Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 28.458
|
čitano: 7.247.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 mjeseci
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...
Siky13_ kaže...

Ljudi, trazim mobitel do 450 eura, moze i Njemačka, dajte mi najbolje preporuke do te cijene, hvala unaprijed!!!

Ako možeš gore 50ak € uzmi si OnePlus 6. Ako ne možeš, onda daj manje za telefon jer u kategoriji od 3000 do 4000 Kn doslovno nema telefona koji nema barem jednu gadnu manu.

Npr preporučio bih Honor 10 ili Honor View 10, no oni ti imaju procesor u rangu Snapdragona 835 ali s osjetno slabijom grafičkom + kod Huaweia je lutrija s tipom memorije za pohranu jer miješaju eMMC, UFS 2.0 i UFS 2.1 pa možeš dobiti ili jako brz uređaj ili trom uređaj a ne možeš unaprijed znati.

A samsung galaxy s8? Za 450max?

10 godina
Siky13_ kaže...

A samsung galaxy s8? Za 450max?

Nema novih verzija androida, a ako i bude čekaš mjesecima do godinama, procesor je generacijski stariji (Snapdragon 835 ili kod nas Exynos prošle generacije u rangu Snapdragona 835)...

Twitter: @191x7
6 godina
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa Mi8 je 450 na geekmaxiju

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
191x7 kaže...

Ako možeš gore 50ak € uzmi si OnePlus 6. Ako ne možeš, onda daj manje za telefon jer u kategoriji od 3000 do 4000 Kn doslovno nema telefona koji nema barem jednu gadnu manu.

Npr preporučio bih Honor 10 ili Honor View 10, no oni ti imaju procesor u rangu Snapdragona 835 ali s osjetno slabijom grafičkom + kod Huaweia je lutrija s tipom memorije za pohranu jer miješaju eMMC, UFS 2.0 i UFS 2.1 pa možeš dobiti ili jako brz uređaj ili trom uređaj a ne možeš unaprijed znati.

Baš da su tako "gadne mane"... pa i nisu... ovisi što tražiš... Ako tražiš odličan telefon, a ne igraš igre na njemu Nokia 7 plus ili Huawei Honor 10 su odlični telefoni za cca. 3000kn. Osobno ne igram igrice na mobitelu pa nemam ni potrebu za jačim grafičkim čipom.

Ove razlike između eMMC 5.1 i UFS 2.x standarda normalni korisnik u normalnom radu neće uopće primjetit. Ako se radi o eMMC memoriji primjetit ćeš tu i tamo koji manji trzaj ako mobitel radi neki multitasking, tipa ako instaliraš hrpu aplikacija i u isto vrijeme radiš nešto drugo na mobitelu. Daleko od toga da će uređaj biti trom i spor.

Ali slažem se da je bezobrazno od Huaweia što ne znaš što ćeš dobiti u uređaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 12:19 (lllnuclearlll).
6 godina

Vjeruj mi, jednom kada koristiš tako neki mob sa UFS, gadno je vratiti se na sporiju memoriju. Primjetiti će svakako. Normalan korisnik neće keširati 3k kn za mob i tražiti bestbuy, kupiti će za tu lovu Galaxy A6 kod operatera i biti zadovoljan/kupiti će midranger za 1500kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 12:25 (maks0806).
7 godina
Nije ništa gadno. kao što je kolega rekao, normalan korisnik neće primjetiti razliku, osim ako usporedno ne otvara neku veliku aplikaciju, igru. Mi Note 3 ima eMMC memoriju pa je bio zmaj po brzini. Ali od high end se očekuje da ima UFS.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina

Pa nije gadno, ali razlika je osjetna između Mi6 i Mi Note 3 baš zbog toga

4 mjeseca
protjeran
Deutsch kaže...

Je, redmi 5 sa sd 450 je bolja opcija :)

Zahvaljujem. To je naručeno za susjeda. Eh, sada kako sam gledao, odlučio sam i osobno promijeniti mobitel.

I došao sam pred zid.

Pa, ako netko zna. Što bi bilo bolje Redmi 5+ ili redmi 6 ? Dakle, radi se samo o brzini.

Kako vidim sve im kuca na istoj brzini, ali se radi o različitim procesorima.

Odnosno, ako netko zna, što je bolje : Snapdragon 625 i Adreno 506  ILI Cortex-A53  i PowerVR GE8320 .

Sve drugo im je gotovo identično, ako sam dobro vidio, osim dijagonale ekrana koja me ne tangira niti najmanje.

Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 0:37 (Seronja nezauzet).
2 godine

Pikiram Nokiu 6.1 plus, koji im je vrag da u int. varijanti nema notification LED, to je neizostavno.... kako ću bez toga :-(

Također 5.1 Plus mi izgleda povoljno, ali izgleda da nema quick charge, a i ekran je manje reze, iako mi to nije bitno, no quick charge je obavezan

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran

Naručio sam na kraju redmi 5+ za sebe. Valjda sam dobro odlučio, a i, ako se zeznuo osobno koristim mobitel za najosnovnije stvari, tako da...

0 0 hvala 0
6 godina
Seronja nezauzet kaže...

Naručio sam na kraju redmi 5+ za sebe. Valjda sam dobro odlučio, a i, ako se zeznuo osobno koristim mobitel za najosnovnije stvari, tako da...

Bolji je on, ajme Redmi 6 i 6A su mediatek šit

6 godina

Moze preporuka mobitela do 4000 kn (novi sa njuškala)

10 S9
5 P20

0 0 hvala 0
10 godina
cro11 kaže...

Ne. OnePlus 6 imaš za te novce novi. Jest da je 64GB/6GB model, ali to ti je najbolji telefon za te novce (pa čak i za vipe novca!).

22 mjeseca
neaktivan

Pozdrav ljudi, došlo je vrijeme da malo odmorim svoj LG G2 (koji i dalje sasvim solidno radi, duša moja) i zamijenim ga sa nekim malo novijim uređajem. Budžet mi je do 300 Eura, iako mi je u suštini bitan bang for the buck jer ga namjeravam dugo koristiti (moj G2 uskoro slavi 4. rođendan, pa bi volio da idući koristim barem 3).

Bacio sam oko na Nokiju 7 Plus (300 Eura), ali mi se i Nokia 6.1 čini ok za 200. Zanima me jel se razlika u cijeni isplati, i ima li još neka opcija u tom ranku (ne mogu uvoziti iz inostranstva). Bitni su mi izdržljivost, baterija i generalni kvalitet, stock android je bonus.

Hvala unaprijed!

0 0 hvala 0
10 godina

Možda Nokia 8? Ona ti nije puno iznad buđeta, a ipak je boilji fod on Nokie 7 Plus.

7 godina
191x7 kaže...
cro11 kaže...

Ne. OnePlus 6 imaš za te novce novi. Jest da je 64GB/6GB model, ali to ti je najbolji telefon za te novce (pa čak i za vipe novca!).

Uzeo bi S9 u svako doba dana umjesto OP6

10 godina
MARKOZD15 kaže...

Uzeo bi S9 u svako doba dana umjesto OP6

Pokaži mi novog zapakiranog S9 koji nije od preprodavača a da košta 3800-4300 Kn.

Nikakva njuškala, druge ruke, kupovanja preko firmi i kemijanja. Bilo koja hrvatska trgovina, europska trgovina ili narudžba direktno od proizvođača.

6 godina

Što ste dosadni s tim preprodavačima majko mila. Pa da mi ga ciganka prodaje sa računom i garancijom zapakiranog uzeo bih ga. Kakve ima veze je li preprodavač ili ne... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
Ok, a ti nam reci kakva je razlika između novog, zapakiranog, s računom, s Njuškala i onog kojeg kupiš u trgovini?
Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca
neaktivan
191x7 kaže...

Možda Nokia 8? Ona ti nije puno iznad buđeta, a ipak je boilji fod on Nokie 7 Plus.

S obzirom da sam u BiH, malo je ograničeniji izbor i ispada skuplja nekih 100 eura, valjda sam napravio neku psihološku granicu sa ovih 300 eura pa mi sve preko izgleda previše :)

10 godina

A znam kako ti je, ja sam krenuo s 2500-3000 Kn, pa skužio da u toj klasi nema nešto da je osjetno bolje od LG G3 što imam, pa sam podigao na 3000-3500 i skužio da u toj klasi svi telefoni imaju neku gadnu manu koju proizvođač ubaci ili namjerno ili zbog štednje, na kraju se odlučio dati 3800 za super proizvod i uzeo OnePlus 6 za 585€ danas.

10 godina
Kako znaš da je super a još ga nisi dobio? :) Kupio si solidan telefon. Bit ćeš zadovoljan brzinom. Uživaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
Sil kaže...
Ok, a ti nam reci kakva je razlika između novog, zapakiranog, s računom, s Njuškala i onog kojeg kupiš u trgovini?

To i mene zanima. Davnih dana sam kupio preko njuškala ili je to bio plavi oglasnik (tko će se sjećati) na crnjaka 5800 XM Nokiu i još dan, danas radi kao drugi mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 23:36 (Seronja nezauzet).
7 godina
191x7 kaže...

Pokaži mi novog zapakiranog S9 koji nije od preprodavača a da košta 3800-4300 Kn.

Nikakva njuškala, druge ruke, kupovanja preko firmi i kemijanja. Bilo koja hrvatska trgovina, europska trgovina ili narudžba direktno od proizvođača.

To sto ti imas glupo razmisljanje, nemoj ga uvaljivati drugim ljudima molim te. S9 se nade nov zapakiran za cca 4000kn. Prepodavac, neko ko je produzio ugovor itd. To je nov zapakiran telefon

6 godina

Trebao bih zamjenu za RN2 do 1800kn.Gledao sam RN5,Moto Gs5 i Galaxy J7(2017) a pošto mi je bivši star gotovo tri godine nisam puno pratio nove modele pa ako ima koja ideja za nešto bolje je dobrodošla.Hr kupovina i njuška.

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
MARKOZD15 kaže...

To sto ti imas glupo razmisljanje, nemoj ga uvaljivati drugim ljudima molim te. S9 se nade nov zapakiran za cca 4000kn. Prepodavac, neko ko je produzio ugovor itd. To je nov zapakiran telefon

Nije to nikakvo glupo razmišljanje, ako ga je netko uzeo na ugovor onda na računu piše njegovo ime, pa bi se onda jednog dana mogla dogoditi zapetljana situacija ako uređaj mora na servis.

Bila je hrpa slučajeva gdje se telefon nije mogao popraviti pa trgovac nudi povrat para, pa povrat može ići samo prvobitnom vlasniku itd.

Pogotovo je teška zavrzlama ako je nešto uzeto na R1 (a hrpa telefona na njuškalu je baš tako kupljena) jer nisu ista zakonska prava za pravnu i za fizičku osobu !!

Tako da nemoj čovjeku pričati da ima glupo razmišljanje, sve je super dok uređaj radi, a ti ne možeš garantirati da će tako biti 2 godine.

I sam bi zaobišao njuškalo kad su velike cifre u pitanju, jednostavno ne želim istraživati tko je taj što je kupio, kako je kupio, na čije ime i ostalo porijeklo telefona.

Dam par stotina kn više trgovini i znam šta sam kupio i koja su moja prava, a to što je tebi to glupo razmišljanje okači mačku o rep, svatko ima pravo raspolagati svojim novcem kako želi.

http://dukedantalion.weebly.com/
7 godina
zalman1 kaže...

Nije to nikakvo glupo razmišljanje, ako ga je netko uzeo na ugovor onda na računu piše njegovo ime, pa bi se onda jednog dana mogla dogoditi zapetljana situacija ako uređaj mora na servis.

Bila je hrpa slučajeva gdje se telefon nije mogao popraviti pa trgovac nudi povrat para, pa povrat može ići samo prvobitnom vlasniku itd.

Pogotovo je teška zavrzlama ako je nešto uzeto na R1 (a hrpa telefona na njuškalu je baš tako kupljena) jer nisu ista zakonska prava za pravnu i za fizičku osobu !!

Tako da nemoj čovjeku pričati da ima glupo razmišljanje, sve je super dok uređaj radi, a ti ne možeš garantirati da će tako biti 2 godine.

I sam bi zaobišao njuškalo kad su velike cifre u pitanju, jednostavno ne želim istraživati tko je taj što je kupio, kako je kupio, na čije ime i ostalo porijeklo telefona.

Dam par stotina kn više trgovini i znam šta sam kupio i koja su moja prava, a to što je tebi to glupo razmišljanje okači mačku o rep, svatko ima pravo raspolagati svojim novcem kako želi.

Stari moj onda samo izbjegnes onaj sto je kupljen na R1 i mirna bosna, kupis od nekog sto je uzeo na produzenjen ugovora ili sl. Ja dok sam radio u servisu nikad nisam u zivotu cuo da je bilo problema sa R1 racunima, odakle vam te pi*darije molim vas? Povrat novca ide osobi koja je direktno donijela mobitel u servis, nije to auto da moras napraviti prepis ili raditi kupoprodajni ugovor. Dakle prvo - radio sam u servisu i nisam nikad cuo za ove pi*darije. Drugo - nosio uredaje sa R1 racunom na servis i nikad problem. 

Svasta cujes ovdje to nisu istine. A i kad si tako skeptican uzmes neki koji nije na R1 i bok

18 mjeseci
MARKOZD15 kaže...

Stari moj onda samo izbjegnes onaj sto je kupljen na R1 i mirna bosna, kupis od nekog sto je uzeo na produzenjen ugovora ili sl. Ja dok sam radio u servisu nikad nisam u zivotu cuo da je bilo problema sa R1 racunima, odakle vam te pi*darije molim vas? Povrat novca ide osobi koja je direktno donijela mobitel u servis, nije to auto da moras napraviti prepis ili raditi kupoprodajni ugovor. Dakle prvo - radio sam u servisu i nisam nikad cuo za ove pi*darije. Drugo - nosio uredaje sa R1 racunom na servis i nikad problem.

To što si ti radio u servisu ne znači da imaš pojma o pravnim stvarima i zakonima.

Kao prvo, nije servis taj koji vrši povrat para nego trgovac, dakle, nisi upućen uopće pošto si bio serviser, a trgovac ne može bilo kome izvršiti povrat para ako je pravna osoba u pitanju.

Imaš o tome po forumima pa goglaj malo kako su prošli neki kad su kupili na R1, i ne samo R1, ja bi osobno izbjegavao bilo koji račun na kojem je tuđe ime, samo čist račun bez ikakavog spominjanja imena, a takvih je najmanje na nuškalu.

MARKOZD15 kaže...

Svasta cujes ovdje to nisu istine. A i kad si tako skeptican uzmes neki koji nije na R1 i bok

Ne, kad sam tako skeptičan radije uzmem u trgovini, to je i poanta, nek svatko sam odluči gdje želi ali baš zato što nemam para na bacanje ne želim riskirat s raznim preprodavačima pa da kasnije imam na reklamaciji probleme.

Nemoj drugima govorit što je za njih dobro kad ni sam nisi siguran što pišeš.

Netko će kupiti u trgovini, netko na njuškalu, a netko iz Kine, i svatko valjda zna zašto tamo kupuje.

7 godina
zalman1 kaže...

To što si ti radio u servisu ne znači da imaš pojma o pravnim stvarima i zakonima.

Kao prvo, nije servis taj koji vrši povrat para nego trgovac, dakle, nisi upućen uopće pošto si bio serviser, a trgovac ne može bilo kome izvršiti povrat para ako je pravna osoba u pitanju.

Imaš o tome po forumima pa goglaj malo kako su prošli neki kad su kupili na R1, i ne samo R1, ja bi osobno izbjegavao bilo koji račun na kojem je tuđe ime, samo čist račun bez ikakavog spominjanja imena, a takvih je najmanje na nuškalu.

Ne, kad sam tako skeptičan radije uzmem u trgovini, to je i poanta, nek svatko sam odluči gdje želi ali baš zato što nemam para na bacanje ne želim riskirat s raznim preprodavačima pa da kasnije imam na reklamaciji probleme.

Nemoj drugima govorit što je za njih dobro kad ni sam nisi siguran što pišeš.

Netko će kupiti u trgovini, netko na njuškalu, a netko iz Kine, i svatko valjda zna zašto tamo kupuje.

Kao prvo svi mobiteli na njuskalu(99%) koji su od preprodavaca ili od ljudi koji produzuju ugovor su kupljeni iskljucivo kod operatera. Operater ne vraca novce nazad jer su kupljeni ugovorom nego nudi usluge servisa ili izdavanje novog uredaja. Kad se izdaje novi uredaj ne gleda se sto pise na racunu niti cije ime pise nego samo jeli imate racun. Provjereno i isprobano, nazovi bilo koji T-Centar ili VIP centar pa pitaj ako te zanima. Nedavno sam prodao S9 obicni dual SIM kupljen u VIP-u. Covjeku je krepao pod vodom, zvao je mene, ja sam ga poslao u VIP centar sa racunom na kojem pise MOJE ime i dobio je novi uredaj u roku od tjedan dana.

Pa ti budi skeptican sam za sebe al nemoj od drugih ljudi raditi budale radi toga i to je to, jer ako sve dobro provjeris i znas sto radis s tim nema nikakvih problema.

18 mjeseci
MARKOZD15 kaže...

Kao prvo svi mobiteli na njuskalu(99%) koji su od preprodavaca ili od ljudi koji produzuju ugovor su kupljeni iskljucivo kod operatera. Operater ne vraca novce nazad jer su kupljeni ugovorom nego nudi usluge servisa ili izdavanje novog uredaja. 

To je još jedan razloga da se zaobiđe takva kupnja, ako se uređaj ne može popraviti i nema više tog modela u prodaji, operater ti može samo ponuditi neki sličan uređaj, što je glupost.

Svaka trgovina vraća novce i zato je pametnije kupovati u trgovini, a ne od preprodavača.

MARKOZD15 kaže...

Nedavno sam prodao S9 obicni dual SIM kupljen u VIP-u. Covjeku je krepao pod vodom, zvao je mene, ja sam ga poslao u VIP centar sa racunom na kojem pise MOJE ime i dobio je novi uredaj u roku od tjedan dana.

Samo dokazuješ koliko je taj sistem kupovine idiotski.

Zašto bi ja tebe zvao nakon kupnje? Tko kaže da ćeš mi se ti javiti? Tko kaže da si uopće u hrvatskoj? Možda si odselio u Njemačku.

Sad bi ja trebao ovisiti o nekom tipu koji mi je nešto prodao na njuškalu i njega zivkati kad je reklamacija.

Mislim, možda mogu i sam reklamirati, možda ne mogu, možda će biti 100 problema, ali ne znam zašto bi se zamarao s time.

MARKOZD15 kaže...
Pa ti budi skeptican sam za sebe al nemoj od drugih ljudi raditi budale radi toga i to je to, jer ako sve dobro provjeris i znas sto radis s tim nema nikakvih problema.

Nemoj ti raditi budale od drugih i pričati da je to sve isto i svejedno je di kupiš.

Možda je isto nekome tko kupuje telefon svakih mjesec dana ili nekom šverceru koji stalno nešto preprodaje, ali običnoj osobi koja kupuje telefon svake 2-3 godine NIKADA ne bi savjetovao da se zamara sa njuškalom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 15:26 (zalman1).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice