Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.976
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Ja na ovim slikama ne vidim nijednu ostriju na S9+. Sto mogu i potvrditi kao korisnik oba mobitela, Pixel 2 XL ima bolje fotke u skoro svim uvjetima

 Onda neko od nas dvojice ima loš vid:D

Što se tiče oštrine, S9+ je bolji po tom pitanju..

 

Baš gledao usporedbe na YT, S9+ i Pixel XL 2 low light video, Samsung tu bolje odrađuje posao, a o zvuku da ne pričam, većina videa su stari četiri mjeseca, a od onda je vjerojatno to samsung popeglao još bolje..

 

Ak neki smartfon radi bolji low light video od S9+, molim nek slobodno napiše ovdje:)

 

 

Sony XZ2 Premium, al u 4k rezi low light video situacija se mjenja u korist S9+.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 13:30 (zvonac).
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 13:45 (Deutsch).
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@zvonac @digital

 

Dajte pogledajte recimo zadnje 4 slike, noise reduction na S9 je unistio sve detalja sto se moze unistiti

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

a ove gdje je s9 bolji zanemarujes jel?

je, na njih par s9 je izgubio neke detalje na zidu, dok su u isto vrijeme slova citljivija i detaljnija nego na pixel..

dobro se vidi da situacija nije bas tako jednostavna da mozes reci - ovaj je bolji od onog.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Onda neko od nas dvojice ima loš vid:D

Što se tiče oštrine, S9+ je bolji po tom pitanju..

 

Baš gledao usporedbe na YT, S9+ i Pixel XL 2 low light video, Samsung tu bolje odrađuje posao, a o zvuku da ne pričam, većina videa su stari četiri mjeseca, a od onda je vjerojatno to samsung popeglao još bolje..

 

 

 

Ovo je boldano je kljucno...Samsung je uvijek tezio tome da fotke na prvu vecini korisnika budu oku ugodne, a to uglavnom ukljucuje SW poboljsanja i koristenje noise reductiona, kako na videu tako i na fotkama.

Nije to nuzno lose i vecini ce se to svidjati...Pixel iako isto koristi svoje algoritme koji su po mnogima najbolji ali radi na drugaciji nacin i ostavlja vise digitalnog šuma pa istrenirano oko u tome vidi vise detalja, a manje istrenirano to tretira kao zrnatost, šum...jednostavno razlicit pristup...meni osobno mrvica digitalnog šuma nikada nije smetala i vise ju preferiram od agresivnog noise reductiona.

Zanimljivo je da je godinama ranije Samsung koristio drugu krajnost, a to je agresivni oversharpening...to mi isto nije bilo po ukusu.

Pixel je zlatna sredina i nekako najblizi naprednijim kompaktnim apartima kakve sam nekada koristio...ponajprije tu mislim na odlicnu Canon S seriju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 14:14 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nikako da javim...zenin OP6 je dobio onu nadogradnju kamere i fotke su bolje nego prije.

Vidim da kamera vise nema tendenciju dizanja prevelikog ISO i ide sa manjim nego prije pa je i krajnji rezultat znatno bolji.

I dalje to nije nivo Pixela, ali je solidno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Novi vlasnik P20 Pro stroja. Na prvu, moram rec' da su slike stvarno fenomenalne. Stvarno kapa dolje Huaweiu.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
SimeKZ kaže...

Novi vlasnik P20 Pro stroja. Na prvu, moram rec' da su slike stvarno fenomenalne. Stvarno kapa dolje Huaweiu.

 

 

Ja to znam i taj mob je sto se fotki tice bez konkurencije.

Pixel je super P&S, ali za neke delikatnije situacije ili kreativnost nema sta traziti pored P20 PRO.

Steta sto mu i video nije stabiliziran u 4K...vjerojatno ce nasljednik i to ispraviti.

 

Ne znam jeste vidjeli vijest, Huawei je sa drugog mjesta potisnuo Apple i sada je na redu Samsung...ovakvim rastom prodaje i ako nastave raditi dobre stvari koje su zapoceli sa P serijom kroz 2-3 godine past ce i Samsung.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
SimeKZ kaže...

Novi vlasnik P20 Pro stroja. Na prvu, moram rec' da su slike stvarno fenomenalne. Stvarno kapa dolje Huaweiu.

 

 

Ja to znam i taj mob je sto se fotki tice bez konkurencije.

Pixel je super P&S, ali za neke delikatnije situacije ili kreativnost nema sta traziti pored P20 PRO.

Steta sto mu i video nije stabiliziran u 4K...vjerojatno ce nasljednik i to ispraviti.

 

Ne znam jeste vidjeli vijest, Huawei je sa drugog mjesta potisnuo Apple i sada je na redu Samsung...ovakvim rastom prodaje i ako nastave raditi dobre stvari koje su zapoceli sa P serijom kroz 2-3 godine past ce i Samsung.

 Iskreno, 4k snimanje mi nije priortet a stabilizacija u 1080p je fenomenalna. Sva tri senzora toliko informacije prikupe da jednostavno u 1080p pomete konkurenciju u kvaliteti videosnimke. P&S je usporen radi AIa, ja sam ga ugasio i slike su odlicne. Kad mi se radi neki close up i imam vremena, upalim ga pa slika ispadne eye candy. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao sam taj mob nekih 2 mjeseca i to je istina za 1080p, stabilizacija je odlicna i video izgleda vrhunski, ali ja snimam sve u 4K jos od kako sam imao Galaxy Note 3 negdje 2013/14 pa mi je nepojmljivo da se u 2018 vracam na 1080p.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Ovo je boldano je kljucno...Samsung je uvijek tezio tome da fotke na prvu vecini korisnika budu oku ugodne, a to uglavnom ukljucuje SW poboljsanja i koristenje noise reductiona, kako na videu tako i na fotkama.

Nije to nuzno lose i vecini ce se to svidjati...Pixel iako isto koristi svoje algoritme koji su po mnogima najbolji ali radi na drugaciji nacin i ostavlja vise digitalnog šuma pa istrenirano oko u tome vidi vise detalja, a manje istrenirano to tretira kao zrnatost, šum...jednostavno razlicit pristup...meni osobno mrvica digitalnog šuma nikada nije smetala i vise ju preferiram od agresivnog noise reductiona.

Zanimljivo je da je godinama ranije Samsung koristio drugu krajnost, a to je agresivni oversharpening...to mi isto nije bilo po ukusu.

Pixel je zlatna sredina i nekako najblizi naprednijim kompaktnim apartima kakve sam nekada koristio...ponajprije tu mislim na odlicnu Canon S seriju.

 Samsung napreduje, dok se sjetim fotića na S7, pada mi mrak na oči, fotke na S9+ su jako dobre, doduše, nisam fotke na S9+ detaljnije gledao, više sam se orijentirao na video koji je odličan na S9+, tu su stvarno bogovski posao odradili, čak do te mjere, da mi video u low light uvjetima na Pixelima 2 nije nešto impresionirao, više me S9+ oduševio; nadam se da će dolaskom Pixela 3 to promjenit pa da skinu s trona Samsung

Sad ne znam, dal li Pixeli 2 dobivaju još neke nadogradnje za kameru u smislu poboljšanja fotovidea..

 

Ne znam kolko još Google ima prostora za poboljšanje šti se tiče softvera, pošto će uskoro udarit u plafon a limit će im bit hardver (senzor) veći bi pomak bio da na budući model stavi novi imx380, tu bi napravili napredak..

A sad svi furaju taj 1/2.55" i pixel size 1.4, znači hajend i mid segment smartfona, dalje sve softver diktira, a očito je Google tu u vrhu po tom pitanju, mada imamo još jednog rivala za utrku, Nokia 9, ona bi ove godine mogla žestoku pomutnju napravit Pixelima 3.

 

Huawei P20 Pro da znaju napravit softver kak se spada, pomeo bi sve živo pred sobom i niko im ne bi prismrdio, imaju neiskorištenog potencijala, a ovi u Huaweiju se valda još uče

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 17:40 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sto se fotica tice meni je S9+ iza P20 PRO i Pixela dok ti ocito imas druge kriterije...sa cisto fotografske strane P20 PRO je meni daleko bolji mob od S9.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Sto se fotica tice meni je S9+ iza P20 PRO i Pixela dok ti ocito imas druge kriterije...sa cisto fotografske strane P20 PRO je meni daleko bolji mob od S9.

 Ne pričam za fotić, video na S9+ briljira, foto baš i ne, P20Pro je odličan, al nije bez mana, ostaje jedini Pixel 2, foto odličan, al low light video nije baš nešto..

 

Ako se sve svodi na fotić, onda je Pixel 2 pobjednik, tu nema rasprave, naravno i video je odličan, ali, u određenim vremenskim uvjetima..

Recimo na U11 video, low light uvjeti ispodprosječni, pa čak i s gcamom, Pixeli 2 dijele istu priču kao i U11 i tu bi Google trebao poradit na tome, recimo nek mu uzor bude, Samsung

 

E sad, teško je nać mob a da ima sve izbalansirano, neke stvari mi naginju na S9+ a neke na Pixel 2 a neke na P20Pro..

Mada ne znam, od svih tih mobitela, vjerojatno bih za fotkanje izabrao P20Pro al i tu bi bila dvojba između potonjeg i Pixela 2, uglavnom, ponuda je velika, a odabir je težak, a idealan ne postoji i onda se rade kompromisi..

Hebiga, nadam se da će doć neki model na tržište koji će zadovoljit veći broj korisnika, a kojima će ciljana skupina bit fotovideo entuzijasti..

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
Sto se fotica tice meni je S9+ iza P20 PRO i Pixela dok ti ocito imas druge kriterije...sa cisto fotografske strane P20 PRO je meni daleko bolji mob od S9.

 Ne pričam za fotić, video na S9+ briljira, foto baš i ne, P20Pro je odličan, al nije bez mana, ostaje jedini Pixel 2, foto odličan, al low light video nije baš nešto..

 

Ako se sve svodi na fotić, onda je Pixel 2 pobjednik, tu nema rasprave, naravno i video je odličan, ali, u određenim vremenskim uvjetima..

Recimo na U11 video, low light uvjeti ispodprosječni, pa čak i s gcamom, Pixeli 2 dijele istu priču kao i U11 i tu bi Google trebao poradit na tome, recimo nek mu uzor bude, Samsung

 

E sad, teško je nać mob a da ima sve izbalansirano, neke stvari mi naginju na S9+ a neke na Pixel 2 a neke na P20Pro..

Mada ne znam, od svih tih mobitela, vjerojatno bih za fotkanje izabrao P20Pro al i tu bi bila dvojba između potonjeg i Pixela 2, uglavnom, ponuda je velika, a odabir je težak, a idealan ne postoji i onda se rade kompromisi..

Hebiga, nadam se da će doć neki model na tržište koji će zadovoljit veći broj korisnika, a kojima će ciljana skupina bit fotovideo entuzijasti..

 

Ovo je rezultat na dpreview i rekao bih da je ovo najblize istini.

Oni su isto primjetili da je video jaca strana S9+ dok foto bas i ne, a i ostale ocjene vezane za ekran ili responzivnost mi se cine realnima...kada sve zbrojim i oduzmem i uzmem u obzir svoje afinitete meni S9+ ne odgovara, a video snimanje pogotovo ono nocno mi nije motiv da bih ga kupio.

Pixel ima vrhunski video, a jedino ima nesto šuma kod nocnog snimanja dok je dnevni toliko dobar da iskreno mislim da ne moze bolje.

 

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ovo je rezultat na dpreview i rekao bih da je ovo najblize istini.

Oni su isto primjetili da je video jaca strana S9+ dok foto bas i ne, a i ostale ocjene vezane za ekran ili responzivnost mi se cine realnima...kada sve zbrojim i oduzmem i uzmem u obzir svoje afinitete meni S9+ ne odgovara, a video snimanje pogotovo ono nocno mi nije motiv da bih ga kupio.

Pixel ima vrhunski video, a jedino ima nesto šuma kod nocnog snimanja dok je dnevni toliko dobar da iskreno mislim da ne moze bolje.

 

 

 Da i to primjetnog, nekaj slično ko na U11, koji je jako loš, bar za moj pojam..

Volio bih dok bi to Google riješio na nadolazećem modelu i uz taj problem da riješe još problem sa mono zvukom i nek stave ko sav normalan svijet, stereo..

 

Samsung se popravio, al još nije to to, valda će na S10 riješit neke stvari (oversharpening) pomak postoji i tako nek samo nastave..

 

9 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam ju kupio i app ima potencijala i nadam se da ce u blizoj buducnosti imati sve funkcije kao i na iOS za iPhone (video).

Fali i optimizacije i za sada je sve jos osrednje.

 

https://flic.kr/p/28nbMkZ

 

Jedna fotka sa Moment app.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 18:10 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ja sam ju kupio i app ima potencijala i nadam se da ce u blizoj buducnosti imati sve funkcije kao i na iOS za iPhone (video).

Fali i optimizacije i za sada je sve jos osrednje.

 

https://flic.kr/p/28nbMkZ

 

Jedna fotka sa Moment app.

a kvaliteta fotki u odnosu na stock? na automatici

mozda je kupim i ja iz zajebancije.. koja je maksimalna duljina ekspozicije?

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam isprobao Na Mi Note 3 ali nudi samo ISO 100-1600 i 16sec exposure dok stock camera app nudi ISO 100-3200 i exposure do 32sec (59sec sa modifikacijom)

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/9bJ98T

 

Dvije fotke sa iPhone X, kasnije stavim jos.

Mob ima OK kameru ako uzmemo u obzir skroman hardware (senzor kamere-velicina).

Nisam nesto impresioniran, ali dok ga imam malo cu ga istestirati.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Slikano neki dan u selu nedaleko Nove Gradiške, svjetla na ulici se gase poslije ponoći tako je je light pollution relativno nizak i milky way se vidi čak i golim okom

 

https://flic.kr/p/28PND4Q

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi MI8 kamera?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi Note 3 

 

Budem usporedio ovih dana sa Mi 8 SE

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Slikano neki dan u selu nedaleko Nove Gradiške, svjetla na ulici se gase poslije ponoći tako je je light pollution relativno nizak i milky way se vidi čak i golim okom

 

https://flic.kr/p/28PND4Q

 Trebo bi jednom pokupit stativ i probati one postavke za zvijezde i ostalo na P20 Pro. Ovo kaj sad baca van je fenomenalno, pogotovo monokromatske slike. Detalji su vrhunski. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma ne treba ni tripod, ja sam samo mobitel stavio vodoravno na krov automobila da gleda direktno gore u nebo i to je to. Baš mi je bilo zanimljivo koliko se lijepo vidjelo golim okom, a sa long exposure je još kud i kamo bolje.

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jeli netko usporedjiva kameru na MI8 sa S9 ili p20?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Juče sam rootao mob, minuta posla, te sam stavio GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.5 i pogubio se u svim silnim postavkama i koliko sam skužio ne radi ta kamera kak spada, hdr+ ne funkcionira, portrait mode isto tako, a i par puta se srušila aplikacija.

Nakon što sam dotičnu obrisao ubacio sam ovu Camera.5.1.018.177470874.build.41362666api24 i sve radi super, selfie kamera je bolesno dobra u odnosu na stock i radi portrait mode, ali na zadnjoj kameri portrait mode ne radi.

Koja je najbolja google kamera za redmi note 4 ?

Kak sad kad mi dođe update za MIUI, normalno ga mogu instalirat bez bojazni da će se šta teže sjebat ali ću morat rootat iznova ?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ivan72478 kaže...

Jeli netko usporedjiva kameru na MI8 sa S9 ili p20?

Ne za vas meni P20 kamera nije ništa posebno. Nisam pro fotograf, u auto modu daje bljeh slike. S9 puno bolje, mi 8 gledam recenzije negdje ju dižu u nebesa negdje govore da je dobra. Čekam svoj Mi 8 pa javim i napravim usporedbu sa S9

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zadovolian sam stabilizacijom videa na p20, na zalost stabilizacija radi samo na 1080p u 30fps. Na 60fps ili na 4k ne radi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Je li možda netko isprobao kameru na Mi A2 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice