"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.730.317
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kodovi s popustima za Geekmaxi DE skladište. Tablica će se redovito ažurirati s novim akcijama pa, ako želite spremite si link.

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
 
2 0 hvala 3
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, evo i ja da se javim uzeo sam sebi prvog kineza, Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera 4/64 , i jako sam zadovoljan, ako sve bude uredu ubuduce samo Xiaomi.  Vi sto se zalite da je preveliko 6 inca, vrlo brzo cete se naviknuti i ja sam prije ovoga koristio 5 i vec sam se naviknuo, jeste da malo izgleda kao da koristite mini tablet, ali nije nikakav bauk. 

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam jedan problemčić, imao sam rootan note 4 i google kameru, a ažuriranje sam odbijao instalirat da ne ode root, ali preko noći se prisilno ažurirao na stabilnu verziju 9.6.3.0 i nije to ni problem, svakako imam spremljeno od aplikacija šta treba za root, ali ne želi nikako u twrp nego onaj miui stock recovery.

 

Problem je što nisam kući i neam komp ni laptop da ga ućeram u twrp.

Jel moguće ikako da uđem u twrp a ne u stock miui recovery bez spajanja na komp ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da ti je stock ROM pregazio TWRP stock recoveryem, tako da moraš ponoviti proceduru instalacije TWRP-a. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 15:05 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...

Kodovi s popustima za Geekmaxi DE skladište. Tablica će se redovito ažurirati s novim akcijama pa, ako želite spremite si link.

 Oni sami na svojoj stranici imaju tab s kuponima tako da ti ovo nema smisla. Ionako su neki već i istekli.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Čiko kaže...
Bura kaže...

Kodovi s popustima za Geekmaxi DE skladište. Tablica će se redovito ažurirati s novim akcijama pa, ako želite spremite si link.

 Oni sami na svojoj stranici imaju tab s kuponima tako da ti ovo nema smisla. Ionako su neki već i istekli.

Nisu istekli, greškom sam zamijenio kupone A2 na A2 Lite i obratno. Ispravljeno i provjereno.

 

Istina imaju kupone, ali ne i za artikle iz tablice i ne s toliki popustom, npr. za Mi A2 dobiješ popust samo 5€. S kuponom iz tablice 15€ tj. 18€.

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 22:01 (Bura).
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...
Čiko kaže...
Bura kaže...

Kodovi s popustima za Geekmaxi DE skladište. Tablica će se redovito ažurirati s novim akcijama pa, ako želite spremite si link.

 Oni sami na svojoj stranici imaju tab s kuponima tako da ti ovo nema smisla. Ionako su neki već i istekli.

Nisu istekli, greškom sam zamijenio kupone A2 na A2 Lite i obratno. Ispravljeno i provjereno.

 

Istina imaju kupone, ali ne i za artikle iz tablice i ne s toliki popustom, npr. za Mi A2 dobiješ popust samo 5€. S kuponom iz tablice 15€ tj. 18€.

 Onda se ispričavam. Baš sam za njih i gledao pa mi je bilo čudno što ne rade.

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, dvoumim se između dva xiaomia mi 8 lite i a2. Kojeg da uzmem?

3 Mi 8 Lite
9 Mi A2
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja bih uzeo mi 8 lite model jer volim zub i moderni ekran tog tipa a i noviji je od A2/6X
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 21:18 (ZdravkoZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
leoncropro kaže...

Pozdrav, dvoumim se između dva xiaomia mi 8 lite i a2. Kojeg da uzmem?

Budući da su jako slični modeli, stvar ukusa igra ovdje ulogu.

A2 ti dolazi sa stock androidom, dok ovdje imaš MIUI kojeg ne vole svi.
A2 metalni, dok Mi 8 lite staklo.
A2 ti ima IR blaster, ako ti je to bitno.
I onda tu je dizajn, odgovara ili ti ne odgovara notch.



11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakva je razlika u kamerama? Jer vidim da mi a2 ima 20+12 kameru dok lite ima 12+5

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
leoncropro kaže...

Kakva je razlika u kamerama? Jer vidim da mi a2 ima 20+12 kameru dok lite ima 12+5

 A2 bolji.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ZTE Nubia Z17 Lite za 128,99€ na Geekmaxi s kuponom: 8HCRDPN5

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa!

 

Nisam više u toku pa ako može info, gdje je najjeftinije uzeti kineza(uglavnom Xiaomi) bez plaćanja carine a gdje je najjeftinije a da je s garancijom u EU?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Geekmaxi. Kuponi s popustima u potpisu.

 

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima,

U potrazi sam za nekakvim mid-range mobom do cca 2500kn.

Već sam se u principu odlučio za Xiaomi A2 (6gb) ,ali mi je buba u uhu Pocophone.

Možda da naglasim da nisam niti jedan vidio uživo još,ali po slikama i recenzijama koje sam pogledao A2 mi je ljepši,a i androidone bi htio isprobati.

 

Nisam neki power user,obično uzmem tako neki mid-range kao što napisah, i u globalu ako sam zadovoljan mobom imam ga dok ne prcukne.

Kaj velite?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 18:07 (evang).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

do 2500 uzmeš Mi8 koji je bolja opcija od oba koje si naveo. Ali između A2 i Poco-a ja bih osobno uzeo A2. Čisti Android je po meni puno bolja opcija...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gam3r kaže...

do 2500 uzmeš Mi8 koji je bolja opcija od oba koje si naveo. Ali između A2 i Poco-a ja bih osobno uzeo A2. Čisti Android je po meni puno bolja opcija...

 I na poco mozes stavit cisti android kad ti se sprdne.. a vrtit cisti android na njegovom chipsetu + 4000 mah baterija imas vrh mobitel za cijenu nekog mid rangera.. a2 nema neku bateriju 

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pa nekome se možda neda prtljati sa sto govana, otključavanja i flashanja uređaja. A2 ima čisto solidnu bateriju, pogotovo sad kada su napokon ispravili bug sa velikim drainom baterije koji je otisak prsta radio. I dalje mislim da je Mi8 za te novce najbolji buy... Amoled prije svega...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

 I na poco mozes stavit cisti android kad ti se sprdne.. a vrtit cisti android na njegovom chipsetu + 4000 mah baterija imas vrh mobitel za cijenu nekog mid rangera.. a2 nema neku bateriju 

 Kako da ne, radio si to pa znaš da je jednostavno i sve radi bez greške?

Telefon radi najbolje s onim OS-om za koji je namjenjen, a poco već sada ima hrpu bugova i nelogičnih gluposti na svom tvorničkom MIUI OS-u, pitaj boga koliko bi tek problema bilo da mu ideš mjenjati rom.

Automatski si promjenio cijelu optimizaciju sustava, ram managmenta i trošenja baterije - na gore.

Tako da, nemoj pričati svašta.

Ako netko želi stock android onda neka kupi A1/A2(Lite), a ne petljati s nečime što ne zna ishod.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A di ima Mi8 za 2500njak kn za uzet?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Goldway - 2600 kn

Mi Global store - 2550 kn

 

sa odabranom DHL dostavom i bez ikakvih drugih davanja. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima i Mi Zealer Store na Aliju. Kolko vidim salju iz Italije, postarina je 100kn i dolazi za 3 radna dana.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vi ste svi naručivali sa tih store-ova pretpostavljam?

A2 sa 6giga ispada ispod 1400kn što bi mi bilo odlično,osjetno manje,ako se ne odlučim za Mi8.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

rekao si do 2500. Ja sam ti rekoa sto je za tu lovu best buy. Za 1400 kn je A2 bez ikakvog premca best buy. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ravno sam se po domaćim dućanima,kao što napisah nisam baš nešto od mobova pa da ih mjenjam svako malo.

Mislio sam da je manje razlika ,tipa parsto kuna,ne baš 1000.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@bill_jobs
Koje bugove ima Pocophone?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 9:47 (fora2).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bill_jobs kaže...
domac5 kaže...

 I na poco mozes stavit cisti android kad ti se sprdne.. a vrtit cisti android na njegovom chipsetu + 4000 mah baterija imas vrh mobitel za cijenu nekog mid rangera.. a2 nema neku bateriju 

 Kako da ne, radio si to pa znaš da je jednostavno i sve radi bez greške?

Telefon radi najbolje s onim OS-om za koji je namjenjen, a poco već sada ima hrpu bugova i nelogičnih gluposti na svom tvorničkom MIUI OS-u, pitaj boga koliko bi tek problema bilo da mu ideš mjenjati rom.

Automatski si promjenio cijelu optimizaciju sustava, ram managmenta i trošenja baterije - na gore.

Tako da, nemoj pričati svašta.

Ako netko želi stock android onda neka kupi A1/A2(Lite), a ne petljati s nečime što ne zna ishod.

 Da radio sam to sa svakim svojim mobitelom, radi bez greske a neke stvari kao ram managment su bolje na takvom androidu nego na miui jer miui ima dosta los ram managment i opcenito je stabilniji sustav.. baterija mi je u najgorem slucaju bila ista kao na miui, inace bolja.. jedino mi je kamera bila slabija al odkad je tu gcam i taj problem je rijesen.. znaci stari mi 5 mi je bolje radio na cistom androidu i sa gcam imao sam jos bolje slike nego sa stock kamerom a da ne pricam o magisk modulima za poboljsanje zvuka i kakva se sve cuda mogu radit na cistom androidu.. 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@evang, sa hong kong goldway puno uredjaja uzeo (prestao brojat nakon 15og).
Mi global store par komada.
Oba ducana imaju istu shemu. Prvo salju u UK, onda UK-HR.
Ovaj Mi Zealer mi je zanimljiv jer salju iz Italije pa mob, barem po feedbackovima, dobijes za 3 radna dana i isto nema pdv-a. Mozda sljedeci tjedan uzmem jedan za test od njih pa bum javil rezultate.
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima!

 

Imam mali problemčić ili dva - moj cca 3 godine vjerni Xiaomi Redmi Note 3 Pro, koji je sa mnom prošao sito i rešeto, je ispao i više ne nalazi mrežu.

Vidi kada je SIM unutra ili nije, i microSD, ali mreže nema, a microSD sad već veli da ju želi formatirati (drugi uređaji ne vide problem s ijednom karticom).

Naime, u servisu vele da sam udarcem oštetila matičnu ploču, i ja bih htjela i sama nekako provjeriti je li to slučaj i moram li stvarno uzeti novi, a dijagnostičke aplikacije vele da je sve okej?

 

Mislim, već sam ja krenula u potragu za novim mobitelom, i napikirala sam se, normalno, opet na Xiaomi :D

Istražujem opcije i  našla sam Redmi 5 Plus, Mi A2, Note 6... I skužila da nemam pojma, dokle god ima okej kameru, dugu bateriju, solidnu memoriju (+mjesto za moju microSD) i utor za sluške, ja sretna. Budžet mi je za ovaj bio 1000kn i onda mi je nabilo carinu 250, pa bih tako nekako i ovaj puta - ali ako mogu proći bez carine, to bi bilo super.

 

Unaprijed hvala na pomoći :D

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice