Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.866
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mitohondri kaže...
R36 kaže...

Slobodno mogu reći da je ovo najzabavniji mob što se tiče kamere.Koliko slikam s ovim, toliko ni s jednim do sad nisam slikao.Slike su bolesno dobre...  

Toliko modova i kombinacija ima da nema kraja.

AI sta sve pogađa - od povijesne zgrade, jesenjeg lišća, vodopad, automobili, portret, makro, cvijeće, trava, plavo nebo...  - doslovno nema kraja.

Biranje - oćeš prirodne boje ili zasićenje kao na Samsungu.

Prednja kamera također odlicna...toliko detalja, slike odlične.

P30 Pro svaki bod na DxO je zaslužio.

 

Evo jedne "makro"...

Ps malo forum sjebe kvalitetu ali nema veze...čisto da se vidi šta mob radi.

 

Još nešto - na drugoj slici sam ulovio portret muhe hahha...

 

Također video snimanje - nema zamjerke. 4K bez greške.

 

 

 

 meni je isto takav dozivljaj, toliko opcija i mogucnosti, strava.

 

stvarno jedinstven mobitel sa kojim ne postoji situacija kod fotkanja da ti nesto fali 

 

svi su odusevljeni sa zoom i low light mogucnostima, koji jesu stvarno miljama ispred ostalih, dok sam osobno vise fasciniram macro fotkama, tu me stvarno odusevio, pogotovo macro fotke na kojima vidis nesto sto sa okom ne mozes

 

samo dva primjera, ova prva je macro macuhice (to je cvijet za one koji ne znaju), izgleda kao neki star trek entity

 

macuhica je skroz full blizo sto moze mob ici, dok kod pcele nisam mogao toliko blizu da je ne splasim

 

S10 sam dao zeni i ne mislim ga trazit nazad 

upravo to, na postoji situacija u kojoj se ovaj mob nece snaci vrhunski (za jedan mobitel), od vrhunskog makro moda, preko loseg osvjetljenja, do jako udaljenih stvari..

do nedavno tako nesto je bilo potpuno nezamislivo bez vucaranja okolo ozbiljnog fotica i 3 razlicita objektiva.. nije to jos dslr kvaliteta ali je vrlo upotrebljivo i dovoljno dobro za mene da odustanem od teglenja fotica i objektiva kad idem na neko putovanje ili zbivanje..

 

skuzio sam da vec na 2-3 metra udaljenosti koristim 5x lecu da uhvatim djecu iznenada, da im se ne nabijam u facu.. taman dobijem samo glavu ili samo gornji dio tijela u prirodnoj perspektivi

 

cini se da pixel3 vise nije lowlight king 

 

btw, da ne ispadam neki fanboy necega i sipam samo hvalospjeve o p30p, moram navesti i dvije stvari koje nisu "top"; 

- ai nekad zna prenabrijati boje ako slikas prirodu, iako je u vecini stvari cak i koristan.. npr. automatski prebaci na sirokokutnu lecu ako se previse priblizis necemu i glavna leca to ne moze izostriti, i sl..

- autofokus nije tako brz kao pdaf senzori (samsung i jos neki)

 

edit: jos jedna stvar koju sam skuzio; stvari koje su blizu (osobe ili stvari) na pol metra do metar, je bolje slikati bez opcije portret koja nekad zna napraviti vise stete nego koristi, a na blizu se svakako dobije prirodni bokeh efekt s glavnom lecom

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 15:50 (digitall).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da Zvonac, ja imam i dalje L1020 koja je zaista bila ispred vremena pocevsi od Always on opcije na zaslonu, full manualnih postavki fotica, za smartphone ogromnog 1/1.5 senzora koji je veci od ovoga u P30 PRO i ono najbolje...fotki koje izgledaju normalno za razliku od ovog čušpajza sto radi Huawei.
Fini hardware unisten kineskim izdrkavanjem gdje zele raditi "Instagram ready" fotke.
Za razliku od L808 Lumia 1020 ima i jako lijep FHD video koji i dalje nije out ..barem ne za ove kineze poput Huaweia gdje im top model Mate 20 PRO je i dalje najbolji upravo sa FHD videom.
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 ma lažu, ne može p30p u većini bit bolji :D

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 evo jedne fine komparacije

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

samsung na silu pokušava ugurati taj night mode, al je to i dalje za klasu lošije.. ne možeš koristiti wide i zoom kameru u tom modu lol

usporedba mjeseca mi najjača :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 8:16 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Da Zvonac, ja imam i dalje L1020 koja je zaista bila ispred vremena pocevsi od Always on opcije na zaslonu, full manualnih postavki fotica, za smartphone ogromnog 1/1.5 senzora koji je veci od ovoga u P30 PRO i ono najbolje...fotki koje izgledaju normalno za razliku od ovog čušpajza sto radi Huawei.
Fini hardware unisten kineskim izdrkavanjem gdje zele raditi "Instagram ready" fotke.
Za razliku od L808 Lumia 1020 ima i jako lijep FHD video koji i dalje nije out ..barem ne za ove kineze poput Huaweia gdje im top model Mate 20 PRO je i dalje najbolji upravo sa FHD videom.

Pricamo L1020 koji ni tad nije bio funkcionalan mob.Kakva kamera, kad ništa drugo nije radilo kako spada.Pa da su to bili mobiteli ni bi Nokia propala. 

 

Kod Huawei možeš imati čušpajz (zaiscene boje) koje 95% prosječnih korisnika preferira ili standardne boje (realna boje) koje 5% korisnika preferira.

Iz prve ruke ti mogu reći da Note 9 ili ti Samsung serija ima čušpajz boje, samo je fora što te čušpajz boje ne možeš promijeniti u normalne realne boje.

Također kad vidiš bijelu boju na P30 Pro tek onda shvatiš da je na Notu 9 bijela boja žuta boja.

 

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

upravo to, na postoji situacija u kojoj se ovaj mob nece snaci vrhunski (za jedan mobitel), od vrhunskog makro moda, preko loseg osvjetljenja, do jako udaljenih stvari..

do nedavno tako nesto je bilo potpuno nezamislivo bez vucaranja okolo ozbiljnog fotica i 3 razlicita objektiva.. nije to jos dslr kvaliteta ali je vrlo upotrebljivo i dovoljno dobro za mene da odustanem od teglenja fotica i objektiva kad idem na neko putovanje ili zbivanje..

 

skuzio sam da vec na 2-3 metra udaljenosti koristim 5x lecu da uhvatim djecu iznenada, da im se ne nabijam u facu.. taman dobijem samo glavu ili samo gornji dio tijela u prirodnoj perspektivi

 

cini se da pixel3 vise nije lowlight king 

 

btw, da ne ispadam neki fanboy necega i sipam samo hvalospjeve o p30p, moram navesti i dvije stvari koje nisu "top"; 

- ai nekad zna prenabrijati boje ako slikas prirodu, iako je u vecini stvari cak i koristan.. npr. automatski prebaci na sirokokutnu lecu ako se previse priblizis necemu i glavna leca to ne moze izostriti, i sl..

- autofokus nije tako brz kao pdaf senzori (samsung i jos neki)

 

edit: jos jedna stvar koju sam skuzio; stvari koje su blizu (osobe ili stvari) na pol metra do metar, je bolje slikati bez opcije portret koja nekad zna napraviti vise stete nego koristi, a na blizu se svakako dobije prirodni bokeh efekt s glavnom lecom

 Slažem se kolega...samo da kažem kad slikam prirodu - stavim na "standard boje"

Također dual pixel fokus je ipak korak ispred naspram Pdaf senzor i to uvijek kažem.

 

Ovo je prvi mob koji ima kameru za svaku vrstu kadra u svim uvjetima.Realno najbolja kamera.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Dokopao se s9 plus, portrait mode jednako loš kao i na note 9.

U uvjetima slabog osvjetljenja nema šanse da ispadne kako treba iz prve, a također i nepotrebno zumira.

Bilo koji telefon sa snapdragon i Gcam portom će napraviti puno bolji posao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Dokopao se s9 plus, portrait mode jednako loš kao i na note 9.

U uvjetima slabog osvjetljenja nema šanse da ispadne kako treba iz prve, a također i nepotrebno zumira.

Bilo koji telefon sa snapdragon i Gcam portom će napraviti puno bolji posao.

 https://www.phonearena.com/news/The-Ultimate-PORTRAIT-Mode-Comparison-iPhone-XS-vs-Galaxy-S10-vs-LG-G8-vs-Pixel-3-vs-Huawei-P30-Pro-vs-OnePlus-6T_id115433

 

I oni potvrdili da portret mod ne valja. Ja kad sam tvrdio da je portret mod na Note 9 bezveze/loš pojedinci su me uvjeravali da to nije istina., a na S10+ nije ništa bolji, naprotiv...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
thebatman kaže...

Dokopao se s9 plus, portrait mode jednako loš kao i na note 9.

U uvjetima slabog osvjetljenja nema šanse da ispadne kako treba iz prve, a također i nepotrebno zumira.

Bilo koji telefon sa snapdragon i Gcam portom će napraviti puno bolji posao.

 https://www.phonearena.com/news/The-Ultimate-PORTRAIT-Mode-Comparison-iPhone-XS-vs-Galaxy-S10-vs-LG-G8-vs-Pixel-3-vs-Huawei-P30-Pro-vs-OnePlus-6T_id115433

 

I oni potvrdili da portret mod ne valja. Ja kad sam tvrdio da je portret mod na Note 9 bezveze/loš pojedinci su me uvjeravali da to nije istina., a na S10+ nije ništa bolji, naprotiv...

 Uspio sam gcam osposobit za portrait pa ajd. 

Al fali mi miui, mijenjao bi s9+ za mi8

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni portret mode perfektno radi na Note 9 kada je subjekt miran.
Za razliku od drugih precizno selektira rubove, ne stavlja sve predmete u isti blur (bokeh) kao Pixel npr. vec one blize manje blura, a udaljenije vise kako to rade i objektivi prema zakonima optike.
Samsung ima najbolji portret mode koji sam do sada koristio... Huawei kao i iPhone ima vrlo ruzno odradjene rubove pa mi samo to ubije volju za koristenjem.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Što sve neće smisliti. Mislim da nije bio link. Zbog ovakvih stvari ne cijenim Huawei
https://www.androidauthority.com/huawei-p30-pro-moon-mode-controversy-978486/amp/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Što sve neće smisliti. Mislim da nije bio link. Zbog ovakvih stvari ne cijenim Huawei
https://www.androidauthority.com/huawei-p30-pro-moon-mode-controversy-978486/amp/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zaboravio sam staviti ovaj link, a na mobitelu sam pa zato novi post
https://www.phonearena.com/news/P30-Pro-vs-S10-XS-Max-Pixel-3-P20-yellow-pixels-RGB_id115375
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zaboravio sam staviti ovaj link, a na mobitelu sam pa zato novi post
https://www.phonearena.com/news/P30-Pro-vs-S10-XS-Max-Pixel-3-P20-yellow-pixels-RGB_id115375
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...
Što sve neće smisliti. Mislim da nije bio link. Zbog ovakvih stvari ne cijenim Huawei
https://www.androidauthority.com/huawei-p30-pro-moon-mode-controversy-978486/amp/

Imam mob kod sebe, znam šta može u realnim situacijama.Marketing me ne dira...sad jesi on uslikali mjesec ili ne, to me dira kao prošlo proljeće.

 

 

CroDexter kaže...
Zaboravio sam staviti ovaj link, a na mobitelu sam pa zato novi post
https://www.phonearena.com/news/P30-Pro-vs-S10-XS-Max-Pixel-3-P20-yellow-pixels-RGB_id115375

Potpuna glupost...jer sam tvrdim da Note 9 daje umjesto bijele boje daje žutu boju pa slika ima žućkastu notu.

 

Trude se sjebat Huawei ali im ne ide...jednostavno šta mi tko može tvrdi kad sam imam P30 Pro i kad sam ga uspoređivao s Note 9...i već sam sve rekao.

 

 

 

To da

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zvonac, P30 PRO ima 5X opticko uvecanje i to mu je najveca prednost pred konkurencijom.
Sto se ostalog dijela kamere tice niti ima najbolju selfie kameru, niti glavnu kameru, a i ovoj ultra sirokoj fali ostrine.
Video je tek OK i tu isto nije rang iPhonea, Samsunga ili Pixela.

Inace ja imam trenutno P30 PRO.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 10:41 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
I svaka cast Phoneareni na ovom testu jer da pratis nase portale izuzev Smartphone Hrvatska koji je jos i najobjektivniji pomislio bi kako je P30 PRO nesto najbolje trenutno...mob je sto se kamere tice cisti prosjek sa dodatkom 5x uvecanja koje je zgodno u nekim situacijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 10:48 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Tako je zvonac...loš je P30 Pro.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
I svaka cast Phoneareni na ovom testu jer da pratis nase portale izuzev Smartphone Hrvatska koji je jos i najobjektivniji pomislio bi kako je P30 PRO nesto najbolje trenutno...mob je sto se kamere tice cisti prosjek sa dodatkom 5x uvecanja koje je zgodno u nekim situacijama.

Hoćeš reći da nasi stručnjaci nisu dobri jer ne hvale Samsung.Zanimljivo kako je sad PhoneArena realna a pljujete često njih i GSM Arenu.

 

Meni je krivi što nema nigdje "kompletnog" mobitela Note 9.

 

DxO nisu kompetentni ali stručnjaci PhoneArenu jesu.

 

Što je zanimljivo dobra marketing ima Huwei jer s kim sam god pričao ili me pitao za mob svi su već sve čuli za P30 Pro...tako da nisam puno ni objašnjavao.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

probao s10+ i slučajno skužio da širokokutna nema autofokus, znači ništa od supermacro kao na huawei i ostalima, ili normalnog snimanja videa s njom..

a u night modu mozes koristiti samo glavnu kameru..

 

to od recezenata koji pjevaju hvalospjeve o njemu ne možeš čuti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni ti testovi ne znace previse jer zivimo u iskvarenom svijetu prepunom lazi i obmana, ali ono sto je meni mjerodavno je moje osobno iskustvo.
Ovo je forum, moze svatko napisati sto zeli a ja ne mislim opravdavati svoje izbore pod svaku cijenu i hvaliti nesto bez pokrica.

Huawei jednostavno nije tako dobar kako mnogi pisu i to prvenstveno mislim na ono sto najvise isticu...kameru.

Nije ni najgori vec bih rekao da je nekakav prosjek...po kvaliteti osnovne kamere bih rekao da je na nivou Mi9.

To jednostavno nije rang najboljih.
Jos uvijek ju isprobavam i najvise me razocarala upravo ta glavna kamera koja na papiru zvuci sjajno...veliki senzor, navodno Sony IMX...

Tek kada stavim 40 MP RAW vidim da tu nekog potencijala ima (Lightroom) , ali sve ostaje u sjeni grozne Huawei SW obrade.
Probao sam i Opencamera i isto mi izgledaju slike bolje nego sa default kamerom i 10 MP...puno kemijanja treba da izvucem meni donekle prihvatljiv rezultat.

Kamera na P30 PRO nije konstantna, opalim tri slike zaredom...isti uvjeti, ista scena i svaka drugacija...meni se to ne svidja.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

naravno na web-u jedni govore da je najbolji, drugi da je najgori, i naravno da ne vjerujem ni jednima ni drugima ni trecima, jer pola tih prica za malu djecu je politika i placeni oglasi

 

 

da se vecina slaze oko jednog misljenja onda vec mozes racunati da je to skoro pa stvarno tako..

ocean77 kaže...
Meni ti testovi ne znace previse jer zivimo u iskvarenom svijetu prepunom lazi i obmana, ali ono sto je meni mjerodavno je moje osobno iskustvo.
Ovo je forum, moze svatko napisati sto zeli a ja ne mislim opravdavati svoje izbore pod svaku cijenu i hvaliti nesto bez pokrica.

Huawei jednostavno nije tako dobar kako mnogi pisu i to prvenstveno mislim na ono sto najvise isticu...kameru.

Nije ni najgori vec bih rekao da je nekakav prosjek...po kvaliteti osnovne kamere bih rekao da je na nivou Mi9.

To jednostavno nije rang najboljih.
Jos uvijek ju isprobavam i najvise me razocarala upravo ta glavna kamera koja na papiru zvuci sjajno...veliki senzor, navodno Sony IMX...

Tek kada stavim 40 MP RAW vidim da tu nekog potencijala ima (Lightroom) , ali sve ostaje u sjeni grozne Huawei SW obrade.
Probao sam i Opencamera i isto mi izgledaju slike bolje nego sa default kamerom i 10 MP...puno kemijanja treba da izvucem meni donekle prihvatljiv rezultat.

Kamera na P30 PRO nije konstantna, opalim tri slike zaredom...isti uvjeti, ista scena i svaka drugacija...meni se to ne svidja.

jel ti ai ukljucen?

 

uglavom, meni su rezultati odlicni u svim uvjetima, i znam da ce fotka u 99% biti upotrebljiva, cista, ostra, svjetla, u fokusu, sta kog kad god slikam u bilo kojim uvjetima..

e sad, da li cu uzimati mjerne instrumente i ostale perverzije s kojima cu mjeriti tonalitet boja i ostale budalastine... necu. jer su fotke namjenjene meni.

 

sa samsungovim uredajima sam isto bio zadovoljan generalno, jer fotka ne moze ispasti losa.. za mene

 

edit: u opticaju je novi update za p30p koji navodno poboljsava nesto oko kamere.. ocekujem jos nekoliko updatea oko kamere u iducih nekoliko mjeseci

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 12:10 (digitall).
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
...po kvaliteti osnovne kamere bih rekao da je na nivou Mi9.


 Nisam pratio ranije objave pa ne znam da li si imao iskustva sa ovim mobom...  ako da, kakvi su bili dojmovi što se tiče kamere ?

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
I svaka cast Phoneareni na ovom testu jer da pratis nase portale izuzev Smartphone Hrvatska koji je jos i najobjektivniji pomislio bi kako je P30 PRO nesto najbolje trenutno...mob je sto se kamere tice cisti prosjek sa dodatkom 5x uvecanja koje je zgodno u nekim situacijama.

 

 

Po meni, Nokia je imala najbolje procesuiranje slike, pa zatim Google koji rastura, samo kaj je očajan u video sekciji, šteta, dam se kladit, da stave veći senzor uz superioran softver, o Huaweiju se ne bi pričalo tolko; moram ponovit nezaobilaznu i fenomenalnu kameru na Nexusima 5X i 6P, fotke su fantastične, zahvaljujući velikom senzoru, pikselima i odličnim softverom kojeg Google potpisuje.

Inače, nemam Huawei, al povijest se ponavlja, doduše P30 je ipak bolji od P20 što se tiče fotkanja, video je onak, osrednji, ali, Huawei polako sređuje softver, možda će sljedeći P40 donijeti znatna softverska poboljšanja što se tiče kamere, potonja naravno ima potencijala, al ju koči softver a primjera je mnogo.

 

Ono kaj me smeta je peglanje fotke do ibera da to sve izgleda fensi šmensi, detalja nigdje, a dok malo cropaš, to tek onda izgleda sve loše, ne govorim striktno za P30 neg općenito za smartfone i dalje se prakticira oversharpening, oil painting ili water painting, kako god. Zakaj? zato da slika "bolje" izgleda, ne prirodno, neg onak, nadrealno.

 

@R36, ne velim da je fotić loš na P30, zapravo je jako dobar, al nije na vrhu ljestvice, jel. Stvar je jasna, Huawei treba softver sredit i to je to.

 

Hebemu, pa i nakon skoro dvije godine kaj imam U11, nemrem mu dostojnu zamjenu nać po pitanju kamere, ma daj me nemoj..

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jos jedna od gluposti koju mnogi pisu u recenzijama je to da 40MP mode nema svrhu i da se sa 10MP dobiju najbolji rezultati.
Meni najbolje rezultate daje sa ugasenim AI i 40MP mode.
Za gledanje 1:1 je ok i 10MP.

Malo sam usporedjivao P30 PRO sa L1020 i kada se stavi 10MP mode nema bas nikakvih sansi protiv Lumie...kada prebacim na 40MP onda je vec usporediv.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Jos jedna od gluposti koju mnogi pisu u recenzijama je to da 40MP mode nema svrhu i da se sa 10MP dobiju najbolji rezultati.
Meni najbolje rezultate daje sa ugasenim AI i 40MP mode.
Za gledanje 1:1 je ok i 10MP.

Malo sam usporedjivao P30 PRO sa L1020 i kada se stavi 10MP mode nema bas nikakvih sansi protiv Lumie...kada prebacim na 40MP onda je vec usporediv.

 Kakav je manual mode? Jer kolko vidim auto mode nije bez grešaka..

 

L1020 će još dost vremena bit pojam za fotosmartfon naravno prije nje je ultimativna Njoka 808, a kolko su stare te nokie, 6-7 god. do dan danas nemaju dostojnu konkurenciju.

Jedan gcam bi dobrodošao jednom huaweiju p30p

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da, steta da P30 PRO nema Snapdragon pa bi i gcam bio opcija.
Srecom ima Open camera koja isto nije losa.
Defaultna kamera i app su najbolji kada maksimalno ogranicis Huawei SW...osim ako ne volis Snapchat ready fotke.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice