"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.734.673
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zanima me radi li taj mob na svim hr (vip) frekvencijama, a posebno radi li 4g i van večih gradova (B8 ako se ne varam)?
Ima li kakvih primjetnih razlika ako se uzme verzija sa 3gb rama u odnosu na 4gb rama?

Zanima me ima li koji kineski mob da ima ekran ko Samsung S9, a da ide u raspoloživih cca 1500kn?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 10:13 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

može li mi netko preporućiti kineza 4.5'' ili 4.7''  do 500- tinjak kn i gdje ga nabaviti, jer su te dimenzije ekrana polako izumrla vrsta.  5'' ili veći ekran ne dolaze u obzir, jer mi treba budget smartphone koji stane u džep. U ponudi kod domaćih prodavača našao sam:

 

Vivax Fun S10

HomTom HT26 ( trenutno nije dobavljiv u Neutrino mobile-u)

Blackview A5

 

Od opcija bitno mi je da ima min 1Gb RAM i 8 Gb ROM, GPS, po mogućnosti bateriju od min 2000 mAh, te min 5 MP stražnju kameru (upotrebljive kvalitete).

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

Pošto mi je honor 5x na izdisaju, gledam uzeti Mi Mix 2. U Instaru ga nude za 3000 kN što mi je malo puno, a na Aliexpressu (HK goldway) ispadne oko 2500 ali dostava traje vječno. Postoji li neka alternativa da mi stigne za cca 7 dana a da prođem ispod 3k ? Hvala unaprijed :) 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.honorbuy.com/1254-xiaomi-mi-mix-2-64gb-smartphone-black-official-global-version.html

 

Odaberi dhl, dolazi u roku 5 dana :)

 

Krepatil , kupi na njuskalu rabljeni xiaomi..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 11:41 (Deutsch).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jep, davanje ikakvog novca za te kineze sa 1gb rama danas je suludo i trebalo bi biti zakonom kažnjivo. Ne pretjerujem ako kažem da je to doslovno neupotrebljivo

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Krepatil evo i ovo sam ti nasao. vjeruj mi da bolje od toga za 500 kn ne moze nikako, a gore moze :P

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
FullZen kaže...

Pozdrav,

Pošto mi je honor 5x na izdisaju, gledam uzeti Mi Mix 2. U Instaru ga nude za 3000 kN što mi je malo puno, a na Aliexpressu (HK goldway) ispadne oko 2500 ali dostava traje vječno. Postoji li neka alternativa da mi stigne za cca 7 dana a da prođem ispod 3k ? Hvala unaprijed :) 

Imaš ga na Geekbuying za cca 2700 kn, iz Italije dođe za 2-4 dana u prosjeku. A i ne kužim što znači da dostava s Goldwaya traje vječno, meni uvijek u 8-10 dana.

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Deutch hvala na trudu, to je definitivno bolji izbor, ali već sam napomenuo ekran NE SMIJE biti veći od 4.5 ili max 4.7'', jer ne želim nositi nikakvu torbicu, već mobitel nosim iskljućivo u prednjem džepu od hlača. Sve što je duže od 13,5 cm je pre veliko.

maks0806 nemaju svi iste potrebe. Sada ću te nasmijati kada ti kažem da je moj trenutni smartphone Tele2fon V1 (Mobiwire Aquilla) iz 2012. godine:

– Zaslon: 4,0” TFT-LCD 480 x 800 točaka

– Procesor: MTK MT6573 takta 650 MHz

– RAM: 512 MB

– Interna memorija: 128 MB

– Kamera: 5 MP

– OS: Android 2.3 Gingerbread

– Baterija: 1300 mAh

Ne bih ni tražio zamjenu za njega, ali mi baterija u mirovanju traje jedva 6 sati, GPS prest'o raditi.

Iz navedenog proizlazi da je prelazak na kineza sa 1Gb/8Gb memorije značajan iskorak za mene.

Još jednom napomijnjem veličina je ključna i mora biti manji od 5''.

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 14:17 (Krepatil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a3_(2016)-7791.php

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a3-6762.php

 

https://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-a3/samsung-galaxy-a3-2016-oglas-25747845

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_core_prime-6716.php 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, rabljeni Samsung Galaxy A3 2016 bio bi sasvim OK. 

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji od ova dva moba bi bio bolji:
Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi 5 Plus

 

Zanima me podržavaju li oba sve hr frekvencije, posebno 4g van naselja (na vipu sam).
Te cijene bi ako sam dobro označio trebale biti sa svim davanjima.

 

 

13 Xiaomi Redmi Note 5
2 Xiaomi Redmi 5 Plus
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 19:13 (tintin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imas redmi 5 plus 4gb 64gb na aliexpressu po 130eur 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Frekvencije su ok za hr vip?

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Global verzije rade na B20 što znači da podržava 4g "po selima".

Možeš provjeriti pod "network" u opisu mobitela za svaki slučaj.

Mogu potvrditi da 4g na global verziji radi posvuda, odnosno gdje postoji pokrivenost.

Btw imaš u Neutrino mobileu u Zg R5 plus global za oko 1400 kuna ako ne želiš naručivati online.

Rekao bih da je R5 note bolja kupovina od plusa zbog bolje kamere i još nekih drugih stavki, imaš raspravu o tom mobitelu ovdje na forumu pa pogledaj komentare.
Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 16:42 (robisierra92).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Trenutno imam Redmi 3s, nisam neki zahtjevan korisnik ali primjećujem da ga pomalo vrijeme gazi. Što da gledam uzeti?
Mislim da mi je 32 GB memorije dovoljno, ram 3-4 GB, zaslon ne bih veći od 5.5", neka ok kamera (naravno da ne očekujem čuda, koliko para toliko muzike)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
darkborg kaže...
Trenutno imam Redmi 3s, nisam neki zahtjevan korisnik ali primjećujem da ga pomalo vrijeme gazi. Što da gledam uzeti?
Mislim da mi je 32 GB memorije dovoljno, ram 3-4 GB, zaslon ne bih veći od 5.5", neka ok kamera (naravno da ne očekujem čuda, koliko para toliko muzike)

 redmi 5 plus, redmi note 5 (sd 636), mi 5x/a1, redmi 6 pro - u slucaju da mozes pregrist notch, tj mozda se moze i sakriti notch u postavkama..

 

Osobno bih uzeo rn5 (sd 636) zbog najbolje kamere u redmi liniji te jednog od boljih procesora. Tih par mm sto je veci ekran probaj nekako pregrist ili probaj redmi 5+ u nekom ducanu jer su istih dimenzija pa vidi da li ti pase..

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ljudi ima li netko meizu m5 note, i kakav je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mickname kaže...

ljudi ima li netko meizu m5 note, i kakav je?

 Imam M6 note i nije dobar kao ekvivalentni xiaomi. Nema baš romova za njega, Flyme je katastrofa vizualno i svako malo neki bug na njemu. Najgori bug je kada nešto radiš pa pola ekrana ne reagira na dodir odjednom dok se ne restarta. I to nije problem samo kod njega nego kod svih modela na flymeu. Ukratko, nemaš razloga kupovati meizu dok imaš Xiaomi za istu lovu.

Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Već sam pisao o M6 Note. Imam 2 u kući i nisam primjetio probleme koje ti spominješ (koriste ga žene). Iako iskreno preferiram Xiaomi, M6 note je izvrstan uređaj s odličnom kamerom za te novce.

Evo i kupon: Redmi Note 5 za 10€ popusta na Geekmaxi - 3ACYEQ51

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...

Već sam pisao o M6 Note. Imam 2 u kući i nisam primjetio probleme koje ti spominješ (koriste ga žene). Iako iskreno preferiram Xiaomi, M6 note je izvrstan uređaj s odličnom kamerom za te novce.

Evo i kupon: Redmi Note 5 za 10€ popusta na Geekmaxi - 3ACYEQ51

 jel tu naplacuju posebno postarinu ili je vec uracunata u cijenu? 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poštarina:
Europe-Express - 3,28€ (meni je dostavio DPD)

UPS - 5,53€

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da li je netko zainteresiran za Vivo Nex? Kud bode remlama na svjetskom u nogometu kud je po meni i najljepsi uređaj danasnjice...ima li netko koji od Vivo modela i kako je zadovoljan? Oko 4000 kn dodje verzija sa snapdragonom 710, 6 +128.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...
Da li je netko zainteresiran za Vivo Nex? Kud bode remlama na svjetskom u nogometu kud je po meni i najljepsi uređaj danasnjice...ima li netko koji od Vivo modela i kako je zadovoljan? Oko 4000 kn dodje verzija sa snapdragonom 710, 6 +128.

 Loool puno previše. Mi8 Se je 2000, a ima bolju kameru i normalan softver. Fun touch je sve samo ne fun

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel ima kakvih naznaka da ce mi 8 SE doc i sa B20, ja sam tražio al nista vezano za to misam našao

 

ne kužim zašto su izbacili mi 8 sa b20 a SE ne, stvarni šteta jer je mob bomba

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 15:14 (Sir.Green).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
mightyboss kaže...
Da li je netko zainteresiran za Vivo Nex? Kud bode remlama na svjetskom u nogometu kud je po meni i najljepsi uređaj danasnjice...ima li netko koji od Vivo modela i kako je zadovoljan? Oko 4000 kn dodje verzija sa snapdragonom 710, 6 +128.

 Loool puno previše. Mi8 Se je 2000, a ima bolju kameru i normalan softver. Fun touch je sve samo ne fun

 dost dobro, prosli tjedan je 2300 bio.. mogo bi ga cekat jos malo da na nekih 1800 padne

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Frend je naručio jaču verziju sa svim davanjima-cashback 2000kn

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Frend je naručio jaču verziju sa svim davanjima-cashback 2100kn negdje. Stalno fluktuira cijena.

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mi Note 3, Redmi Note 5 ili nešto treće..
Gledam do 2k kuna..
Općenito nisam pretjerano zahtjevan korisnik, ali volio bi ipak uzet ono najbolje..
Može i goldway, iako može i iz HR ako ima i kod nas nešto
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Normalan softwer? Imao si Vivo mobitel pa mozes reci da nemaju normalan softer? Sve sto trebam je da mi notifikacije dolaze,update-ovi mi nisu potrebni,na Le ecu ni jedan od same kupnje...mob je bukvalno bomba (mi 8 SE), crnih debelih bazel-a i prekrasnim velikim zubom...ne sumnjam u njegovu kvalitetu ali izgled je zaostao.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...
Normalan softwer? Imao si Vivo mobitel pa mozes reci da nemaju normalan softer? Sve sto trebam je da mi notifikacije dolaze,update-ovi mi nisu potrebni,na Le ecu ni jedan od same kupnje...mob je bukvalno bomba (mi 8 SE), crnih debelih bazel-a i prekrasnim velikim zubom...ne sumnjam u njegovu kvalitetu ali izgled je zaostao.

 Molim te pogledaj malo na što to liči. Svaki recenzent na internetu navodi kao najveći minus taj overlay koji je užasan. Sve funkcije su negdje gdje ih ne očekuješ, staviti nova launcher je noćna mora i notifikacije dođu kako njima odgovara. Pogledaj review od gsmarene od viva nex što misle o softveru. Ugl pitao si za mišljenje, meni je iznimna glupost dati duplo love za softverski neupotrebljiv mob samo zbog dobrog dizajna, poyy

 

Pezer Mi note 3>Redmi note 5. 

Na goldwayu imaš Mi8 SE opako blizu točci od 2k kn sa dostavom, tako da bih to razmotrio povrh svega

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 21:34 (maks0806).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice