Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 382.544
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Jučer sam nekoliko sati koristio poco, mogu reći da odlično leži u ruci i ne doima se nimalo jeftino. Ima masu, malo je bucmastiji od ostalih, ali to je logično. Igrice nisam igrao, ekran nije imao bleed. Mob je baš ono kakvim ga reklamiraju. Brz je ko metak, ima veliku bateriju. Ekran je jako dobar LCD. Kamera je skroz ok, teško je usporediti sa Mi8 se jer ima amoled ekran, ali brza je, daje dobre slike, fantastične po danu. 

Da je nešto posebno super, nije. Dobar odnos uloženo/dobiveno ako želite top performanse i veliku bateriju bez nekih pretjeranih kompromisa sa drugih strana. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
3 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
king07 kaže...

Pozdrav

 

razmisljam uzet mob s honorbuya pa me sad zanima par stvari. Posto nikad nisam kupovao mobitel online zanimam me koja je stvar s porezom i carinom?? citao sam da se ne treba nis dodatno placat ak se narucuje s honorbuya jer ima europsko skladiste. samo cijena + troskovi dhl-a. zapravo me zanimam iskustvo ljudi koji su od tamo nabavili jer vidim da je par ljudi u temi uzelo s honorbuya :)

dobrodosao je bilo koji savjet ukoliko imate bolji izvor za kupovinu :)

 

I ja sam nešto razmišljao naručiti Poco sa honorbuya. Ako se odlučiš tamo naručiti bio bih ti zahvalan da malo javiš kako je prošla narudžba. 😉

 

Imam i kratko pitanje... šta u slučaju kvara dok je mob pod garancijom? Šalje se ovlaštenom servisu u HR?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 0:32 (SvAbO666).
12 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

isto bih narucio poco

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Nema ovlastenog servisa za Xiaomi u Hrv. Ako si kupio u honorbuyu onda salje Honorbuyu e sad gdje vjerojatno u Kinu iako je eu skladište ali to je druga priča.

Ako u Hrv kupis u Neutrinu onda saljes Neutrinu na popravak oni imaju svoj servis i vrijedi samo za Xiaomije koje prodaju.

Netko je rekao da se kupnja u Giztopu tj dobijes iz Italije i popravljas u Italiji takoder.

Inače večina su kupili iz Kine i malo se Xiaomi pokvari, večinu kvarova poprave sami u biti ako se polupa ekran itd. Ja sam prije 2tjedna polupao leću od kamere i sam naručio više komada stakla za kameru i jučer zamjenio tj isti dan kad je dio stigao :)
12 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
T700 kaže...
Nema ovlastenog servisa za Xiaomi u Hrv. Ako si kupio u honorbuyu onda salje Honorbuyu e sad gdje vjerojatno u Kinu iako je eu skladište ali to je druga priča.

Ako u Hrv kupis u Neutrinu onda saljes Neutrinu na popravak oni imaju svoj servis i vrijedi samo za Xiaomije koje prodaju.

Netko je rekao da se kupnja u Giztopu tj dobijes iz Italije i popravljas u Italiji takoder.

Inače večina su kupili iz Kine i malo se Xiaomi pokvari, večinu kvarova poprave sami u biti ako se polupa ekran itd. Ja sam prije 2tjedna polupao leću od kamere i sam naručio više komada stakla za kameru i jučer zamjenio tj isti dan kad je dio stigao :)

 Ponavljam : 

 

Samo da javim da je ovlašteni servis za Xiaomi uređaje kupljene u ovlaštenim dučanima (Santa Domenica i sl) Agram servis.

Svi ostali uređaju kupljen preko raznih webshopova i sl ne mogu ostvarit u Agram servisu garanciju.

5 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Ovlašteni serviser kod Linksa je Neutrino servis.

Dućan Alo alo, sam servisira u garancijskom roku (i van), pošto imaju svoj vlastiti servis.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 19:25 (No2Lb9dm).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Debloatanje [NA VLASTITU ODGOVORNOST]

 

Ako želite očistiti Poco F1 od nepotrebnih aplikacija, imate na linkovima ispod postupke

 

http://en.miui.com/thread-3620390-1-1.html

Ovaj postupak je ponešto automatiziran, prikazuju se aplikacije sigurne za debloatanje (pa i one nesigurne ako volite kopati).

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/debloating-xiaomi-poco-f1-safe-to-t3836119

Ovaj postupak je više za profi androidase.

 

Ko voli nek izvoli. Dobro proučite i sretno. Ako zapne forumasi na miui i xda znaju pomoc.

 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
R36 kaže...
T700 kaže...
Nema ovlastenog servisa za Xiaomi u Hrv. Ako si kupio u honorbuyu onda salje Honorbuyu e sad gdje vjerojatno u Kinu iako je eu skladište ali to je druga priča. 

Ako u Hrv kupis u Neutrinu onda saljes Neutrinu na popravak oni imaju svoj servis i vrijedi samo za Xiaomije koje prodaju. 

Netko je rekao da se kupnja u Giztopu tj dobijes iz Italije i popravljas u Italiji takoder. 

Inače večina su kupili iz Kine i malo se Xiaomi pokvari, večinu kvarova poprave sami u biti ako se polupa ekran itd. Ja sam prije 2tjedna polupao leću od kamere i sam naručio više komada stakla za kameru i jučer zamjenio tj isti dan kad je dio stigao :)

 Ponavljam : 

 

Samo da javim da je ovlašteni servis za Xiaomi uređaje kupljene u ovlaštenim dučanima (Santa Domenica i sl) Agram servis.

Svi ostali uređaju kupljen preko raznih webshopova i sl ne mogu ostvarit u Agram servisu garanciju.

 

Ne znam otkud ti ta informacija. Prije mjesec dana sam poslala upit u Mikronis jer sam kod njih jednom reklamirala xiaomi tablet i imala odlicno ismustvo i uputili su me na Agram kao ovlasteni servis. Iz Agrama sam dobila odgovor da se obratim Bijelicu koji mi nije niti odgovorio na mail:

 

Poštovani,

hvala Vam na Vašem javljanju.

Kako nismo ovlašteni servis za predmetni uređaj, savjetujemo Vam da kontaktirate ovlašteni servis: BIJELIĆ CO d.o.o. Osijek, 031/226-500.

 

Kako mi Bijelic nije odgovarao na mailove, poslala sam upit i u Neutrino a oni su mi odgovorili da su prebukirani i neka se javim opet za mjesec dana. Na kraju sam narucila dijelove i sama ih zamijenila. Napominjem da nikome od navedenih nisam rekla gdje sam kupila mobitel i odmah sam im rekla da mi je garancija istekla i da cu platiti popravak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 22:45 (Korisnik1251).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Ja sam s oj xiaomi kupio u vacom trgovini. Servis im je mobis. Poslao sam mob na popravak i za dva tjedna sam dobio novi mob.
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
SvAbO666 kaže...
king07 kaže...

Pozdrav

 

razmisljam uzet mob s honorbuya pa me sad zanima par stvari. Posto nikad nisam kupovao mobitel online zanimam me koja je stvar s porezom i carinom?? citao sam da se ne treba nis dodatno placat ak se narucuje s honorbuya jer ima europsko skladiste. samo cijena + troskovi dhl-a. zapravo me zanimam iskustvo ljudi koji su od tamo nabavili jer vidim da je par ljudi u temi uzelo s honorbuya :)

dobrodosao je bilo koji savjet ukoliko imate bolji izvor za kupovinu :)

 

I ja sam nešto razmišljao naručiti Poco sa honorbuya. Ako se odlučiš tamo naručiti bio bih ti zahvalan da malo javiš kako je prošla narudžba. 😉

 

Imam i kratko pitanje... šta u slučaju kvara dok je mob pod garancijom? Šalje se ovlaštenom servisu u HR?

evo narucio sam ga u noci sa srijede na cetvrtak(konkretno 3 ujutro tj. prije tocno 24h)

poslali su ga oko 18h u cetvrtak i ocekivano vrijeme dolaska je najkasnije do sutra(petak) navecer

ne vjerujem da bi trebalo biti nekih problema al ak bude nes javim :)

 

EDIT:

doslo danas oko pol 4. znaci sveukupno sam cekao dan i pol od narudzbe

nista ne izgleda osteceno jer je  bilo u vrecici koja izgleda kao luftic tako da je dobro zasticeno od udaraca

sve u svemu zadovoljan kako je prosla narudzba :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 21:12 (king07).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Za Mobis nisam siguran, ali Agram Xiaomi uređaje koje zaprimi šalje u Bijelić Co.

Bijelić je ovlašteni uvoznik i vjerojatno imaju najveću (najbolju) mogućnost nabave zamjenskih dijelova. Jesu li stručni ili ne, nisam siguran.
13 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Mobis uređaje koje proda sam servisira. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
king07 kaže...

evo narucio sam ga u noci sa srijede na cetvrtak(konkretno 3 ujutro tj. prije tocno 24h)

poslali su ga oko 18h u cetvrtak i ocekivano vrijeme dolaska je najkasnije do sutra(petak) navecer

ne vjerujem da bi trebalo biti nekih problema al ak bude nes javim :)

 

EDIT:

doslo danas oko pol 4. znaci sveukupno sam cekao dan i pol od narudzbe

nista ne izgleda osteceno jer je  bilo u vrecici koja izgleda kao luftic tako da je dobro zasticeno od udaraca

sve u svemu zadovoljan kako je prosla narudzba :)

 

 

Wow  ovo je super brzo!!!

Nakon šta sam to pročitao sam i ja naručio. Ne vjerujem da će i moj stići tako brzo pošto je petak navečer, ali ako prođem barem slično tebi mogu očekivat negdje u utorak (ne znam kako rade subotu/nedjelju).

Nadam se da si zadovoljan Pocoloco mobom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 1:34 (SvAbO666).
6 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Koju ste verziju uzeli? Vidim da 6/64 nije vise in stock, a ispod u opisu pise da je available?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Fulcrum kaže...

Koju ste verziju uzeli? Vidim da 6/64 nije vise in stock, a ispod u opisu pise da je available?

 

 

 

Nisu azurirali opis nakon sto su prodali zalihu...nema te verzije trenutno bez obzira sto pise u opisu dolje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 10:20 (ocean77).
6 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

A nista, 6/128 it is then..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
Fulcrum kaže...

A nista, 6/128 it is then..

 Taj sam i ja uzeo 

9 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Imam jedno pitanje za one koji imaju i koriste ovaj telefon

Radi li prepoznavanje lica i otključavanje moba tom opcijom  kad je telefon normalno podešen na našu regiju ( Hrvatska) ?

 

Zanimljiv mi je telefon i uzeo bih ga ali gledam neke recenzije gdje navode da otključavanje licem ne radi nego samo na regiji Indija , a druge recenzije kažu da radi normalno.

Hvala  

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
razjaren kaže...

Imam jedno pitanje za one koji imaju i koriste ovaj telefon

Radi li prepoznavanje lica i otključavanje moba tom opcijom  kad je telefon normalno podešen na našu regiju ( Hrvatska) ?

 

Zanimljiv mi je telefon i uzeo bih ga ali gledam neke recenzije gdje navode da otključavanje licem ne radi nego samo na regiji Indija , a druge recenzije kažu da radi normalno.

Hvala  

 Ne radi na Hrvatska, radi na Poljska. Nemoj prebacivati na Indiju, dobijes hrpu bloatwarea. Ako zelis i teme da rade (ne rade ni na Hrvatska ni Poljska) i Face unlock, prebacis na Hong Kong. Samo nemoj Indiju, instalirat ce ti se hrpetina gluposti nekih.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
mind_challenge kaže...

 Ne radi na Hrvatska, radi na Poljska. Nemoj prebacivati na Indiju, dobijes hrpu bloatwarea. Ako zelis i teme da rade (ne rade ni na Hrvatska ni Poljska) i Face unlock, prebacis na Hong Kong. Samo nemoj Indiju, instalirat ce ti se hrpetina gluposti nekih.

 

Hvala ti za info …. Yebeni kinezi sad im je bilo teško zakupiti „licencu“ za EU otključavanja lica.

Više me mob ne zanima, pa neka ga prodaju svojoj braći ili u Indiji

Inače što se tiče tema ..do prije 2 mjeseca moglo se prebaciti na Xiaom-iu na BIH i teme su radile pa vratiš na našu regiju kad promijeniš temu … eto informativno kome to treba ( ako još uvijek radi taj način). 

10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
razjaren kaže...
mind_challenge kaže...

 Ne radi na Hrvatska, radi na Poljska. Nemoj prebacivati na Indiju, dobijes hrpu bloatwarea. Ako zelis i teme da rade (ne rade ni na Hrvatska ni Poljska) i Face unlock, prebacis na Hong Kong. Samo nemoj Indiju, instalirat ce ti se hrpetina gluposti nekih.

 

Hvala ti za info …. Yebeni kinezi sad im je bilo teško zakupiti „licencu“ za EU otključavanja lica.

Više me mob ne zanima, pa neka ga prodaju svojoj braći ili u Indiji

Inače što se tiče tema ..do prije 2 mjeseca moglo se prebaciti na Xiaom-iu na BIH i teme su radile pa vratiš na našu regiju kad promijeniš temu … eto informativno kome to treba ( ako još uvijek radi taj način). 

 Da jer je problem na mobitelu pritisnit 3 puta da imas sve omoguceno. Jebemese na kojoj regiji stoji telefon. 

10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
mind_challenge kaže...

 Ne radi na Hrvatska, radi na Poljska. Nemoj prebacivati na Indiju, dobijes hrpu bloatwarea. Ako zelis i teme da rade (ne rade ni na Hrvatska ni Poljska) i Face unlock, prebacis na Hong Kong. Samo nemoj Indiju, instalirat ce ti se hrpetina gluposti nekih.

 

 

Ja sam zbog tema stavio na Švicarsku koja nije u EU.

10 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
thebatman kaže...

 Da jer je problem na mobitelu pritisnit 3 puta da imas sve omoguceno. Jebemese na kojoj regiji stoji telefon. 

 

 

Sada sam i ovo isprobao, radi i tako bez prebacivanja na drugu regiju...doduse ne Poco, ja pisem za Redmi Note 5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 9:54 (ocean77).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
thebatman kaže...

 Da jer je problem na mobitelu pritisnit 3 puta da imas sve omoguceno. Jebemese na kojoj regiji stoji telefon. 

 

Tebi ako nije teško i tu ne vidiš problem to je ok … poštujem

 Niti želim nametati svoje mišljenje drugima ali bogme niti tražim ( niti dozvoljavam ) tuđe mišljenje što je meni teško a što nije.

Osobo imao sam dosta Xiaomi-ja ( više mobitela ,ruter , mi band 2 ) i bili su cijenom i kvalitetom uloženo dobiveno zbilja vrh. U zadnje vrijeme zezaju s bootloaderom , vračanjem roma na stariji i to bez upozorenja ( koje je izdano  kasnije na global forumu,) , teme zbog regije , sad otključavanje lica , nadogradnja na novi android im zaostaje što nije i čudno s obzirom da izbacuju bezbroj uređaja , ne stignu nadograditi.

Meni je osobno važno na kojoj sam regiji (a bome i moj jezik) i želim za svoj novac imati sve ( zakonom dozvoljene mogućnosti mobitela ), a to što smo im mi zadnja rupa na svirali .. e pa mene smeta i to jako .

Nakon korištenja puno njihovih uređaja imama pravo na svoje mišljenje o tvrtki Xiaomi  a to što je meni teško ili nije .. o tome odlučujem ja .

Koga ne smeta .. lijepo neka nastavi uživati

15 godina
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija
razjaren kaže...
mind_challenge kaže...

 Ne radi na Hrvatska, radi na Poljska. Nemoj prebacivati na Indiju, dobijes hrpu bloatwarea. Ako zelis i teme da rade (ne rade ni na Hrvatska ni Poljska) i Face unlock, prebacis na Hong Kong. Samo nemoj Indiju, instalirat ce ti se hrpetina gluposti nekih.

 

Hvala ti za info …. Yebeni kinezi sad im je bilo teško zakupiti „licencu“ za EU otključavanja lica.

Više me mob ne zanima, pa neka ga prodaju svojoj braći ili u Indiji

Inače što se tiče tema ..do prije 2 mjeseca moglo se prebaciti na Xiaom-iu na BIH i teme su radile pa vratiš na našu regiju kad promijeniš temu … eto informativno kome to treba ( ako još uvijek radi taj način). 

 Nije licenca nego GDPR. Zbog njega zafrkavaju i teme i Face unlock.

ocean77 kaže...
mind_challenge kaže...

 Ne radi na Hrvatska, radi na Poljska. Nemoj prebacivati na Indiju, dobijes hrpu bloatwarea. Ako zelis i teme da rade (ne rade ni na Hrvatska ni Poljska) i Face unlock, prebacis na Hong Kong. Samo nemoj Indiju, instalirat ce ti se hrpetina gluposti nekih.

 

 

Ja sam zbog tema stavio na Švicarsku koja nije u EU.

 Meni na Svicarskoj nije radio Face unlock. Na poljskoj radi unlock ali ne i teme. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
5 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Napeto... ljudi čemu nervoza :)

 

Nego jel ga tko do sada rootao i da li ima kakvih problema zbog toga?

Da li mBanking i slične stvari rade normalno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Neće Vama nitko govorit na kojoj će te regiji bit. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

Vidim na nekim njemackim online stranicama moze se uzet preko rata paypal metodom ima li netko iskustva s takvin nacinom placanja.. jest da nesto skuplje dodje oko 350€..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pocophone F1 od Xiaomija

[Za vlasnike mobitela]

 

Jeste zadovoljni uređajem do sada? Na kakve ste probleme naišli, ako postoje? Preporučate li uređaj?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pocophone F1 od Xiaomija

Koristim ga od nedjelje navecer

za sad sam zadovoljan

ne vidim screen bleed o kojem ljudi na netu pricaju(mozda neki minimalni na dnu, al nije nije jako izrazen kao na nekim slikama na netu)

malo me zivcira sto nema obavijest notifikacija na traci kod notcha (to ce ionako popravit tak da se ne brinem oko toga)

s baterijom sam ugodno iznenaden...kao netko tko prek dana malo igra igre, slusa youtube i surfa na netu baterija drzi vise nego dovoljno...zadnji put sam ga skinio s punjaca jucer oko 12 popodne, a sad sam na 20% baterije. znaci solidnih dan i pol baterije uz neko prosjecno koristenje

jedini problem na koji sam naletio je da fingerprint scanner ne radi onak N-ti put...naime radi savrseno, brzo i efikasno al na N-ti put se zna desit da nista ne registrira...tek kad upalim ekran onda registrira prst

pronasao sam na jednom forumu da je to zbog neke postavke koju ukljucis na mobu da ti steti bateriju ako ne koristis dugo mob tak da sam to danas iskljucio....sad cu vidjet dal je to to il su to neki drugi problemi

mreza je solidna. iz nekog razloga doma ne hvatam 4g i prvi dan se znalo desit da uopce nisam imao mreze al jucer i danas nisam imao tih problema. sad sam prebacio na 3g mrezu jer mi je to cisto dovoljno, a i da ustedim malo na bateriji

ima mozda jos jedan problem a to je povezan s onim sto ljudi pricaju da ima notch prekriva PUBG. znaci ja sam ga maknuo i onak neke ikone tipa messenger bubble su odsjecen ak se nalaze tam di je zacrnjen notch, takoder mi se cini da je u nekim aplikacija odsjecen gornji dio npr slova su vrlo blizu vrha. to nije neki problem. na pocetku mi je izgledalo malo cudno al nista sto cini mobitel nemoguc za koristenje. 

zvuk je dobar. na max volumen je malo distorziran al sve u svemu solidan zvuk

kameru nisam koristio al cini se zadovoljavajuca za neke usputne slike (imam DSLR tak da mi kamera nije bila prioritet)

i najbolja stvar na mobu je da je uzasno brz. zadnjih godinu i pol mi je samsung s5 mini rikavao. vise manje sve je bilo sporo. od ucitavanja chrome, fb, igra pa to toga da mi brejka kad zelim nekog nazvat. ovo je warp speed naspram tog.

moj osobni problem je da je mob ogroman. znaci jos uvijek se navikavam na velicinu, al dosta ljudi mi je reklo da se na to naviknes nakon nekog vremena

 

trenutno bi ga definitivno preporucio al ak ti se ne zuri preporucio bi ti da malo pricekas. mob je star mjesec dana tak da ak ce se krenut desavat problemi onda ce to bit u narednih mjesec-dva. ja sam ubrzao s kupovinom jer mi je stvarno trebao mob prije onak pol godine i fkt sam bio spreman riskirat ak se nes desi. da mi nije trebao mob pricekao bi jos mjesec dana da izade oneplus 6t i jos bi proucio dal ljudi pricaju o nekim problemima oko poco. onda bi odlucio dal se isplati dat jos 2000 kn vise za 6t il ne. tak sam jednom frendu rekao koji isto razmislja dal da uzme poco il da priceka 6t

al ugl sam zadovoljan mobitelom uz ovih par zamjerki koje bi uglavnom trebali popravit sa sljedecim updateima

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice