Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.686
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

P30pro automatika vs Mix3 night gcam 

 Meni osobno ova prva ili ti lijeva slika bolja.

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljivo, uz taj novi senzor nadam se i:

- wide angle s autofocusom

- 5x optički zoom

- pravi night mode

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Bilo je i vrijeme...napokon. Što više takvih stvari, konkurencija neće spavat a za nas kupce bolje. Samo neka se Huawei i Samsung natječu...

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Zanimljivo, uz taj novi senzor nadam se i:

- wide angle s autofocusom

- 5x optički zoom

- pravi night mode

Ako neće imat optički zoom barem x5, a zbog Huawei bi trebali imat x10 - onda jebeš sve.

 

Normalno da se wide angle i night mod podrazumijeva. Mislim da bez 3 kamere nemao o čemu pričat.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 23:28 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 

 Ovaj prvi video mislim da je fake. Jucer sam probao taj mod i bez tripoda nema sanse dulje od 0.5 sec da ne pocme cijelu sliku blurat. 

 

 

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

mirna ruka sekundu dvije i moze se, isto kao i night mode 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 9:39 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nema veze night mode s ovim, imam kiruršku ruku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Nema veze night mode s ovim, imam kiruršku ruku.

4 sekunde iz ruke, mod svilekansta voda, slika normalno ostra

ipak nemas mirnu ruku :) 

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cca 2400 sec long exposure, ISO 1600

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Nema veze night mode s ovim, imam kiruršku ruku.

 Daj mi reci, da li si zadovoljan s fotićem na P30P? S obzirom da si imao F1 i još neke kineze.

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zvonac, kamera na P30 PRO je odlicna uz neke nesavršenosti SW.
Kada uspijes postici da radi kako si zamislio (citaj bez AI upliva) mozes dobiti fotke kakve neces dobiti sa nijednim mobom trenutno.
Moras se malo potruditi i upoznati ju jer te pokusava stalno "izigrati"...ti pritisnes jedno, a ona koristi drugo 😀...potencijal je tu i meni se u globalu svidja.

Jedan lijepi portret mace sa 5X i lijepi prirodni bokeh...to zaboravi na Pocophone, Pixelu i sl...mozes samo sa lažnim bokehom...prirodno je uvijek ljepse.😊

https://flic.kr/p/2eEXvBd
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 13:25 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
thebatman kaže...

Nema veze night mode s ovim, imam kiruršku ruku.

 Daj mi reci, da li si zadovoljan s fotićem na P30P? S obzirom da si imao F1 i još neke kineze.

 

 I da i ne, evo ti pozitivne i negativne stvari kamere.

 

+ imat opciju optičkog zuma je stvarno jebeno

+ čak i u zatvorenim prostorima da se s time zanimljiva kompozicija napravit i dobir prihvatljiv rezultat

+ hdr je jako dobar

+ macro fotograije su odlične

+ širokokutna kamera možda nema najširi kut kao samsung ali zato je i distorzija manja

+ autofocus na wide kameri (samsung to nema)

+ sve video rezolucije su ok stabilizirane osim wide na 60fps

+ prednja kamera ima dovoljno detalja

+ night mode na glavnoj kameri nije potreban, automatika je i više nego dobra

+ wide kamera podržava night mode koji je na njoj jako koristan (mi 9 to ne podržava)

+ prešaltavanje iz jedne u drugu u trecu kameru je moguce tokom video snimanja (mix3, mi9 to ne podržavaju)

+ pro mode je kako treba napravljen

 

- 4k snimanje ne ide u 60fps

- low light video snimke su trzave 

- mobitel sam odlučuje kad ce korisititi periskopsku kameru za zum, a kad će kropat glavnu i nemaš mogučnost biranja i to me izluđuje

- ai koristim jedino za hranu, za ostale stvari je ajme

- ako sam npr u 10x zoomu u photo modu i odlucim se prebaciti u video mode, on ce se prešaltat na glavnu kameru i opet moram zumirat

- video snimanje je DOSTA lošije nego na mi9, pogotovo wide kamera, napsram mi9 wide kamere, video na p30 pro ispada kao da je jeftini kinez3

- portret mode je inferioran bilo cemu sa gcam, ukljucujuci i pocophone, mi8, rn7 itd. Znam jer sam imao.

 

Ugl evo album sa 50ak fotki svih mogucih kamera 

 

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 13:31 (thebatman).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mene fascinira ova svestranost...guster je sa 16mm, a macka sa 125mm...i to sve sa mobitelom.

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/6SL4z9
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Zvonac, kamera na P30 PRO je odlicna uz neke nesavršenosti SW.
Kada uspijes postici da radi kako si zamislio (citaj bez AI upliva) mozes dobiti fotke kakve neces dobiti sa nijednim mobom trenutno.
Moras se malo potruditi i upoznati ju jer te pokusava stalno "izigrati"...ti pritisnes jedno, a ona koristi drugo 😀...potencijal je tu i meni se u globalu svidja.

Jedan lijepi portret mace sa 5X i lijepi prirodni bokeh...to zaboravi na Pocophone, Pixelu i sl...mozes samo sa lažnim bokehom...prirodno je uvijek ljepse.😊

https://flic.kr/p/2eEXvBd

 Dobra je fotka ispala, ma njega sam pitao pošto je imao više kineza, pa me zanimala usporedba, kolko su kinezi lošiji spram p30p.

Daj opali isti kadar, sa p30p i sa L1020.

 

EDIT: Smeta me procesuiranje fotke u jpegu na P30P, nekak mi to sve umjetno izgleda..

 

Sjećam se dok sam imao HTC 10, u početku je fotić bio jako loš, posle su kroz updejtove sredili kameru, e onda je to bilo to, slike su bile odlične, šuma taman kolko treba kao i oštrina, dok si recimo cropao fotku, vidio si šum na slici, a ne kak je na većini smartfona danas, ulje na platnu, detalja nigdje i agresivno peglanje slike i tak, za nekog su to sitnice, al te sitnice sačinjavaju jednu veliku sliku i onda dobijemo uvid u stvarno stanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 14:06 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Fotkas onda stalno u 40MP bez AI i neces naci loseg procesiranja.
U tom modu me jako podsjeća na L1020 sto je sjajno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zvonac kaže...
thebatman kaže...

Nema veze night mode s ovim, imam kiruršku ruku.

 Daj mi reci, da li si zadovoljan s fotićem na P30P? S obzirom da si imao F1 i još neke kineze.

 

 I da i ne, evo ti pozitivne i negativne stvari kamere.

 

+ imat opciju optičkog zuma je stvarno jebeno

+ čak i u zatvorenim prostorima da se s time zanimljiva kompozicija napravit i dobir prihvatljiv rezultat

+ hdr je jako dobar

+ macro fotograije su odlične

+ širokokutna kamera možda nema najširi kut kao samsung ali zato je i distorzija manja

+ autofocus na wide kameri (samsung to nema)

+ sve video rezolucije su ok stabilizirane osim wide na 60fps

+ prednja kamera ima dovoljno detalja

+ night mode na glavnoj kameri nije potreban, automatika je i više nego dobra

+ wide kamera podržava night mode koji je na njoj jako koristan (mi 9 to ne podržava)

+ prešaltavanje iz jedne u drugu u trecu kameru je moguce tokom video snimanja (mix3, mi9 to ne podržavaju)

+ pro mode je kako treba napravljen

 

- 4k snimanje ne ide u 60fps

- low light video snimke su trzave 

- mobitel sam odlučuje kad ce korisititi periskopsku kameru za zum, a kad će kropat glavnu i nemaš mogučnost biranja i to me izluđuje

- ai koristim jedino za hranu, za ostale stvari je ajme

- ako sam npr u 10x zoomu u photo modu i odlucim se prebaciti u video mode, on ce se prešaltat na glavnu kameru i opet moram zumirat

- video snimanje je DOSTA lošije nego na mi9, pogotovo wide kamera, napsram mi9 wide kamere, video na p30 pro ispada kao da je jeftini kinez3

- portret mode je inferioran bilo cemu sa gcam, ukljucujuci i pocophone, mi8, rn7 itd. Znam jer sam imao.

 

Ugl evo album sa 50ak fotki svih mogucih kamera 

 

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/

 

 

Pogledao fotke, neke fotke od p30p su super, dok neke su prosjek, a s druge strane, gledam ovaj MI Mix 3, neke fotke su odlične, čak bi mogao reć bolje od P30P, fakat ovaj kinez iznenađujuće odličan. Pretpostavljam da si na kineze stavljao gcam?

 

Jedan gcam bi lansirao P30P na vrh!

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Da, mix sa gcam je jebena stvar isto kao i poco. Za p&s bolje od ijednog huaweia. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Da, mix sa gcam je jebena stvar isto kao i poco. Za p&s bolje od ijednog huaweia. 

 Znači i od P30P

 

F1 rastura, nije mi jasno zakaj se nemre ravnat sa Pixelom 3, pretpostavljam radi OISa, al F1 od jeftinijh mobitela koji je skoro pa pri vrhu, sviđaju mi se slike koje radi sa gcam, čudo.

 

Baš pikiram P3a, al muče me neke nedostaci na istome, pa sam u nedoumici još.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 14:33 (zvonac).
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
thebatman kaže...

Da, mix sa gcam je jebena stvar isto kao i poco. Za p&s bolje od ijednog huaweia. 

 Znači i od P30P

 

F1 rastura, nije mi jasno zakaj se nemre ravnat sa Pixelom 3, pretpostavljam radi OISa, al F1 od jeftinijh mobitela koji je skoro pa pri vrhu, sviđaju mi se slike koje radi sa gcam, čudo.

 

Baš pikiram P3a, al muče me neke nedostaci na istome, pa sam u nedoumici još.

 Uzeo bi poco prije p3a uvijek. 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

F1 puca od potencijala, a gcam na njemu cuda radi.

Samo mu OIS fali.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 16:50 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava


Ovaj OP7 ima dobru kameru, al to bu softverski još riješili, gcam će ionako odradit odličan posao..

Jel sam ja čorav ili kaj, pa ovaj S10/+ fotić je solidan, ne vidim neki napredak, samsungu je najjača strana video sekcija i tu im praktički nema ravne, al fotić, to je već druga priča, tu ima dost mjesta za poboljšanja, al ovaj exynos nije baš popularan za gcam aplikacije i to im je slaba točka.

 

Ak Gugl u Pixel 4 ubace ove godine veći senzor, ostalima se loše piše, i ovako s jednom kamerom briljiraju sa odličnim softverom, al ak se odluče na dvije tri kamere s većim senzorom i ultimativnim softverom, ostali neće imat šanse za mrdnut s mjesta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 20:15 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dok Google ubaci vise od jedne kamere konkurencija ce vec biti debelo ispred...Pixel je ok mob, kamera je solidna, ali nema sanse da bi vise mob bez bilo kakve tele kamere i jos vise wide.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Ak softver ne prati hardver, onda badava sve, danas izbacuju sad ove nove veće senzore, a softver je nesređen i onda je završni rezultat ispodprosječan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...


Ovaj OP7 ima dobru kameru, al to bu softverski još riješili, gcam će ionako odradit odličan posao..

Jel sam ja čorav ili kaj, pa ovaj S10/+ fotić je solidan, ne vidim neki napredak, samsungu je najjača strana video sekcija i tu im praktički nema ravne, al fotić, to je već druga priča, tu ima dost mjesta za poboljšanja, al ovaj exynos nije baš popularan za gcam aplikacije i to im je slaba točka.

 

Ak Gugl u Pixel 4 ubace ove godine veći senzor, ostalima se loše piše, i ovako s jednom kamerom briljiraju sa odličnim softverom, al ak se odluče na dvije tri kamere s većim senzorom i ultimativnim softverom, ostali neće imat šanse za mrdnut s mjesta.

 

ovaj je isprdao kameru

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam nasao nacin kako da od p30 pro dobijem maksimum s kojim sam zadovoljan, a i zadnji update je poprilicno poboljsao kameru.
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
zvonac kaže...


Ovaj OP7 ima dobru kameru, al to bu softverski još riješili, gcam će ionako odradit odličan posao..

Jel sam ja čorav ili kaj, pa ovaj S10/+ fotić je solidan, ne vidim neki napredak, samsungu je najjača strana video sekcija i tu im praktički nema ravne, al fotić, to je već druga priča, tu ima dost mjesta za poboljšanja, al ovaj exynos nije baš popularan za gcam aplikacije i to im je slaba točka.

 

Ak Gugl u Pixel 4 ubace ove godine veći senzor, ostalima se loše piše, i ovako s jednom kamerom briljiraju sa odličnim softverom, al ak se odluče na dvije tri kamere s većim senzorom i ultimativnim softverom, ostali neće imat šanse za mrdnut s mjesta.

 

ovaj je isprdao kameru

Nitko nikad u povijesti kupovine OP uredaja nije rekao, kupit cu OP zbog kamere 

 

za njihove kupce, ovo je vrhunska kamera, nema veze sto je slabija od P30P i S10, ipak su njih dvoje vrh ponude kamera ove godine, a OP7 nije uopce jako daleko

 

meni osobno je odlican uredaj, pa pogle onaj ekran na sta lici, pa to je san snova, a ne ovaj moj S10e sa rupetinom 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice