(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

poruka: 78
|
čitano: 47.935
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Stigao mi je jučer pa sam odlučio napraviti kratki review. Riječ je o telefonu koji, koliko sam primjetio, nije dostupan na našem tržištu.

 

Karakteristike: Android 4.1.2. Jelly Bean

 

              Quad Core Cortex-A7 1,2 GhZ

 

              PowerVR SGX544

 

              1 GB RAM

 

              IPS LED 4,5"

 

              Dual sim

 

              8 mpx kamera.....

 

 

U ovom kratkom roku koliko ga imam, mogu ga samo nahvaliti. Prešao sam na njega sa Xperie P i drago mi je što sam to učinio. 

 

 

Ekran: Meni je ovaj IPS odličan i stvarno nemam ni jednu zamjerku na njega zasad. Touch je precizan i zanimljivo je to što mi se još nije dogodilo da sam pritisnuo krivo slovo dok pišem SMS ili chatam na facebooku. Pregledavanje videozapisa te igranje igara isto odlično.

 

 

Zvuk: Za zvučnik i mikrofon mogu reći da su bolji milijun puta nego na Xperii P, dok gledate video, slušate glazbu ili igrate igre, zvuk je kristalno jasan i ne šumi. Mikrofon isto solidan i dovoljno glasan.

 

 

Memorija: 4 GB od čega vam je dostupno nekih 2 GB, srećom, postoji mogućnost umetanja micro SD kartice do 32GB

 

 

WiFi i 3G: Oboje rade super brzo i signal se ne gubi 

 

 

Kamera: 8 megapikselna kamera rezolucije 3264X2448 sa autofokusom  će uslikati sasvim pristojne fotke: Velika zamjerka ide na to što telefon nema bljeskalicu.

 

 

 

+ : Odličan ekran, jako brz i fluidan, dual sim, kamera, GPS i WiFi, cijena

 

 

- : Nema bljeskalicu,  nema prednju kameru , nema gumbić za kameru.

 

 

 

Sve u svemu, sasvim pristojan telefon i za 1000 kuna koliko sam dao za njega mislim da bolje jednostavno nećete naći. Otključan je na sve mreže i došao mi je rootan. Slike ću staviti uskoro.

 

 

 

 

 

 

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Moj PC  
12 0 hvala 2
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Ja isto naručio A820 neki dan. Koliko je vremenski trebalo da stigne, s koje stranice?

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Ja sam ga na njuškalu uzeo. Novi, zapakirani.

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2013 16:59 (speedfreak18).
12 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
Kako to da je rotan?Ima li važeću garanciju?.Inače specifikacije su super za te novce.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Rootan je jer sam tražio čovjeka od kojeg sam kupio da ga izvadi iz kutije i da to učini umjesto mene. Čitao sam neke reviewe da na njegovom org sofveru nema google playa. Garanciju ima godinu dana ali u Hong Kongu. Zeznuta je stvar sa garancijom jer tog moba nema na našem tržištu.

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
12 godina
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
speedfreak18 kaže...

Ja sam ga na njuškalu uzeo. Novi, zapakirani.

  Jel se može znati za koliko para, ako nije tajna?

 

Vidio sam 3 oglasa na njuškalu čini mi se na su cijene bile 1300-1600kn..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
13 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Sve ti piše u prvom postu ;)

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
12 godina
neaktivan
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

a jbt bas sam ja mislio napravit review, inače koristim mob mjesec dana sve super malo škripi sa strane, ako nekom smeta što nema prednju kameru i bljeskalicu ima A830 5-inchni, garancija za sve kineske mobe je godina dana, samo što ti moraš platit slanje do centra u Rusiju ili kinu di već ima

 

Freak skini si ovaj rom,svako malo je updata, ne trebas imat sd karticu samo 4 gb ti je malo

 

naručio sa antelife.com, 4 dana trebalo da iz kina->singapura dodje do HR, a onda tjedan dana do mene(problemi sa carinom) u konačnici me izašlo 1200 kn( 950 kn+ 250kn PDV) ovisi kako vas uvate na carini,no kako je sad samo jedna u ZG, lakše se provuć

 

tu vam je dosta objašnjeno o tome

 

xda support

 

gsmarena spec

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2013 22:38 (golatificon).
 
4 0 hvala 3
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Evo da podijelim malo informacija vezanih uz Lenovo A820.

 

Ekran je, kao što je već spomenuto, odličan. Prikaz je fenomenalan i nemam nijedne zamjerke.

Zvuk na vanjskom zvučniku je kvalitetan i pristojne glasnoće. Slušalica za razgovor je također poprilično glasna čak i dok je uključena opcija "smart sound".

 

Glazbeni svirač je standard i za svrhu slušanja glazbe je nabolje nabaviti kvalitetnije slušalice jer ove koje dođu s mobitelom i nisu nešto posebne, kao i kod drugih mobitela. FM radio omogućava reprodukciju bez potrebe za prikapčanjem slušalica kao antene.

 

Reprodukcija HD videa u MKV formatu je besprijekorna. 720p video vrti bez ikakvog zastajkivanja (8bit i 10bit). Kod reprodukcije videa u 1080p rezoluciji također nema zastajkivanja. Jedini problem bio je da na nekom videu nije bilo zvuka , ali to je više zbog nedostatka određenog kodeka (DTS audio) na MX playeru nego zbog mobitela.

 

Igre se na mobitelu vrte jako dobro. MT6589 i ovdje odrađuje dobar posao. Temple Run 2, CSR Racing, NFS Most Wanted, GTA Vice City... sve pokreće na visokim grafičkim postavkama i izvođenje je glatko.

 

Baterija na mobitelu je također solidna. 2000 MAh-a je sasvim dovoljno da izdrži 24 sata uz konstantno aktivan 3G i jako intenzivno korištenje. Uz normalno korištenje, bez problema se izvuku i dva dana.

 

Što se tiče mjesta za pohranu, veoma je lagano napraviti reparticioniranje ROM-a. Uz pomoć CWM skripte sav "phone storage" se prenamijeni u data particiju za instalaciju aplikacija. Za pjesme, slike, videe ionako koristim SD karticu tako da mi je ovo bilo odlično rješenje. Sada imam 3.59 GB "internal storage" za aplikacije, te 16GB SD kartice za sve ostale datoteke. Moguće je i odabrati željenu veličinu data/storage particije (2GB, 2.5GB, 2.77GB), tj. nije obavezno da se sav prostor prepiše na data particiju kao što sam to ja napravio.

 

Ovdje je link na temu gdje se nalazi alat za reparticioniranje na željenu veličinu, a na ovom linku se nalaze upute i CWM skripte za reparticioniranje kompletnog "phone storagea" u data particiju (prvi post, paragraf repartition).

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

koliko screen usagea može izvući mob?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Hm bogme čudno itekak bez greške,Nevinašcei to je debeli minus da ovakav telefonček nema nikakvu bljeskalicu ili Blic a i nedostatak prednje kamere isto spada pod malo teži fulanac jel. E moj Lenovo pa o čem ste vi razmišljali dok ste slagali ovakav telefonček, pa solidan Blic danas imaju znatno jeftiniji modeli fučkaj ga sad jezuš kristuš.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Zato su napravili i nadograđenu verziju mobitela tj. model Lenovo A820e. MTK čipset zamijenjen je Snapdragonom MSM8625Q sa četverojezgrenim 1,2GHz procesorom te Adreno 203 grafikom. Dodana je LED bljeskalica, te dodatna kamere s prednje strane. Nažalost, ta verzija mobitela nije toliko raširena i pitanje je da li podržava sve GSM i 3G frekvencije kao i ovaj naš model.

 

@gogych

Baterija je trenutno na 71% uz korištenje ekrana od 3 sata.

EDIT: Pošto mi je u kratkom periodu mobitel bio prikopčan na laptop i baterija se punila ovaj podatak i nije baš točan. Kod idućeg ciklusa pražnjenja mogu popratiti screen usage i staviti screenshot potrošnje baterije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 1:23 (Genius10).
12 godina
neaktivan
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

iskreno meni ne smeta što nema bljeskalicu, imao sam na prošlom mobu i nesjećam se kad sam koristio , al kad sam koristio većinom su slike ispale ovako

 

btw, konzumacija baterije je solidna, izdrzi mi dva dana, sa normalnim korištenjem bez igranja

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 1:35 (golatificon).
 
2 1 hvala 1
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

ha eto,igrom slučaja sam danas postao vlasnik ovog,mogu reći super moba!

Iskreno,oduševljen sam i barem koliko sam u ovih 5-6 sati koliko imam uređaj vidio,baterija uopće nije loša nego je bolja od podosta skupih brandiranih uređaja...detaljnije nakon nekoliko dana dok vidim kako će se ponašati mob.

Jel tko probao koji rom,ima li kakvih iskustava koji bi bio bolji?

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
gogych kaže...

ha eto,igrom slučaja sam danas postao vlasnik ovog,mogu reći super moba!

Iskreno,oduševljen sam i barem koliko sam u ovih 5-6 sati koliko imam uređaj vidio,baterija uopće nije loša nego je bolja od podosta skupih brandiranih uređaja...detaljnije nakon nekoliko dana dok vidim kako će se ponašati mob.

Jel tko probao koji rom,ima li kakvih iskustava koji bi bio bolji?

 Jbte pa kad prije? Ja svoga čekam iz Kine da dođe. {#}.

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Ovaj je kupljen u HR

a dolazi iz Kine Faea F2

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
gogych kaže...

ha eto,igrom slučaja sam danas postao vlasnik ovog,mogu reći super moba!

Iskreno,oduševljen sam i barem koliko sam u ovih 5-6 sati koliko imam uređaj vidio,baterija uopće nije loša nego je bolja od podosta skupih brandiranih uređaja...detaljnije nakon nekoliko dana dok vidim kako će se ponašati mob.

Jel tko probao koji rom,ima li kakvih iskustava koji bi bio bolji?

ovaj ja koristim, sad koristi OTA updates, cek kojeg ces onda koristit, tj kome ces dati lenovo :/

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 22:43 (golatificon).
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Jedan će u prodaju kad stigne ovaj iz Kine pa onda nabavljam lenovo a850 {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 23:06 (gogych).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Jesi li dobio upotrebljivo uputstvo na engleskom jeziku? I kakva su iskustva nakon mjesec dana korištenja?

MarioK
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Screenshot povijesti korištenja baterije kroz jedan dan. Poprilično maltretiranje uz konstantnu internet vezu 3G/WiFi, 20 minuta snimanja HD videa (najveći potrošač baterije), pretraživanje interneta, pola sata igranja, itd. Nakon 22h 13min mobitel je na 20%

S obzirom da test nije detaljan, tj. nisam pratio baš svaku stvar koja bi trošila bateriju, u nastavku slijedi citat s poljske stranice sa osvrtom na trajanje baterije:

 

Under the hood we find a battery with a capacity of 2000 mAh, which is the intensive use of the Lenovo A820 should ask for a charger after a full day of use. The aforementioned intensity and includes a constant activity WLAN card, background synchronization, display brightness set to maximum, listening to music, entertainment in the forms of gaming, surfing the Internet, working several applications, take photos, record videos, or the active GPS receiver .Admittedly, the list is quite long so inevitably the more normal use, smartphone stand quietly two days without recharging. Below you will find the standard tests:

  • voice calls within 3G network coverage - loss of 9% per hour
  • playback in Full HD with disabled Wireless - loss of 18% per hour
  • surf the Internet with full synchronization in the background - a loss of 20% per hour
  • entertainment in the games-enabled Wi-Fi connectivity and a full synchronization in the background - the loss of 23% per hour
  • work in navigation mode (Google) - loss of 19% per hour

These results were obtained with display brightness set to maximum, so in order to extend the operating time each just set it to your preferred level.

Battery history Battery history
Screen usage Screen usage
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Koliko vas je koštao taj mob na kraju iz Kine sve skupa što se treba platiti ??

12 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
itomic009 kaže...

Koliko vas je koštao taj mob na kraju iz Kine sve skupa što se treba platiti ??

 Ovisno ali od 750,00 do 835,00 kn zbog valute i s koje stranice ga narućuješ, te još možda i gift kupon kod od 10$ ako dobiješ onda ti je toliko popust za mobitel.

Ja ga čekam da dođe, a sad možda i PDV ako mi lupe to je još nekih 200,00 kn.

Poželjno je stisnuti HVALA
13 godina
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

 A to ako i kupim, ako s nešto pokvari to onda mogu se slikat !! Nema garancije ili reklamacije, odnosno to bi bilo beskorisno i komplicirano pretpostavljam ??

12 godina
neaktivan
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Ako kupiš znat češ kako sa garancijom i gdje ovako. I sa Ebay-a kad kupiš robu kako sa garancijom ? Eto vidiš tako i kod kineza vratiš robu, sa objašnjenjem i poslikaš kvar ili snimiš i vratiš njima, a oni ti pošalju novi. A kako je ovo kupljeno na pouzdanoj stranici sa dobrom reputacijom donekle i ratingom tako da neće biti problema.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2013 14:57 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

S koje stranice ga kupujete ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
itomic009 kaže...

S koje stranice ga kupujete ?

 Banggood.com ili Pandawill ili geekbuyng. Ako te interesira kupnja odi na temu " Kineski mobiteli ".

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/192996.aspx.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2013 18:49 (Fero).
12 godina
neaktivan
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone
golatificon kaže...
gogych kaže...

ha eto,igrom slučaja sam danas postao vlasnik ovog,mogu reći super moba!

Iskreno,oduševljen sam i barem koliko sam u ovih 5-6 sati koliko imam uređaj vidio,baterija uopće nije loša nego je bolja od podosta skupih brandiranih uređaja...detaljnije nakon nekoliko dana dok vidim kako će se ponašati mob.

Jel tko probao koji rom,ima li kakvih iskustava koji bi bio bolji?

ovaj ja koristim, sad koristi OTA updates, cek kojeg ces onda koristit, tj kome ces dati lenovo :/

 Ja bih te zamolio ako ti nije problem da napišeš ili prevedeš tutorijal kako Rootati mobitel, staviti Cwm recovery i postaviš samo linkove od kuda skinuti drivere za mob, i ostalo Cwm recovery, i program sa kojim se sve radi preko PC-a.

I onda samo postupak za flash-anje roma preko Cwm-a i kako ide Ota update direktno ili isto preko Cwm-a.

 

Hvala !!!{#}

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
offline
Re: (Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Pošto je meni mob došao rootan,nisam ga morao rootati.

No postupak instalacije CWM recoverya je vrlo jednostavan i netreba vam komp za to.

Sa google play na mob instalirate https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=hr

nakon toga downloadate CWM recovery za vaš lenovo a820 http://data.hu/get/6540224/A820-CWM-recovery-6.0.1.2-S135-by-Cappa72.img

Kada instalirate mobileuncle tools,sa google playa instalirate i neki zip/rar arhiver,otpakirate u root sd kartice skinuti CWM recovery.

Otvorite mobileuncle tools i idete na update recovery,odaberete img skinuog odzipanog cwm recoverya i to je to,mob se sam boota urecovery,a nakon toga možete početi sa instalacijom custom romova kojih ima dvadesetak a naći ih možete ovdje http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/serial-a/a820/

12 godina
neaktivan
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

Samo da pitam da li taj Mobile Unkle tool ima engleski prijevod ili kina, jer na slici vidim kinesko pismo tako da je malo zbunjujuće koju stavku odabrati za update Recovery.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

ima engleski

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice