Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.618
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
3dfx kaže...

 da, ali oni imaju 1.7 mikorna velicinu piksela, a ovaj, bar po najavi ce imati 0.8

 

 

Nope...

 

 Samsung claims "the GM1 and GD1 can deliver light sensitivity equivalent to that of a 1.6μm-pixel image sensor at 12MP and 8MP resolution, respectively."

 

Kada smanjis rezoluciju onda su veci pixeli...jednako stvar funkcionira i na Huaweima i na Nokia 1020, a tako ce biti i na Samsungu.

 procitaj ponovno, oni kazu da je ekvivalentan 1.6 mikrona, a ne da je velik 1.6 mikrona, jer pise da je piksel 0.8 mikrona velicine

 

kada proizvodac nesto tvrdi, znas i sad da to nije ni blizu kako je u praksi , tako da ostaje za vidjeti kakve ce fotke takva premala velicina piksela tom tehnologijom biti na krajnjem prikazu fotografije

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
ocean77 kaže...
3dfx kaže...

 da, ali oni imaju 1.7 mikorna velicinu piksela, a ovaj, bar po najavi ce imati 0.8

 

 

Nope...

 

 Samsung claims "the GM1 and GD1 can deliver light sensitivity equivalent to that of a 1.6μm-pixel image sensor at 12MP and 8MP resolution, respectively."

 

Kada smanjis rezoluciju onda su veci pixeli...jednako stvar funkcionira i na Huaweima i na Nokia 1020, a tako ce biti i na Samsungu.

 procitaj ponovno, oni kazu da je ekvivalentan 1.6 mikrona, a ne da je velik 1.6 mikrona, jer pise da je piksel 0.8 mikrona velicine

 

kada proizvodac nesto tvrdi, znas i sad da to nije ni blizu kako je u praksi , tako da ostaje za vidjeti kakve ce fotke takva premala velicina piksela tom tehnologijom biti na krajnjem prikazu fotografije

 

 

I kod drugih se radi o ekvivalentu...to je tehnologija spajanja vise pixela u jedan veci.

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Znaci efektivno je 0.8 a dok je na max rezi, a dok se spusti reza onda je 1.6.

 

Al u stvarnosti se gleda ova velicina pixela, 0.8 ak govorimo o buducem S10 i toj novoj kameri..

Vele da je taj senzor, malo veci od 1 2/3" a manji od 1 1/7" (Huawei M20 i P20P), oko 34%.

https://www.1stvision.com/machine-vision-solutions/2017/08/how-does-a-lens-optical-format-relate-to-machine-vision-cameras.html

Nek Samsung samo softver napravi kak spada..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
3dfx kaže...
ocean77 kaže...
3dfx kaže...

 da, ali oni imaju 1.7 mikorna velicinu piksela, a ovaj, bar po najavi ce imati 0.8

 

 

Nope...

 

 Samsung claims "the GM1 and GD1 can deliver light sensitivity equivalent to that of a 1.6μm-pixel image sensor at 12MP and 8MP resolution, respectively."

 

Kada smanjis rezoluciju onda su veci pixeli...jednako stvar funkcionira i na Huaweima i na Nokia 1020, a tako ce biti i na Samsungu.

 procitaj ponovno, oni kazu da je ekvivalentan 1.6 mikrona, a ne da je velik 1.6 mikrona, jer pise da je piksel 0.8 mikrona velicine

 

kada proizvodac nesto tvrdi, znas i sad da to nije ni blizu kako je u praksi , tako da ostaje za vidjeti kakve ce fotke takva premala velicina piksela tom tehnologijom biti na krajnjem prikazu fotografije

 

 

I kod drugih se radi o ekvivalentu...to je tehnologija spajanja vise pixela u jedan veci.

 

ne radi se kod drugih o ekvivalentu, Huaweieva pixel fusion tehnologija je ekvivalent 2 mikrona, a sam uredaj ima 1.7 mikrona velicinu pixela

 

ne znam za druge da li tko koristi spajanje piksela, u11 recimo ima 1.4 mikrona velicinu pixela

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 11:29 (Timo).
Moj PC  
2 0 hvala 3
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

Mate 20 Pro, par fotki koje sam nabacio: https://photos.app.goo.gl/2oD3NPMbDGKFp1FR6

 

zagreb je tmuran i maglovit ovih dana, nema sunca 

 

 do jaja fotke radi 

 

svida mi se macro i ovaj 10X zoom je mrak

 

macro je wow, pun k detalja

 

opcenito super dinamicki raspon, pregrst detalja na fotkama, najbolji zoom koji sam vidio i macro je bog

 

bas steta za ova sranja sa ekranom, cini se da je Mate pun pogodak, novi king 

 

daj vise ovih night fotki, zgrade ili grad ova suma je premracna za neku kvalitetnu nocnu fotku

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/83a124

 

Nocne fotke na iPhone XS, neke sam slikao ja a neke frendovi. Tako da je ovo ono sto 99% ljudi moze dobiti, point'n'shoot direktno iz kamere bez post procesiranja

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/83a124

 

Nocne fotke na iPhone XS, neke sam slikao ja a neke frendovi. Tako da je ovo ono sto 99% ljudi moze dobiti, point'n'shoot direktno iz kamere bez post procesiranja

 

Svidja mi se.

Izgledaju prirodno naspram Huawei night mode.

Kod njega izgleda "vau" na prvu, ali kada krenes uvecavati onda je to dosta neprirodno.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Izgleda dosta dobro. Jedini problem je sto uzima prevelik ISO nekada gdje ne treba i onda sve pada u vodu. Sve preko ISO 400 ima previse peglanja (kada slikam portrete u umjetnom osvjetljenju) i nikako to nemogu progutati. Za ovake slike kakve sam uploadao je dosta dobar i nemam primjedbe.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Prava je steta da LG ima tako usran marketing i distribuciju.

Predstavili su V40 prije 2-3 mjeseca, a nitko ga ovdje jos nije ni vidio.

Na ovom videu se vidi koliko ima dobru kameru.

Wide angle kamera je bolja nego na Mate 20 PRO, a i video je stabiliziran bolje...video mi cak izgleda najbolje stabiliziran od svih kamera na mobitelima koje sam vidio.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Prava je steta da LG ima tako usran marketing i distribuciju.

Predstavili su V40 prije 2-3 mjeseca, a nitko ga ovdje jos nije ni vidio.

Na ovom videu se vidi koliko ima dobru kameru.

Wide angle kamera je bolja nego na Mate 20 PRO, a i video je stabiliziran bolje...video mi cak izgleda najbolje stabiliziran od svih kamera na mobitelima koje sam vidio.

 

Meni isto dosta draga serija telefona.

Ali kao što kažeš, šteta za sve navedeno.

Em kod nas dođe kad dođe, em je onda cijena debelo over.

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

LG V serija je uvijek bila najbolja za video snimanje, to im je cijeli smisao postojanja, i kupci taj model kupuju upravo zbog video snimanja i najboljeg DAC-a koje se moze naci na telefonima, a i sire

 

Dok god postoji LG V niti jedan drugi mu nece biti ni blizu sto se video snimanja i zvuka tice, to je najbolji smartphone za to.

 

osim wide kamere, fotografije nisu ni blizu Samsungu, Huawei i Applu, totalno su u drugom razredu, bas izrazito lose.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pogledajte samo koliko majušne senzore odn. sitne kamerice LG stavlja na svoje mobitele i sve će biti jasno.....šteta, nekad su oni i Lumie vladali svijetom mobilne fotografije...Ovo danas se svodi na top modele Huaweija i Samsunga...Oneplus mi se isto pokvario...HTC davno kapitulirao po pitanju kamere. Pixele i ajfone  namjerno izostavljam jel za te pare dignem manju kuću. Zanimljivo je recimo kod samsunga S8 je imao istu kameru kao S7 a S10 ima jedno 20% bolju kameru od oba. Pa donosimo zaključak da danas ako kupite očuvani S7 dignut na oreo imate super telefon sa još uvijek jako dobrom kamerom. Ovo za LG i video se slažem, ali većina ljudi uglavnom okida fotke i to na auto modu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 13:16 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
gnomisa kaže...

Pogledajte samo koliko majušne senzore odn. sitne kamerice LG stavlja na svoje mobitele i sve će biti jasno.....šteta, nekad su oni i Lumie vladali svijetom mobilne fotografije...Ovo danas se svodi na top modele Huaweija i Samsunga...Oneplus mi se isto pokvario...HTC davno kapitulirao po pitanju kamere. Pixele i ajfone  namjerno izostavljam jel za te pare dignem manju kuću. Zanimljivo je recimo kod samsunga S8 je imao istu kameru kao S7 a S10 ima jedno 20% bolju kameru od oba. Pa donosimo zaključak da danas ako kupite očuvani S7 dignut na oreo imate super telefon sa još uvijek jako dobrom kamerom. Ovo za LG i video se slažem, ali većina ljudi uglavnom okida fotke i to na auto modu.

 

 

Tako je bilo do V40, sada ima jednako velik senzor kao i vecina...odustali su uglavnom od najmanjih...kao i Apple uostalom jer i novi iPhone dolazi sa vecim senzorom.

V40 ima jako dobru kameru za sve, veliki iskorak je napravljen u odnosu na predhodne modele.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

https://mob.hr/smrt-kompaktnih-fotoaparata/

Evo jedan povrsan članak, a tamo sam ostavio ovaj komentar koji cu ovdje objaviti i zbog kojega sam baniran od tamo vjerovali ili ne...sreca pa sam ga kopirao prije objave.



Nije bas sve tako kako pise jer nije Huawei donio nikakav kvantni skok vec je to Nokia napravila 2012 (PV808) odnosno 2013 sa L1020.
Huawei je samo ozivio staru Nokijinu tehnologiju sto i ne cudi previse jer su iz Nokie doveli jednog od glavnih ljudi za razvoj PureView tehnologije.

Sto se tice kamera (klasicnih) nije bas tako crno jer i dalje jedan P20 PRO nema sto traziti pored boljeg klasicnog aparata.
Tekst je zapravo vrlo povrsan jer klasican aparat je sirok pojam.
Ne mozemo u isti kos staviti nekakav Canon od 1000 Kn koji ima senzor 1/2.3 koji je velicinom jednak nekom malo boljem mobitelu i aparate poput Sony RX100 VI koji ima 1 inch senzor i kvalitetan Zeiss objektiv ili Panasonic LX100 koji ima jos veci senzor ili Ricoh GR koji ima ogroman APS-C senzor u kucistu koje stane u djep...svi ti aparati su i dalje nedostizni za bilo koji mobitel.
Tekst bi bio posten da je autor napisao da je ovo kraj ere jeftinih klasicnih aparata jer to i je njihov kraj, ali gore nabrojani aprati i dalje nemaju alternativu u vidu mobitela.
Dodatan problem Huaweia je i vrlo losa SW strana price jer je post processing najblaze receno uzasan u usporedbi sa fotkama kakve se mogu dobiti sa npr. Lumix-om LX100.
Sve ovo pisem jer sam imao izravan doticaj sa navedenim uredjajima...doduse ne sa Mate 20 PRO, ali zato sa P20 PRO koji sam imao nekoliko mjeseci.
I dalje imam Lumiu 1020, imam i LX100 i Note 9 i dobro znam da je LX100 i dalje bolji od bilo kojeg mobitela.
Fake bokeh je i dalje samo fake bokeh i sigurno nije lijep kako bokeh koji napravi Leica objektiv na LX100 na krajnjem zoom-u sa blendom na f/2.8.
Svaka vlas kose je u fokusu, a ostatak u bokehu.
Kada se isto to napravi sa Mate 20 PRO ili Note 9 to je samo pokusaj bokeha i OK je za povrsne ljude...poanta svega je da je mobitel postao dovoljno dobar za vecinu i to je to...tko zeli ipak nesto vise od fotografije sigurno se nece zadovoljiti sa nekakvim Mate 20 PRO ili Note 9.

U sta se pretvorio taj mob.hr...uzas.
Clansk je ocito sponzoriran iako to ne pise pa je to jedino logično objašnjenje da mi se post obriše.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:48 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://mob.hr/smrt-kompaktnih-fotoaparata/

Evo jedan povrsan članak, a tamo sam ostavio ovaj komentar koji cu ovdje objaviti i zbog kojega sam baniran od tamo vjerovali ili ne...sreca pa sam ga kopirao prije objave.



Nije bas sve tako kako pise jer nije Huawei donio nikakav kvantni skok vec je to Nokia napravila 2012 (PV808) odnosno 2013 sa L1020.
Huawei je samo ozivio staru Nokijinu tehnologiju sto i ne cudi previse jer su iz Nokie doveli jednog od glavnih ljudi za razvoj PureView tehnologije.

Sto se tice kamera (klasicnih) nije bas tako crno jer i dalje jedan P20 PRO nema sto traziti pored boljeg klasicnog aparata.
Tekst je zapravo vrlo povrsan jer klasican aparat je sirok pojam.
Ne mozemo u isti kos staviti nekakav Canon od 1000 Kn koji ima senzor 1/2.3 koji je velicinom jednak nekom malo boljem mobitelu i aparate poput Sony RX100 VI koji ima 1 inch senzor i kvalitetan Zeiss objektiv ili Panasonic LX100 koji ima jos veci senzor ili Ricoh GR koji ima ogroman APS-C senzor u kucistu koje stane u djep...svi ti aparati su i dalje nedostizni za bilo koji mobitel.
Tekst bi bio posten da je autor napisao da je ovo kraj ere jeftinih klasicnih aparata jer to i je njihov kraj, ali gore nabrojani aprati i dalje nemaju alternativu u vidu mobitela.
Dodatan problem Huaweia je i vrlo losa SW strana price jer je post processing najblaze receno uzasan u usporedbi sa fotkama kakve se mogu dobiti sa npr. Lumix-om LX100.
Sve ovo pisem jer sam imao izravan doticaj sa navedenim uredjajima...doduse ne sa Mate 20 PRO, ali zato sa P20 PRO koji sam imao nekoliko mjeseci.
I dalje imam Lumiu 1020, imam i LX100 i Note 9 i dobro znam da je LX100 i dalje bolji od bilo kojeg mobitela.
Fake bokeh je i dalje samo fake bokeh i sigurno nije lijep kako bokeh koji napravi Leica objektiv na LX100 na krajnjem zoom-u sa blendom na f/2.8.
Svaka vlas kose je u fokusu, a ostatak u bokehu.
Kada se isto to napravi sa Mate 20 PRO ili Note 9 to je samo pokusaj bokeha i OK je za povrsne ljude...poanta svega je da je mobitel postao dovoljno dobar za vecinu i to je to...tko zeli ipak nesto vise od fotografije sigurno se nece zadovoljiti sa nekakvim Mate 20 PRO ili Note 9.

U sta se pretvorio taj mob.hr...uzas.
Clansk je ocito sponzoriran iako to ne pise pa je to jedino logično objašnjenje da mi se post obriše.

Pa ak si iznio svoje mišljenje, zakaj si ban pobral?

 

Nego, naravno da se smartfoni ne mogu mjerit s fotićima koji imaju 1"čni senzor, al ovo nadolazeće povećanje senzora, sljedeće godine od strane Samsunga će bit dobrodošlo, a i Nokia 9 bi navodno trebala imat veći senzor (penta lens) izlazak na tržište, izgledno kraj ove, početak sljedeće godine..

 

Imao sam RX100 M4, nisam ga ni taknuo, povremeno okidam s mobitelom, izgleda da gubim volju za fotićima, ma kolko god oni bili superiorniji spram smartfona, al gube utrku u jednoj stvari i tu smartfonima ne mogu parirat, a to je, svestranost uređaja..

Meni je fotić na početku korištenja super, fotke wooow, al taj efekt s vremenom splasne i gubi se volja za fotkanje s fotićem i na kraju više slikam s mobitelom neg fotićem..

 

Smartfoni rapidno napreduju i bit će samo pitanje vremena dok ne slože to do granice neprepoznatljivosti između fotki fotića i smartfona, naravno ovdje ne govorim o FF i dslrima, al očito se sve svodi na softver i procesor a tu su smartfoni (a fotići u nepovoljnom položaju) najjači i to će im bit najjači adut, bar dok ne izmisle kak skucat veliki senzor u smartfom

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa eto, za taj post sam dobio ban...nije isao uz dlaku sa autorovim stavovima.😃

Meni nije tlaka fotic, cak štoviše.
Pogotovo ne sada u doba Wi-Fi povezivosti između mobitela i kamere pa ono sto fotkam kamerom imam isti sekund na ekranu mobitela.
Naravno ne govorim o velikim DSLR aparatima vec kompaktima sa velikim senzorima i kvalitetnim objektivom...npr Ricoh GR koji je izuzetno malih dimenzija, a ima ogroman APS-C senzor.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam se isto borio s komentarima na njihovom sajtu.

Reklamiraju kojekakve strane slušalice i kao nekakve akcije, a pola toga niti bude poslano niti dođe.

Postali su smiješni i totalno prozirni sa tim sponzoriranim člancima.

Štoviše, u zadnje vrijeme ih uopće više ne doživljavam kao ozbiljan sajt.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 16:30 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa to tako ide, ove godine Huawei sponzorira u vidu besplatnog mobitela autora pa je red da se nekako i oduzi.
Sve je to marketing, a ovaj zadnji clanak je strategija Huaweia u promidžbi kamere koja je u okvirima mobitela odlicna, ali usporedjivati ju sa boljim kompaktima je besmisleno.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
gnomisa kaže...

HTC davno kapitulirao po pitanju kamere. 

čekaj stani malo, htc ima kameru u razini najboljeg šta samsung može ponudit (note 9) a ti daješ ovakvu izjavu

 

kakve bi onda kamere imao da htc, kako ti kažeš, nije odavna kapitulirao.

 

pametno bi se bilo malo informirat prije ulogiravanja na forum, razmisli malo o tome

iPhone is a smartphone for dumb people
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

HTC ima odlične kamere, HTC 10, U11/+ i U12+..

U11 komotno stoji uz bok današnjim flagšipima po pitanju fotića, jedino di U11 kiksa je na polju low light videa, koji izgleda jako loše kao i na prijašnjem kojeg sam imao, HTC 10, za 12+ ne znam kakav je low light video..

OIS na videu nije baš za pohvalu ako uzimam u obzir 10 i U11, audio na HTCima (10, 11/+, 12+) je vrhunski dok govorimo o zvuku iz videa.. Jedino što bi HTC trebao poradit je na boljoj implementaciji OISa u videu, tu su se ipak drugi bolje pokazali, pixel 2, S8, S9 itd.

 

A dok se zalijepi gcam na HTC onda imate u rukama Pixel ergelu

Samo eto, šteta što je HTC podcijenjen, živo me zanima sljedeća godina kakvu bu kameru ubacili u HTC, jer kolko vidim, kinezi se opasno približavaju ovim razvikanijim uređajima, u toj skupini je i Huawei, samo će bit pitanje vremena kad će preuzet vodstvo na tom polju, samo da softver zriktaju kak treba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 18:20 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/7rEEi6

Note 9...

Najbolje kod te kamere je sto je jako brza i sto auto mode radi dobro za one kojima se neda zezati sa podesavanjima.
Dvoklik na home tipku i kamera je spremna za manje od sekunde...nema ni shutter lag pa mi se i to svidja...tako i na Pixelu radi.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava


Dnevne fotke su im podjednake, ali je prednost ultra wide kamera na Mate 20 PRO, nocne Mate primjetno bolji, selfie kamera Note 9 bolji.
Video stabilizacija Note bolji, 4K 60 fps Note bolji, snimanje zvuka na videu Note isto bolji, nocni video isto Note bolji...sve skupa za fotke bi prednost dao Mate, a za video Noteu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...


Dnevne fotke su im podjednake, ali je prednost ultra wide kamera na Mate 20 PRO, nocne Mate primjetno bolji, selfie kamera Note 9 bolji.
Video stabilizacija Note bolji, 4K 60 fps Note bolji, snimanje zvuka na videu Note isto bolji, nocni video isto Note bolji...sve skupa za fotke bi prednost dao Mate, a za video Noteu.

 Nevezano za ovaj video, kolko gledam okolo di ekipa stavlja fotke slikane sa M20P, iskreno, nemam dojam da taj mob ima veći senzor, u većini slučajeva fotke nekak ispadaju preizoštrene i primjetan je oil painting.

Ne znam jel sam stavio ovdje citat, al baš je tip na Huawei Mate 20P xda forumu komentirao fotke od M20P (tip se bavi fotografijom) ukratko, komentirao je da su fotke preizoštrene i vidi se oil painting, dost se njih složilo s tom tvrdnjom..

 

Recimo, najviše me impresionirao 6P sa svojim rezultatima, daleko bolje nego recimo Huawei P20P i M20P, oba potonja imaju veće senzore, ali naravno, više manje se sve vrti oko softvera, a tu Huawei baš ne stoji dobro po tom pitanju.

Vjerojatno će Huawei M20P sredit softver za kameru kroz određeno vrijeme, pa se nadam da će bit nekih vidljivih poboljšanja; ne znam, M20P mi je mixed bag, negdje dobro negdje loše, al unatoč velikom senzoru, to sve ne dolazi do izražaja.

 

Čak sam gledao fotke od Pixela 3, praktički isto ko i P2, prošla i ova godina, niš novog, kak se veli "sve isto ko i lani"

 

Čekamo Nokiu 9 i ovaj nadolazeći S10 me jako zanima.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Pa to tako ide, ove godine Huawei sponzorira u vidu besplatnog mobitela autora pa je red da se nekako i oduzi.
Sve je to marketing, a ovaj zadnji clanak je strategija Huaweia u promidžbi kamere koja je u okvirima mobitela odlicna, ali usporedjivati ju sa boljim kompaktima je besmisleno.

 Od ovih "naših" recezenata jedino priznajem Tonija iz smartphonehrvatska jer ne podilazi nikome i piše dobro i loše o svakom.

Ovaj lik sa mobhr je previše naklonjen huaweiu da je to ocito svima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 10:31 (thebatman).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ima tonu recenzenata diljem neta, ne treba se orijentirat na jednog-dva recenzenta, ionak na kraju, mi zadnji donosimo zaključak, pošto više manje recenzenti kod recenzija u smislu zaključka, tu su negdje..

E sad, neki recenzenti su pristrani nekom proizvođaču iz njima poznatih razloga, al ne trebamo se lovit sad za te i ocrnjivat ih, dovoljno je samo da se oni zaobiđu kod čitanja recenzija..

 

Mada mi je uvijek draže čut iskustva forumaša, naravno pod uvjetom da nije pristran proizvođaču..

Draže mi je dok je objektivnost prisutna kod recenzija, mada dost njih iznesu i subjektivna mišljenja, al u granicama normale, odnosno opće prihvaćenog mišljenja, sve dalje iznad toga je teritorij, kak mi volimo reć, fan neke marke:D

A onda se gubi smisao recenzija..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Nevezano za ovaj video, kolko gledam okolo di ekipa stavlja fotke slikane sa M20P, iskreno, nemam dojam da taj mob ima veći senzor, u većini slučajeva fotke nekak ispadaju preizoštrene i primjetan je oil painting.

Ne znam jel sam stavio ovdje citat, al baš je tip na Huawei Mate 20P xda forumu komentirao fotke od M20P (tip se bavi fotografijom) ukratko, komentirao je da su fotke preizoštrene i vidi se oil painting, dost se njih složilo s tom tvrdnjom..

 

Recimo, najviše me impresionirao 6P sa svojim rezultatima, daleko bolje nego recimo Huawei P20P i M20P, oba potonja imaju veće senzore, ali naravno, više manje se sve vrti oko softvera, a tu Huawei baš ne stoji dobro po tom pitanju.

Vjerojatno će Huawei M20P sredit softver za kameru kroz određeno vrijeme, pa se nadam da će bit nekih vidljivih poboljšanja; ne znam, M20P mi je mixed bag, negdje dobro negdje loše, al unatoč velikom senzoru, to sve ne dolazi do izražaja.

 

Čak sam gledao fotke od Pixela 3, praktički isto ko i P2, prošla i ova godina, niš novog, kak se veli "sve isto ko i lani"

 

Čekamo Nokiu 9 i ovaj nadolazeći S10 me jako zanima.

Zadnjih dan dva sam sam uspio nešto slikat s M20P pa ću večeras stavit slike. 

 

Htio sam se nadovezat na ovo tvoje oko oštrine. Slažem se da M20P radi oštre slike ali meni je to naprotiv baš dobro. To mi je kao da gledam sliku na Full HD-u ili 4K. Na 4K je oštra slika i vidiš svaki detalj.

Stvarno kamera ima dosta mogučnost samo se treba htjet igrati s njom.

 

Što me je baš oduševilo - zoom - 3x i 5x - slike s zumom izgledaju bolje nego na nekim mobitelima bez zuma. Stvarno su slike čiste,jasne, bez šuma.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne misli zvonac na ostrinu iz senzora nego oversharpening, sto nije isto

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 Red rules:D Kakav smartfon, kakav Huawei, RED rastura

Eh kad će smartfoni doć na tu razinu..

R36 kaže...

Zadnjih dan dva sam sam uspio nešto slikat s M20P pa ću večeras stavit slike. 

 

Htio sam se nadovezat na ovo tvoje oko oštrine. Slažem se da M20P radi oštre slike ali meni je to naprotiv baš dobro. To mi je kao da gledam sliku na Full HD-u ili 4K. Na 4K je oštra slika i vidiš svaki detalj.

Stvarno kamera ima dosta mogučnost samo se treba htjet igrati s njom.

 

Što me je baš oduševilo - zoom - 3x i 5x - slike s zumom izgledaju bolje nego na nekim mobitelima bez zuma. Stvarno su slike čiste,jasne, bez šuma.

 Jedno je dok je slika oštra prirodno, bez anomalija (artefakata) onak oštrina taman, i to je super, al dok je preizoštreno, slika se uništi na taj način, dodavanjem (procesuiranjem) kroz softver, taj oversharpening, a dok se zumira, onda je koma još veća, još se oporavljam od šoka, zvanog S7 koji je obilno patio od overshapreninga, očito će me to pratit kroz život i onda sad naletim na isti slučaj kod Huaweija:) Doduše nije tak agresivno, al ono je tu, vidljivo, primjetno, naravno ko ima oko za te stvari..

Fakat ima veliki senzor, pa s tim senzorom bi mogli čuda napravit, da je samo pameti (kod Huaweija) malo..

 

To mi se ne sviđa kod proizvođača dok naknadno softver tvikaju do granice strave i užasa, jer misle da će se korisnicima dopasti, i na žalost, korisnici su to objeručke prihvatili.

Generalno gledajući, neke fotke su, woooow, a neke su živa koma, nemaju nikakav kontinuitet; ne mogu sad reć da je fotić na M20P vrhunski, bar ne u svim aspektima, pošto u nekim stvarima kiksa, al pošto je mob novi na tržištu, očekujemo odgovor iz Huaweija putem nekog updatea za kameru.

Kolko sam vidio, video nije jača strana Huaweiju, stvarno šteta..

MARKOZD15 kaže...

Ne misli zvonac na ostrinu iz senzora nego oversharpening, sto nije isto

 Točno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 15:47 (zvonac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice