Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 575.746
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

gcam, barem ova verzija koju ja imam ne pravi bas neku razliku na noćnim slikama.. na starom mi 8 se je to bilo izrazenije, mozda treba optimizacije jos

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ne zelim dizati nikakve tenzije a vec je tema otisla u drugom smjeru zbog ove garancije, al ja se slazem sa 16OR.

Do sad sam narucio vjerojatno 15ak uređaja sa alija i sa honorbuya, sve Xiaomi, 2 Letv-a i 2 tableta. Nikad, na ni jednom nista nije riknulo osim Letv-a koji je letio na pod pa sam mijenjao ekran. 

Mozda imam srece ali nikad mi ni najmanja sitnica nije riknula na mobitelu narucenom s interneta i uvijek iskljucivo narucujem sa gore spomenutih shopova jer mogu proc osjetno jeftinije (sa Mi9t je specifican slucaj jer je stvarno prebrzo pala cijena u Hr).

Za mobitel se ne vezem 10 godina nego ga mijenjam svako par mjeseci, istina jeftinije ga prodam bez garancije ali ga i jeftinije kupim. Pazim da se ne razbije ekran i to je sva filozofija (sad sa USB type-c ne moram vise ni na utor paziti).

Mozda bi drugacije razmisljao da sam se bazirao na Vivax i sl.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
2happy2beu kaže...

Ne zelim dizati nikakve tenzije a vec je tema otisla u drugom smjeru zbog ove garancije, al ja se slazem sa 16OR.

Do sad sam narucio vjerojatno 15ak uređaja sa alija i sa honorbuya, sve Xiaomi, 2 Letv-a i 2 tableta. Nikad, na ni jednom nista nije riknulo osim Letv-a koji je letio na pod pa sam mijenjao ekran. 

Mozda imam srece ali nikad mi ni najmanja sitnica nije riknula na mobitelu narucenom s interneta i uvijek iskljucivo narucujem sa gore spomenutih shopova jer mogu proc osjetno jeftinije (sa Mi9t je specifican slucaj jer je stvarno prebrzo pala cijena u Hr).

Za mobitel se ne vezem 10 godina nego ga mijenjam svako par mjeseci, istina jeftinije ga prodam bez garancije ali ga i jeftinije kupim. Pazim da se ne razbije ekran i to je sva filozofija (sad sa USB type-c ne moram vise ni na utor paziti).

Mozda bi drugacije razmisljao da sam se bazirao na Vivax i sl.

 To ne znači da se ne događa reklamacija. Imao si sreće. Osim toga nitko ne spominje da kinezi daju 1g. garanciju a kod nas je 2g. Pa nije mala razlika.

Malo podjebavaš s ovim remarkom 10 godina. Ja mijenam mob svake 2g. i to je neki prosjek i to je normalno. To što ti mijenjaš mob svakih par mjeseci nije uobičajeno. Uz to recimo da i nisi mjerodavan da govoriš o reklamacijama obzirom da je mob kod tebe tako kratko.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 11:25 (gnomisa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...

Najpovoljnija opcija je 330$ sa poštarinom, to je oko 2225kn, super cijena za ovakav uređaj. U biti smiješna cijena za ovakav uređaj. 

Osobno tu verziju sa global ROM-om ne bi uzimao. Nije problem otključati mob i staviti globalni ROM. U protivnom bi radije čekao Mi 9T Pro.

Najpovoljnija ako imaš živce da ti nešto ne rikne pa moraš slat u Kinu i nadat se da će ti se uopće javit (znam i za taj slučaj) plus kaj većina kineza daje samo 1g garancije. Ali to je cijena rizika. Ta niža cijena. Sad se Mi9 kod nas može naći za 3 soma a Mi9t je bio neki dan na akciji u 2-3 dućana za 2200kn, oba sa 24mj hr garancijom i zašto se onda zezati meni nije jasno...Da ne spominjem mogućnost plaćanja na rate bezkamatno kod nas jer ako se već ima 2tkn+ keša u ruci onda se možda može ići put njuškala....

Treba čitati s razumijevanjem. Diskutirali smo ponudu sa AliExpresa gdje je bilo 4-5 različitih opcija i cijena pa se najpovoljnija u ovom slučaju odnosi na određenu cijenu, a to ne znači da je najbolja i najpametnija opcija.

 

Kad smo već kod anegdota odi malo na dio foruma gdje su teme za HR IT tvrtke pa mi nađi jednu tvrtku po kojoj ljudi ne pljuju i navode svakakve situacije. Kad se to pročita kupovina kod Kineza se čini kao super sigurna.  Evo ti anegdota koju sam nedavno doživio kupujući kod naših trgovaca. Kupim nešto za komp u poznatoj HR firmi, proizvod stigne, otvorim ga i shvatim da je već korišten (ogrebotine sa donje strane, kutija zalijepljena selotejpom, nema zaštitne folije), od zamjene ništa, a ja nemam volje i vremena natezati se oko gluposti, ali bilježim u memoriju da s njima treba paziti. Odem ovih dana direktno u trgovinu i shvatim što rade, svaki kupac ima zakonski rok od 14 dana vratiti proizvod bez obrazloženja i tražiti povrat novca ili zamjenu, kada im netko vrati proizvod oni ga lijepo vrate nazad na police. Toga ima i drugdje u svijetu, ali u naprednijim državama se takvi proizvodi više ne smiju prodavati kao novi već kao "open box" i obično idu sa ozbiljnim popustom.

 

U vrijeme kad sam počeo kupovati direktno od Kineza kod nas nije bilo moguće nabaviti većinu tih uređaja. Kako niti jednom nisam imao nikakvih problema, a kupio sam na stotine uređaja i svaku moju primjedbu bi riješili u rekordnom roku tako ne vidim zašto i dalje ne bi tamo kupovao, naravno ukoliko je cijena konkurentna. Sada kad se određeni uređaji mogu kupiti kod nas normalno da ću izračunati koja mi je opcija najbolja.

 

Svatko će samostalno procijeniti isplati li mu se kupovati kod nas ili drugdje. Netko bi guzice dao za 50kn razlike, a nekome je totalno svejedno, ja stvarno ne mislim nikome soliti pamet osim ako me direktno ne upita za mišljenje.

 

Po pitanju plaćanja postoji nešto što se zove revolving kreditna kartica pa gdje god da kupuješ ide ti na rate. Uz to je pametno koristiti PayPal i platiti garanciju/osiguranje proizvoda.

 

E sad ti kažeš da ti nije jasno zašto će se netko zezati kupovanjem kod Kineza, pa vidi zašto, ja sad kupujem 3 mobitela, za ženu, sebe i člana obitelji.

 

Mi 9T trenutno najjeftinije u HR dođe oko 2400kn isti taj kod Kineza je oko 1800kn. To je 600kn razlike po uređaju, za tri komada to je 1800kn razlike, teoretski dobijem jedan besplatno.

 

K20 Pro najpovoljniji u HR je oko 3100kn, kod Kineza je oko 2050kn, to je 1050kn razlike.

 

Njuškalo bi mi bio zadnja opcija, tamo ima svega i svačega i ne igra mi se s kupovinom uređaja sumnjivog porijekla.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gkelekov kaže...

A što se kineskih mobitela tiče, osim garancije, kupuješ mobitel za Kinesko tržište, a u Kini za njih NEMA garancije, pa malo razmisli koliki je QC za te mobitele. Razmisli kakva je lista materijala koji se ne smijem koristit kada se prozvod prodaje u EU ili USA (od raznih teških metala, žive i olova). To u Kini sve prolazi, a ti to kupuješ.

Da bi ušparao 200-300kn da se vidi da imam, iako ga očito ne mogu kupiti (jer moram žrtvovati garanciju i kvalitetu da bi imao to ali nikako da kupim onda drugi jeftinij model).

 Oprosti, ali odakle stižu ovi uređaji koji se prodaju po HR trgovinama? Npr. Redmi K20 Pro, koji je kao samo za kinesko tržište, a može se kupiti kod nas u trgovini? Pa ne pričamo o šrot robi upitnog porijekla, Xiaomi je ipak renomirana tvrtka s vrhunskim proizvodima. Pa naše trgovine su pune škart robe, ali to je ok jer ih prodaju HR tvrtke. Nedavno sam vratio nazad uređaj poznatog domaćeg proizvođača jer je po meni taj uređaj opasnost za onog tko ga koristi i sve koji su u blizini uređaja dok radi. Nakon toga kupim direktno od kineskog proizvođača isti tip uređaja za 3x manje novaca i dobijem zvijer od uređaja, kvaliteta izrade tri klase od ovog našeg "domaćeg".

 

Ovo za uštedu od 200-300kn se načelno slažem, ali to naravno ovisi o cijeni proizvoda, jer ako platiš nešto 100kn, a kod nas je 500kn onda je apsurdno govoriti o 200-300kn uštede, pa bi bolje bilo koristiti postotke.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
kekec01 kaže...
domac5 kaže...

 otic ce ti barem uzor za punjenje kroz te 2 godine, to mi se na svakom desilo.. postane toliko labav da moras jako oprezno stavljat punit inace ujutro veselje 

 Ja koristim kineske telefone raznih marki već godinama, od no name proizvođača do brand uređaja. Na ni jednom uređaju, nikada mi nije otišao utor za punjenje. Mojoj ženi i djeci rikava sve, od utora za punjenje, kablova kojima se odvoji izolacija kod spoja sa đekom pa i punjača ponekad. Zašto? Zato što čupaju kablove u svim smjerovima. Ako lijepo primiš za đek I ravno izvučeš kabel iz uređaja i punjača, nema šanse da se razvali. Ali da, garancija je bitna. Svatko tko naručuje telefon iz Kine pored domaćih i eu shopova ima svoje razloge zašto je to tako. Sumnjam da je zbog 100-200kn. 

Potpisujem ovo od slova do slova. Ista stvar je i kod mene, pazim kako koristim tehniku i nikada nemam problema. Frend dođe kod mene u posjetu i već sa vrata baca mobitel na stolić udaljen 2m, naravno svako malo mu je mob na servisu. Malo pažnje i uređaj će sigurno trajati duže i raditi bolje. Naravno da ima situacija kad je kvar van našeg utjecaja, ali mislim da velika većina kvarova dolazi zbog nepažnje i lošeg rukovanja.

 

 

thebatman kaže...

Kao neko tko dugo radi s telefonima šta prodaja, šta uvoz, šta servis, ovo s garancijom mi je vrh izjava

. Čovjeće svaki dan nam servis zaprimi preko 100 pošiljki sa mobitelima za jamstveno i ne jamstveno servisiranje. 

To što se tebi ne kvari ne znaci da se ne kvari opcenito.

 

Uvjek bi platio 50e više da imam garanciju a i prepordajna vrijednost je veca i lakše je prepodat uređaj.

 Bilo bi zanimljivo vidjeti nekakvu statistiku tih kvarova i godišta vlasnika. Nekako sam dojma da su tu pretežno mlađi od 20.  Svaki drugi klinac kojeg sretnem ima razbijen ekran na mobu, za to im valjda treba cijelih 15min. od kad uzmu mob u ruke. Slažem se za garanciju, ali koliko bi platio za nju ovisi o cijeni uređaja. Prvi Redmi koji sam uzeo je koštao oko 1100kn i tu mi garancija stvarno nije bila bitna.

 

 

DzigiBau kaže...
CyberDemonVZ kaže...

No, ajde da vidimo.

Kod kineskih mobitela vam je:

 

 

Prije 3 godine imao sam LG G4, u manje od godinu dana riknula je maticna, a zatim nakon pola godine i zvucnik. Garancija rijesila sve i zbog dodatnog produljenja garancije nakon zamjene maticne uredaj uspio prodati za znatno veci iznos. Nakon tog mobitela uzeo sam novi iPhone 7 koji mi se treci dan zacrnio i nije radio, iz apple-a me htjeli prevariti i uvaliti mi refurbished uredaj, ali sam odbio bilo kakvu zamjenu i vratio uredaj. Prije nekoliko mjeseci na novom acer swift 3 laptopu mi je isto tako riknula maticna i morao sam koristiti garanciju. 

 

Bez garancije vise ne uzimam nista skuplje od 500 kn, a kamo li mobitel koji dolazi iz Kine. Vjerujem da je mi9t super uredaj i mozda ga uzmem u Hr, ali kako je vec zakljuceno, xiaomi je sigurno prisiljen i nesto vise stedjeti na materijalima i sa quality checkom od ostalih igraca. Makar dobro znamo da to svi rade jer jedino tako se generira profit. Stavi sto jeftinije samo da radi, ostalo su bajke i price za malu djecu.

 Vjerovao ili ne gotovo svi mobiteli nam stižu iz Kine, jučer sam frendu "isporučio" iPhone XS Max i iza lijepo piše "assembled in China". Profit se generira na razne načine, ako pogledamo jabuku jasno je kako ga oni generiraju. Kinezi idu na količinu i zato su kod njih manje marže. O dijelovima se nema što previše pričati većina njih koriste procesore, ekrane, kamere... drugih provjerenih proizvođača.

10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Dodao malo novih fotki na flickr

 

https://www.flickr.com/gp/181609696@N07/Z9L6kY

Moj PC  
4 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...

Dodao malo novih fotki na flickr

 

https://www.flickr.com/gp/181609696@N07/Z9L6kY

 Ajde, bar netko normalan na temi o Mi 9T mobitelu :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...

 Oprosti, ali odakle stižu ovi uređaji koji se prodaju po HR trgovinama? Npr. Redmi K20 Pro, koji je kao samo za kinesko tržište, a može se kupiti kod nas u trgovini? Pa ne pričamo o šrot robi upitnog porijekla, Xiaomi je ipak renomirana tvrtka s vrhunskim proizvodima. Pa naše trgovine su pune škart robe, ali to je ok jer ih prodaju HR tvrtke. Nedavno sam vratio nazad uređaj poznatog domaćeg proizvođača jer je po meni taj uređaj opasnost za onog tko ga koristi i sve koji su u blizini uređaja dok radi. Nakon toga kupim direktno od kineskog proizvođača isti tip uređaja za 3x manje novaca i dobijem zvijer od uređaja, kvaliteta izrade tri klase od ovog našeg "domaćeg".

 

Ovo za uštedu od 200-300kn se načelno slažem, ali to naravno ovisi o cijeni proizvoda, jer ako platiš nešto 100kn, a kod nas je 500kn onda je apsurdno govoriti o 200-300kn uštede, pa bi bolje bilo koristiti postotke.

Ovlašteni prodavači i telekomi prodaju orginalne Xiaomi telefone koji su uvezeni u EU, rađeni za izvoz (pregledani i testirani), sa orginalinim ROM-ovima. 
Domaći WOW shopovi, HGspot i ostali uvoze telefone iz Kine ali telefone koji su namjenji za Kinu i time imaš isti problem kvalitete.
No u HR ti moraju dat garanciju 24mj (većinom će ti zamjenit ili ponudit drugi uređaj), u Kini ti ne mora dati ništa. Može se ne javiti i AliExpress mu ne može ništa, jer proizvod ti je radio i ako on napiše da ima garanciju i 5 godina, garancija vrijedi samo za zemlju u kojoj se prodaje (a to je Kina). Plus jesi li dobio garantni list s mobitelom? 
Ako i naletiš na par prodavača koji će ti uvažiti garanciju (što je samo njihova dobra volja), idi na poštu i pitaj koliko košta pola kile preporučene pošte slat avionom u Kinu? Dok to vidiš radje ćeš sam platit popravak.
Da ne spominjem njihove takozvane "global haking romove", koji dobe 2 update i onda ih nitko ne održava. Naravno uvijek mogu to sam srediti, ali ako platim da imam zvijer od mobitela hoću da to radi out of the box, a ne da ja moram sam slagati (sigurno nitko ne kupuje novi laptop pa mora prije svega flashat bios, i preslagavat ga da vi se mogli update-ati Windowsi ili Linux)

Kupovao sam i ja često sa Ali-a i Honera, i imao mixed slučajeva s mobitelima (i baš Xiaomi-e, iako marku jako cijenim), i garancije je BITNA. Tko tako ne misli imat će ozbiljnih problema kasnije u životu, jer uređaju su napravljeni da se kvare.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gkelekov kaže...

Ovlašteni prodavači i telekomi prodaju orginalne Xiaomi telefone koji su uvezeni u EU, rađeni za izvoz (pregledani i testirani), sa orginalinim ROM-ovima. 
Domaći WOW shopovi, HGspot i ostali uvoze telefone iz Kine ali telefone koji su namjenji za Kinu i time imaš isti problem kvalitete.
No u HR ti moraju dat garanciju 24mj (većinom će ti zamjenit ili ponudit drugi uređaj), u Kini ti ne mora dati ništa. Može se ne javiti i AliExpress mu ne može ništa, jer proizvod ti je radio i ako on napiše da ima garanciju i 5 godina, garancija vrijedi samo za zemlju u kojoj se prodaje (a to je Kina). Plus jesi li dobio garantni list s mobitelom? 
Ako i naletiš na par prodavača koji će ti uvažiti garanciju (što je samo njihova dobra volja), idi na poštu i pitaj koliko košta pola kile preporučene pošte slat avionom u Kinu? Dok to vidiš radje ćeš sam platit popravak.
Da ne spominjem njihove takozvane "global haking romove", koji dobe 2 update i onda ih nitko ne održava. Naravno uvijek mogu to sam srediti, ali ako platim da imam zvijer od mobitela hoću da to radi out of the box, a ne da ja moram sam slagati (sigurno nitko ne kupuje novi laptop pa mora prije svega flashat bios, i preslagavat ga da vi se mogli update-ati Windowsi ili Linux)

Kupovao sam i ja često sa Ali-a i Honera, i imao mixed slučajeva s mobitelima (i baš Xiaomi-e, iako marku jako cijenim), i garancije je BITNA. Tko tako ne misli imat će ozbiljnih problema kasnije u životu, jer uređaju su napravljeni da se kvare.

Sažetak bi bio pazi gdje kupuješ bilo to kod nas ili u Kini. Puno je i kod nas trgovina koje na sve načine izbjegavaju poštovati zakon i kupca. Znam da se kupac može pozivati na zakon i ostala čudesa, ali kad ti uzmu uređaj na servis pa ga drže 60+ dana zakon koji kaže "...u razumnom roku..." ti neće previše pomoći. Osobno sam to prošao nedavno (bijela tehnika), trgovci su bili korektni i ljubazni, ali svejedno je cijeli proces trajao predugo. S druge strane mi Kinez pošalje krivi proizvod, ja ga uslikam pošaljem mu sliku i on mi odmah ponudi povrat novca ili šalje novi, a ovaj mogu zadržati jer je svjestan da je poštarina skupa u odnosu na cijenu uređaja i da je on na kraju mora pokriti.

 

Ovaj dio za kupovinu u Kini ne možeš tako generalizirati, kao i kod nas tako i kod njih ima svega i svačega. Zato se kupuje kod provjerenih trgovina, plaća se PayPal-om. Garanciju ne daje Kina već trgovac i ako piše da je garancija 12 ili 24 mjeseca tako će i biti. Garantni list vjerojatno nisam dobio, oni bilježe IMEI svakog uređaja i kod njih ta papirologija funkcionira malo drugačije nego kod nas. U svakom slučaju mogu me za*ebati samo jednom. 

 

Slanje paketa u Kinu nije toliko skupo koliko se to misli, do 1kg je oko 180kn, do 2kg je 220kn. Podnošljivo.

 

Ovaj dio oko ROM-ova se slažem i sam sam na ovoj temi savjetovao kupovinu zaključanog uređaja sa Global ROM-om ili Chinese ROM-om ukoliko kupac ima znanje sam otključati mob i staviti ROM koji želi.

 

Po pitanju kvarova, ja stvarno ne znam da li sam toliko sretan ili pažljivo biram što kupujem, ali ne sjećam se kad mi se nešto zadnji put pokvarilo. Prije 6-7 godina sam kompletnu IT opremu kupio direktno iz Amerike, svako računalo oko 15.000kn i tada su mi frendovi govorili da sam blesav. Uz računala sam kupio i međunarodnu garanciju +3 god za nekakavih 120$ po računalu. Dan danas ta računala rade bez greške. Po meni tu nije bilo nekakvog rizika, jedino gnjavaža slanja na servis van HR u slučaju kvara, ali razlika u cijeni je bila tolika da mi se isplatilo sjesti na avion odnijeti opremu na servis i još 5 dana uživati u stranoj državi. 

 

Kažeš uređaji su napravljeni da se kvare, možda, kod kuće još uvijek imam surround pojačalo staro preko 15 godina, koje nikako da se pokvari kako bi ga zamijenio modernijim. Sve se mislim izazvati nekakav kratki spoj da imam opravdanje za kupovinu novog.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 17:38 (mzopg).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Platis 180-200 kn slanje u kinu da poprave i kad ti ga posalju natrag onda ti lupe carinu.. treba pratit akcije kao prosli vikend u linksu, za 2250 je isao mi 9t koji vani kosta oko 1800 +- 50 kn jer vani cijena ovisi o boji i na to 177 kn dhl-u i onda jos banka uzme provizije oko 50 kn zbog konverzije valute.. e onda neces zbog 200 kn razlike nacekavat taj mob 10-15 dana i prolazit kroz pakao s garancijom ako se sta desi kasnije.. kad je razlika 600-1000 kn onda bih riskirao kupnjom vani

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Evo ako koga zanima baterija, po meni je izvrsna, jer koristim 2 sim kartice i ni sa jednim uređajem s baterijom od 4000mah, nisam moga izvuci preko 7 h SoT sa 4g

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Meni puno manje baterija drži. Imam uključen always on display ali sam sad isključio pa ću vidjeti dalje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Always on display stalno mi ukljucen.

Otiđi u postavke~dopustenja~ostala dopustenja i iskljuci rad aplikacija u pozadini koje ti nisu bitne previse.

Mozda da ukljucis i dark mode, i to ce pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 23:04 (josipst).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...

Dodao malo novih fotki na flickr

 

https://www.flickr.com/gp/181609696@N07/Z9L6kY

 Odlične fotke. Kamera je brutalna za taj cjenovni rang i to možda još i više vrijedi kod t modela nego kod Mi9 koji isto za svoju lovu daje puno općenito. Na Mi9 temi ću napisati dojmove o tom modelu.

 

I moja zadnja vezano za temu "kupovanje Xiaomi uređaja Hr ili Kina". Meni ta razlika od par stotina kuna (ja kupovao jedan uređaj) itekako vrijedi dvostruko duže garancije i to one ozakonjene odn. moj uređaj su dužni primiti dok kinezi nisu. Uz to dobijem i zamjenski dok se ovaj popravlja. Preprodajna vrijednost je isto veća, iako je i uređaj plaćen više. Također bitna stavka što se ovdje može uzeti na rate. Ima nas koji imamo obitelj i kredite za stanove i ne sjedimo na lovi, svojoj ili tatinoj pa da keširamo odn. peglamo kartice jednokratno. Osim toga ja rađe potrošim za putovanje ali volim i gadgete.

Na kraju krajeva svako kupuje od kud želi te preuzima rizik koji preuzima. Ja sam osobno u prošlosti kupovao midrange šaomije iz Kine (nije ih ni bilo kod nas) i nije bilo reklamacije (nije da se kvare često ali....sve se kvari ponekad). Ali flagshipa nebum....pogotovo sad kad imamo ovdje sve dostupno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 23:47 (gnomisa).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže... 

Garanciju ne daje Kina već trgovac i ako piše da je garancija 12 ili 24 mjeseca tako će i biti. Garantni list vjerojatno nisam dobio, oni bilježe IMEI svakog uređaja i kod njih ta papirologija funkcionira malo drugačije nego kod nas. U svakom slučaju mogu me za*ebati samo jednom. 

Garancija je generalno ista. Moraš imati garantni list i račun. Prva stvar je što nemaš orginalni račun (ono što imaš na Ali-u nije račun - to sam naučio sa našom Carinom davnih dana), a rijetko kada ti stave račun u paket kada ga i tražiš.
Garanciju ne daje trgovac nego proizvođač proizvoda koji kupuješ, no pošto npr Xiaomi u Kini ne daje garanciju uopće, sve ovisi o dobroj volji prodavača, koji te jednom zariba i zariba te za 300-400$. (nekima je to popriličan novac)

mzopg kaže... 

Slanje paketa u Kinu nije toliko skupo koliko se to misli, do 1kg je oko 180kn, do 2kg je 220kn. Podnošljivo. 

Ovo je cijena bez premium slanja (koje svi traže jer ima tracking). Ta cijena za 1kg je 234 kn. No to nije problem. Problem je ako oni šalju novi ili popravljen mobitel o njihovom trošku, onda će ići na carinu. Druga solucija je da opet platiš DHL (27-30$) pa da onda izbjegneš carinu. No to je već zajedno preko 420kn samo za shipping, plus tjedni i tjedni što ćeš biti bez mobitela.

 

mzopg kaže... 

 Po pitanju kvarova, ja stvarno ne znam da li sam toliko sretan ili pažljivo biram što kupujem, ali ne sjećam se kad mi se nešto zadnji put pokvarilo. 

Malo ti zavidim na tolikoj sreći. Što god birao (i skupo i brandirano) uvijek nešto moral na servis (Sony TV, Bosch hladnjak, mobiteli, Mac laptop, Lenovo laptop... :( )
Ne mogu niti klince okriviti za ništa od toga, doslovno nešto prestaio raditi sami od sebe.

mzopg kaže...  

Kažeš uređaji su napravljeni da se kvare, možda, kod kuće još uvijek imam surround pojačalo staro preko 15 godina, koje nikako da se pokvari kako bi ga zamijenio modernijim. Sve se mislim izazvati nekakav kratki spoj da imam opravdanje za kupovinu novog.

Generalno sve je napravljeno da bude što jeftinije i da se pokvari malo nakon garantnog roka. Nisu to priče, to su u Kanadi prije 4 godine dokazi pred vrhovnim sudom (Whirpool je bio na optuženičkoj klupi). A generalno će prije i kasnije i ostale komapnije priznat isto.
Hifi nije u tom rangu, barem ne malo bolji brandovi, a pogotovo stara pojačala. To će uz izmjenu kondića, trajati 50 godina bez problema. To su više manje sve sheme iz '80-tih ili početka '90-tih kada je bila kvaliteta ispred svega.
No nove stvari, chip pojačala, mikroelektornika u računalima, mobitelima, sve ispalnirano da naprave kako bi crklo nakon određenog vremena, a cijena popravka da bude preko 50% cijene novog, da se ne ispalti popravljat.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 1:25 (gkelekov).
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mi9T pojede p30 pro u 4k snimanju. Evo usporedba ultrawide 4k30fps

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
2happy2beu kaže...

Ne zelim dizati nikakve tenzije a vec je tema otisla u drugom smjeru zbog ove garancije, al ja se slazem sa 16OR.

Do sad sam narucio vjerojatno 15ak uređaja sa alija i sa honorbuya, sve Xiaomi, 2 Letv-a i 2 tableta. Nikad, na ni jednom nista nije riknulo osim Letv-a koji je letio na pod pa sam mijenjao ekran. 

Mozda imam srece ali nikad mi ni najmanja sitnica nije riknula na mobitelu narucenom s interneta i uvijek iskljucivo narucujem sa gore spomenutih shopova jer mogu proc osjetno jeftinije (sa Mi9t je specifican slucaj jer je stvarno prebrzo pala cijena u Hr).

Za mobitel se ne vezem 10 godina nego ga mijenjam svako par mjeseci, istina jeftinije ga prodam bez garancije ali ga i jeftinije kupim. Pazim da se ne razbije ekran i to je sva filozofija (sad sa USB type-c ne moram vise ni na utor paziti).

Mozda bi drugacije razmisljao da sam se bazirao na Vivax i sl.

 I sta mi sad izvucemo iz toga osim da smo par mjeseci sigurni sa takvim uredajem ? 

 Ja ti se divim, i ljudima poput tebe  ja osobno rade kupim jedan posten svake 2 god, nego

da se zajebavam sa njih 10 jeftinih u te 2 god.

 

Nego on topic ovaj mi 9t ne izvuce bas neki sot.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gkelekov kaže...
16OR kaže...

gdje si vidio da sam napisao da nikog nije briga, moralnu vertikalu ti glumis a ne ja

 

procitaj jos jednom moj post i sta sam pisao za garanciju, a da je garancija od velike vaznosti pri kupovanju xiaomia 95% ne bi isli na alliexpress, honorbuy il nesto trece, vec bi se drzali domacih shopova

 

ovo za kinu i za materijale si fulao ceo fudbal sto bi se reklo, i to nema veze sa xiaomijem

Kolega ti ili se praviš glup ili jesi isto. Da te citiram direktno:

"nije to tv il ves masina koju ces imat cca 10 god pa ajd garancija je bitna

daj shvati da ljude nije briga za to, ma da je 200kn razlike"

Što si tu reko? Garancije nije bitna za mobitel jer će se razbit prije nego garancije prođe? I nikoga nije briga za garanciju...
Lijepo pročitaj svoj vlasiti post još nekoliko puta prije nego ideš odgovarati kako ti to nisi reko ili da si nešto drugo napisao...

A što se Kine i dijelova tiče, to nema veze s Xiaomijem... Jesi ti pao s Marsa pa vjeruješ da to nije istina? Svi to rade, čak i Apple i Samsung koji imaju ogromnu zaradu po mobitelu, a jedan Xiaomi koji gotovo da nema zarade to ne radi... Razmisli malo glavom, nikoga nije birga za proizvod samo da zarade što više, pa da je 1$ jeftinije to će koristiti jer na 10000000 mobitela je to isto toliko novaca.

 ja jedno ti drugo, mozemo u nedogled

 

da zavrsimo s tim pa svatko svojim putem, kad kazem ljude nije briga, to ne znaci da NIKOGA nije briga, da sam tako mislio i napisao bi NIKOGA, i tko sam ja da govorim u ime svih, sta je s tobom? zato nemoj meni govoriti da se pravim glup jer ti citas post kako tebi pase i krenio si nepotrebno u raspravu, tvoj problem

 

razapeo si me tu kao da sam napisao da je garancija izmisljotina i da to ne treba postojat, spominjes tu materijale, izrada, kinesko trziste, otisao si toliko siroko, zbog cega? pokusavas mi nacrtati sta znaci garancija, svasta

 

za kraj, moji novci, moj zivot, kad netko kaze da mu je bolje naruciti izvana, onda uvazi necije misljenje, i ako nekog nije briga za garanciju, onda ocito ima razlog za to

 

netko je vec spomenuo i također stojim iza toga, jako tu igra ljuski faktor kako se odnosis prema stvarima, svaki telelfon sto imam ga maksimalno cuvam, dok ja odlucim da ce biti drugacije, ponavljam zadnji put i jedini put na garnaciju sam nosio nokiu 6300, bilo prije 10 god, popravak, stavljen novi softver i amen, cak nije ni hardverska greska

 

jedan lg g2 koji je imao problema s plocama i sa zutim ekranima, kasnije je isto bilo i na g3 i g4, kod mene je dan danas nakon 5 god i radi i izgleda kao nov, a to sto su ljudi (ovo opet ne znaci da je cijelo covjecanstvo razmazeno, da ne bi opet procitao post kako tebi pase) razmazeni pa svijetlina mora biti na max, vrtiti igrice non stop a znas da ti se grije i da plasika je toliko vruca da pece po dlanu to je njihov problem, jer to nakraju i rezultira popravcima

 

 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

i jos jedan mali post

 

neka mi netko objasni ako kupim ovaj telefon sa goldwaya da li je on losiji nego telefon kupljen kod nas za eu trziste kod nekog operatera, ako imaju u ponudi,a ako nemaju nema veze, ima ducana koji ga prodaju

 

https://www.aliexpress.com/item/33027560497.html?spm=2114.12010612.8148356.1.3be74dfeklIDAP

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 11:33 (16OR).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

EDIT: Kriva tema....

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 12:28 (thebatman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...

Mi9T pojede p30 pro u 4k snimanju. Evo usporedba ultrawide 4k30fps

 

 

 To sam se i sam uživo uvjerio. Nevjerojatno kako tu P30 seriju hvale kao najbolji kamera phonovi a video im je užasan i trzucav. Kao da video uopće nije dio kamere.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 14:16 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
A zna se da huawei nije jak sa videom.
Tu je ipak Samsung dosta jači.

Ja imam p30p i dva puta sam mozda upalio video u ovih 4 mjeseca.
Da sam htio video mob uzeo bi radije Note 9.

Mene zanima baterija na mi9t.
Jel se dobije preko 7 sati SOT?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Dario7 kaže...
A zna se da huawei nije jak sa videom.
Tu je ipak Samsung dosta jači.

Ja imam p30p i dva puta sam mozda upalio video u ovih 4 mjeseca.
Da sam htio video mob uzeo bi radije Note 9.

Mene zanima baterija na mi9t.
Jel se dobije preko 7 sati SOT?

 6-7h kako kad

 

Ja sam se prebacio sad na mi9 obicni pa baš usporedim.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
@thebatman ti to rotiraš na dnevnoj bazi :)

Daj malo usporedbe p30p sa mi9t ako nije problem.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Evo, to je tu negdi

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Dario7 kaže...
@thebatman ti to rotiraš na dnevnoj bazi :)

Daj malo usporedbe p30p sa mi9t ako nije problem.

 Hm. 

P30 pro je za foto entuzijaste go to phone. No, kad sam se ispucao i izguštirao, svelo se na to da mi emui ne odgovara i da sam za manje novce mogao bolje proci.

Kao nekakav ultimativni faktor omjera uloženo dobiveno je  xioami mi8, ono što telefon nudi je ne pojmljivo za 1500kn.

 

Mi9T je klasa za sebe, ima raznovrsne kamere, odlican hw i po meni najbolji sw na mobitelu, a to je emui. 

Jednostavno nema tog opravdanja zasto bi p30 pro vrijedio više 3000-4000kn.

 

Tako da:

P30pro bolji od mi9t:

- foto kamera i sve njene funkcije

- ip68

- bolji SOT

- snažniji chipset

 

Mi9T bolji od p30pro:

- miui bi odabrao svaki dan pred emuiom

- ravan ekran bez ureza

- unlock bl-a i svi moguci romovi i modovi

- puno bolje video snimanje

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...

Platis 180-200 kn slanje u kinu da poprave i kad ti ga posalju natrag onda ti lupe carinu.. treba pratit akcije kao prosli vikend u linksu, za 2250 je isao mi 9t koji vani kosta oko 1800 +- 50 kn jer vani cijena ovisi o boji i na to 177 kn dhl-u i onda jos banka uzme provizije oko 50 kn zbog konverzije valute.. e onda neces zbog 200 kn razlike nacekavat taj mob 10-15 dana i prolazit kroz pakao s garancijom ako se sta desi kasnije.. kad je razlika 600-1000 kn onda bih riskirao kupnjom vani

Uglavnom sam pisao vezano za Gearbest garanciju, oni će ti refundirati tih 180kn koje potrošiš za poštarinu, a uređaj ti pošalju ponovno preko "Priority Line" tako da nema dodatnih troškova. Naravno to će sve malo potrajati. Za AliExpress bi trebalo proučiti njihove uvjete, ima tu nešto link i tu link.

 

Ovo drugo vezano za MI 9t se potpuno slažem, nema se tu netko što misliti, ako ga se može dobiti kod nas za 2250kn, a iz Kine je 1800-1900kn. Inače banka ti neće uzeti 50kn za konverziju ako koristiš paypal i odabereš "use card currency conversion".

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
Osim toga ja rađe potrošim za putovanje ali volim i gadgete.

Na kraju krajeva svako kupuje od kud želi te preuzima rizik koji preuzima. Ja sam osobno u prošlosti kupovao midrange šaomije iz Kine (nije ih ni bilo kod nas) i nije bilo reklamacije (nije da se kvare često ali....sve se kvari ponekad). Ali flagshipa nebum....pogotovo sad kad imamo ovdje sve dostupno...

 +1

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gkelekov kaže...
mzopg kaže... 

Garanciju ne daje Kina već trgovac i ako piše da je garancija 12 ili 24 mjeseca tako će i biti. Garantni list vjerojatno nisam dobio, oni bilježe IMEI svakog uređaja i kod njih ta papirologija funkcionira malo drugačije nego kod nas. U svakom slučaju mogu me za*ebati samo jednom. 

Garancija je generalno ista. Moraš imati garantni list i račun. Prva stvar je što nemaš orginalni račun (ono što imaš na Ali-u nije račun - to sam naučio sa našom Carinom davnih dana), a rijetko kada ti stave račun u paket kada ga i tražiš.
Garanciju ne daje trgovac nego proizvođač proizvoda koji kupuješ, no pošto npr Xiaomi u Kini ne daje garanciju uopće, sve ovisi o dobroj volji prodavača, koji te jednom zariba i zariba te za 300-400$. (nekima je to popriličan novac)

 U ovom slučaju garanciju daje "platforma/trgovina" preko koje si kupio proizvod. Ja sam se uglavnom pozivao na GearBest jer oni imaju jasno definirane uvjete i jamstva. AliExpress s druge strane kao platforma ima svoje uvjete koje svi njihovi trgovci moraju poštovati. Do sada me nitko još nije zaribao, ali logikom stvari za očekivati je da bi se na toliku količinu kupljenih proizvoda mogao zalomiti i koji problem. Međutim kad pogledam do sada ostvarenu uštedu to nije nikakav problem. Neka se na 20 kupovina uštedi prosječno 500kn po proizvodu to je 10000kn. Naravno ovo se odnosi na period dok ti proizvodi nisu bili dostupni kod nas ili su bili osjetno skuplji. Dok je cijena u granici +20-30% kupujem kod nas, preko toga se isplati "riskirati".

 

gkelekov kaže...

 

mzopg kaže... 

Slanje paketa u Kinu nije toliko skupo koliko se to misli, do 1kg je oko 180kn, do 2kg je 220kn. Podnošljivo. 

Ovo je cijena bez premium slanja (koje svi traže jer ima tracking). Ta cijena za 1kg je 234 kn. No to nije problem. Problem je ako oni šalju novi ili popravljen mobitel o njihovom trošku, onda će ići na carinu. Druga solucija je da opet platiš DHL (27-30$) pa da onda izbjegneš carinu. No to je već zajedno preko 420kn samo za shipping, plus tjedni i tjedni što ćeš biti bez mobitela.

 

 Premium je oko 200kn, ali točna cijena ovisi o vrijednosti paketa pa ide od 190kn na više. Taj iznos GearBest (ne znam kako je na Aliu) refundira, nazad uređaj šalju ponovno preko "Priority Line" tako da nema PDV-a. Sigurno će to potrajati i do dva mjeseca, ali i kod nas to prosječno traje oko 40 dana.

 

gkelekov kaže...
mzopg kaže... 

 Po pitanju kvarova, ja stvarno ne znam da li sam toliko sretan ili pažljivo biram što kupujem, ali ne sjećam se kad mi se nešto zadnji put pokvarilo. 

Malo ti zavidim na tolikoj sreći. Što god birao (i skupo i brandirano) uvijek nešto moral na servis (Sony TV, Bosch hladnjak, mobiteli, Mac laptop, Lenovo laptop... :( ) 
Ne mogu niti klince okriviti za ništa od toga, doslovno nešto prestaio raditi sami od sebe.

 Nadam se da mi neće doći na naplatu u budućnosti, pa da mi sve crkne od jednom.  

 

gkelekov kaže...

 

mzopg kaže...  

Kažeš uređaji su napravljeni da se kvare, možda, kod kuće još uvijek imam surround pojačalo staro preko 15 godina, koje nikako da se pokvari kako bi ga zamijenio modernijim. Sve se mislim izazvati nekakav kratki spoj da imam opravdanje za kupovinu novog.

Generalno sve je napravljeno da bude što jeftinije i da se pokvari malo nakon garantnog roka. Nisu to priče, to su u Kanadi prije 4 godine dokazi pred vrhovnim sudom (Whirpool je bio na optuženičkoj klupi). A generalno će prije i kasnije i ostale komapnije priznat isto.
Hifi nije u tom rangu, barem ne malo bolji brandovi, a pogotovo stara pojačala. To će uz izmjenu kondića, trajati 50 godina bez problema. To su više manje sve sheme iz '80-tih ili početka '90-tih kada je bila kvaliteta ispred svega.
No nove stvari, chip pojačala, mikroelektornika u računalima, mobitelima, sve ispalnirano da naprave kako bi crklo nakon određenog vremena, a cijena popravka da bude preko 50% cijene novog, da se ne ispalti popravljat.

 Čitao sam o tome, nedavno sam odgledao i dokumentarac oko autoindustrije i Renaulta i njihovog štimanja rezultata ispušnih plinova. Jasno je da se radi profita i prodaje svašta radi. Doma mi je sva elektronika spojena preko UPS-a pa možda i to filtriranje napona produljuje trajanje. Za mob mi je ok ako potraje do 2 god. preko toga mi nije bitno jer toliko brzo taj dio tehnologije napreduje da je već nakon jedne god. uređaj zastario. Obično kupujem best-buy opcije tako da nema plakanja ako crkne nakon dvije godine. Da kupim uređaj od 10000kn ne bi mi bilo svejedno, ali trudim se kupovati ono što je za moj džep. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice