Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

poruka: 22
|
čitano: 148.016
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

Pozdrav,

Imam sljedeći problem, a to je spajanje mobilnog uređaja(smartphonea) na kućnu wifi mrežu.
Signal je solidan ili jak i mobitel uredno pronalazi mrežu, ali prilikom spajanja javlja "problem u autentifikaciji". 
Uređaj se spaja na druge wifi mreže, a na kućnu se ne može spojiti dok se neki drugi android uređaj bez problema spoji na moju mrežu. Zvuči ludo, ali tako je.
Napravio sam restart mobitela(off/on) te također i routera, pojačao signal na high, promijenio ssid name i lozinku(TKIP), ali opet ništa ne pomaže.
Što se tiče enkripcije, nju sam postavio na WPA-PSK. Nemam ideju što više napraviti da konačno proradi {#} pa bi dobro došli nekakvi savjeti, ako je netko bio u sličnoj situaciji.

Unaprijed zahvaljujem {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Stux kaže...

Pozdrav,

Imam sljedeći problem, a to je spajanje mobilnog uređaja(smartphonea) na kućnu wifi mrežu.
Signal je solidan ili jak i mobitel uredno pronalazi mrežu, ali prilikom spajanja javlja "problem u autentifikaciji". 
Uređaj se spaja na druge wifi mreže, a na kućnu se ne može spojiti dok se neki drugi android uređaj bez problema spoji na moju mrežu. Zvuči ludo, ali tako je.
Napravio sam restart mobitela(off/on) te također i routera, pojačao signal na high, promijenio ssid name i lozinku(TKIP), ali opet ništa ne pomaže.
Što se tiče enkripcije, nju sam postavio na WPA-PSK. Nemam ideju što više napraviti da konačno proradi {#} pa bi dobro došli nekakvi savjeti, ako je netko bio u sličnoj situaciji.

Unaprijed zahvaljujem {#}

Možda glupo, al probaj zaboravit kućnu mrežu na svom smartfonu pa se opet spojit... Zna nekad s tim bit problema...

12 godina
neaktivan
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

Problem riješen mijenjanjem kanala u wireless postavkama (Channel > Current Channel)
Kod nas se najviše koriste kanali 01, 06, 11 (1,6,11) , a moj uređaj ne radi na njima nego na kanalu 05 (5).
Ako je netko imao sličnih problema sad može probati igrati s tim.

Hvala i moderatori mogu zaključati temu ako hoće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 17:12 (Stux).
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

E molim te jel mi mozes objasnit kako si dosao do ti kanala i promjenio ih,kod mene je isti problem,nigdje nisam nasao kako da ga rjesim,mozes li mi objasnit

 

8 godina
neaktivan
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

Molila bi vašu pomoč. Mobitel sam vratila na tvorničke postavke i sad mi neradi wifi mreža piše  problem u autentifikaciji šta da radim hitno to moram složit jer ne mogu na internet.. htijela sam metnut novu mrežu al traže mrežni ssid al neznam gdje da nađem  mrežni ssid i šta je to. Hvala, Gracias.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
rubi34 kaže...

Molila bi vašu pomoč

 Problem u autentifikaciji u velikoj većini slučajeva znači da se pokušavaš spojit na wifi mrežu sa pogrešnom lozinkom. Recimo, moguće je da si unijela pogrešnu lozinku, mobitel je spremio, i sad se pokušava spojiti s tom pogrešnom lozinkom.

 

A mrežni SSID - to je ime wifi mreže, ništa drugo.

12 godina
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
rubi34 kaže...

Molila bi vašu pomoč. Mobitel sam vratila na tvorničke postavke i sad mi neradi wifi mreža piše  problem u autentifikaciji šta da radim hitno to moram složit jer ne mogu na internet.. htijela sam metnut novu mrežu al traže mrežni ssid al neznam gdje da nađem  mrežni ssid i šta je to. Hvala, Gracias.

 meni npr. na starim android mobitelima nakon svake inastalacije novog roma mi nije htjelo se spojiti na wi fi sve dok ne resetiram ruter, i onda hoce

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Stux kaže...

Pozdrav,

Imam sljedeći problem, a to je spajanje mobilnog uređaja(smartphonea) na kućnu wifi mrežu.
Signal je solidan ili jak i mobitel uredno pronalazi mrežu, ali prilikom spajanja javlja "problem u autentifikaciji". 
Uređaj se spaja na druge wifi mreže, a na kućnu se ne može spojiti dok se neki drugi android uređaj bez problema spoji na moju mrežu. Zvuči ludo, ali tako je.
Napravio sam restart mobitela(off/on) te također i routera, pojačao signal na high, promijenio ssid name i lozinku(TKIP), ali opet ništa ne pomaže.
Što se tiče enkripcije, nju sam postavio na WPA-PSK. Nemam ideju što više napraviti da konačno proradi {#} pa bi dobro došli nekakvi savjeti, ako je netko bio u sličnoj situaciji.

Unaprijed zahvaljujem {#}

 Probaj ici u napredne opcije wifi pa izaberi Staticki IP a nemoj DHCP jer ti je mozda do dhcp ili pogledaj malo ytb ima rijesenje za to i ja sam tako imao problema i rijesio sam

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Ovako, imam problem. Meni nestaje ili se izbrise interna memorija (flash) na androidu. Sa staavljanjem novog firmwarea je bilo sve u redu dva dana, medjutim, opet je nestala ili nesto (ne znam kako da kazem). Pa sad, ako netko zna kako da rijesim taj problem...

P.s. radio sam root, mozda je to problem?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

Pojede mi živce više speedsport i šugavi wifi koji svako malo nestane sa svih uređaja i kad se pokušaš spojit izbaci greška u spajanju i kad izmjenim WLAN name ponovno proradi, to se u danu desi miinimalno 20 puta, izludio sam od  logiranja u ruter i izmjene imena, evo kak izgledaju postavke pa ak se nekom da ko nema takvih problema a ima isti ruter da usporedi postavke  

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

pozz a ja imam problem oko messengera na mobitelu samsung s3 neo , zbog stopanja sam ga izbrisao i hajde reko ode opet da instaliram kontam mozda bude bolje , medutim kad sam htio da instaliram dode mi ssamo da je potrebna autentifikacija i da se moram prijaviti na svoj Google racun , medutim, ja sam se prijavio ali meni opet dolazi ista stvar... pa ako neko zna rjesenje problema.. hvala 

:)

7 godina
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
enooo kaže...

pozz a ja imam problem oko messengera na mobitelu samsung s3 neo , zbog stopanja sam ga izbrisao i hajde reko ode opet da instaliram kontam mozda bude bolje , medutim kad sam htio da instaliram dode mi ssamo da je potrebna autentifikacija i da se moram prijaviti na svoj Google racun , medutim, ja sam se prijavio ali meni opet dolazi ista stvar... pa ako neko zna rjesenje problema.. hvala 

:)

 postavke>aplikacije>trgovina play>izbriši predmemoriju i izbriši podatke

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

eto ja imam problem na huawei-u p8 lite..  mob uredno surfa na 4g mrezi(tele2) .. ali cim se prebacim na kucni wireless otvara stranice po 10ak sek... brzina na speed testu je dobra(30-ak mbita) , ali ima neki delay kod pronalazenja servera za ping.. i to traje 10ak sek...  isto je na google cromeu ili operi mini..  you tube otvara dobro i vrti videozapise bez problema na 1080p.. ako ima netko ideju ili prijedlog...  i ista stvar sjedio uz ruter sa punim signalom ili u drugoj sobi... 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 12:07 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Jeli ZTE ruter?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Zupy kaže...
Jeli ZTE ruter?

 je!

xfact
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Ne vole se zte i MM...evo link di sam stavljao u slikama a nisam ja nista izmislio neg sam nasao na xda.

http://i.imgur.com/LULSM1u.png http://i.imgur.com/zlBPCtL.png

Neda mi linkat a pisao negdje i na satelitskom forumu (googlaj zte+mm+sporo)..
12 godina
neaktivan
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

stvarno si mi pomogao u pm... 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

Instaliraj aplikaciju DNSet sa storea, meni je pomoglo kod istog problema. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

eto naletio jucer na forum sa hrpom istih slucajeva, uglavnom problem je u marsmallowu 6.0 koji neradi dobro sa ipv6 protokolom .. rjesenje je ili rutat mob (STO JE RISKANTNO) pa namjestit u wifi opcijama da koristi ipv4 ili skinut dns set aplikaciju .. provjereno radi  . znaci problem je do mobitela. tj 6.0 softvera a ne rutera ..  

xfact
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 12:21 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Imam problem koji mi se odjednom pojavio iako je wi fi radio savrseno i na mobitelu i na laptopu, a sad prikazuje dostupnu mrezu ali nece da se poveze nikako. Ukoliko je neko imao slican problem molila bih da napise rjesenje. Unaprijed hvala. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)
Stux kaže...

Problem riješen mijenjanjem kanala u wireless postavkama (Channel > Current Channel)
Kod nas se najviše koriste kanali 01, 06, 11 (1,6,11) , a moj uređaj ne radi na njima nego na kanalu 05 (5).
Ako je netko imao sličnih problema sad može probati igrati s tim.

Hvala i moderatori mogu zaključati temu ako hoće.

 a kako se mjenjaju ti kanali i kako se to radi molio bih te da nam pojasniš hvala i lp

15 godina
offline
Re: Problem u autentifikaciji wifi mreže (Android)

u postavkama modema/routera pod wifi konfiguraciju. ... ovisno što se u kojem modelu/firmwareu nudi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice