pucalo sa mnogim mobitelima do Notea 9...uopce ga ne zelim mijenjati kada vidim kompromise na drugim.

Ovdje nemam nikakvih kompromisa, fotke super, video, baterija, ekran, dizajn, izrada, brzina rada...sve super...uopce ne vidim nista dostojno zamjene u ovom momentu.

Ja se vec 3mj natezem da uzmem Note 9 ali kako je S10 pred vratima rekao sam da cu ipak pricekati, puno obecava po leakovima kako sto se kamere tice tako i ostalo

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Ovako je i mene pucalo sa mnogim mobitelima do Notea 9...uopce ga ne zelim mijenjati kada vidim kompromise na drugim.

Ovdje nemam nikakvih kompromisa, fotke super, video, baterija, ekran, dizajn, izrada, brzina rada...sve super...uopce ne vidim nista dostojno zamjene u ovom momentu.

Ja se vec 3mj natezem da uzmem Note 9 ali kako je S10 pred vratima rekao sam da cu ipak pricekati, puno obecava po leakovima kako sto se kamere tice tako i ostalo

 

 

To svakako, S10 je pred vratima i svakako je sada bolje pricekati.

Ono sto mi se ne svidja su nove glasine da kamera ostaje skoro ista sto nije lose, ali na jubilarnom modelu ipak ocekujes znacajniji pomak.

Cak i da zadrze senzor iste velicine opet ce vjerojatno imati najkompletniju kameru u smislu videa i fotki.

Nadam se ipak da idu sa vecim senzorom.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kakav S10, XZ4 puno obecava:)

 

 

Nego, XZ3 se odlicno nosi protiv xl 3

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

ako XZ4 compact bude do max 5.5" sa razumnijom cijenom, vjerojatno prodajem 2 XL

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nisam imao Sony-a i ne budem...imam dojam da rade budale od kupaca i vrijedjaju inteligenciju.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedva uspio postaviti na flickr par slika sa svoje Lumie. Evo pa prosudite koliko je lošija od L1020 

https://www.flickr.com/photos/164423957@N08/albums/72157678316205908

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neuk kaže...

Jedva uspio postaviti na flickr par slika sa svoje Lumie. Evo pa prosudite koliko je lošija od L1020 

https://www.flickr.com/photos/164423957@N08/albums/72157678316205908

 Po danu je dobra. Al lumia 930 ima trenutno solidan fotić, nekad je bila odlična, ali, vrijeme prolazi, tehnologija napreduje, ako si zadovoljan sa fotićem na L930, onda bi tek pao sa stolice dok bi vidio jedan jeftini a stariji mob, koji i dana danas daje odlične rezultate na tom polju, a tu je 930 nemoćna, riječ je o Nexusu 5X.

 

Imao sam nekad L930, bio sam relativno zadovoljan s fotićem u ono vrijeme..

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 9:42 (zvonac).
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da, stoji u ladici ali je ponekad izvadim jer mi je strašno drag njen fotoaparat.

Po danu mi je odlična, a po noći jako loša, osim kada upalim manualni mod. Sa malo mirovanja i produženom ekspozicijom zna dati fantastične slike.

A kakva je fora sa Nexusom 5x ? Nisam ga nikada probao.
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neuk kaže...
Da, stoji u ladici ali je ponekad izvadim jer mi je strašno drag njen fotoaparat.

Po danu mi je odlična, a po noći jako loša, osim kada upalim manualni mod. Sa malo mirovanja i produženom ekspozicijom zna dati fantastične slike.

A kakva je fora sa Nexusom 5x ? Nisam ga nikada probao.

 Ime veliki senzor i pixel size mu je 1.55, i dalje uz 6P najdraži mob dok je fotić u pitanju, imao sam oba mobitela, fotke koje je daval u svim uvjetima je praktički bila konstantna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 10:05 (zvonac).
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mislio sam da je Nexus 6P neprevaziđen što se tiče kamere nisam znao da je i taj 5X bio dobar. Ako naletim negdje isprobat cu ga.

Eh da... Sad mi pade na pamet zašto sam zaljubljen u Lumijinu kameru... Zbog manualnog moda. Ni na jednom drugom mobu nisam imao toliko opcija.
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Razmišljam da zamjenim P20 Pro s Pixel 2 ili 3. P20 Pro mi je odličan mobitel osim kamere koja je super za statične fotke ali kada slikam klinke u pokretu i još po stanu to nije to. Plus prednja kamera je bezveze. Koliko vidim razlika između Pixela 2 i 3 je samo prednja wide kamera, a ne da mi se plaćati 1500 kn više samo za to, a pored toga na usporedbama koje sam gledao Pixel 2 mi je izgledao bolje s novom Gcam
 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice