"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.314
|
čitano: 5.733.164
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...
Hazar kaže...

Pozdrav, pukao mi je ekran/display na xiaomi mi 4 pa me zanima isplati li se to popravljati i ako da, gdje? Pretpostavljam da ne, ali eto, tko zna. Zatim, već evo gledam koji bi Xiaomi sad uzeo jer sam stvarno zadovoljan ovim, star je godinu i pol i sve je super radilo. Koju bi trgovinu u Zagrebu preporučili za kupnju Xiaomija. Ovaj prošli sam preko AliExpressa naručio, ali sad nemam taj luksuz da mogu čekati mobitel više tjedana jer mi treba novi hitno. Hvala unaprijed.

 Nisam direktno upoznat za tvoj model ali obično dodje 800kuna ekran, ovisi od modela do modela i od marke do marke. Ne isplati se popravljati jer isti iznos možes utrositi na kupovinu novog. 

 

 

 

Ako naručis preko Alzashopa, to je EU trgovina, stigne ti unutar 4 dana. Jeftinije je nego kodnas, kod nas cijenu digne i porez itd .

 

 

Nisi naveo cijenu do koje želiš potrošiti pa evo preporuka.

Vidim da tvoj MI 4 ima 5 inča, onda ti preporučujem Xiaomi Mi A1 (ima 5.5 inča), čist android (najmanje je nakrcan aplikacijama i nepotrebnim dodacima) , mnogi su prezadovoljni sa njime.  Ali ako želiš veći ekran recimo 6 inča onda Xiaomi redmi 5 plus.

Link na alzu za MI A1  uzmes verziju sa najmanje 64giga interne memorije

Link za  Xiaomi redmi 5 plus  također uzmi 64giga interne tj preskoči one sa 32giga. 

 

Ako ti ne smeta još više utrošiti javi, probat ču ti nači bolji model :) 

 

 

 

 

 Hvala, znači kupujem novi. Ma mislio sam kao i za taj prethodni dati oko 1000-1200/1300 kn, ne treba meni 64 gige na ovom sam imao 16 i to je ono, bilo na knap, 32 će bit taman.

 

Dvoumim se između ovog(Redmi note 4) i ovog(Redmi 5)

 

Koliko vidim ovaj Redmi 5 dođe u toj trgovini isto kao i u ovoj s tvog linka

 

 

16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koliko vidim, na Aliju ima (kompatibilnih, iako ne originalnih) ekrana za Mi 4 već za 20-ak dolara, i to ako se ne varam, sklopljen komplet LCD panel, digitizer i staklo. Iskusnijem serviseru je, kad mu se tako donesu zamenski delovi (dakle, ne samo staklo ili digitizer i staklo, onda je servisiranje teže i skuplje, nego sva tri zajedno fabrički sklopljena), par minuta posla da ih zameni. Ne znam kakvo je stanje u Zagrebu, ali ovde ima servisa koji to rade jako povoljno (i za manje od 10€).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
On kaže da ne može ćekati više od tj dana. Napisao je to za novi mob ali valjda se i podrazumjeva za novi lcd.

Inaće ja mu preporučujem da uzme bolji, mi a1 te nebude razočarao ipak kupujes mob koji te bude služio iduće 2 godine pa zato uzmi bolju klasu i nek bude 32gb interne ;)

A ono između ćega se dvoumiš, onda bi dao prednost Redmi 5 jer je najnoviji, nadograđeniji ;)
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kupi u Neutrinu koji got od ta dva. Za RN4 imaš brdo custum romova na xda, dok za ovaj drugi nema.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koliko dugo treba čekati da Aliexpress obradi naružbu (Mi Note 3 kupljen u Goldwayu)? Znam da im je bila nova godina ali nije se ništa pomaklo od plaćanja.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupi rn4 jer ima bolji procesor od redmi 5

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Može li mi neko pomoći da isključim ovo ispravljanje riječi na miui9. Isključio sam u postavkama ali kao da nisam, jer mi i dalje korigira riječi koje napišem, frustrira me!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa u postavkama tipkovnice je to?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
U glavnim postavkama gdje su i rječnici. Evo:
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa bas udji u postavke te gboard tipkovnice pa iskljuci tamo

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Super, radi. Mislio sam da je samo provjeru pravopisa bilo potrebno isključiti. Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Danas su tek poceli raditi...sve narudzbe napravljene na Goldwayu u razdoblju od 10.2 do danas ce krenuti u obradu od danas....znaci ne ocekuj slanje prije ponedjeljka
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim Vas savjet sta uzeti do 250$.

Htjela bih ili neki Xiaomi ili ovo

Jako malo informacija nalazim za ovu Nubiu a mami me jako :)

Zamalo sam narucila A1 ali sam odustala zbog stock androida, vjerujem da mi se taj jednostavni izgled ne bi svidio.

Xiaomi me zbunjuju jako sa nazivima i modelima. Npr vi ovdje najvise preporucujete Mi Note 3, tog modela nema uopste na mi.com. Zasto? Spominjete jos modela kojih nema na sajtu, pa ja ne znam da li ih nema jer koriste razlicite nazive za razlicite regije (kao npr Huawei), ili ih nema jer su neki modeli samo za azijsko trziste a ja gledam global sajt... Nebitno, lupam vjerovatno.

Uglavnom, ja bih metalno kuciste, Gorilla glass, sto bolju kameru i bateriju, i da je fluidan, brz, da ne zapinje.

I jos jedno pitanje: da li znate ako se narucuje sa nekog EU skladista u Svajcarsku, da li se placa carina i PDV?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nemoj uzeti nubiu. manje podrske imas za nju.

Ovaj mobitel bi ti odgovarao vjerojatno.

Mislim da preko alza shopa ne placas pdv, ali mislim da ni sa jednog drugog eu skladista?

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, odgovarao bi, hvala na preporuci.

Ne bi odgovarala ocekivana cijena: 490 eura :D

Trazim nesto do $250, 300 max.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
g.verdasco kaže...

Da, odgovarao bi, hvala na preporuci.

Ne bi odgovarala ocekivana cijena: 490 eura :D

Trazim nesto do $250, 300 max.

 

Nema teorije da će biti 490 eura. To nešto nije u redu.

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zaletila sam se malo :) Pogledala na alzashopu cijenu i odmah odustala, nisam gledala dalje.

Na geekbuying 280-330$. Mogao bi uci u uzi izbor.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gdje prednaruciti ovaj Xiaomi Redmi Note 5 Pro, ili neka najpovoljnija trgovina?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
g.verdasco kaže...

Zaletila sam se malo :) Pogledala na alzashopu cijenu i odmah odustala, nisam gledala dalje.

Na geekbuying 280-330$. Mogao bi uci u uzi izbor.

 

 Znaci 4GB/64GN dode 1718kn tj 283,99 USD na geekbuying-u. Sad koliko bi tocno doslo sveskupa ako netko zna za HR?

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na pocetku ce cijena za taj mobitel biti prenapuhana, 230$ je nekakava najrealnija cijena

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znaci trebalo bi cekati odredjeno vrijeme da se spusti cijena?

Sta mislite o Mi 5x? To je isti model kao A1, samo sa MIUI?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

1.Da

2. tako je

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
pc_fan005 kaže...

Gdje prednaruciti ovaj Xiaomi Redmi Note 5 Pro, ili neka najpovoljnija trgovina?

 Još nije u prodaji izvan Indije, treba još prićekati da se pojavi u nekoj trgovini izvana. Vjerojatno bude krajem idućeg tjedna ako ne prije :) 

 

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...
pc_fan005 kaže...

Gdje prednaruciti ovaj Xiaomi Redmi Note 5 Pro, ili neka najpovoljnija trgovina?

 Još nije u prodaji izvan Indije, treba još prićekati da se pojavi u nekoj trgovini izvana. Vjerojatno bude krajem idućeg tjedna ako ne prije :) 

 

 Koliko sam vidio 28-og ovog mjeseca dolazi. Sad me zanima sveukupna cijena ?

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

U Indiji (gdje je izašao) cijena je oko 14000 indijskih Rupija (220$) za verziju od 4GM RAM-a, a ona verzija od 6GB je 17000 (260$)

Fina razlika u novcu (40ak dolara) za 2GB dodatnog RAM-a...

btw, čitam sinoć na gsmarena da je navodno mob u Indiji jučer otišao kao alva, da su oboreni rekordi prodaje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima netko link za europu narucit ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
pc_fan005 kaže...

Ima netko link za europu narucit ?

 geekbuying dok se pojavi na eu lagerima, goldway, honorbuy. 

 

Ja ću strpljivo čekati mi 7 i ove nove telefončiće koje hypeaju po netu, da vidim kaj novogo donose. Trenutno sam s note 4x zadovoljan, samo trebam bolju kameru i nfc ;)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Nemoj uzeti nubiu. manje podrske imas za nju.

 

 Kakvo je ovo objašnjenje? koliko je to manje? da li to znači da nema podrške za nju? da li to znači da ako Xiaomi ima najbolju podršku da se ne bi trebali kupovati drugi mobiteli?

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav,uzeo bih novi mobitel do 200 dolara sa dostavom,sada imam meizu m3s i svidio mi se pa bih uzeo opet meizu mozda ovaj novi m6s ili umi neki. sto mislite o umiju i jel mi je bolje uzeti neki xiaomi ili ostati na meizu,molio bih da mi stavite i link trgovine u kojoj bih mogao kupiti,inace meizu sam kupio na aliexpresu u trgovini koje vise nema,ne sjecam se kako se zvala,hvala unaprije

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

imao sam UMI-a, imam Meizu M2 mini (nabavio zamjenski ekran za cca 23 dolara, USB modul, za punjenje, za 5-6 dolara i sam zamijenio) i Xiaomi Mi4c. 

savjetujem ti da ne uzimaš UMI, a trebao bi biti zadovoljan sa Meizuom ili Xiaomijem. za male pare dobiješ puno! 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice