"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.304
|
čitano: 5.714.419
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam Xiaomi Note 3 pro 32gb i stalno mi fali prostora. Inace vrlo zadovoljan baterijom, traje dugo osim ako se koristi navigacija u autu (ali za to ga ustekam dok vozim), kamera je najveca zamjerka (definitivno bi mogla biti bolja) , bugove cu zanemariti sad (iako ih ima mnogo). Veličina ekrana mi je taman (mozda bi mogao i mrvicu veci podnijeti). Čitam MI8 je nekako best buy za nekih 3000kn. Fali mu audi jack (ali posto dolazi s adapterom? to i nije neki problem..). Pretpostavljam da baterija u MI8 od 3400 nece predstavljati neku veliku razliku u odnosu na 4000 u note 3?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 14:43 (Tean).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa ako ti fali prostora onda kupis microsd karticu i rijesio si problem, to je jos jako dobar mob za lovu koliko je dosao. Druga stvar je ako zelis uzeti novi mob, 5-8h Sot mozes dobiti na mi8, ovisi koji miui koristis i koliko upotrebljavas mob, uglavnom sasvim dovoljno da ti izdrzi cijeli dan. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jedino ako kolega fizički stavi micro sd utor, pa tako doda micro sd karticu Taj mobitel nema podršku za micro sd, već ima opciju prilikom kupovine sa 64GB ili 128GB interne memorije..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E hbg ja sam skuzio da prica o redmi note 3 pro a on ima sigurno hibridni slot, i naveo je jos bateriju kapaciteta 4000mah a to mi note 3 sigurno nema, i vjerujem da niti ne postoji mi note 3 sa samo 32gb unutarnje memorije. Jedino redmi note 3 mtk nema mogucnost umetanja micro sd kartice

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Otkud si ti izvukao crni Mi note 3 

Nigdje ga nije ni spomenuo

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...

Devojka ništa nije pogrešila, bilo je situacija da pojedine aplikacije (pogotovo bankarske) ne rade uopšte na kineskim uređajima (čak i na Xiaomiju), verovatno zato što su negde sadržale određeni whitelist proizvođača na kome nije bilo onih "egzotičnijih". Takođe je bilo slučajeva da rade ili ne rade u zavisnosti od prisustva roota i drugih stvari. Meni iz istih razloga nije radila ni stara aplikacija kablovskog operatera (oni su se bojali da zli kineski telefoni mogu snimati sadržaj ekrana i kršiti njihova sveta autorska prava).

 

Srećom, situacija se u poslednjih godinu dana drastično popravila i trenutno nisam svestan niti jedne aplikacije sa takvim ograničenjima, i kada se povede priča na tu temu, korisnici listom prijavljuju da im sve radi. 

 

BTW, svrha jednog ovakvog foruma je, između ostalog, i to da manje iskusni korisnici mogu postaviti bilo kakvo, pa i početničko pitanje, i da se razbije poneki mit. 

 

 Hvala! :)

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

E hbg ja sam skuzio da prica o redmi note 3 pro a on ima sigurno hibridni slot, i naveo je jos bateriju kapaciteta 4000mah a to mi note 3 sigurno nema, i vjerujem da niti ne postoji mi note 3 sa samo 32gb unutarnje memorije. Jedino redmi note 3 mtk nema mogucnost umetanja micro sd kartice

 Da imam hibridni slot.

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok,

Ima li netko prijedlog za neki mob od 4.5 do 4.7 inca ekran. 

Potpuno sam nezahtjevan korisnik. Na mobu koristim mail , malo interneta i ponekada pogledam maxtv. Ove hrge od 5.5 incha su mi nezgrapne.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Prigor kaže...

Ove hrge od 5.5 incha su mi nezgrapne.

 Danas ti telefoni dolaze sa 18:9 ili 19:9 ekranom, sto znaci da imas vise ekrana na prihvatljivoj velicini telefona.

npr. pogledaj iphone x ima veci ekran a manji je

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 13:26 (NiDJO7Z7).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NiDJO7Z7 kaže...

 Danas ti telefoni dolaze sa 18:9 ili 19:9 ekranom, sto znaci da imas vise ekrana na prihvatljivoj velicini telefona.

npr. pogledaj iphone x ima veci ekran a manji je

 

Znam da su kompaktniji ali opet su dosta nezgrapni. Na poslu sam dobio mate 10 lite i prevelik mi je. Odmah sam ga proslijedio ženi.

Nedavno sam razbio svoj stari A3/2016 pa trenutno koristim ženin stari xiaomi RN2. To je kao da držim ciglu u rukama. Srečom i njega sam vrlo brzo razbio pa sam sada u traženju nekog manjeg moba. 

Gađam nešto jeftinije jer mi se učestalo događaju nezgode sa mobitelima.

Da mi ne treba mail na mobu vratio bih se na provjerene mobitele sa tipkovnicom. Prije sam imao samsung b2700 i to je bio posao. Istina je da sam i njemu malo sredio ekran al je on imao tipke pa sam ga mogao i dalje koristiti.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Najbolje da nađeš nešto preko njuškala. Neki Sony iz Compact serije, iPhone 6S (ili SE model) ako je OK cijena, pa i A3 2017 bi poslužio za što tražiš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Prigor kaže...
NiDJO7Z7 kaže...

 Danas ti telefoni dolaze sa 18:9 ili 19:9 ekranom, sto znaci da imas vise ekrana na prihvatljivoj velicini telefona.

npr. pogledaj iphone x ima veci ekran a manji je

 

Znam da su kompaktniji ali opet su dosta nezgrapni. Na poslu sam dobio mate 10 lite i prevelik mi je. Odmah sam ga proslijedio ženi.

Nedavno sam razbio svoj stari A3/2016 pa trenutno koristim ženin stari xiaomi RN2. To je kao da držim ciglu u rukama. Srečom i njega sam vrlo brzo razbio pa sam sada u traženju nekog manjeg moba. 

Gađam nešto jeftinije jer mi se učestalo događaju nezgode sa mobitelima.

Da mi ne treba mail na mobu vratio bih se na provjerene mobitele sa tipkovnicom. Prije sam imao samsung b2700 i to je bio posao. Istina je da sam i njemu malo sredio ekran al je on imao tipke pa sam ga mogao i dalje koristiti.

 jesi razmisljao o nabavki tempered stakla za mobitel? 

11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-mi-a2-3-32-lite-crni-5199/

 

Ima li šta pametnije za ove novce ? mora bit u hrvatskim trgovinama jer bi kupio na rate ... nisam zahtjevan korisnik... čini mi se ok  , dobra baterija što mi bitno i ekran nije prevelik ...

Hvala unaprijed... u mobisu je trenutno na akciji do 15.10

0 Ima
5 Nema kupi taj
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja bih bolje isao na redmi note 5 pro koji ima sd 636 naprema 625 kod mi a2lite, evo ti razlike izmedu cpu Link, imas ga ovdje za 1400kn link,samo nemaju nikakav opis pa treba nazvati za info. Ili online kupiti za 140kn vise nego mia2 lite, ali po meni se svakako isplati dati tih 140kn vise.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Ja bih bolje isao na redmi note 5 pro koji ima sd 636 naprema 625 kod mi a2lite, evo ti razlike izmedu cpu Link, imas ga ovdje za 1400kn link,samo nemaju nikakav opis pa treba nazvati za info. Ili online kupiti za 140kn vise nego mia2 lite, ali po meni se svakako isplati dati tih 140kn vise.

 Koliko sam shvatio on kupuje na rate.

11 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Seronja nezauzet kaže...
Patrick_cro kaže...

Ja bih bolje isao na redmi note 5 pro koji ima sd 636 naprema 625 kod mi a2lite, evo ti razlike izmedu cpu Link, imas ga ovdje za 1400kn link,samo nemaju nikakav opis pa treba nazvati za info. Ili online kupiti za 140kn vise nego mia2 lite, ali po meni se svakako isplati dati tih 140kn vise.

 Koliko sam shvatio on kupuje na rate.

 Kao što rekoh nezahtjevan sam korisnik i nebih se kladio da bi ja primjetio razliku između ta 2 procesora... više bi je bitno što je mi a2lite malo manji i meni osobno ljepši... zadnjih 5 godine imam ulefone be x i prezadovoljan sa sa njime ( u usporedbi sa xiaomije je dno dna ), nažalost riknula baterija i nemogu nači drugu pa sam odlučio kupit novi mobitel...

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo malo googlanja u 5 sec i eto ti baterije za taj ulefone link pa ako nista da ti bude rezerva 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meni piše da nije više dobavljiv...
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo drugi link onda, uglavnom ima ih na aliju koliko zelis link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Evo drugi link onda, uglavnom ima ih na aliju koliko zelis link

 Hvala ti , naručiti ču ju...gledao sam več prije 2 tjedna ali koju god sam otvorio pisalo je da nemaju na lageru...

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi i dalje se može preko Goldwaya kupovati i izbjegavati carina ako se odabere DHL ? ?? Pitam zato jer me netko pitao da mu dam link di sam ja kupio, nisam siguran dali goldway i dalje to radi .

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ljudi... Jesam li ja jedini korisnik Xiaomi mobitela koji je od prvog dana apsoltno i užasno nezadovoljan??

 

Uglavnom, A1 je u pitanju, nedavno kupljen (prije točno 2 mjeseca). Dosad nije bilo službenih problema, samo sam bila nezadoljna njegovim performansama, možda zato što sam razmaženi dugogdišnji Samsungov korisnik i obožavatelj. Sad sam silom prilika morala preć na Xiaomi i taman kad sam se počela mirit sa svojim novim ljubimcem A1, ovaj petak neugodno iznenađenje. Iz čista mira, najednom se nije dao uključit, odnosno dić/bootat. Isključio se uslijed prazne baterije, stavila ga punit, 10 min poslije ga normalno upalila, dođe do dijela otključavanja, prođe to i vrti ono android one 100 god... i tako opet i tako svaki put. Istažila opcije po internetu, pomoć, slična iskustva ali ništa. Pošto mi je hitno trebao (očekujem važne pozive za posao ovih dana) otrčala sam na servis, Neutromobile u Zgu, gdje su mi rekli da je softverska greška u pitanju i da nisam prva koja im je došla taj tjedan s istim problemom). Nevjeorojatno kako o tome nema ništa po netu..

 

Uglavnom, kažu da nema šanse niti za spas podataka, sam popravak nije skup (100tinjak kn) ali ne garantiraju niti da će nakon toga proradit. Upravo mi je NEVJEROJATNO da brand new mob nakon 2 mj ima softversku grešku i da mu nema spasa (podacima barem). Imala sam Samsunge S4, S5 i Note 4 sto godina i nikad ni najmanji problem, osim što mi se staklo razbilo. Ljuta sam ko ris, nisam ga još ostavila na servisu jer ga i dalje non stop palim i nadam se čudu, možda 101 put upali (tako su mi savjetovali i zaposlenici servisa a i iz vlastitog iskustva znam da nema pravila, da nekad i uapli). Ima li itko ovdje sličnih iskustava ili barem savjet??

 

Također, postoji li neki dobar servis za te kineze u Zgu? Znam samo za onaj novootvoreni MET u Novigradu i Svijet mobitela u Zaprešiću ali nemam auto pa sam malo ograničena prijevozom, a slat ga ne mogu u nedostatku vremena... Pliz pliz ako imate neke provjerene ifnformacije, molim vas za preporuke..

Ovaj prvi servis u koji sam ga donijela mi se čini ok, ali malo je sve zeznuto jer je pitanje koliko kolege imaju iskustva sa Xiaomi mobitelima, pošto su oni novi tj. tek došli u Hr i NAVODNO se baš i ne kvare, pa...

Popi*it ću. Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nedavno sam trazila servis za xiaomi da mi zamijene zadnju masku pa su me svi preusmjeravali na notinov servis. Probaj jos kontaktirati bijelic-co.hr, oni su uvoznici. Jedino mi nije jasno zasto bi placala popravak ako je u garanciji? Osim ako nisi kupila iz vana pa ti garancija ne vrijedi. Anyhow, ako je greska u sw-u, to ti mozda moze i neki forumas rijesiti. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
T700 kaže...

Ljudi i dalje se može preko Goldwaya kupovati i izbjegavati carina ako se odabere DHL ? ?? Pitam zato jer me netko pitao da mu dam link di sam ja kupio, nisam siguran dali goldway i dalje to radi .

 

 I dalje se može kupovati....

nixaS5 kaže...

Pozdrav ljudi... Jesam li ja jedini korisnik Xiaomi mobitela koji je od prvog dana apsoltno i užasno nezadovoljan??

 

Uglavnom, A1 je u pitanju, nedavno kupljen (prije točno 2 mjeseca). Dosad nije bilo službenih problema, samo sam bila nezadoljna njegovim performansama, možda zato što sam razmaženi dugogdišnji Samsungov korisnik i obožavatelj. Sad sam silom prilika morala preć na Xiaomi i taman kad sam se počela mirit sa svojim novim ljubimcem A1, ovaj petak neugodno iznenađenje. Iz čista mira, najednom se nije dao uključit, odnosno dić/bootat. Isključio se uslijed prazne baterije, stavila ga punit, 10 min poslije ga normalno upalila, dođe do dijela otključavanja, prođe to i vrti ono android one 100 god... i tako opet i tako svaki put. Istažila opcije po internetu, pomoć, slična iskustva ali ništa. Pošto mi je hitno trebao (očekujem važne pozive za posao ovih dana) otrčala sam na servis, Neutromobile u Zgu, gdje su mi rekli da je softverska greška u pitanju i da nisam prva koja im je došla taj tjedan s istim problemom). Nevjeorojatno kako o tome nema ništa po netu..

 

Uglavnom, kažu da nema šanse niti za spas podataka, sam popravak nije skup (100tinjak kn) ali ne garantiraju niti da će nakon toga proradit. Upravo mi je NEVJEROJATNO da brand new mob nakon 2 mj ima softversku grešku i da mu nema spasa (podacima barem). Imala sam Samsunge S4, S5 i Note 4 sto godina i nikad ni najmanji problem, osim što mi se staklo razbilo. Ljuta sam ko ris, nisam ga još ostavila na servisu jer ga i dalje non stop palim i nadam se čudu, možda 101 put upali (tako su mi savjetovali i zaposlenici servisa a i iz vlastitog iskustva znam da nema pravila, da nekad i uapli). Ima li itko ovdje sličnih iskustava ili barem savjet??

 

Također, postoji li neki dobar servis za te kineze u Zgu? Znam samo za onaj novootvoreni MET u Novigradu i Svijet mobitela u Zaprešiću ali nemam auto pa sam malo ograničena prijevozom, a slat ga ne mogu u nedostatku vremena... Pliz pliz ako imate neke provjerene ifnformacije, molim vas za preporuke..

Ovaj prvi servis u koji sam ga donijela mi se čini ok, ali malo je sve zeznuto jer je pitanje koliko kolege imaju iskustva sa Xiaomi mobitelima, pošto su oni novi tj. tek došli u Hr i NAVODNO se baš i ne kvare, pa...

Popi*it ću. Hvala unaprijed!

 Xiaomi kao brand nije ništa više ili manje kvarljiv od Samsunga. Neznam gdje si kupila mob, ali ako si ga uzela kod nas trebala bi imati garu. Ako si ga uzela iz vani (Goldway, Geekbuying, i sl.) najbolje dati nekome ko se puti da ti flasha novi rom. Nije problem, mogla bi i ti, samo treba malo prošvrljati po netu...

Korisnik1251 kaže...

Nedavno sam trazila servis za xiaomi da mi zamijene zadnju masku pa su me svi preusmjeravali na notinov servis. Probaj jos kontaktirati bijelic-co.hr, oni su uvoznici. Jedino mi nije jasno zasto bi placala popravak ako je u garanciji? Osim ako nisi kupila iz vana pa ti garancija ne vrijedi. Anyhow, ako je greska u sw-u, to ti mozda moze i neki forumas rijesiti. 

 Youtube radi čuda...

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala na savjetu.Nadao sam se da neki "kinez" radi te manje mobitele a da je relativno ok kvalitetom. 

Dolazi u obzir isključivo novi mobitel  jer mi se ne da zezati sa nekim kojemu je baterija u lošem stanju.

Pogledati ću opet sony compact i pričekati neku akciju.

 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
Korisnik1251 kaže...

Nedavno sam trazila servis za xiaomi da mi zamijene zadnju masku pa su me svi preusmjeravali na notinov servis. Probaj jos kontaktirati bijelic-co.hr, oni su uvoznici. Jedino mi nije jasno zasto bi placala popravak ako je u garanciji? Osim ako nisi kupila iz vana pa ti garancija ne vrijedi. Anyhow, ako je greska u sw-u, to ti mozda moze i neki forumas rijesiti. 

 Youtube radi čuda...

 Znam, rijesila sama za 10 minuta ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
nixaS5 kaže...

Upravo mi je NEVJEROJATNO da brand new mob nakon 2 mj ima softversku grešku i da mu nema spasa (podacima barem).

Po ostalom zapisu da se naslutiti da nisi mobitel kupila kod nas s garancijom već negdje izvana što sugerira da si dobila uređaj s modificiranim softverom od strane prodavatelja te je VRLO VJEROJATNO da ima softversku grešku ako uređaj nije inicijalno namijenjen drugim tržištima. Dakako, ista stvar ti se mogla desiti i sa Samsungom da si kupila model namijenjem kineskom tržištu s modificiranim softverom. S druge strane, softverske stvari se vrlo lako riješe, a što se tiče podataka, tu je korisnik uvijek sam kriv što ne koristi neki backup, barem toga ima besplatnog od Gugla pa do samog Xiamija koji ti daje 5GB za backup podataka koje će se sam uređaj povući natrag nakon što središ softver...

 

 

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.aliexpress.com/item/Global-Rom-Huawei-Nova-2i-4GB-64GB-Mate-10-Lite-Maimang-6-Mobile-Phone-Octa-Core/32834861468.html

 

 

 

Ima li negdje mozda jeftinije od 167eur, kontam ovo uzeti (ne sebi, neki dan sam uzeo Redmi Note 5 PRO)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako 167 EUR? Na ovom linku koji si stavio najjeftiniji izađe cca 220 EUR-a kad dodaš PDV i carinske troškove...

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Kako 167 EUR? Na ovom linku koji si stavio najjeftiniji izađe cca 220 EUR-a kad dodaš PDV i carinske troškove...

Bio popust koji je zavrsio 

PDV i carinu ne gledam, samo raw cijena bez toga 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice