"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.736.581
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sd636 je puno bolji soc od 653.
Kyro jezgre koje se vecimo nalaze u high end chipsetima su brze nego u 653.
Napravljen u 14nm tehnologiji, manji chip, ekonomicniji sa boljom termalnom slikom.
Podrzava brzu memoriju (ddr4).
Ima bolji ISP i podrzava AI.
Brzi modem...

Puno ljudi zakljucuje da cim je numericka oznaka manja da je nesto losije i sporije dok je istina sasvim drugacija. Barem kod QC chipova.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Maks,kojeg Asusa si uzeo? Zenfone 5?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vidim da neki preporučaju Geekmaxi.

Iz iskustva (redmi 5 plus) Geekmaxi global rom je neki fejk kineski rom i ne podržava ota update te ne možete staviti official global rom bez otključavanja bootloader.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
press kaže...
Mahjongg kaže...
press kaže...

Evo upravo stigla treća Nubia 17 lite u obitelj prvo uzeo ja pa kćerka i na kraju žena , samo njena je plava da ih ne pomješamo 

 dolazi li sa hrvatskim jezikom?

 Ne , i to mu je ajmo reći jedina falinka. Zanima me jel se može taj problemčić nekako riješiti ,pa ako netko zna super . 

 

Znam ja. Nauči engleski. Ili barem tih jebenih 100 riječi koje se koriste na Androidu. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 19:02 (Yo Momma).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Yo Momma kaže...
press kaže...
Mahjongg kaže...
press kaže...

Evo upravo stigla treća Nubia 17 lite u obitelj prvo uzeo ja pa kćerka i na kraju žena , samo njena je plava da ih ne pomješamo 

 dolazi li sa hrvatskim jezikom?

 Ne , i to mu je ajmo reći jedina falinka. Zanima me jel se može taj problemčić nekako riješiti ,pa ako netko zna super . 

 

Znam ja. Nauči engleski. Ili barem tih jebenih 100 riječi koje se koriste na Androidu. ;)

 Ti mora da si jakoooo jakoooo pametan dečko kada si smislio tako pametan savjet 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...
Maks,kojeg Asusa si uzeo? Zenfone 5?

 Ma nisam ja uzimao nikakve asus telefone u zadnje vrijeme. Chaselol je imao par zenfona i nubiu i pobrao je svu pamet svijeta o mobitelima. Imao sam zenfone 2 i nakon užasnih iskustava sa njim nisam imao volju ni potrebu za asusom.

Ovi novi se čine kul doduše. Sve ovisi o dobavljivost i cijeni kod nas naspram oneplus i xiaomi konkurencije. 

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja i brat prezadovoljni što se tiče honorbuya-a, naručili xiaomi mi 6, stigo lijepo uredno za tri dana dhl-om, nikakvi problemi

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 22:01 (Crozy).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam kupio Redmi Note 5 sa Geekmaxia i prošao mi je update bez problema tako da mislim da nije fake rom...bar kod mene
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I meni je odmah napravio update na 9.5.13. Dobra stvar je što nema nikakvih bezveznih aplikacija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 8:29 (tomislav10).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji od ovih Xiaomi-a (ista cijena) ima najbolju kameru:

 

0 Xiaomi Redmi Note 4X
0 Xiaomi Redmi Note 4
7 Xiaomi Redmi 5
1 Nijedan, kamere su identične
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vidim da se spominje Asus Zenfone ovdje. Imam priliku koristit najnoviji Asus Zenfone 5 i samo imam rijeci hvale za mobitel. Za te novce je stvarno odlican uredaj. Kamera je dobila dobru ocjenu na DxO, mobitel je fluidan, bez prekomjereno blootwarea. Prosjecan SoT uz heavy usage mi je oko 4:30 - 5:00h. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
C64 kaže...

Koji od ovih Xiaomi-a (ista cijena) ima najbolju kameru:

 

 definitivno redmi 5, ima najveci senzor i najvece pixele.. sa google kamerom daje odlicne rezultate (barem sta sam vidio kod redmi 5plus, a imaju istu kameru)

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sime di si ga kupio? Ima li ga igdje iz EU bez carine?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Otkad mi je bio ukraden Letv X800 pro proslo ljeto imao sam raznorazna smeca (lumia 520, alcateli neki itd)

Imao sam Geotel G1 ali sam ga prodao kolegi zbog tezine (svaki put kad izlazim iz svog coupea skoro mi skidao hlace)

E sad planirao sam uzet Geotel G9000 ali vidim da ga nema nigdje te sam odlucio uzet malo vise mainstream mobitel nakon dugo vremena, budjet je do oko 1200 kuna sa carinom (1400 ako se moze kupit kod nas na rate visom), vanjski sam suradnik u kingu pa moram imat dobar mob radi posla, ocekujem da mobitel sa specifikacija barem bude blizu Letv-a (SD 820, 4gb ddr4,5.5 2k) Nisam bas pratio zadnje 2 godine te medium range mobitele, volio bi da imam budjet jaci uzeo bi Xiaomi mi 6X ili Xiaomi mi 8SE, al jbg nema se.

Ako netko ima neki Xiaomi note 4X u dobrom stanju i ok cijeni cak bi i to uzeo.

2 Xiaomi redmi 5 plus 3gb
0 Xiaomi S2
5 ZTE Nubia Z17lite
0 Xiaomi redmi 6/pro
0 Neki drugi (napisite koji)
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 9:46 (LepiSladja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Po meni je najbolje uzeti ovo zbog jaceg chipseta i puno bolje kamere :)

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Po meni je najbolje uzeti ovo zbog jaceg chipseta i puno bolje kamere :)

Dodas 10eur i uzmes 4gb/64gb varijantu

 

P.S. ZTE Nubia 17 Lite 137eur

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 11:17 (chaselol).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Izgleda mi ok ponuda ali lumia mi je u teskom izdisaju (baterija crkava nakon 5 sati bez diranja, samo u wifiju, treba novi dock, i da ne duljim windows 10 je mrtav, nema potporu za pol stvari, i force stopa svaku aplikaciju, otvaranje facebook-a npr je proces od 1 minute) tako da nemam vremena se natezati putovanjem iz kine i nasu carinu (letv su mi drzali 20 dana nakon slanja racuna, i kad je dosao duplo su mi naplatili porez, pa dok su ispravili proslo jos jedan tjedan), koliko znam Goldway poprilicno brzo i dodje sa DHL-om i nema posla sa carinom, samo moram sacekati placu na racun onda.

Vj cu stisnut i uzet Note 5 sa 4gb, jer mi je Gionee Elife e7 imao 3gb rama jos prije 4 godine tako da nebih kesirao 200 eura za hardware komponente slicne ko od prije 3,4 godine.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 12:47 (LepiSladja).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja sam konačno dobio refund od AliExpressa, i naručio sam sad Redmi Note 5 preko Geekmaxija, pa bi valjda trebao stići sljedeći tjedan.

 

Još jedanput, savjet za ove koji kupuju preko AliExpressa: nemojte iskoristit onaj kupon od 4$ koji vam daju, zbog sam samo izgubio novce na tjedan i pol. KLIK

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Promster kaže...

Ja sam konačno dobio refund od AliExpressa, i naručio sam sad Redmi Note 5 preko Geekmaxija, pa bi valjda trebao stići sljedeći tjedan.

 

Još jedanput, savjet za ove koji kupuju preko AliExpressa: nemojte iskoristit onaj kupon od 4$ koji vam daju, zbog sam samo izgubio novce na tjedan i pol. KLIK

 Ne majstore, ti si očito kršio pravila, jbg.

Neće oni kak ti hoćeš .....

dak
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
Promster kaže...

Ja sam konačno dobio refund od AliExpressa, i naručio sam sad Redmi Note 5 preko Geekmaxija, pa bi valjda trebao stići sljedeći tjedan.

 

Još jedanput, savjet za ove koji kupuju preko AliExpressa: nemojte iskoristit onaj kupon od 4$ koji vam daju, zbog sam samo izgubio novce na tjedan i pol. KLIK

 Ne majstore, ti si očito kršio pravila, jbg.

Neće oni kak ti hoćeš .....

Vidim dobar si s logikom...

 

A isprike koje sam dobio u kojima objašnjavaju da je do njih valjda umišljam...

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Oni se stalno ispričavaju .... ne bi vjerovao, čak i kad te očito heće zahebati.

Baš sam neki dan dobio ful refund za LCD za mobitel 22€.

Jer oni ne priznaju reklamaciju, ako ekran nije ispitan prije ugradnje ... ma daaa. Mora da ih je jako boljelo.

dak
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima netko iskustva sa Honorbuy EU Direct Shipping, posto je skoro nikakva razlika u cijenu naspram goldwaya?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam uredno iskoristio taj kupon, uzeo sam Mi Band 3.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...
Ja sam uredno iskoristio taj kupon, uzeo sam Mi Band 3.

 Kakva je trojka??

Koliko bolja od dvojke?

Čini se da ga tržište baš i nije prihvatilo najbolje, u dva tjedna mu cijena pala sa 37€ na evo 24 €

mi 3

dak
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Malo smo offtopic, imamo temu mi band... No baš čitam clanak da u 17 dana je prodano 1 mil komada... Pa bi rekao da je fantastično prihvaćen... https://www.wareable.com/xiaomi/xiaomi-mi-band-3-review-6305 http://m.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-band/221555
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 8:15 (Dan1234567890).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nije mi još stigao, ako ga ne pošalju na carinu, doći će ovih dana, pa ću javiti utiske. :)
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dakle do 250$ je xiaomi redmi 5 note najbolji pick?

Uzet cu si 3gb verziju jer sam siguran da mi 4 ne treba ili ima nesto bolje?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima. Gledam kupiti nekog kineza do 2000 kn, +,- 100, 200 kn. Uvjet je da ima minimalno 4 gb rama. Od stavki da ima dobar procesor i ostale tehnikalije, igrice me ne zanimaju. 

PS buni me samo u cemu je razlika izmedu Xiaomi 5 Plus i Xiaomi Redmi Note 5 jer kolko vidim oba dva imaju 4 bg ram-a, 64 gb rom-a, baterije od 4000 mah i octa core s time da je je Xiaomi 5 Plus jeftiniji za cca 500 kn ?!?!?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 19:32 (game789).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Note 5 je brzi i bolja kamera.
2
Do 2000kn plus/minus 100-200kn mislim da mozes Mi 8 SE ili Mi 6x. Iz kine naravno uz DHL dostavu (goldway ili mi global store).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Već pomalo gubim živce. Dvije sestre sam prije dvije i pol godine opskrbio s Meizu m2 mobitelima. U prve dvije godine nije bilo većih problema, da bi sad počeli nenormalno štekati, pogotovo jedan. Dakle tražim nova dva mobitela koja bi ima služila cca sljedeće dvije godine, do 1300 kn. One ne žele ništa veće od 5", i to je sad problem. Ja se družim s Xiaomijem već četiri godine i prezadovoljan sam. Gledam da je izašao Redmi 6, 5.45" što bi još i prošlo jer ima manje mesa dolje i na vrhu, ali mobitel mi na papiru izgleda kao totalni downgrade u odnosu na Redmi 5, koji je pak 5.7" što mislim da će im biti preveliko.

Ne znam što da radim, na kraju ću im uzeti Redmi 4x a to je mobitel star preko godini dana što mi je apsurdno. Meizu ne bih više, previše zezancije s Flyme OS-om, a ni oni više nemaju manjih modela. Zaista ne mogu vjerovati da je za njihove kriterije izbor mobitela manji nego prije dvije i pol godine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice