Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.915
|
čitano: 10.912.177
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
midzan21 kaže...

Pozdrav svima.

 

Dakle, nakon 2 godine mučenja Huawei P9 Lite 2k16 3GB model vrijeme je za zamjenu uređaja. Kako je ovaj mobitel služio odlično za svoju cijenu od skoro 2k kn kad je kupljen, vrijeme je za uređaj u tom rangu s novcima.

Imam više uređaja u ponudi (anketa dolje)

 

Kako je 3.5mm jack must have, USB Type-C mora biti te kamera mora poslužiti kroz 2 do 3 godine slikanja, snimanja i još dosta toga ona je bitna stavka da nije neki shit koji se ne može srediti uz npr GCam :) Bonus feature je NFC zbog Google Pay uporabe, te je bonus 1080p60fps ili 2160p30fps snimanje za video.

Budget je do 2300kn, kupovina kod nas i na rate ako je moguće, što isključuje njuškalo i ostale marketplace :)

Pogledaj si u tele 2 mislim da ima p20 na bonove za 2300

razorblade
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi trebao bi malo vašu pomoč

 

Obitelj mi prelazi sa t-coma na vip tj A1 tj poslovna pretplata i čini se da budem morao odabrati neki mobitel u ponudi.

 

Htio bi neki sličan Xiaomiju mi mix3, buduči da njega nema na listi pa moram odabrati neki drugi sličan sa čim manje rubova i QI punjenje.

Prvo što sam nasao najsličnije je Huawei P30 PRO, koji bi bio ispod njega po cijeni  ? a sličan po karasteristikama ?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Neki iz Galaxy S10 linije ili Note 9 koji je vjerojatno i jeftiniji, a još uvijek odličan uređaj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Odgovaram sam na svoju poruku, da kažem da svima zahvaljujem na anketi. Kako je ispalo sve malo impromptu s prebacivanjem broja iz jedne mreže u drugu ispalo je da mreža gdje sam se prebacivao nema na stanju u poslovnici niti jedan od traženih mobitela te je uletio Galaxy A7 (2018). Jest da ima microUSB ali nema veze, prelazim s starkelje na noviji mobitel koji ima upgrade na Pie 9.0 :) Barem ima solidne kamere, NFC te je modern design naspram P9 Lite.

 

Overall, čim preuzmem mobitel i sim karticu novu sikam i objavim u temi Slike vašeg Hardvera ;)

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
T700 kaže...

Ljudi trebao bi malo vašu pomoč

 

Obitelj mi prelazi sa t-coma na vip tj A1 tj poslovna pretplata i čini se da budem morao odabrati neki mobitel u ponudi.

 

Htio bi neki sličan Xiaomiju mi mix3, buduči da njega nema na listi pa moram odabrati neki drugi sličan sa čim manje rubova i QI punjenje.

Prvo što sam nasao najsličnije je Huawei P30 PRO, koji bi bio ispod njega po cijeni  ? a sličan po karasteristikama ?

 

 Neki dan sam bio u A1 poslovnici išao sam se napokon upisati u registar ne zovi i tamo su imali izložene Huawei P30 obični i Pro, i Samsung 10, pa sam malo prčkal po njima, i moram priznati da nakon Huaweia P30 pro Samsung 10 mi je izgledal nekak meh... I da isprobao sam Huawei kameru, Stavio na Pro mode stavio Iso 3200 i fotkao prema njihovom skladištu gdje je bio mrak i fakat nema šuma na fotki, dok je na Samsungu bilo. Tak da eto toliko ja mogu reči u tih 10 min kaj sam ih imao u ruci. Ja bi bez razmišljanja uzel Huawei P30 pro.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala na odgovoru.

 

Usput da pitam iako nije riječ o mobitelima. Tata hoče da sa Maxadsl prijeđemo na mobilni internet tj dobimo od A1 router koji se spaja na mobilnu mrežu. Cijena je niža a navodno je bolje od adsl-a.

Sad koliko bolje jer sam malo pesimist, kakva su vaša iskustva na tome ? Ne želim da se počnem osječati da sam prešao sa konja na magarca.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon 2 godine korištenje Redmi Note 4x, razmišljam o kupnji novog mobitela.

 

Koji bi bio nekakav best buy do 1500kn, nebih htio ići puno više preko toga.

Zaslon ~5.5", fluidan rad i ok kamera i baterija. Što je najbolje od kineza u tom rangu? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi note 7
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi moze brzi odgovor. Dvoumim se izmedu Oneplus 6T 8/128 ili Honor V20 8/256gb. Ima ko kakva iskustva s njima. Kojeg prije uzeti? Oneplus 6T 8/128 ili Honor V20 8/256gb?

Budy
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzmi koji ti je ljepši i jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Odgovor na ovo ti nije baš jednostavan, pitaj u raznim temama ovdje na forumu, imaš teme o A1 i brzinama interneta općenito. Tamo će ti prije netko pametno odgovoriti.
EDIT: ovo se odnosi na kolegino pitanje o prelasku sa MAXADSL na A1

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 14:41 (Dud).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
TheDarkDefender kaže...

Ljudi moze brzi odgovor. Dvoumim se izmedu Oneplus 6T 8/128 ili Honor V20 8/256gb. Ima ko kakva iskustva s njima. Kojeg prije uzeti? Oneplus 6T 8/128 ili Honor V20 8/256gb?

Po meni OnePlus je bolji deal. Njegov softver je jednostavan, oku ugodan, iznimno brz i fluidan sa redovitim updateima. A tu je i AMOLED koji je jednostavno mnogo bolji od LCD u Honora.

Ima i Honor svojih aduta. Tu je 3,5mm jack, pouzdaniji FP čitač, nešto bolja baterija i bolja kamera za slikanje (video na strani OP)

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vidim nema teme za Sony XZ3. Pa da priupitam ovdje.

Dal ima ko XZ3, zanima me generalno dal ste zadovoljni s mobom?

Baterija, zvučnici, kamera, ekran, performanse itd.

 

Pošto mu cijena pada, pa nekaj gledam da bih ga uzeo, čak sam gledao i HTC U12+, al je bolesno skup a i rijetki su, tak da niš od te igre..

 

Gledao sam i XZ2, al taj ima manji displej tj ips matrica je, u suštini ta dva su jako slična, razlika je u displeju i još nekim sitnicama, ak se ne varam.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zvonac kaže...

 

 

Gledao sam i XZ2, al taj ima manji displej tj ips matrica je, u suštini ta dva su jako slična, razlika je u displeju i još nekim sitnicama, ak se ne varam.

 

 

 Links je prije 7-10 dana imao web akciju na XZ2, cijena mu je bila spuštena za nekih 1800 Kn 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 9:49 (Ziga).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima nekakva akcija za XZ3 u tcom izgleda za 1.100kn ako sam dobro vidio...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sil kaže...
Ima nekakva akcija za XZ3 u tcom izgleda za 1.100kn ako sam dobro vidio...

 -2400 Kn popust

 

uređaj: 58,33 Kn * 24mj

tarifa L : 1kn* 6mj + 199kn*18mj

= 4988 KN / 24mj ili  207 kn mjesečno mobitel i L tarifa

 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma ove tarife su pljačka.. Past će taj mob uskoro na 2400-500kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel se da jos negdje kod nas/vani kupit novi, zapakirani iPhone SE? Mislim na skroz novi, ne one refurbished verzije..
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jedno pitanje vezano za galaxy a50....koja boja mobitela je ona sto se iza presijava nešto slično kao u duginim bojama?Mislio sam uzeti plavu boju no nemaju u tele2 pa me zanima da li se crna boja mobitela tako presijava od iza ako netko zna?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vecer,idem ovaj tjedan u t com produzit si tarifu i uzet novi mobitel.Bitno mi je da ima sto bolje performanse i da je ok baterija,kamera mi i nije toliko bitna.Pa ako moze preporuka sta uzeti

1 Samsung A50
0 Samsung A7 2018
1 Huawei P smart 2019
2 Huawei Mate 20 lite
13 Sony Xperia XZ3
0 Samsung s8
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Tu nema dileme. XZ3 se prilično izdvaja iz grupe i daleko najbolji izbor.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel netko kupovao

Samsung A50 isplati li se u odnosu na Huawei mate20 lite ili Redmi note 7.

Samsung je navodno plastičnjak ali da je u ostalom u toj klasi solidan.

Preporuku molim .

Išao bi na ponudu Tele2 za produljenje pretplate.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Produljujem ugovor u vipu, pa gledam mobitele, Poco f1 za 1900kn mi se cini best buy, sta se cini vama (koji su bacili pogled na ponudu)?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pocophone se za te novce kupi i novi u ducanu ili preko njuske bez jebene pretplate.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mcf kaže...
Produljujem ugovor u vipu, pa gledam mobitele, Poco f1 za 1900kn mi se cini best buy, sta se cini vama (koji su bacili pogled na ponudu)?

 Cijena je OK ali im je tarifa za gnjurac  skupa i nikakva .

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
"Cijena je OK ali im je tarifa za gnjurac skupa i nikakva ."

Ponudili su mi 5000 min/sms bez uspostave + neograniceni internet (fair usage 2mbit nakon 100 GB) za 169kn, nisam nasao nista povoljnije.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
HT sad ima dobru ponudu za Sony XZ3. Uređaj 1200kn, prvih 6 mjeseci 1 kn tarifa, a nakon toga 18 mjeseci 199kn. Em bolja ponuda na tarifu, em je Sony mnogo bolji mob.
Ili prenesi broj na HT, ili od A1 traži bolju ponudu jer ovo što nude je isto što i na web shopu.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huh, koliko vidim, u vip shopu je 179kn M tarifa + 40kn neogranicen net .. hvala, idem baciti pogled na tu tcomovu ponudu i sonya..

Edit - zvao tcom, nude 5000 min+10GB za 1kn 6mj+169kn 18 mj + sony za 1200kn VS vip 169 kn 24mj, 5000 min+"neogranicen" net + pocophone za 1920..
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 1:21 (mcf).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mcf kaže...
"Cijena je OK ali im je tarifa za gnjurac skupa i nikakva ."

Ponudili su mi 5000 min/sms bez uspostave + neograniceni internet (fair usage 2mbit nakon 100 GB) za 169kn, nisam nasao nista povoljnije.

 jest ako ti treba 5000 jedinica, što su 83 h razgovora mjesečno.. sms-ove i tako više nitkone šalje pored besplatnih servisa.. i ako ti treba neograničen internet, kad skoro svi doma imamo wi-fi

 

inače imaš baš u A1 za Zen tarifu sa 1000 jedinica i 4 GB za 75 kn ili ajde 1000 jedinica i 6 GB u za Chill tarifi.. a minimum 1800 kn potrošiš na nešto pametnije

 

pretplate su danas najveća glupost što postoji, nekad su mobitel dobio za kunu, a danas preplatiš u dvije godine i mobitel i tarifu duplo.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sve ovisi o potrebama, meni je 1000 min na knap, a mobilni internet stalno koristim, cesto sam vani, pa pustam crtice klincu, pa koristim kao hotspot za netflix na vikendici i tak.. 10GB natucem za cas, i jos aktiviram onaj tcomov paket internet za van po potrebi. Meni osobno su te tarife najisplativije :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice