Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.659
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

P30 serija je odlicna tj fotic, nema sumnje, da huawei koristi od googlea softver, ne bi im bio niko ravan, samo kaj huawei bas ne napravi softver za kameru kak treba.. Google je tu najbolji primjer, ocita lekciju mnogima.

 

Samsung pak brije po svom. Gledam neke kineze, isto trpaju veci senzor, al badava kad softver to ne prati i onda su rezultati samo prosjecni a kad kad i ispodprosjecni.

 

Huawei je na pravom putu, samo da jos softver srede,

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Samsung iz godine u godinu rade sitne pomake na foto polju, ajd, od S7 su se popravili, al , S8, S9 i S10 sve je to tu negdje, u nijansama razlike.

Video su malo popravili, uglavnom postalo je dosadno to gledat..

 

Daj samsung trgni se, napravi nekaj po cem ces bit upamcen, a ne ovo uljepsavanje, konkurencija je zestoka, huawei iz godine u godinu napravi iznenadjenje, ajd, i LG sa svojim G8 ce napravit pomutnju, pa nokia 9, Xperia 1 uglavnom lista konkurenata se produzuje.

 

Google da ubaci veci senzor u pixele, u suradnji sa svojim briljantnim softverom, napravo bi odlican posao a uz to, rasturio bi uzduz i poprijeko ostale.

 

 

Huawei ima strasno agresivnu marketinsku kampanju i u stanju su od prosjecne kamere i mobitela napraviti mobitel zvan ceznja.

 

Huawei P30 PRO unatoc vecem senzoru nije donio nikakav pomak u kolicini detalja (tu bi ga L1020 nasamarala) pa je ostao iza Samsunga sa manjim senzorom.

Video snimanje je OK, stabilizirali su ga i tu necu previse prigovarati, ali i dalje to nije nivo Samsunga.

Selfie kamera je opet bez AF...sto se ostalog tice, ekran je opet samo OK, ali meni je neshvatljivo da u 2019 idu prodavati mobitel sa smo FHD ekranom i osjecam se glupo da kupujem u 2019 godini mobitel sa takvom rezolucijom, a sada vec daleke 2014 sam kupio LG G3 sa QHD ekranom.

Stereo zvuk nema, ima neke svoje memorijske kartice, nema 3.5mm ulaz...

 

Samsung radi sitne pomake to je istina, ali kod njega dobivas jako zaokruzen proizvod bez velikih mana.

Kamera im je unatoc manjem senzoru u rangu sa Huaweiem koji ima veci senzor, a na videu su i dalje bolji...mene ta Samsung S serija jako podsjeca na ovo sto radi Porsche sa svojom 911 serijom.

Nema tu ogromih pomaka, ali svi znamo da je 911 dragulj, a Porsche ga stalno brusi...isto to i Samsung radi.

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ovo za detalje sam iskreno vidio na tvojim usporednim fotkama Note 9 i P30 PRO sto si ti usporedjivao.

Sto god sam pogledao od toga sto si stavio par stranica unatrag jednostavno Note 9 ima vise detalja na standardnoj kameri.

Vjerujem da je kamera na S10 u rangu Notea, sumnjam da je losija.

 

Sto se tice S10 5G, zasto ti je cudno da je bodovima dosao na vrh...pa snima najbolji video, ima najbolju selfie kameru, odlicnu primarnu kameru, sirokokutnu kameru sa najsirim kutom...sto se nocnih fotki tice, stavio sam ja svoje nocne sa Note 9 koju su vjerojatno kao i na S10 pa mu ni to nije losa strana...a ovo snimanje u potpunom mraku je meni totalno beskorisno.

Za pohvaliti se nekome jednom i to je to...opcenito nocne fotke mi cine mozda 20% svih fotki, a u potpunom mraku se obicno nikada ne nalazi nista interesantno...a i nije bas da zivim u nekoj vukojebini koja je u mraku.

 

Sto se ostalog tice, ovaj S10 5G je trenutno najbolji mob kojega novac moze kupiti.

Dimenzijama je kao i Note 9, tek malo veci od P30 PRO, ima mrcinu od 6.7 ekrana u QHD rezoluciji, mocan SOC, 5G povezivost (Osijek vec ima 5G mrezu), stereo zvuk, najbolje kamere, 8GB rama, 4500 mah bateriju...ne znam sto bih vise mogao pozeljeti.

Ovo što si naveo je sve u dnevnim uvjetima gdje razliku tražis mikroskopom.Zbog dnevnih uvjeta taj mob nikad ne bi kupio.

 

Ni u normalnim noćnim uvjetima nije bolje do P30 Pro.

 

Osobno ga ne bi nikad kupio.Nadogradnja na S10+...i dalje sporo punjenje, i dalje kamera s problemima zasicenih boja, i zuckastih nota umjesto bijele boje...AI I dalje prosječan...zoom i noćne uvjete neću ni spominjati.

Mob ne vrijedi tih para...

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

P30 serija je odlicna tj fotic, nema sumnje, da huawei koristi od googlea softver, ne bi im bio niko ravan, samo kaj huawei bas ne napravi softver za kameru kak treba.. Google je tu najbolji primjer, ocita lekciju mnogima.

 

Samsung pak brije po svom. Gledam neke kineze, isto trpaju veci senzor, al badava kad softver to ne prati i onda su rezultati samo prosjecni a kad kad i ispodprosjecni.

 

Huawei je na pravom putu, samo da jos softver srede,

 

 

Ma sredit ce oni sipak, pa jeftinije im je podmazati recenzente i uloziti u reklamu.

Vidis da im i to pali, vlada sluzbeno misljenje kako imaju najbolju kameru koja to ipak nije.

Ima najbolji zoom i to je to...ovaj nocni nacin mi je bzvz jer izgleda neprirodno.

Znaci za zoom je super i ostalo je OK, mob ima lijep dizajn, nije tako skup kao Samsung i iPhone i to su njegove najvece prednosti.

 

 

Sto se Samsunga tice, probaj zamisliti da koriste 1/1.7 senzor (imaju ga) jer i sa 1/2.55 su u rangu Huaweia sto se fotki tice, a video ih šišaju i sa manjim senzorom.

Vjerujem da su ove godine isli jos sa manjim senzorom jer ocito nisu postigli zeljene ciljeve i rezultate sa vecim, a kada ga izbace ne treba sumnjati da ce sve biti tip-top...video snimanje, fotke, zvuk na videu.

 

Huawei ide pa kako bilo, nedostatke pokriju sa marketingom...ne mora se svatko slagati samnom, ali ja to tako vidim.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jučer bio na službenom putu pa malo stao kod Skradina i slikao.

Zoom je bolestan.

https://flic.kr/s/aHsmxsmZiq

 

Također bude poslje stavio ostatka slika.Fora je ovo mjenjnje postavki između standardnih boja i zivotopisnih.

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jebote skuzio sam da stalno koristim ovaj 5x zoom, bas se dobije drugaciji pogled na stvari zbog f3, 4

fina ostra detaljna cista slika..

to mi je vise fora nego da mi je fotka 800 puta bolja.. 

sirokokutna ista stvar

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

P30 serija je odlicna tj fotic, nema sumnje, da huawei koristi od googlea softver, ne bi im bio niko ravan, samo kaj huawei bas ne napravi softver za kameru kak treba.. Google je tu najbolji primjer, ocita lekciju mnogima.

 

Samsung pak brije po svom. Gledam neke kineze, isto trpaju veci senzor, al badava kad softver to ne prati i onda su rezultati samo prosjecni a kad kad i ispodprosjecni.

 

Huawei je na pravom putu, samo da jos softver srede,

 

 

Ma sredit ce oni sipak, pa jeftinije im je podmazati recenzente i uloziti u reklamu.

Vidis da im i to pali, vlada sluzbeno misljenje kako imaju najbolju kameru koja to ipak nije.

Ima najbolji zoom i to je to...ovaj nocni nacin mi je bzvz jer izgleda neprirodno.

Znaci za zoom je super i ostalo je OK, mob ima lijep dizajn, nije tako skup kao Samsung i iPhone i to su njegove najvece prednosti.

 

 

Sto se Samsunga tice, probaj zamisliti da koriste 1/1.7 senzor (imaju ga) jer i sa 1/2.55 su u rangu Huaweia sto se fotki tice, a video ih šišaju i sa manjim senzorom.

Vjerujem da su ove godine isli jos sa manjim senzorom jer ocito nisu postigli zeljene ciljeve i rezultate sa vecim, a kada ga izbace ne treba sumnjati da ce sve biti tip-top...video snimanje, fotke, zvuk na videu.

 

Huawei ide pa kako bilo, nedostatke pokriju sa marketingom...ne mora se svatko slagati samnom, ali ja to tako vidim.

Da se ja i ti više ne "raspravljamo" oko toga...pa da kažem nešto za kraj.

 

Imam jako dobrog frenda - fan je Samsugna. Sve serije je imao i ima samo Samsung. Sad je na S10+. On mi je najbolji primjer i kritičar kad ga idem pitat sa Samsung. Pitam ja njega prošle godine kakav mu je S9+. Kaže on meni : Osim kamere koja sad može mjenjat otvor blende sve je isto kao na S8+

Kupio među prvima S10+ i pitam ga kakav ti je naspram S9+. Opet ista priča - osim kamere i dizajna sve je više manje isto. Ne primječujem razliku. Rekao je da su zasrali prednju kameru na S10.

Moj frend je svjestan da razliku u mobilnoj industriji radi kamera, ali i dalje kupuje Samsung bez obzira što je svjestan svega...

 

P30 Pro htjeli mi to priznat ili ne je napravio najveći skok od svih mobitela u noćnim uvjetima i zoom i to trenutno radi najveću prevagu. Dnevni uvjeti su zadnih 2-3 godine odlični, kao i selfi i razlike tražiš mikorskopom ili cropom.

 

Kome god sam pokazao mogučnosti kamere na P30 Pro - svi su ostali oduševljeni. Par frendovaj je reklo da im je sljedeći mob Huawei...a imaju ili Samsung ili Iphone.

 

Da li Huawei ima gerila marketing. Ima...a to je isto radio Samsung da bi došao na prvo mjesto. 

 

To što si ti fan Samsunga i to što je za tebe on kompletan mob - ja to poštujem. Ima nas koji ipak želimo vidjet neku promjenu a trenutno to Huawei jedino radi.Prošle godine brzo punjenje na M20P, ove godine P30 Pro zoom i noćni uvjeti. Ja na takve stvari ne mogu ostat slijep., i na kraju povoljna cijena.

 

Suludo je da Snapdragon radi po meni bolje slike nego Exynos na S10+ (kolega postavio gore video usporedbe). Da li je uredu da smo mi u Europi zakinuti a plačamo istu cijenu.

 

Nitko sretniji od mene da se Samsung pokrene...ali ja više sebi ne mogu opravdat minimalne ili mikroskopske pomake na Samsungu za istu cijenu. 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

jebote skuzio sam da stalno koristim ovaj 5x zoom, bas se dobije drugaciji pogled na stvari zbog f3, 4

fina ostra detaljna cista slika..

to mi je vise fora nego da mi je fotka 800 puta bolja.. 

sirokokutna ista stvar

 

f/3.4 je otvor blende tele kamere, a bas da zbog toga dobijes cistu sliku ne znam jer kada ju uvecas sve te slike sa tele kamera su drek...nevezano za marku.

Tele kamere imaju sicusni minijaturni senzor koji je u slucaju P30 PRO 1/4 sto je jako malo...slicno je i kod drugih.

Dobre su za gledanje jedino 1:1.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Da se ja i ti više ne "raspravljamo" oko toga...pa da kažem nešto za kraj.

 

Imam jako dobrog frenda - fan je Samsugna. Sve serije je imao i ima samo Samsung. Sad je na S10+. On mi je najbolji primjer i kritičar kad ga idem pitat sa Samsung. Pitam ja njega prošle godine kakav mu je S9+. Kaže on meni : Osim kamere koja sad može mjenjat otvor blende sve je isto kao na S8+

Kupio među prvima S10+ i pitam ga kakav ti je naspram S9+. Opet ista priča - osim kamere i dizajna sve je više manje isto. Ne primječujem razliku. Rekao je da su zasrali prednju kameru na S10.

Moj frend je svjestan da razliku u mobilnoj industriji radi kamera, ali i dalje kupuje Samsung bez obzira što je svjestan svega...

 

P30 Pro htjeli mi to priznat ili ne je napravio najveći skok od svih mobitela u noćnim uvjetima i zoom i to trenutno radi najveću prevagu. Dnevni uvjeti su zadnih 2-3 godine odlični, kao i selfi i razlike tražiš mikorskopom ili cropom.

 

Kome god sam pokazao mogučnosti kamere na P30 Pro - svi su ostali oduševljeni. Par frendovaj je reklo da im je sljedeći mob Huawei...a imaju ili Samsung ili Iphone.

 

Da li Huawei ima gerila marketing. Ima...a to je isto radio Samsung da bi došao na prvo mjesto. 

 

To što si ti fan Samsunga i to što je za tebe on kompletan mob - ja to poštujem. Ima nas koji ipak želimo vidjet neku promjenu a trenutno to Huawei jedino radi.Prošle godine brzo punjenje na M20P, ove godine P30 Pro zoom i noćni uvjeti. Ja na takve stvari ne mogu ostat slijep., i na kraju povoljna cijena.

 

Suludo je da Snapdragon radi po meni bolje slike nego Exynos na S10+ (kolega postavio gore video usporedbe). Da li je uredu da smo mi u Europi zakinuti a plačamo istu cijenu.

 

Nitko sretniji od mene da se Samsung pokrene...ali ja više sebi ne mogu opravdat minimalne ili mikroskopske pomake na Samsungu za istu cijenu. 

 

 

 

 

 

Ja nisam fan Samsunga vec korisnik koji trazi najbolji mob za svoje potrebe.

Jednako kao i ti cekam da mi ponudi netko sve sto trazim, ali nikako da docekam jer Huawei i dalje nije napravio ono sto ja trazim.

Ovdje ne mislim samo na kameru jer mob nije samo kamera.

Cak i ako gledam samo kameru opet nisu ispunili sva moja ocekivanja.

 

Huawei i njihovi mobiteli su kao neki demo proizvodi kod kojih osjetis da fali nesto i imaju drugaciji pristup konacnom proizvodu od Applea ili Samsunga.

 

Ima ljudi koji ce skinuti beta verziju novog Androida i koristiti ga tako, a ima ljudi koji ce kupiti i mobitel koji nije ispeglan skroz.

Cinjenica je da Samsung i Apple na prvi pogled izgledaju kao da ne prate Huawei i da im ovi bjeze, ali to je upravo zbog gore navedenog razloga.

Samsung duze testira stvari (vec su se opekli sa Note 7), ali kada ih izbace sve je na visokom nivou...kod Applea pogotovo.

 

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
digitall kaže...

jebote skuzio sam da stalno koristim ovaj 5x zoom, bas se dobije drugaciji pogled na stvari zbog f3, 4

fina ostra detaljna cista slika..

to mi je vise fora nego da mi je fotka 800 puta bolja.. 

sirokokutna ista stvar

 

f/3.4 je otvor blende tele kamere, a bas da zbog toga dobijes cistu sliku ne znam jer kada ju uvecas sve te slike sa tele kamera su drek...nevezano za marku.

Tele kamere imaju sicusni minijaturni senzor koji je u slucaju P30 PRO 1/4 sto je jako malo...slicno je i kod drugih.

Dobre su za gledanje jedino 1:1.

nisam napisao da zbog otvora blende dobijes cistu sliku, nego drugaciji pogled na neku stvar. .

i da, dobijes cistu i detaljnu sliku 100x bolju nego sa bilo kojeg moba kojim uvecas 5x digitalno 

probaj

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

nisam napisao da zbog otvora blende dobijes cistu sliku, nego drugaciji pogled na neku stvar. .

i da, dobijes cistu i detaljnu sliku 100x bolju nego sa bilo kojeg moba kojim uvecas 5x digitalno 

probaj

 

 

Zbog blende u ovom slucaju ne dobijes ni drugaciji pogled na stvar.

Blenda, odnosno njezin otvor odredjuje koliko ce svjetla doci na senzor i kod tele kamera odnosvno vecih zarisnih daljina je uobicajeno da je blenda zatvorenija.

Obzirom da se radi o mobitelu i sicusnom senzoru i jednako tako sicusnim lećama ona je kod P30 PRO fiksna i nema gotovo nikakav utjecaj na kako si napisao "pogled na neku stvar"...kao i kod moga Notea 9 ako stavim f/1.5 u odnosu na f/2.4...dobijem jedino mogucnost da kamera koristi nizi ISO u slabijem svjetlu, a DOF je zanemariv zbog skromne optike i senzora.

Blenda ima utjecaj na kvalitetnim foticima sa velikim senzorima odnosno objektivima gdje sa promjenom otvora blende mozes kontrolirati DOF (deptf of field) ili u uvjetima slabijeg svjetla dobiti fotku sa manje šuma uz veci otvor blende jer ne treba dizati umjetno svjetlo sa ISO osjetljivoscu...samo hocu reci da kod P30 PRO i njegovog skromnog senzorcica i optike blenda f/3.4 nema nikakav utjecaj na DOF.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 14:29 (ocean77).
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ok vidim da se potpuno ne razumijemo..

da skratimo, evo jedan primjer: normalnom lecom slikano dobijes npr stupove rasvjete malo ukoso, sve vise prema rubovima.. ovisno koliko je siroka leca, kod ove zoom dobijes sve ravno u svakom uglu slike..

 

uglavnom na p30p zoom je fantastican, upotrebljiv, i bez konkurencije u mobilnom svijetu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

ok vidim da se potpuno ne razumijemo..

da skratimo, evo jedan primjer: normalnom lecom slikano dobijes npr stupove rasvjete malo ukoso, sve vise prema rubovima.. ovisno koliko je siroka leca, kod ove zoom dobijes sve ravno u svakom uglu slike..

 

uglavnom na p30p zoom je fantastican, upotrebljiv, i bez konkurencije u mobilnom svijetu

 

 

Ja savrseno razumijem, ali ti vrludas...sada si napisao da sa normalnom lecom dobijes...a maloprije si pricao o blendi...pisao si o f/3.4 sto se odnosi samo i iskljucivo na blendu.

Da si odmah napisao da mislis na drugaciju perspektivu sa tele kamerom i sirokokutnom sve bi bilo ok jer to stoji.

 

 

Evo jedan test Lumie 1020 protiv P30 PRO...sta rec, nakon 6 godina i dalje moze u ring sa bilo kojim.

Sto se tice glavne kamere na Huaweiu naspram ove na L1020 dovoljno je pogledati samo prvu sliku crkve koliko je tu vise detalja na L1020.

U ostalim kategorijama je Huawei nesto bolji, ali sokiran sam da je glavna kamera i dalje nedostizna 6 godina poslije sto se detalja tice...pada na ostalim stvarima, najvise na dynamic range.

Jako mi je drago sto i dalje imam Lumiu 1020...pa ona je imala 3X uvecanje jos 2013.

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23454_Lumia_1020_to_Huawei_P30_Pro_p.php

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 15:02 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
digitall kaže...

ok vidim da se potpuno ne razumijemo..

da skratimo, evo jedan primjer: normalnom lecom slikano dobijes npr stupove rasvjete malo ukoso, sve vise prema rubovima.. ovisno koliko je siroka leca, kod ove zoom dobijes sve ravno u svakom uglu slike..

 

uglavnom na p30p zoom je fantastican, upotrebljiv, i bez konkurencije u mobilnom svijetu

 

 

Ja savrseno razumijem, ali ti vrludas...sada si napisao da sa normalnom lecom dobijes...a maloprije si pricao o blendi...pisao si o f/3.4 sto se odnosi samo i iskljucivo na blendu.

Da si odmah napisao da mislis na drugaciju perspektivu sa tele kamerom i sirokokutnom sve bi bilo ok jer to stoji.

 

 

 ok, krivo sam se izrazio, nedostajala mi je rijec perspektiva.. iako si to mogao zakljuciti o kojoj leci se radi kad sam napiso f3,4 :)

 

dobro se drzi 1020, ocekivano

ali na toj slici sto si zakacio ima vise detalja na p30p, na crkvi se vidi, a osim detalja nije tako "dull" kao na nokiji

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 16:40 (digitall).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Ma sredit ce oni sipak, pa jeftinije im je podmazati recenzente i uloziti u reklamu.

Vidis da im i to pali, vlada sluzbeno misljenje kako imaju najbolju kameru koja to ipak nije.

Ima najbolji zoom i to je to...ovaj nocni nacin mi je bzvz jer izgleda neprirodno.

Znaci za zoom je super i ostalo je OK, mob ima lijep dizajn, nije tako skup kao Samsung i iPhone i to su njegove najvece prednosti.

 

 

Sto se Samsunga tice, probaj zamisliti da koriste 1/1.7 senzor (imaju ga) jer i sa 1/2.55 su u rangu Huaweia sto se fotki tice, a video ih šišaju i sa manjim senzorom.

Vjerujem da su ove godine isli jos sa manjim senzorom jer ocito nisu postigli zeljene ciljeve i rezultate sa vecim, a kada ga izbace ne treba sumnjati da ce sve biti tip-top...video snimanje, fotke, zvuk na videu.

 

Huawei ide pa kako bilo, nedostatke pokriju sa marketingom...ne mora se svatko slagati samnom, ali ja to tako vidim.

 Ok, valda budu valda ne budu, vrijeme će pokazat..

Oni već neko vrijeme ne postižu željene ciljeve i ak postignu i dalje nekaj fali da bude to to..

Ne znam, foto segment im je ok, al nije odličan, a video segment skoro pa odličan tu su si stvarno dali truda; očito se samsungu ne žuri, oni laganica to sve izbacuju, al neće ni to dugo trajati, konkurencija će ih prešišat pa će se samsung valda probudit.

 

Samsung ne daje 100% od sebe, valda smatraju da nema potrebe, ekipa je zadovoljna a blagajna im se puni.

Gledam Nokiu 9, kolko sam pratio, njih softver muči i mob zna zaštekat, al to je sve softverske prirode, HMD je nekaj ponudio i lansirao na tržište, ne sumnjam da će sljedeća iteracija flagšipa zvana Nokia bit daleko bolja od prethodne, kod samsunga tog nema, svaki sljedeći flagšip je tak tak, nekaj malo dodaju i to je to; rekli bi neki "pa kad je super mob, niš mu ne fali, ima sve" ne slažem se ni malo s tim, mislim da ostali imaju više za ponudit neg samsung, potonji osim sitnih feature nude veću cijenu od prethodnog modela i to je njihovo iznenađenje, veća cijena..

 

E da je samsungu googleova pamet, pa di bi im bio kraj, samsung bi bio praktički kralj fotosmartfona.

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 

dobro se drzi 1020, ocekivano

ali na toj slici sto si zakacio ima vise detalja na p30p, na crkvi se vidi, a osim detalja nije tako "dull" kao na nokiji

 

Nema vise detalja vec je SW preizostrena.

Pogledaj lisce lijevo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 17:33 (ocean77).
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

vidi se vise detalja na crkvi kod p30p

ti ocigledno vidis sto zelis vidjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
To nisu detalji, to je over sharpening.
Gledao sam i druge slike i normalno je da L1020 ima puno vise detalja kada po defaultu koristi svih 38MP.
Osim toga ima i fizicki veci senzor od P30 PRO.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 18:23 (ocean77).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

isto kao i kad p30p koristi svih 40...

ona slika pub-a p30p pomeo nokiu..

al dobro, whatever.. meni se oku ugodnije ove od p30p, samsung procesira gotovo jednako..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mene taj over shapening bas bode u oci i neke slike L1020 su mi oku ugodnije na tom testu.
Samsung je na S7 imao agresivan over shapening...vise nema.
Gledam bas na Note 9, skroz drugi pristup obradi.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

dobro je , p30p u lowlight ima kratko vrijeme ekspozicije na automatici, u prosjeku 1/33s, uspijem djecu uhvatiti i kad su u pokretu...

a sa sirokokutnom se moze napraviti odlican macro

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jel netko na p30 probao opciju praćenja zvijezda, ili 30 sec ekspozicije?

ne znam kakvi su rezultati nocnog neba, nikako da stignem probat sve to.. milijardu opcija ima, u mjesec dana necu stici sve probat

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Slobodno mogu reći da je ovo najzabavniji mob što se tiče kamere.Koliko slikam s ovim, toliko ni s jednim do sad nisam slikao.Slike su bolesno dobre...  

Toliko modova i kombinacija ima da nema kraja.

AI sta sve pogađa - od povijesne zgrade, jesenjeg lišća, vodopad, automobili, portret, makro, cvijeće, trava, plavo nebo...  - doslovno nema kraja.

Biranje - oćeš prirodne boje ili zasićenje kao na Samsungu.

Prednja kamera također odlicna...toliko detalja, slike odlične.

P30 Pro svaki bod na DxO je zaslužio.

 

Evo jedne "makro"...

Ps malo forum sjebe kvalitetu ali nema veze...čisto da se vidi šta mob radi.

 

Još nešto - na drugoj slici sam ulovio portret muhe hahha...

 

Također video snimanje - nema zamjerke. 4K bez greške.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 17:56 (R36).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Samsung S10 podbacio po pitanju kamera.

https://www.dpreview.com/forums/thread/4371509

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja mislio neki ozbiljan test kad ono tek iskustvo tamo nekog lika.😁

Ja imam vrlo rigorozne kriterije i ostaje i dalje cinjenica da mi Samsung najpouzdanije odradi sve sto trebam
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 19:50 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Je li netko detaljno isprobao kameru na Mi9 ? Kakva je u odnosu na S10+ i P30 Pro ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Slobodno mogu reći da je ovo najzabavniji mob što se tiče kamere.Koliko slikam s ovim, toliko ni s jednim do sad nisam slikao.Slike su bolesno dobre...  

Toliko modova i kombinacija ima da nema kraja.

AI sta sve pogađa - od povijesne zgrade, jesenjeg lišća, vodopad, automobili, portret, makro, cvijeće, trava, plavo nebo...  - doslovno nema kraja.

Biranje - oćeš prirodne boje ili zasićenje kao na Samsungu.

Prednja kamera također odlicna...toliko detalja, slike odlične.

P30 Pro svaki bod na DxO je zaslužio.

 

Evo jedne "makro"...

Ps malo forum sjebe kvalitetu ali nema veze...čisto da se vidi šta mob radi.

 

Još nešto - na drugoj slici sam ulovio portret muhe hahha...

 

Također video snimanje - nema zamjerke. 4K bez greške.

 

 

 

 meni je isto takav dozivljaj, toliko opcija i mogucnosti, strava.

 

stvarno jedinstven mobitel sa kojim ne postoji situacija kod fotkanja da ti nesto fali 

 

svi su odusevljeni sa zoom i low light mogucnostima, koji jesu stvarno miljama ispred ostalih, dok sam osobno vise fasciniram macro fotkama, tu me stvarno odusevio, pogotovo macro fotke na kojima vidis nesto sto sa okom ne mozes

 

samo dva primjera, ova prva je macro macuhice (to je cvijet za one koji ne znaju), izgleda kao neki star trek entity

 

macuhica je skroz full blizo sto moze mob ici, dok kod pcele nisam mogao toliko blizu da je ne splasim

 

S10 sam dao zeni i ne mislim ga trazit nazad 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 21:46 (Mitohondri).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Ja mislio neki ozbiljan test kad ono tek iskustvo tamo nekog lika.😁

Ja imam vrlo rigorozne kriterije i ostaje i dalje cinjenica da mi Samsung najpouzdanije odradi sve sto trebam

 

Sretan Uskrs svima!

 

Nego, http://www.allaboutsymbian.com/features/item/23435_Imaging_showdown_Nokia_808_Sym.php

I dalje 808 slovi kao najbolji fotomobitel sve do danas, odmah iza 808 stoji L1020, pa svi ostali smartfoni.

 

Usporedbe radi, većina današnjih androida pegla šumove opako, 808 je stroj od mobitela dok su u pitanju isključivo foto mogućnosti na tom mobu, i dalje je nenadmašna na tom polju..

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 10:05 (zvonac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice