Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.877.145
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze preporuka mobitela do 4000 kn (novi sa njuškala)

10 S9
5 P20
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
cro11 kaže...

Moze preporuka mobitela do 4000 kn (novi sa njuškala)

 Ne. OnePlus 6 imaš za te novce novi. Jest da je 64GB/6GB model, ali to ti je najbolji telefon za te novce (pa čak i za vipe novca!).

Twitter: @191x7
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ljudi, došlo je vrijeme da malo odmorim svoj LG G2 (koji i dalje sasvim solidno radi, duša moja) i zamijenim ga sa nekim malo novijim uređajem. Budžet mi je do 300 Eura, iako mi je u suštini bitan bang for the buck jer ga namjeravam dugo koristiti (moj G2 uskoro slavi 4. rođendan, pa bi volio da idući koristim barem 3).

Bacio sam oko na Nokiju 7 Plus (300 Eura), ali mi se i Nokia 6.1 čini ok za 200. Zanima me jel se razlika u cijeni isplati, i ima li još neka opcija u tom ranku (ne mogu uvoziti iz inostranstva). Bitni su mi izdržljivost, baterija i generalni kvalitet, stock android je bonus.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Možda Nokia 8? Ona ti nije puno iznad buđeta, a ipak je boilji fod on Nokie 7 Plus.

Twitter: @191x7
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...
cro11 kaže...

Moze preporuka mobitela do 4000 kn (novi sa njuškala)

 Ne. OnePlus 6 imaš za te novce novi. Jest da je 64GB/6GB model, ali to ti je najbolji telefon za te novce (pa čak i za vipe novca!).

Uzeo bi S9 u svako doba dana umjesto OP6

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MARKOZD15 kaže...

Uzeo bi S9 u svako doba dana umjesto OP6

Pokaži mi novog zapakiranog S9 koji nije od preprodavača a da košta 3800-4300 Kn.

Nikakva njuškala, druge ruke, kupovanja preko firmi i kemijanja. Bilo koja hrvatska trgovina, europska trgovina ili narudžba direktno od proizvođača.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što ste dosadni s tim preprodavačima majko mila. Pa da mi ga ciganka prodaje sa računom i garancijom zapakiranog uzeo bih ga. Kakve ima veze je li preprodavač ili ne... 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ok, a ti nam reci kakva je razlika između novog, zapakiranog, s računom, s Njuškala i onog kojeg kupiš u trgovini?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...

Možda Nokia 8? Ona ti nije puno iznad buđeta, a ipak je boilji fod on Nokie 7 Plus.

 S obzirom da sam u BiH, malo je ograničeniji izbor i ispada skuplja nekih 100 eura, valjda sam napravio neku psihološku granicu sa ovih 300 eura pa mi sve preko izgleda previše :)

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

A znam kako ti je, ja sam krenuo s 2500-3000 Kn, pa skužio da u toj klasi nema nešto da je osjetno bolje od LG G3 što imam, pa sam podigao na 3000-3500 i skužio da u toj klasi svi telefoni imaju neku gadnu manu koju proizvođač ubaci ili namjerno ili zbog štednje, na kraju se odlučio dati 3800 za super proizvod i uzeo OnePlus 6 za 585€ danas.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kako znaš da je super a još ga nisi dobio? :) Kupio si solidan telefon. Bit ćeš zadovoljan brzinom. Uživaj.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sil kaže...
Ok, a ti nam reci kakva je razlika između novog, zapakiranog, s računom, s Njuškala i onog kojeg kupiš u trgovini?

 To i mene zanima. Davnih dana sam kupio preko njuškala ili je to bio plavi oglasnik (tko će se sjećati) na crnjaka 5800 XM Nokiu i još dan, danas radi kao drugi mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 23:36 (Seronja nezauzet).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...

Pokaži mi novog zapakiranog S9 koji nije od preprodavača a da košta 3800-4300 Kn.

Nikakva njuškala, druge ruke, kupovanja preko firmi i kemijanja. Bilo koja hrvatska trgovina, europska trgovina ili narudžba direktno od proizvođača.

To sto ti imas glupo razmisljanje, nemoj ga uvaljivati drugim ljudima molim te. S9 se nade nov zapakiran za cca 4000kn. Prepodavac, neko ko je produzio ugovor itd. To je nov zapakiran telefon

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebao bih zamjenu za RN2 do 1800kn.Gledao sam RN5,Moto Gs5 i Galaxy J7(2017) a pošto mi je bivši star gotovo tri godine nisam puno pratio nove modele pa ako ima koja ideja za nešto bolje je dobrodošla.Hr kupovina i njuška.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MARKOZD15 kaže...

To sto ti imas glupo razmisljanje, nemoj ga uvaljivati drugim ljudima molim te. S9 se nade nov zapakiran za cca 4000kn. Prepodavac, neko ko je produzio ugovor itd. To je nov zapakiran telefon

 Nije to nikakvo glupo razmišljanje, ako ga je netko uzeo na ugovor onda na računu piše njegovo ime, pa bi se onda jednog dana mogla dogoditi zapetljana situacija ako uređaj mora na servis.

Bila je hrpa slučajeva gdje se telefon nije mogao popraviti pa trgovac nudi povrat para, pa povrat može ići samo prvobitnom vlasniku itd.

Pogotovo je teška zavrzlama ako je nešto uzeto na R1 (a hrpa telefona na njuškalu je baš tako kupljena) jer nisu ista zakonska prava za pravnu i za fizičku osobu !!

Tako da nemoj čovjeku pričati da ima glupo razmišljanje, sve je super dok uređaj radi, a ti ne možeš garantirati da će tako biti 2 godine.

 

I sam bi zaobišao njuškalo kad su velike cifre u pitanju, jednostavno ne želim istraživati tko je taj što je kupio, kako je kupio, na čije ime i ostalo porijeklo telefona.

Dam par stotina kn više trgovini i znam šta sam kupio i koja su moja prava, a to što je tebi to glupo razmišljanje okači mačku o rep, svatko ima pravo raspolagati svojim novcem kako želi.

http://dukedantalion.weebly.com/
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zalman1 kaže...

 Nije to nikakvo glupo razmišljanje, ako ga je netko uzeo na ugovor onda na računu piše njegovo ime, pa bi se onda jednog dana mogla dogoditi zapetljana situacija ako uređaj mora na servis.

Bila je hrpa slučajeva gdje se telefon nije mogao popraviti pa trgovac nudi povrat para, pa povrat može ići samo prvobitnom vlasniku itd.

Pogotovo je teška zavrzlama ako je nešto uzeto na R1 (a hrpa telefona na njuškalu je baš tako kupljena) jer nisu ista zakonska prava za pravnu i za fizičku osobu !!

Tako da nemoj čovjeku pričati da ima glupo razmišljanje, sve je super dok uređaj radi, a ti ne možeš garantirati da će tako biti 2 godine.

 

I sam bi zaobišao njuškalo kad su velike cifre u pitanju, jednostavno ne želim istraživati tko je taj što je kupio, kako je kupio, na čije ime i ostalo porijeklo telefona.

Dam par stotina kn više trgovini i znam šta sam kupio i koja su moja prava, a to što je tebi to glupo razmišljanje okači mačku o rep, svatko ima pravo raspolagati svojim novcem kako želi.

Stari moj onda samo izbjegnes onaj sto je kupljen na R1 i mirna bosna, kupis od nekog sto je uzeo na produzenjen ugovora ili sl. Ja dok sam radio u servisu nikad nisam u zivotu cuo da je bilo problema sa R1 racunima, odakle vam te pi*darije molim vas? Povrat novca ide osobi koja je direktno donijela mobitel u servis, nije to auto da moras napraviti prepis ili raditi kupoprodajni ugovor. Dakle prvo - radio sam u servisu i nisam nikad cuo za ove pi*darije. Drugo - nosio uredaje sa R1 racunom na servis i nikad problem. 

 

Svasta cujes ovdje to nisu istine. A i kad si tako skeptican uzmes neki koji nije na R1 i bok

6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MARKOZD15 kaže...

Stari moj onda samo izbjegnes onaj sto je kupljen na R1 i mirna bosna, kupis od nekog sto je uzeo na produzenjen ugovora ili sl. Ja dok sam radio u servisu nikad nisam u zivotu cuo da je bilo problema sa R1 racunima, odakle vam te pi*darije molim vas? Povrat novca ide osobi koja je direktno donijela mobitel u servis, nije to auto da moras napraviti prepis ili raditi kupoprodajni ugovor. Dakle prvo - radio sam u servisu i nisam nikad cuo za ove pi*darije. Drugo - nosio uredaje sa R1 racunom na servis i nikad problem.

 To što si ti radio u servisu ne znači da imaš pojma o pravnim stvarima i zakonima.

Kao prvo, nije servis taj koji vrši povrat para nego trgovac, dakle, nisi upućen uopće pošto si bio serviser, a trgovac ne može bilo kome izvršiti povrat para ako je pravna osoba u pitanju.

Imaš o tome po forumima pa goglaj malo kako su prošli neki kad su kupili na R1, i ne samo R1, ja bi osobno izbjegavao bilo koji račun na kojem je tuđe ime, samo čist račun bez ikakavog spominjanja imena, a takvih je najmanje na nuškalu.

 

MARKOZD15 kaže...

Svasta cujes ovdje to nisu istine. A i kad si tako skeptican uzmes neki koji nije na R1 i bok

 Ne, kad sam tako skeptičan radije uzmem u trgovini, to je i poanta, nek svatko sam odluči gdje želi ali baš zato što nemam para na bacanje ne želim riskirat s raznim preprodavačima pa da kasnije imam na reklamaciji probleme.

Nemoj drugima govorit što je za njih dobro kad ni sam nisi siguran što pišeš.

 

Netko će kupiti u trgovini, netko na njuškalu, a netko iz Kine, i svatko valjda zna zašto tamo kupuje.

http://dukedantalion.weebly.com/
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zalman1 kaže...

 To što si ti radio u servisu ne znači da imaš pojma o pravnim stvarima i zakonima.

Kao prvo, nije servis taj koji vrši povrat para nego trgovac, dakle, nisi upućen uopće pošto si bio serviser, a trgovac ne može bilo kome izvršiti povrat para ako je pravna osoba u pitanju.

Imaš o tome po forumima pa goglaj malo kako su prošli neki kad su kupili na R1, i ne samo R1, ja bi osobno izbjegavao bilo koji račun na kojem je tuđe ime, samo čist račun bez ikakavog spominjanja imena, a takvih je najmanje na nuškalu.

 

 Ne, kad sam tako skeptičan radije uzmem u trgovini, to je i poanta, nek svatko sam odluči gdje želi ali baš zato što nemam para na bacanje ne želim riskirat s raznim preprodavačima pa da kasnije imam na reklamaciji probleme.

Nemoj drugima govorit što je za njih dobro kad ni sam nisi siguran što pišeš.

 

Netko će kupiti u trgovini, netko na njuškalu, a netko iz Kine, i svatko valjda zna zašto tamo kupuje.

Kao prvo svi mobiteli na njuskalu(99%) koji su od preprodavaca ili od ljudi koji produzuju ugovor su kupljeni iskljucivo kod operatera. Operater ne vraca novce nazad jer su kupljeni ugovorom nego nudi usluge servisa ili izdavanje novog uredaja. Kad se izdaje novi uredaj ne gleda se sto pise na racunu niti cije ime pise nego samo jeli imate racun. Provjereno i isprobano, nazovi bilo koji T-Centar ili VIP centar pa pitaj ako te zanima. Nedavno sam prodao S9 obicni dual SIM kupljen u VIP-u. Covjeku je krepao pod vodom, zvao je mene, ja sam ga poslao u VIP centar sa racunom na kojem pise MOJE ime i dobio je novi uredaj u roku od tjedan dana.

 

Pa ti budi skeptican sam za sebe al nemoj od drugih ljudi raditi budale radi toga i to je to, jer ako sve dobro provjeris i znas sto radis s tim nema nikakvih problema.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MARKOZD15 kaže...

Kao prvo svi mobiteli na njuskalu(99%) koji su od preprodavaca ili od ljudi koji produzuju ugovor su kupljeni iskljucivo kod operatera. Operater ne vraca novce nazad jer su kupljeni ugovorom nego nudi usluge servisa ili izdavanje novog uredaja. 

 To je još jedan razloga da se zaobiđe takva kupnja, ako se uređaj ne može popraviti i nema više tog modela u prodaji, operater ti može samo ponuditi neki sličan uređaj, što je glupost.

Svaka trgovina vraća novce i zato je pametnije kupovati u trgovini, a ne od preprodavača.

 

MARKOZD15 kaže...

Nedavno sam prodao S9 obicni dual SIM kupljen u VIP-u. Covjeku je krepao pod vodom, zvao je mene, ja sam ga poslao u VIP centar sa racunom na kojem pise MOJE ime i dobio je novi uredaj u roku od tjedan dana.

 

 Samo dokazuješ koliko je taj sistem kupovine idiotski.

Zašto bi ja tebe zvao nakon kupnje? Tko kaže da ćeš mi se ti javiti? Tko kaže da si uopće u hrvatskoj? Možda si odselio u Njemačku.

Sad bi ja trebao ovisiti o nekom tipu koji mi je nešto prodao na njuškalu i njega zivkati kad je reklamacija.

Mislim, možda mogu i sam reklamirati, možda ne mogu, možda će biti 100 problema, ali ne znam zašto bi se zamarao s time.

 

MARKOZD15 kaže...
Pa ti budi skeptican sam za sebe al nemoj od drugih ljudi raditi budale radi toga i to je to, jer ako sve dobro provjeris i znas sto radis s tim nema nikakvih problema.

 Nemoj ti raditi budale od drugih i pričati da je to sve isto i svejedno je di kupiš.

Možda je isto nekome tko kupuje telefon svakih mjesec dana ili nekom šverceru koji stalno nešto preprodaje, ali običnoj osobi koja kupuje telefon svake 2-3 godine NIKADA ne bi savjetovao da se zamara sa njuškalom.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 15:26 (zalman1).
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I jel stvarno ima smisla s tim se zafrkavati ako za te iste novce imaš sasvim zadovoljavajući novi uređaj u trgovini?

Retardirano je razmišljanje "uzeti ću S9 s njuškala od ko-zna-koga" pored novog novcatog OnePlus 6 iz trgovine za iste pare.

Čovječe, pokrivaš se koliko si dugačak, a ne patiti od nekih statusa i riskirati ko zna što.

Ali da, zemlja smo u kojoj hrpa ljudi s bruto2 plaćom od 5000 Kn hoće imati svake godine najnoviji flagship iPhoine ili Samsung, što je samo dokaz koliko smo kao narod povodni.

Ako možeš izdvojiti 2000 Kn za mobitel, onda kupiš mobitel za 2000 Kn a ne tražiš mobitel od 3500 Kn na oglasniku za 2000 jer je eto nov zapakiran (i cigla može biti zapakirana!).

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...

Retardirano je razmišljanje "uzeti ću S9 s njuškala od ko-zna-koga" pored novog novcatog OnePlus 6 iz trgovine za iste pare.

 Potpis.

100x pametnija kupnja ponajviše jer si ti prvi kupac i uopće se ne moraš zamarati što će biti ako crkne, imaš sva prava i ne zanima te tamo neki preprodavač i njegove pričice.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pričate gluposti. Kupio sa masu proizvoda preko njuškala a najviše mobitela i kad sam imao problem odnesem ga na prodajno mjesto operatera sa računom i nikad me nitko nije pitao moju osobnu ni ništa slično. Znači kupiti mob sa računom i nema problema, sve ostalo što pričate su pi.zdarije. A prepuruka za mob je u svakom slučaju OP 6 prije s9 ili bilo kojeg drugog jer je to vrhunski mob za vrhunsku cijenu sa čistim Androidom.
P.S na običnom računu ne piše ničije ime nego na ugovoru, ako si na taj način kupio mob.
Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 15:52 (zeko73).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zeko73 kaže...
Pričate gluposti. Kupio sa masu proizvoda preko njuškala a najviše mobitela i kad sam imao problem odnesem ga na prodajno mjesto operatera sa računom i nikad me nitko nije pitao moju osobnu ni ništa slično. Znači kupiti mob sa računom i nema problema

 Daj nemoj upadat kao padobranac i pisat svašta, čitaj šta se piše i u kojim situacijama može biti problema, ključna riječ - može.

Može biti 3 vrste izdanog računa tako da...

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 15:53 (zalman1).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Znači ti si bio uzeo mob na pretplatu, prodo si galaxy s9 nekom drugom i taj neko drugi je tebe morao zvati prilikom reklamacije tog uređaja koji si mu ti prodao?? Ne kužim zašto je tebe morao zvati ako ima račun..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 15:58 (sage).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Znači ti si bio uzeo mob na pretplatu, prodo si galaxy s9 nekom drugom i taj neko drugi je tebe morao zvati prilikom reklamacije tog uređaja koji si mu ti prodao?? Ne kužim zašto je tebe morao zvati ako ima račun..

Covjek je bio stariji i ocito se ne kuzi u mobitele, samo me pitao za smjernice i jeli mu bolje slati direktno u servis ili kod operatera. U cemu je problem?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zalman1 kaže...

 To je još jedan razloga da se zaobiđe takva kupnja, ako se uređaj ne može popraviti i nema više tog modela u prodaji, operater ti može samo ponuditi neki sličan uređaj, što je glupost.

Svaka trgovina vraća novce i zato je pametnije kupovati u trgovini, a ne od preprodavača.

 

 Samo dokazuješ koliko je taj sistem kupovine idiotski.

Zašto bi ja tebe zvao nakon kupnje? Tko kaže da ćeš mi se ti javiti? Tko kaže da si uopće u hrvatskoj? Možda si odselio u Njemačku.

Sad bi ja trebao ovisiti o nekom tipu koji mi je nešto prodao na njuškalu i njega zivkati kad je reklamacija.

Mislim, možda mogu i sam reklamirati, možda ne mogu, možda će biti 100 problema, ali ne znam zašto bi se zamarao s time.

 

 Nemoj ti raditi budale od drugih i pričati da je to sve isto i svejedno je di kupiš.

Možda je isto nekome tko kupuje telefon svakih mjesec dana ili nekom šverceru koji stalno nešto preprodaje, ali običnoj osobi koja kupuje telefon svake 2-3 godine NIKADA ne bi savjetovao da se zamara sa njuškalom.

Stari moj evo ja neznam jeli se pravis glup ili si stvarno glup, znaci ko papiga moram ponavljati neke stvari. VIP/Tele2/T-Com su trgovine a kad kupujes od preprodavaca si uzeo mobitel od trgovine i on je tu samo posrednik na kraju krajeva. Ponudit ce ti slican uredaj u tom cjenovnom rangu sto tebi i igra ulogu u kraju krajeva, da ti krepa S7 sada dobio bi mobitel u istom cjenovnom rangu - znaci puno bolji telefon sada.

 

Stari moj ako se kuzis u to nemoras zvati nikoga nego sam nosis gdje treba. Covjek se ne kuzi u to i htio me nazvati za smjernice, pravis se blesav i izvalis paralele i "protuargumente" iz najvecih gluposti.

 

Ako je tebe STRAH necega onda nemoj druge ljude odgovarati od necega od cega nece imati problem, odi u operatera pa se raspitaj ako meni ne vjerujes a ne od mene ovdje budalu praviti. Nadi mi primjer da je neko uzeo mob od preprodavaca koji je direktno uzet od operatera a da je imao problema sa reklamacijom? Hvala i dovidenja

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MARKOZD15 kaže...
sage kaže...
Znači ti si bio uzeo mob na pretplatu, prodo si galaxy s9 nekom drugom i taj neko drugi je tebe morao zvati prilikom reklamacije tog uređaja koji si mu ti prodao?? Ne kužim zašto je tebe morao zvati ako ima račun..

Covjek je bio stariji i ocito se ne kuzi u mobitele, samo me pitao za smjernice i jeli mu bolje slati direktno u servis ili kod operatera. U cemu je problem?

 nije problem u ničemu samo se priča, raspravlja na tu temu.. ne vidim razloga ako imas uredan račun da reklamacija ne bi prošla bez obzira gdje je mob kupljen...

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi redmi note 5 4/64gb za 1500kn prek honorbuy. Jel ima kaj bolje za te novce?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 20:14 (medozg366).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medozg366 kaže...

Xiaomi redmi note 5 4/64gb za 1500kn prek honorbuy. Jel ima kaj bolje za te novce?

 trenutno ne ako kupuješ novo

 

plaća li se porez ako se naručuje preko honorbuy? i kako ide s jamstvom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 22:01 (lllnuclearlll).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa,trebala bi mi pomoc!

Dakle nakon 3 godine vrijeme je da se rijesim ove kante experie z3 i u potrazi sa za necim drugim.

Eh kako mi rodak za tjedan dana dolazi u posjet uzeo bi kod njega u mediamarkt novi mobitel al sam nsodlucan pa bi volio da mi pomognete.

Dakle mob kojo trazim zdlim da ima vise 5'5,dobru bateriju(da izdrzi bar do kasno navecer),te dobru kameru

Cjenovni rang mi je cca 500€

Dakle zapeo sam za :

1.lg g6 

2.samsung s8+

3.huawei mate 10 pro

4.one plus 6

 

Ono sto mi je stvarno top prioritet je baterija,dakle sto od ova 4 uredaja uzet?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice