Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 382.515
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
T700 kaže...

Ja koristim Redmi note 5 koji je nesto stariji od ovog F1 ali kada gledam specifikacije F1 onda su impresivne ali kada pogledam slike onda vidim lošu izradu tj stara plastika itd ukratko užas kao da kupujete Ladu da bi se riješili Ford Fieste. 

 

 

Možda nekim to nije bitno već samo ono iznutra ali ja se navikao da mi je moj Xiaomi dizajn poput iphonea, zlatni u prozirnoj maski i da okolina vidi kako lijep mob imam i večina njih pomisle da imam iphone ali nije , imam nešto bolje Xiaomi :D

 

 

 

 

 Ooooooo... Koje razmisljanje... :D

 Uzmi komad stakla dimenzije ajfona i reci svima da imas ajfon 45 koji je zapravo proziran...

 

 Imao sam i Redmi 5 plus, i Note 5... Ono, strasna kvaliteta izrade... Nije losa, nego je OK... I samo to, nista vise...

 MI serija odskace s kvalitetom, ali redmi definitivno nije premium izrada...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
11 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Jbt, stvarno ovaj note 5 nije dobar u 32/3gb varijanti što je tužno.

Spremam ispit, odem iz pdfa u chrome, nešto tražim, otvorim njuškalo, vratim se u pdf i učitava ga ispočetka. Danas nakon ispita idem slikati ispit da ga riješim doma, profesor dozvoli i čekanje da se upali kamera fino, pa još da okine.

Kvaliteta slike, ajd čitljivo je. 

 

Sve super, za nezahtjevnog korisnika ok, meni je ovo presporo i na trenutke neupotrebljivo, zato jedva čekam jeftini plastični poco da nemam ovakvih zajebancija i nerviranja. 

Nek on ima PET ambalažu, a ne metal ili staklo, ali će me služiti kako spada, a ne kao ovo mediokritetno prdekalo

 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
maks0806 kaže...

Jbt, stvarno ovaj note 5 nije dobar u 32/3gb varijanti što je tužno.

Spremam ispit, odem iz pdfa u chrome, nešto tražim, otvorim njuškalo, vratim se u pdf i učitava ga ispočetka. Danas nakon ispita idem slikati ispit da ga riješim doma, profesor dozvoli i čekanje da se upali kamera fino, pa još da okine.

Kvaliteta slike, ajd čitljivo je. 

 

Sve super, za nezahtjevnog korisnika ok, meni je ovo presporo i na trenutke neupotrebljivo, zato jedva čekam jeftini plastični poco da nemam ovakvih zajebancija i nerviranja. 

Nek on ima PET ambalažu, a ne metal ili staklo, ali će me služiti kako spada, a ne kao ovo mediokritetno prdekalo

 

 

 Radi ovog sam se rješio notea.

14 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Moj stiže u srijedu, kao što sam i rekao.

Danas poslan, u srijedu, najverovatnije ujutro je na vratima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Meni note 5 (ai global) unutar dvije sec podigne kameru i okine sliku. I to nakon što je obrisana iz memorije.
4/64 varijanta.

No sporo pali video snimanje, to da.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 21:53 (Alfa_R).
10 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Narucio par stvar s alija da se nađe

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
maks0806 kaže...
T700 kaže...

Ja koristim Redmi note 5 koji je nesto stariji od ovog F1 ali kada gledam specifikacije F1 onda su impresivne ali kada pogledam slike onda vidim lošu izradu tj stara plastika itd ukratko užas kao da kupujete Ladu da bi se riješili Ford Fieste. 

 

 

Možda nekim to nije bitno već samo ono iznutra ali ja se navikao da mi je moj Xiaomi dizajn poput iphonea, zlatni u prozirnoj maski i da okolina vidi kako lijep mob imam i večina njih pomisle da imam iphone ali nije , imam nešto bolje Xiaomi :D

 

 

 

 

Totalno sam kontrastnog mišljenja. Mobitel je prijenosni pc, komunikator, kamera itd sve u jednom. Ne faking nakit za pokazivanje okolo.

 

Kakva Lada i Ford fiesta šta baljezgaš ti majko mila.

Misliš da je redmi note nešto puno bolje napravljen? Ima plastične ćepiće i aluminijski poklopčić. Neka tebe, sjedi ti u kafiću i maši zlatnim šajomijem tješeći se da ljudi misle da je ajfon

 Lada i Ford Fiesta hahahahah

Al aj, ako je momak feminiziran.....pogledaj si "goophone" uglavnom, s tim bi bio iznimno zadovoljan :)

 

Što se Pocoa tiče, budem malo pričekao da padne cijena pa ću si ga upiknut heh trenutno imam Mi A1 (s kojim nisam baš zadovoljan) i volio bi ga zamijeniti. Fali mi MIUI s prijasnjeg Redmi Notea 3 Pro.

10 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Na honorbuy više nema ni 128gb verzije

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Cadus kaže...
Što se Pocoa tiče, budem malo pričekao da padne cijena pa ću si ga upiknut heh trenutno imam Mi A1 (s kojim nisam baš zadovoljan) i volio bi ga zamijeniti. Fali mi MIUI s prijasnjeg Redmi Notea 3 Pro.

 Pa to i ja cijelo vrijeme sebi govorim...

 Imao sam A1, i stosta drugo sa "pure android exp", ali MIUI je meni odlican. Pogotovo ovaj oblik MIUI na Poco F1...

 Danas popodne cu preuzeti moje primjerke pa javim dojmove... :D

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Wh1T3L10n kaže...
Cadus kaže...
Što se Pocoa tiče, budem malo pričekao da padne cijena pa ću si ga upiknut heh trenutno imam Mi A1 (s kojim nisam baš zadovoljan) i volio bi ga zamijeniti. Fali mi MIUI s prijasnjeg Redmi Notea 3 Pro.

 Pa to i ja cijelo vrijeme sebi govorim...

 Imao sam A1, i stosta drugo sa "pure android exp", ali MIUI je meni odlican. Pogotovo ovaj oblik MIUI na Poco F1...

 Danas popodne cu preuzeti moje primjerke pa javim dojmove... :D

 Aj samo javi ima li kakva zaštitna folija na njima vec?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
thebatman kaže...

 Aj samo javi ima li kakva zaštitna folija na njima vec?

 Kontam da nema, jer koliko sam vidio po video unboxingu, ima ona folija sa natpisima kojekakvim...

 Ali javim iz prve ruke, dns oko 16-17h...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Smanjili su BL unlock na 3 dana :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Jucer preuzeo moje primjerke Poco F1.

Odmah da odgovorim na ono pitanje iz prijasnjih poruka - Nema nikakvu zastitnu foliju vec naljepljenu (osim one "reklamne").

Maska se dobije u kutiji, izgleda ok... Ali malo je premekana za moj ukus.

 

A sto se tice samog mobitela. Kvaliteta izrade je super. Nista ne skloca, ne klepece, ne savija se... Malo je poveci, i tezi

Kamera me odusevila. Fotke su pune detalja, boje su odlicne...

Sve radi brzo i glatko.

Iskljucio sam si on software tipke na dnu ekrana, i sve radim samo sa gesture kontrolama. Zahtjeva malo privikavanja, ali je super stvar.

Ekran je ogroman, i predivan - nikakvih touch problema nema (po pitanju onog multitoucha sto se spominje po netu).

Mob se od 0-100% napuni za 1 sat i 14 min... Kako?? Ne znam... Ali cinjenica je da je za toliko vremena napunjen od 0-100%...

Glasnoca zvucnika (kao i kvaliteta zvuka) je sasvim uredu. Gornji zvucnik isto reproducira zvuk, ali otprilike 20% glasnoce ovog glavnog zvucnika.

Sve se otvara jako brzo. Mogu usporediti sa mojim drugim mobom (Xiaomi Mi6)... Poco sve otvara gotovo pa momentalno, dok Mi6 tu i tamo zastane...

 

Ukoliko ima netko pitanja nekakvih, slobodno neka pita...

Vise detalja i dojmova - nakon dan dva koristnja...

 

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Moj PC  
8 0 hvala 5
7 godina
protjeran
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Kakva je situacijama sa bloatwareom? Moze li se deinstalirati bez roota?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Wh1T3L10n kaže...

Jucer preuzeo moje primjerke Poco F1.

Odmah da odgovorim na ono pitanje iz prijasnjih poruka - Nema nikakvu zastitnu foliju vec naljepljenu (osim one "reklamne").

Maska se dobije u kutiji, izgleda ok... Ali malo je premekana za moj ukus.

 

A sto se tice samog mobitela. Kvaliteta izrade je super. Nista ne skloca, ne klepece, ne savija se... Malo je poveci, i tezi

Kamera me odusevila. Fotke su pune detalja, boje su odlicne...

Sve radi brzo i glatko.

Iskljucio sam si on software tipke na dnu ekrana, i sve radim samo sa gesture kontrolama. Zahtjeva malo privikavanja, ali je super stvar.

Ekran je ogroman, i predivan - nikakvih touch problema nema (po pitanju onog multitoucha sto se spominje po netu).

Mob se od 0-100% napuni za 1 sat i 14 min... Kako?? Ne znam... Ali cinjenica je da je za toliko vremena napunjen od 0-100%...

Glasnoca zvucnika (kao i kvaliteta zvuka) je sasvim uredu. Gornji zvucnik isto reproducira zvuk, ali otprilike 20% glasnoce ovog glavnog zvucnika.

Sve se otvara jako brzo. Mogu usporediti sa mojim drugim mobom (Xiaomi Mi6)... Poco sve otvara gotovo pa momentalno, dok Mi6 tu i tamo zastane...

 

Ukoliko ima netko pitanja nekakvih, slobodno neka pita...

Vise detalja i dojmova - nakon dan dva koristnja...

 

 Aj molim te skini open camera, stavi 4k video i stabilizaciju i malo prošetaj da vidimo radi li to :) 

14 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Wh1T3L10n  koju si ti verziju uzeo ???

Meni je danas stigao 6/64 model.

Nisam htio ovoga od 128, jer mi je bilo blesavo davat skoro 200kn više za 64gb interne memorije.

Umjesto toga naraučio Samsung EVO 64gb za 93kn i to je sasvim dovoljno za moje potrebe.

Na Mate 10 PRO imam 128gb i nisam ni blizu polovice, a uređaj je kod mene nekih 8 mjeseci.

 

Ovako na prvu, POCO je odličan uređaj.

Kutija lijepa, kvalitetna, a sam uređaj odlično izrađen, bez obzira na taj polikarbonat.

Ako se vratimo u prošlost, ja sam jedno vrijeme i zagovarao ovo, jer u jednu ruku ima svoje prednosti.

Staklo će prije puknut pri padu, nego recimo plastika, to mi je onako nekako logički razmišljanje.

A druga prednost su otisci prstiju.

Ali sve u svemu, sasvim je nebitno od čega je uređaj, ako isti držite u nekakvoj silikonskoj ili sl. zaštiti (kao npr. ja).

Uređaj ima svoju težinu i to mu dodaje dodatno na kvaliteti izrade (ne čini se plastičan).

 

Za sada sam odradio samo postavljanje i nevjerovatno je koliko je brz.

Naravno, za nešto ozbiljnije kazat, ipak moram uređaj koristit par dana.

Odmah je ponudio ažuriranje (kamera, ispravak problema s nekim aplikacijama.....).

 

Display isto, za sada na prvu jako dobar, obzirom da je lcd.

 

Zaštitna maska, ona koje se dobije uz uređaj, osobno mi nije nešto.

Previše mekana, savitljiva i nekako mi se čini ne pretjerano kvalitetna.

Za prvu ruku će poslužit, ali ću svakako nabavit nešto kvalitetniju.

 

Sve u svemu, ovako na prvu, za 2360kn mislim da je idealna kupnja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 11:31 (zabranjeniples).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Fak, moram ga i ja naručiti!

Ima li nekih kodova kupona ili samo honorbuy click to buy

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
maks0806 kaže...

Fak, moram ga i ja naručiti!

Ima li nekih kodova kupona ili samo honorbuy click to buy

 Danima je vec out of stock :/

11 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Damn, znači čekanje :(

 

Nigdje nije dostupan jao!

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 11:55 (maks0806).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

2018-09-05 08:39:05Preparation in EU Warehouse

2018-09-03 12:52:29Pre Order

2018-09-03 12:52:12Payment accepted

 

Evo napokon se maklo iz pre order statusa :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Meni je to za tu lovu bolja kupovina od Mi8. Utor za sluške i veća baterija>staklo i kamera. Nije da je na Pocu loša, Mi8 SE sa imao, skroz je dobra kamera.

 

Jedva čekam da stigne in stock, nemrem više ovaj Note 5 spori koristiti :'(

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Zvučnik bi ipak mogao bit malo bolji.

Obzirom da je stereo, moram priznat da sam očekivao više.

Nije loš, ali u usporedbi sa Mate 10 PRO, nekako je manje bogat.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija

 Uređaj očito nudi najviše za novac, samo još da imaš normalno jamstvo na te iz Kine i bilo bi idealno . Ja sam moramo reklamirati i G3 i Honor 8, tako da jako loše financijski bi se proveo da sam uzeo tako nešto s Honorbuy i slično, radi jamstva jel.

14 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Evo ja o par stvari što me nisu oduševile.

Kamera, ako se radi o nekakvim indoor fotografijama, zaista se treba potrudit za ubost nekakvu fotku al-pari sa Mate 10 PRO (koji je isto kod mene).

E sad, ja sam čisto malo uspoređivao jednu s drugom, pa sam izvukao takav dojam.

Vani nisam slikavao ništa.

Meni osobno ne toliko bitne stavke, jer drugačije nisam ni očekivao.

 

Ono što me posebno iživciralo, to je (da nazovem) scroll lag.

Ne znam kako bih drugačije to opisao/nazvao, ali prilikom brzog scrollanja, nebitno dal je to app menu ili nešto treće, jednostavno kao da to nije optimizirano kako spada.

Uređaj je zaista brz i sve to skupa je krasno, ali ovo me zaista bode u oči.

Jednostavno mi je kao useru, puno draže peglat po Mate 10 PRO.

 

Ono što je super i to se vidi odmah u startu (nema puno filozofije), to je ta baterija.

Zaista se osjeti da tu neće bit problema.

 

Najveći nedostatak displaya (u usporedbi sa oledom koji ima podršku za hdr), je u gledanju videa (youtube i sl.).

Tu vjerovatno dolazi do izražaja i moja navika na oled. 

Inače, već sam rekao, za lcd je dosta dobar.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 17:59 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Tipični Xiaomi. Samo im uređaji na s625 rade lagfree :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Ma daj im malo vremena :) vidim da su vec pustili azuriranje.

Btw kolegi happyu je danas dosao mob, malo smo ga istestirali i bas komentorali kako glatko radi. Doduse njemu je odmah nekakav update povuklo i napravilo.

 

Po meni pod hitno moraju rjesit notifikacije u status baru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Uskoro ce doci miui 10, pa ce i optimizacija biti bolja... :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

usporedbe sa mate 10 pro uređaj koji košta duplo više

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija

Nema veze!

Sa tim čipom bi trebao raditi puno bolje od mate

 

Mene više zabrinjava činjenica da je taj liquid cooling gimmick. Mob radi tvornički na nižem taktu od ostalih s845 uređaja, a i dalje throttlea. 

-As seen on Andro Tv kanalu (na ruskom) 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Sve 5, ali najblizi tom uredjaju u tom cjenovnom rangu je mozda redmi note 5 sa sd 636 ili mi a2 sa sd660. Ne mozes ocekivat iste performanse i popratne komponente na premium uredjaju i onom koji je prakticki novi oneplus one...
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice