Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.877.001
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dos2074 kaže...

Xiaomi mi je na rubu ekrana dobio zutu liniju . Ima li netko slicnih iskustva ? Pokriva li to garancija ? Kupljen je inace u hg spotu

frendu se dogodilo isto na redmi x modelu, ne znam koji je točno... vjerojatno nešto grije ekran i tu je požutio...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemoj se ograničit na geafbest.

Prvo reci koji Xiaomi želiš pa ti nađemo trgovinu koja daje najbolju cijenu. E sad malo je tu korisnika iz bihpa će biti teže. Trebas porazgovarati sa bih korisnicima o kupovini izvana.

Ja sam kupio na Goldwayu svoj Xiaomi tad je bio najjeftiniii tamo a vjerujem da je i dalje. Neki kupuju iz Giztopa jer imaju u Eu garanciju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Markić7 kaže...
Nemoj se ograničit na geafbest.

Prvo reci koji Xiaomi želiš pa ti nađemo trgovinu koja daje najbolju cijenu. E sad malo je tu korisnika iz bihpa će biti teže. Trebas porazgovarati sa bih korisnicima o kupovini izvana.

Ja sam kupio na Goldwayu svoj Xiaomi tad je bio najjeftiniii tamo a vjerujem da je i dalje. Neki kupuju iz Giztopa jer imaju u Eu garanciju.

 

Nakon par recenzija odlučio sam se na redmi 5 (ili 5 plus ukoliko je i on povoljan, oko 130$). Iskreno nisam znao za ta dva (Goldway i Giztop). Sutra planiram pokrenuti i temu pa se nadam nekom odgovoru (trenutno nemam vremena, a i kasno je), čitao sam i po drugom forumu vezano za BiH ali ništa konkretno, a i pisat ću na taj forum. Mobitel ne koristim za igre (samo kad mi je baš dosadno ali i to brzo dosadi), samo za pozive, Viber, Messenger, ponekad guglam (pretežno Scribd, tržim pojedine dokumente kad mi zatrebaju) i malo fb. Nisam zahtjevan korisnik, osim toga što mi svako malo zna pištat i zvonit mobitel i internet mi je stalno uključen :)

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa evo troumim :P se izmedu ova 3 mobitela pa sam strasno neodlucan jer bih volio da me savjetujete vi koji ste mozda posjedovali neki od ovih mobitela te ce te zasigurno bolje znati od mene kojeg odabrati

Dakle ono sto meni treba od moba to jest sto mi je najvaznije je dobra kamera,autonomija dobra (da izdrzi bez problema od jutra do veceri),te da podrzava brzo punjenje

Dakle znam cjenovno da je mi8 najjeftiniji (cca.2800) pa mr zanima dal se izlati dat cca 100€ vise za op6 (cca 3500) ili mate 10 (cca.3300) ?

Pa eto ako bi mi mogli preporucit neka od ova 3 modela,kazat mi od vas korisnika koje su njihove mane a koje prednosti?
Hvala vam unaprijed

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
croGOREatia kaže...

Pozz ekipa evo troumim :P se izmedu ova 3 mobitela pa sam strasno neodlucan jer bih volio da me savjetujete vi koji ste mozda posjedovali neki od ovih mobitela te ce te zasigurno bolje znati od mene kojeg odabrati

Dakle ono sto meni treba od moba to jest sto mi je najvaznije je dobra kamera,autonomija dobra (da izdrzi bez problema od jutra do veceri),te da podrzava brzo punjenje

Dakle znam cjenovno da je mi8 najjeftiniji (cca.2800) pa mr zanima dal se izlati dat cca 100€ vise za op6 (cca 3500) ili mate 10 (cca.3300) ?

Pa eto ako bi mi mogli preporucit neka od ova 3 modela,kazat mi od vas korisnika koje su njihove mane a koje prednosti?
Hvala vam unaprijed

 Xiaomi je daleko najbolje ulozeno dobiveno, kamera je savrsena, amoled ekran, baterija solidna, neces fulat

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
croGOREatia kaže...

Pozz ekipa evo troumim :P se izmedu ova 3 mobitela pa sam strasno neodlucan jer bih volio da me savjetujete vi koji ste mozda posjedovali neki od ovih mobitela te ce te zasigurno bolje znati od mene kojeg odabrati

Dakle ono sto meni treba od moba to jest sto mi je najvaznije je dobra kamera,autonomija dobra (da izdrzi bez problema od jutra do veceri),te da podrzava brzo punjenje

Dakle znam cjenovno da je mi8 najjeftiniji (cca.2800) pa mr zanima dal se izlati dat cca 100€ vise za op6 (cca 3500) ili mate 10 (cca.3300) ?

Pa eto ako bi mi mogli preporucit neka od ova 3 modela,kazat mi od vas korisnika koje su njihove mane a koje prednosti?
Hvala vam unaprijed

 mate 10 za 3300... gdje?

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
turbojc kaže...
Pa ne bih ni ja dao tolike novce, pogotovo što znam pošto se P8 prodavao, ali što ja tu mogu.

Šta misliš o ideji da uzmem taj Note 4, prodam G3, i majci uzmem onaj M4 aqua za 400kn? Jel bi se to isplatilo?

 M4 aqua je u top listi najnepouzdanijih telefona ikad, koja nije crkla pitanje je vremena kada će. 

 Potpisujem, imala M4 aqua i to mi je najgori mobitel koji sam ikada imala. Koristila sam ga kao sluzbeni, vise manje samo pozivi i povremeno wapp ili viber. Nikakvo fotografiranje, facebook, surfanje i slicno. Nakon  tjedan dana se uzasno usporio, ostao bez memorije... Katastrofa

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A2 lite slabiji mobitel , ali mi se svida sto nije 6 incha , sto je pametnija kupovina?

2 Mi A2 lite
4 Redmi 5 note
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dos2074 kaže...

A2 lite slabiji mobitel , ali mi se svida sto nije 6 incha , sto je pametnija kupovina?

 Ljudi su se navikli na velike mobitele. Pogotovo novije koji skoro "nemaju mesa" oko ekrana pa nisu ni tak veliki.

Ako tebi smetaju veće dimenzije, nemoj ni pitati, samo kupi manji. Bilo bi glupo da kupiš prema tuđim odlukama i onda ti ne paše.

 

Ako imaš u blizini, odi do dućana, pa probaj različite dimenzije mobitela.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 16:02 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dos2074 kaže...

A2 lite slabiji mobitel , ali mi se svida sto nije 6 incha , sto je pametnija kupovina?

 A2 Lite ako mislis u usporedbi sa Redmi Note 5, a ako mislis na Redmi Note 5 Pro onda njega, mada bi osobno A2 Lite ili A2 zbog Androida, umjesto MIUI

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 16:15 (Timo).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne zbunjuj čovjeka hahah, što je pjesnik htio reći: Redmi note 5>MiA2 lite>Redmi 5+

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Ne zbunjuj čovjeka hahah, što je pjesnik htio reći: Redmi note 5>MiA2 lite>Redmi 5+

 da da, tocno to 

 

nisam ja kriv, Xiaomi je, sa svojm glupim nazivanjem istih uredaja sa 12 razlicitih imena 

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mobitel do 1500kn

Redmi 5 Plus ili Note 4? Ili ima neka bolja opcija?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Razorman kaže...

Mobitel do 1500kn

Redmi 5 Plus ili Note 4? Ili ima neka bolja opcija?

 Redmi note 5 iz njemačke sa sitea geekmaxi

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 18:09 (maks0806).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Narucio ovaj. Ne da mi se zezat sa servisom vani, a i za tu cijenu cini se ok.

 
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa. Kupujem novi mobitel ali ne mogu odluciti koji bi model pa trazim savjet ako neko od vas ima koji od mobitela i zna kakvi su. Znaci opcije su mi samsung a8, samsung a6+ ili huawei P20 lite. Najbitnija mi je dobra kamera i memorija.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

samo ta tri dolaze u obzir?

 

Razorman, ne, to je skoro 2 god star model, a servis u njem je brži i bolji nego linksov. Bez veze

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 11:37 (maks0806).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ti su mi trenutno cjenovno najprihvatljivi a s obzirom i da produljujem pretplatu neke od normalnijih opcija koje t-mobile ima. Tako da sam ogranicena na mobitele koje imaju u ponudi.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Onda A8

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Razmišljam o kupovini novog pametnog telefona pa bih trebao preporuku.

 

Kupujem isključivo u hrvatskim trgovinama na kredit (do 5500 HRK) i zainteresiran sam

za uređaj s većim zaslonom.

 

Nadam se da bi mi novi telefon mogao trajati 2 do 3 godine.

 

Što radim na telefonu obično:

fotografiranje (stražnjom kamerom), slušanje glazbe, slušanje podcasta, surfanje (hacker news, reddit, 4chan i dr.), gledanje videa (zabava i tečajevi)

 

Izdvojio sam par pametnih telefona koji bi pasali:

OnePlus 6, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 2S, LG V30 i Nokia 7 Plus (budžetski kandidat)

 

 

17 OnePlus 6
2 Xiaomi Mi 8
0 Xiaomi Mi Mix 2S
0 LG V30
5 Nokia 7 Plus
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vidim da se u preporukama daje prednost NOKIA 7 PLUS pred HONOR 10 pa me zanima žašto? Može netko pojasniti s obzirom da mi se osobno HONOR 10 čini bojli, a i dobio je nekakve nagrade.

 

To mi je bitno jer sam se već gotovo odlučio za njega pa vidim sad da drukate za Nokiu! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Razorman, ne, to je skoro 2 god star model, a servis u njem je brži i bolji nego linksov. Bez veze

 

Eto, vrag mi ne dao mira, otkazao četvorku i naručio peticu iz njemačke, sad se iscekuje...

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Azmo kaže...

Vidim da se u preporukama daje prednost NOKIA 7 PLUS pred HONOR 10 pa me zanima žašto? Može netko pojasniti s obzirom da mi se osobno HONOR 10 čini bojli, a i dobio je nekakve nagrade.

 

To mi je bitno jer sam se već gotovo odlučio za njega pa vidim sad da drukate za Nokiu! :)

 Meni se više sviđa izrada na nokiji, dizajn, baterija, snapdragon čip i bolje kamere, a pogotovo interface. Stock android i 2g podrške>EMUI. Honor 10 mi je tako bljeh telefon, sve je mediokritetno ali kao ima kirin 970 čip koji je najjači trenutno huaweijev proc u mobu srednjeg cjenovnog ranga pa je po tome mob poseban. Još dodatno sve pada u vodu kad uzmeš u obzir da je Mi8 jeftiniji,a gotovo po svemu bolji uređaj

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 16:30 (maks0806).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

 Meni se više sviđa izrada na nokiji, dizajn, baterija, snapdragon čip i bolje kamere, a pogotovo interface. Stock android i 2g podrške>EMUI. Honor 10 mi je tako bljeh telefon, sve je mediokritetno ali kao ima kirin 970 čip koji je najjači trenutno huaweijev proc u mobu srednjeg cjenovnog ranga pa je po tome mob poseban. Još dodatno sve pada u vodu kad uzmeš u obzir da je Mi8 jeftiniji,a gotovo po svemu bolji uređaj

Nokia nema bolju kameru od Honora 10. Blaga prednost što se kamere tiče ipak ide na stranu Honora. Također Kirin 970 je dosta jači od SD660 (Kirin 970 nije srednjeg ranga, to je procesor koji se nalazi u P20Pro mobitelu, dakle radi se trenutno o flagship procesoru koji se može mjerit sa SD845). Ne znam koji storage koristi Honor, no znam da je nokia na eMMC 5.1, a Honor koliko vidim zna doći u eMMC izvedbi, ali i UFS, tako da ovisi na što naletiš valjda. O ukusiima ne bih raspravljao, ali dizajn Honora je po meni dosta bolji, iako vjerojatno 'lomljiviji' zbog stakla s obje strane. Na Nokiji mi se sviđa Android One, no s projectom Treble bi update trebao i na Honor dolazit redovito (ostaje za vidjeti kako će to funkcionirati). Nokia ima bolju bateriju za nijansu i malo bolji i svjetliji ekran.

 

Osobno također razmišljam o Nokia 7 plus i Honoru 10... Vjerojatno ću jedan od njih uzeti do kraja godine, a prednost trenutno ide Honoru, pogotovo ako se radi o UFS izvedbi storagea.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 17:01 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ljudovi, trebam si uzeti mobitel od 2000-2500kn, konkretno gledam nekoliko modela.

Dosad sam imao Moto G5Plus (koja je nazalost isla roniti samnom) , prije toga Moto G4, i zbilja sam bio zadovoljan mobitelima.

Bitan mi je naravno ekran njegova svjetlina i rezolucija ne planiram gejmati na mobitelu nesto posebno ali gledam videoe i streamove podosta, hardver isto tako kako bi sto duze zadrzao brzinu sucelja i performanse, dosta me odbijaju svi modificirani OSovi, ali nemam iskustva s novim Xiaomi OSom pa mi je malo tesko procjeniti koliko je naporan.

Takodjer se više naginjem prema mobitelima s dobrom izradom (aluminij od Nokie, titan i keramika Essentiala) te Gorilla Glass naravno. Cubot me primarno privlaci zbog velike baterije, jer mi je Moto G5Plus posebno u zadnje vrijeme poceo biti dosta naporan sa ucestalim punjenjima.

Sto se tice same cijene, ciljam na nesto do 2300kn ali moze i do 2500kn ako je imalo znacajnije poboljsanje.

 

Ne znam dali ima nekih drugih konkurentnih modela koji bi zadovoljavali potrebe, ako ima preporucite molim.

 

EDIT:Glasanje

0 Nokia 6.1
0 Huawei MATE P10 Lite
1 Sony Xperia XA2
0 Xiaomi Redmi Note 5
0 Essential Phone
0 Cubot POWER
1 Nesto drugo
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 0:56 (Chimaera).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lllnuclearlll kaže...
maks0806 kaže...

 Meni se više sviđa izrada na nokiji, dizajn, baterija, snapdragon čip i bolje kamere, a pogotovo interface. Stock android i 2g podrške>EMUI. Honor 10 mi je tako bljeh telefon, sve je mediokritetno ali kao ima kirin 970 čip koji je najjači trenutno huaweijev proc u mobu srednjeg cjenovnog ranga pa je po tome mob poseban. Još dodatno sve pada u vodu kad uzmeš u obzir da je Mi8 jeftiniji,a gotovo po svemu bolji uređaj

Nokia nema bolju kameru od Honora 10. Blaga prednost što se kamere tiče ipak ide na stranu Honora. Također Kirin 970 je dosta jači od SD660 (Kirin 970 nije srednjeg ranga, to je procesor koji se nalazi u P20Pro mobitelu, dakle radi se trenutno o flagship procesoru koji se može mjerit sa SD845). Ne znam koji storage koristi Honor, no znam da je nokia na eMMC 5.1, a Honor koliko vidim zna doći u eMMC izvedbi, ali i UFS, tako da ovisi na što naletiš valjda. O ukusiima ne bih raspravljao, ali dizajn Honora je po meni dosta bolji, iako vjerojatno 'lomljiviji' zbog stakla s obje strane. Na Nokiji mi se sviđa Android One, no s projectom Treble bi update trebao i na Honor dolazit redovito (ostaje za vidjeti kako će to funkcionirati). Nokia ima bolju bateriju za nijansu i malo bolji i svjetliji ekran.

 

Osobno također razmišljam o Nokia 7 plus i Honoru 10... Vjerojatno ću jedan od njih uzeti do kraja godine, a prednost trenutno ide Honoru, pogotovo ako se radi o UFS izvedbi storagea.

 Pa za kameru u svakom review-u vidim kako je to slaba točka Honora, a to da je kirin dosta jači od Sd660 i nije. Sd835 je jači od njega, a kamoli S845... Plus je štedljiviji i imati će dulju podršku baš zbog tog čipa. Ajd, ako želi future proof na igrice, bolji je honor, ALI opet dolazimo do pitanja, zašto ne Mi8? Sa superiornim čipom, baterijim, ekranom, softverom i kamerom, infrared face recognitionom, novijim bluetoothom itd itd, a nižom cijenom ne vidim valjani razlog za uzeti Honor 10...

Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
lllnuclearlll kaže...
maks0806 kaže...

 Meni se više sviđa izrada na nokiji, dizajn, baterija, snapdragon čip i bolje kamere, a pogotovo interface. Stock android i 2g podrške>EMUI. Honor 10 mi je tako bljeh telefon, sve je mediokritetno ali kao ima kirin 970 čip koji je najjači trenutno huaweijev proc u mobu srednjeg cjenovnog ranga pa je po tome mob poseban. Još dodatno sve pada u vodu kad uzmeš u obzir da je Mi8 jeftiniji,a gotovo po svemu bolji uređaj

Nokia nema bolju kameru od Honora 10. Blaga prednost što se kamere tiče ipak ide na stranu Honora. Također Kirin 970 je dosta jači od SD660 (Kirin 970 nije srednjeg ranga, to je procesor koji se nalazi u P20Pro mobitelu, dakle radi se trenutno o flagship procesoru koji se može mjerit sa SD845). Ne znam koji storage koristi Honor, no znam da je nokia na eMMC 5.1, a Honor koliko vidim zna doći u eMMC izvedbi, ali i UFS, tako da ovisi na što naletiš valjda. O ukusiima ne bih raspravljao, ali dizajn Honora je po meni dosta bolji, iako vjerojatno 'lomljiviji' zbog stakla s obje strane. Na Nokiji mi se sviđa Android One, no s projectom Treble bi update trebao i na Honor dolazit redovito (ostaje za vidjeti kako će to funkcionirati). Nokia ima bolju bateriju za nijansu i malo bolji i svjetliji ekran.

 

Osobno također razmišljam o Nokia 7 plus i Honoru 10... Vjerojatno ću jedan od njih uzeti do kraja godine, a prednost trenutno ide Honoru, pogotovo ako se radi o UFS izvedbi storagea.

 Pa za kameru u svakom review-u vidim kako je to slaba točka Honora, a to da je kirin dosta jači od Sd660 i nije. Sd835 je jači od njega, a kamoli S845... Plus je štedljiviji i imati će dulju podršku baš zbog tog čipa. Ajd, ako želi future proof na igrice, bolji je honor, ALI opet dolazimo do pitanja, zašto ne Mi8? Sa superiornim čipom, baterijim, ekranom, softverom i kamerom, infrared face recognitionom, novijim bluetoothom itd itd, a nižom cijenom ne vidim valjani razlog za uzeti Honor 10...

 Mi8 je skuplji.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mister_X29 kaže...

Razmišljam o kupovini novog pametnog telefona pa bih trebao preporuku.

 

Kupujem isključivo u hrvatskim trgovinama na kredit (do 5500 HRK) i zainteresiran sam

za uređaj s većim zaslonom.

 

Nadam se da bi mi novi telefon mogao trajati 2 do 3 godine.

 

Što radim na telefonu obično:

fotografiranje (stražnjom kamerom), slušanje glazbe, slušanje podcasta, surfanje (hacker news, reddit, 4chan i dr.), gledanje videa (zabava i tečajevi)

 

Izdvojio sam par pametnih telefona koji bi pasali:

OnePlus 6, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 2S, LG V30 i Nokia 7 Plus (budžetski kandidat)

 

 

 OP6 uzmi neces pozaliti ni sekundu...danas sjedim za sankom pijem pivo, i onako telefon ostavio na sank i listam po telefonu, open/scroll/close...open/scroll/ close...open/open/open...close, tap tap...

 

Uhvati me neki lik za ruku do mene kaze molim te reci koji je to telefon...

 

Masina sto je je.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mister_X29 kaže...

Razmišljam o kupovini novog pametnog telefona pa bih trebao preporuku.

 

Kupujem isključivo u hrvatskim trgovinama na kredit (do 5500 HRK) i zainteresiran sam

za uređaj s većim zaslonom.

 

Nadam se da bi mi novi telefon mogao trajati 2 do 3 godine.

 

Što radim na telefonu obično:

fotografiranje (stražnjom kamerom), slušanje glazbe, slušanje podcasta, surfanje (hacker news, reddit, 4chan i dr.), gledanje videa (zabava i tečajevi)

 

Izdvojio sam par pametnih telefona koji bi pasali:

OnePlus 6, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 2S, LG V30 i Nokia 7 Plus (budžetski kandidat)

 

 

 oneplus 6 je preskup u hrvatskim trgovinama. Uzmes radije galaxy s9 ili xperia xz2 na rate i laganini

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Lol Sony mobiteli u 2018-oj. 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice