Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.853
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Zvonac kako mozes napisati da kamere u mobitelima stagniraju...stagnira Pixel i jos neki koji recikliraju jedan te isti senzor vec trecu godinu...

Zadnjih godina smo imali pregršt noviteta sto se kamera tice pocevsi od sirokokutnih, tele kamera sa cak 125mm optickih, neki su se maknuli sa 1/2.55 senzora na velicine o kojima smo sanjali i dosli u nivo L1020...itd.

 Pa stagniraju, spram 808 i L1020 ne vidim značajniji napredak al onak baš napredak, al di ne stagniraju su, povećanjem broja kamera na smartfonu, što se tiče povećanja senzora, očekujem i znatno bolje fotke, al to se očito ne vidi tolko radi lošeg softvera, kinezi trpaju velike senzore a loš softver, ja osobno ne vidim veliki senzor, osim na papiru, sad je natjecanje u stavljanju što više kamera, a ne vodi se briga oko softvera, pa daj pogle starije mobitele, 808, 1020 i 950, da, to su stariji mobiteli, senzori su stariji, al softver je vrhunski, pa jedna lumija 950 još i dan danas je odličan fotosmartfon, da ga nisam imao, ne bih ni znao..

 

Pixel je od svih njih, bar što se tiče kamera, izuzetak, softver im je i dalje bolji neg ostalima i to drastično, a senzor isti koji trpaju i neki modeli (U11, U12) i neki kinezi..

Čitajući recenzije, počinju se nabrajat blagodati više kamera i sve super, al u praksi, isplivaju mane na površini, a da stvaer bude bolje, to se riješi, a nekad se nit ne riješe ti softverski problemi koji su vezani za kamerum bilo, tele, wide pa čak i obična..

Ak se sjećaš kakva je kamera bila na HTC 10, nikakva, loša, trebalo im je više od mjesec da ak ne i duže i par updejtova da to poprave, posle je bilo ok, al je s focusom bilo problema.

 

Kolko god ti hvališ P30P, uvijek ćeš se vraćat na 1020 dok ćeš ga uspoređivat, ne samo zato što potonja ima veći senzor neg i softver koji odlično prati hardverski dio, pa i za današnje pojmove, a svjedoci smo da pojedinci i u današnje vrijeme uspoređuju flagšipove iz 2019te god sa jednom 1020, a da ne pričam o Nokiji 808 koji će ostat na tronu i dalje..

 

Imali smo "zlatnu" eru sa 808, 1020, poslije je došla 950 koja je i danas ima fenomenalnu kameru, pa je poslije došao 6P i 5X sa odličnim fotićima još i dana danas su odlični, pa onda HTC10 nastavili tradiciju sa velikim senzorom, kao i prethodni Nexus dvojac, i eto ti S7, S8, S9, S10, koji ne nude niš novog, HTC U11 i U12+ stoje uz bok Pixelima 2/3.

Ako usporedimo 6P koji je kad ono izišao 2015te god. jel stvarno misliš da fotić nemre parirat današnjim smartfonima, četiri godine kasnije? Može, a kaj je najbolje, stavljaju već iste senzore godinama, 1/2.55" Samsung (7-10), kao i HTC U11 i U12, jedino su neki modeli došli s većim senzorima (5X, 6P, HTC 10, Pixel) i Pixeli 2/3.

 

Godina 2019ta, polako se stavljaju četiri kamere, a i počeli su veće senzore stavljat, P20P se nije baš proslavio, ajd sad P30P je počeo, kao, potencijal pokazivat, još to treba vidit, više manje sad koriste kinezi veće senzore, al rak rana većini je, softver. Nekadašnja Nokia je bila tata mata, bog i batina, za kamere, unatoć manjim senzorima izvlačili su maksimum, danas to baš nije tak, aj izuzev Pixela, s nostalgijom gledam fotke od 808, 950 i 1020, fotke od Njoke su mi posebne, onak, imaju ono nešto

 

E da, što se tiče Pixela, čekat ćemo jesen i nadam se da će promjenit svoju politiku i stavit koju kameru više na leđa uz odličan softver, to bi trebalo bit, svi već znamo kako

 

@thebateman, zašto Poco, izgleda da nekaj ne valja na P30P kad ti koristiš inferiorniju kameru na F1 spram P30P

Neko je tu lud

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2019 14:54 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Prodao sam p30p dok još drzi cijenu.

Poco ce posluzit 20ak dana do k20, a na jesen note 10, mix4 ili mate30 ako sve bude ok s huaweiom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam direktno usporedio L1020 i P30 PRO...oba na max rezoluciji, ugasen AI i na detaljima je P30 PRO ispao bolji...to je sve nakon updatea.
Moje benchmark mjerilo je prvi puta ispalo losije od nekog mobitela tako da ako gledamo ”sirovu snagu" senzora i optike P30 PRO je novo mjerilo barem sto se detalja tice.
Slazem se jedino da bi mu auto mode mogao biti bolji, a AI je cirkus...to vise i ne palim.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Slobodno stavi na flickr, ak imaš gore novi softver, da vidimo koje je poboljšanja donio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Flickr down?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jos neki dan su najavili da ce raditi nesto na Flickr.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ljudi pričate o kamerama na mobitelima 808, 1020, 950XL koji ni tad kad su postojali nisu imali ništa osim kamere. WP je mrtva davnih dana i ne vidim razloga uspoređivat današnje top modele s njima. 

Svaki od njih ima jednu kameru, tako da mi njihova kvaliteta slike pada u vodu. Imao mi je frend 950XL i ništa to nije bilo posebno...

 

Budučnost kamere je ovaj put kojim ide P30 Pro i sl. Ponudit što više mogučnost kamere...trenutno je zoom najveći napredak.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Znaš li razliku između besplatno i džabe?


E pa ti si, vidiš, u školu išao besplatno... al džabe.

 

R36 kaže...

 

Budučnost kamere je ovaj put kojim ide P30 Pro i sl. Ponudit što više mogučnost kamere...trenutno je zoom najveći napredak.

 

 

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)

 

Sad je 2019. - optike jos nisu sustigle, a kamoli prestigle razinu od Nokie 808 iz 2012.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 11:18 (Čitatelj).
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Znaš li razliku između besplatno i džabe?


E pa ti si, vidiš, u školu išao besplatno... al džabe.

 

R36 kaže...

 

Budučnost kamere je ovaj put kojim ide P30 Pro i sl. Ponudit što više mogučnost kamere...trenutno je zoom najveći napredak.

 

 

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)

 

Sad je 2019. - optike jos nisu sustigle, a kamoli prestigle razinu od Nokie 808 iz 2012.

Kolega koga boli ona stvar za 808 i kakve je on fotografije radio, kad mu ništa drugo nije bilo dobro. Pa ako ti je toliko dobar, što ga ne koristiš??

 

Sad je 2019 godina - imam više mogučnosti na bilo kojem top modelu nego na 808 i sl Nokijama. 808 je bio skoro duplo deblji nego današnji modeli. O čemu onda mi imao pričat.

 

7 godina
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Uz kvalitetnu optiku i bateriju, naravno da je duplo deblji, ali stane u svaki dzep bez problema,

za razliku od danasnjih "grdosija".

Fotografije su realne, nisu boje "poboljsane" pa da se to sve mora u Photoshopu ispravljati,

baterija drzi 4-5 dana, i ne spionira te nitko, pa samim time i baterija ne pati.

 

Usput, savjet - pisi s C, kad vec ne razlikujes Ć i Č. Ne ispadas pametniji, ali bar je manje neugodno za citati.

Meni se neda prebacivati stalno layoute tipkovnice sa ÖÄÜß na ČĆŽŠĐ, ali ti si bar u HR i mogao bi

nauciti pravopis. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 12:02 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Znaš li razliku između besplatno i džabe?


E pa ti si, vidiš, u školu išao besplatno... al džabe.

 

R36 kaže...

 

Budučnost kamere je ovaj put kojim ide P30 Pro i sl. Ponudit što više mogučnost kamere...trenutno je zoom najveći napredak.

 

 

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)

 

Sad je 2019. - optike jos nisu sustigle, a kamoli prestigle razinu od Nokie 808 iz 2012.

A kolega ako si misli na mene oko ovoga besplatno al džabe...

 

Rođen sam i živim u Hrvatskoj i koristim riječ besplatno. 

 

A ovo džabe ili badava koristi u voukojebeni u kojoj si rođen i slikaj s 808 pa se divi slici na ekranu od 184 ppi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 12:15 (R36).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Uz kvalitetnu optiku i bateriju, naravno da je duplo deblji, ali stane u svaki dzep bez problema,

za razliku od danasnjih "grdosija". 

 

Usput, savjet - pisi s C, kad vec ne razlikujes Ć i Č. Ne ispadas pametniji, ali bar je manje neugodno za citati.

Meni se neda prebacivati stalno layoute tipkovnice sa ÖÄÜß na ČĆŽŠĐ, ali ti si bar u HR i mogao bi

nauciti pravopis. 

Nisi mi odgovor na jednostavno pitanje. Što ne koristiš 808 kad ti je toliko dobar i kad ima dobru optiku?

 

Neka se ti nama kuži u pravopis, a "inženjer" si za mobitele.

 

Ima tema o pravopisu pa tamo prosipaj pamet.

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Nisi mi odgovor na jednostavno pitanje.Što ne koristiš 808 kad ti je toliko dobar i kad ima dobru optiku?

 

 

 

 

 

 

Ja imam i dalje L1020 koja je tek nesto mladja od 808 i ja tu L1020 nekada koristim po nekoliko dana kada npr. prodam mob i dok ne uzmem drugi.

Sto je najbolje radi i Whats App i prakticki sve app koje koristim i na P30 PRO iz 2019.

Ne mogu ju duze koristiti jer sam navikao na veliki ekran, ali taj mob iako je iz 2013 uopce ne ostavlja dojam neke inferiornosti.

Ima AOD!!!, ima dosta dobar ekran opcenito, nije spor, ima kameru usporedivu sa P30 PRO i bolju od 80% svih danasnjih mobitela, snima FHD video, baterija traje cijeli dan...za 808 ne znam kakva bi bila danas, ali L1020 jos uvijek prolazi.

7 godina
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Koristim, imam i 808, L1020, L950XL.

 

Uz to imam i kompakt fotoaparat od Nikona i SLR od Canona.

I koje veze sad koristenje ima sa optikom?

 

Ako hoces, sidji s grane, dam ti sva tri mobitela pa usporedi.

Ja sam ih usporedio sa Note8 i za mene je Note8 igracka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Koristim, imam i 808, L1020, L950XL.

 

Uz to imam i kompakt fotoaparat od Nikona i SLR od Canona.

I koje veze sad koristenje ima sa optikom?

 

Ako hoces, sidji s grane, dam ti sva tri mobitela pa usporedi.

Ja sam ih usporedio sa Note8 i za mene je Note8 igracka.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)

 

Sad je 2019. - optike jos nisu sustigle, a kamoli prestigle razinu od Nokie 808 iz 2012.

 

 

Ako cemo komparirati L1020 i P30 PRO (imam oba kod sebe) onda tako mogu staviti i P30 PRO na max rezoluciju 40 MP i ukljuciti RAW, ali mogu koristiti i 5X opticko uvecanje sto na L1020 ne mogu.

L1020 ima upravo taj digitalni zoom gdje radi CROP dijela slike koji bi bio ekvivalent 3X uvecanju.

Naravno da to nije usporedivo sa pravim optickim uvecanjem kakvo je na P30 PRO.

 

Zakljucak je da su L1020 i P30 PRO usporedivi na glavnoj kameri i na max rezoluciji i da P30 PRO ima cak i nesto detaljniju sliku, a ono gdje je u potpunoj prednosti su sirokokutna kamera i vec spomenuta 5X periskopska kamera.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Koristim, imam i 808, L1020, L950XL.

 

Uz to imam i kompakt fotoaparat od Nikona i SLR od Canona.

I koje veze sad koristenje ima sa optikom?

 

Ako hoces, sidji s grane, dam ti sva tri mobitela pa usporedi.

Ja sam ih usporedio sa Note8 i za mene je Note8 igracka.

Kakve veze č ili ć ili na kraju krajeva c ima s shvaćanjem napisanog teksta? Da li možda nisi shvatio što sam napisao ako sam umjesto č stavio c ili ć? Ako nisi shvatio - sorry. 

 

Znači ti nisi od 2012. god kupio mob. Odlično. Ili možda jesi??

 

Aj mi molim sliku koju si uslikao u prirodi s SLR-om pošalji direktno na Whats app??

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 12:38 (R36).
7 godina
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne znas citati, nepismen si i nekulturan.

Ako kazem da imam 808, 1020 i 950XL, uz to jos par uredjaja sa strane,

onda to valjda znaci da sam i nakon 2012 kupio jos koji uredjaj.

 

Nepismen si i ne razumijes pojmove.

 

1. Fotoaparatom se ne "slika", i fotoaparat ne proizvodi "slike", nego se sa fotoaparatom fotografira, i produkt toga su fotografije

2. Slikar "slika" crtez, i produkt slikanja je "crtez/slika"

3. S obzirom da SLR ima Bluetooth i Wireless, u roku tren mogu prenesti fotografije na bilo koji uredjaj, bilo racunalo,

bilo mobilni uredjaj, i od tud mogu proslijediti dalje bilo kojim digitalnim oblikom razmjene datoteka. Ne vidim problem u tome.

Ako imam vremena 5h provesti u prirodi, onda imam vremena i pola sata za pregledati fotografije prije nego sto ih arhiviram i nekome proslijedim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

.

 

 

 

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)

 

Sad je 2019. - optike jos nisu sustigle, a kamoli prestigle razinu od Nokie 808 iz 2012.

 jesi ti to upravo napisao da je bolje napraviti fotku u raw pa izrezati komad (što je u biti digitalni zoom), nego napraviti fotku sa optičkim zoomom?

ako se govori o zoom-u uopće...

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...

Ne znas citati, nepismen si i nekulturan.

Ako kazem da imam 808, 1020 i 950XL, uz to jos par uredjaja sa strane,

onda to valjda znaci da sam i nakon 2012 kupio jos koji uredjaj.

 

Nepismen si i ne razumijes pojmove.

 

1. Fotoaparatom se ne "slika", i fotoaparat ne proizvodi "slike", nego se sa fotoaparatom fotografira, i produkt toga su fotografije

2. Slikar "slika" crtez, i produkt slikanja je "crtez/slika"

3. S obzirom da SLR ima Bluetooth i Wireless, u roku tren mogu prenesti fotografije na bilo koji uredjaj, bilo racunalo,

bilo mobilni uredjaj, i od tud mogu proslijediti dalje bilo kojim digitalnim oblikom razmjene datoteka. Ne vidim problem u tome.

Ako imam vremena 5h provesti u prirodi, onda imam vremena i pola sata za pregledati fotografije prije nego sto ih arhiviram i nekome proslijedim.

1 i 2..Kolega vidim da si ti nakupina hrpe gluposti...nisi čuo za žargon ili ti sleng ali nije više ni bitno. Vrlo jasno si odgovorio na moje pitanje da li koristi 808?. "Koristim, i imam 808, 1020 i 950 XL." Nigdje nisi napisao "uz to još par uređaja" 

Očito je da živiš u vukojebini.

 

3. Molim te da mi odmah pošalješ sliku DIREKTNO s SLR-a na Whats app.

 

Kolega imam život i nemam vremena pregledavat fotografije na računalu. Vrijeme je novac.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 13:13 (R36).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
Čitatelj kaže...

.

 

 

 

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)

 

Sad je 2019. - optike jos nisu sustigle, a kamoli prestigle razinu od Nokie 808 iz 2012.

 jesi ti to upravo napisao da je bolje napraviti fotku u raw pa izrezati komad (što je u biti digitalni zoom), nego napraviti fotku sa optičkim zoomom?

ako se govori o zoom-u uopće...

 Pretpostavljam da ste shvatili da imamo kolegu inženjera u podtemi...

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

1 i 2..Kolega vidim da si ti nakupina hrpe gluposti...nisi čuo za žargon ili ti sleng ali nije više ni bitno. Vrlo jasno si odgovorio na moje pitanje da li koristi 808?. "Koristim, i imam 808, 1020 i 950 XL." Nigdje nisi napisao "uz to još par uređaja" 

Očito je da živiš u vukojebini.

 

3. Molim te da mi odmah pošalješ sliku DIREKTNO s SLR-a na Whats app.

 

Kolega imam život i nemam vremena pregledavat fotografije na računalu. Vrijeme je novac.

 

 

Ne, nije to ni "slang" niti "zargon" - to su dva razlicita pojma, i ne mogu biti niti istoznacnice niti slicnoznacnice.

Druga stvar - ni jedan SLR ti nece imati tu mogucnost, jer na WhatsAppu ne mozes razmjenjivati RAW datoteke

niti DNG-ove, samo kopresirane formate u kojima se gube detalji fotografije - samim time SLR gubi smisao

i komotno si mogao fotografirati sa Nokiom 3310, za WhatsApp je sve prolazno.

I treca stvar - sam sebi skaces u usta - ako nemas vremena za pregledavati fotografije, onda nemoj ni fotografirati,

jer fotografije sluzbe upravo tome - fotografiranju i pregledavanju.

 

I je, vrijeme je novac. Nadji vremena za nauciti neke osnovne pojmove fotografije, te svakako bar nauci razlikovati Ć i Č,

jer razlika je velika izmedju "spavaćica" i "spavačica".

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 13:19 (Čitatelj).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imal ko kole?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...
R36 kaže...

1 i 2..Kolega vidim da si ti nakupina hrpe gluposti...nisi čuo za žargon ili ti sleng ali nije više ni bitno. Vrlo jasno si odgovorio na moje pitanje da li koristi 808?. "Koristim, i imam 808, 1020 i 950 XL." Nigdje nisi napisao "uz to još par uređaja" 

Očito je da živiš u vukojebini.

 

3. Molim te da mi odmah pošalješ sliku DIREKTNO s SLR-a na Whats app.

 

Kolega imam život i nemam vremena pregledavat fotografije na računalu. Vrijeme je novac.

 

 

Ne, nije to ni "slang" niti "zargon" - to su dva razlicita pojma, i ne mogu biti niti istoznacnice niti slicnoznacnice.

Druga stvar - ni jedan SLR ti nece imati tu mogucnost, jer na WhatsAppu ne mozes razmjenjivati RAW datoteke

niti DNG-ove, samo kopresirane formate u kojima se gube detalji fotografije - samim time SLR gubi smisao

i komotno si mogao fotografirati sa Nokiom 3310, za WhatsApp je sve prolazno.

I treca stvar - sam sebi skaces u usta - ako nemas vremena za pregledavati fotografije, onda nemoj ni fotografirati,

jer fotografije sluzbe upravo tome - fotografiranju i pregledavanju.

 

I je, vrijeme je novac. Nadji vremena za nauciti neke osnovne pojmove fotografije, te svakako bar nauci razlikovati Ć i Č,

jer razlika je velika izmedju "spavaćica" i "spavačica".

Nokia 3310 nema kameru. 

 

Kolaga nađi si život...umjesto da drkaš po pravopisu...

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Nokia 3310 nema kameru

 

Kolaga nađi si život...umjesto da drkaš po pravopisu...

 

Thank You Captain Obvious.

 

S obzirom da ne razlikujes pojmove fotografije i slike,

nebi razlikovao fotografiju izradjenu sa Nokion 3310 i SLR-om.

 

Vjerovatno sam fotografirao dok jos nisi bio u jajcu,

jer sigurno ne znas sta su negativi i diapozitivi.

 

Al kome ja to pricam, djecaku koji ne poznaje pravopis. 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čitatelj kaže...
R36 kaže...

Nokia 3310 nema kameru

 

Kolaga nađi si život...umjesto da drkaš po pravopisu...

 

Thank You Captain Obvious.

 

S obzirom da ne razlikujes pojmove fotografije i slike,

nebi razlikovao fotografiju izradjenu sa Nokion 3310 i SLR-om.

 

Vjerovatno sam fotografirao dok jos nisi bio u jajcu,

jer sigurno ne znas sta su negativi i diapozitivi.

 

Al kome ja to pricam, djecaku koji ne poznaje pravopis. 

 Kolega na ovoj podtemi si nebitan.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Deca mir

 

Nego, Citatelj ima vise smartfona oko kojih raspravljamo, pa covjek ima uvid u stanje, bar sto se tice fotica na istima.

 

Sto se tice N8, slazem se s njim, bas ne briljira na foto polju, ak se uzima samo to  u obzir, naravno da je i dalje odlican mob za sto je namjenjen primarno, al ne i fotkanje, ak se iskljucivo to gleda..

 

Bas sam gledal fotke na dpreview forumu pojedinci i dalje voze 950xl, sto rec, i dan danas je 950tka odlicna, ak se gleda iskljucivo fotkanje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja se ne slazem za Note 8, kamera mu je odlicna.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja ne kužim sto nam dr. Klaić piše, da optički zoom je raw format cropan na manji dio...? Wtf, sam nešto prespavao???!!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

nemoj ni pokusat shvatit, dobit ces krati spoj u mozgu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice